Młode Konie

te zdjęcia są zaraz jak go kupiłam, niewiarygodne jak 3 miesiące pracy na lonży może zmienić konika ( z takiej upasionej kluski wychodzi fajne ciacho...)
Ja was systematycznie czytam, ale nie mam siły nic pisać  😵  Konie wracają do zawodów więc roboty kupa, do tego okres kryć, dobrze, że jak ktoś zadzwoni to mi przypomina jak się nazywam  😁 

Mutant z dziś  😉
A moje 2 młodziaki dzisiaj skakaly.
C. skakala już raz jedna przeszkode z klusa i galopu w zeszlym tygodniu, a ze jej sie bardzo podobalo, to dzis skoczyla dwie z galopu. Widzialam ze pojechalaby nawet 6 i miala by radoche, ale ma czas, więc nie cisne.
D. jest gorszy pod siodlem, slabiej u niego z kontrola i jeszcze nie w 100% akceptuje wszystko, wiec sobie poskakal z klusa i pojedyncza z galopu. Uwielbiam tego konia.O cokolwiek bym go nie poprosila, to bedzie sie starał zrobić dobrze. To tak zadko spotykana cecha, ze jak mam takiego konia to sie rozpływam  😍 Jest naslabiej zrobiony pod siodlem, ale moglabym go z marszu kupić, bo wiem ze to bedzie fantastyczny koń w przyszlosci. Poza tym zaczynam sie utwierdzac w przekonaniu ze mam jakas wielka slaboac do koni po Diarado. D. jest co prawda po ogierze Dinken, ale dziadkiem jest Diarado. No uwielbiam te konie no... 🙂 

Ehh ja jednak kocham prace z mlodymi. A jak mam do jazdy jeszcze cos lepszego, zrobionego i moge sie dosiadowo w ciagu dni troche ogarnac, to już w ogole.

Ciekawe jest to, ze jak w poprzedniej pracy skakalam 1 raz konie, to bylam zestresowana, sztywna, czesto nie oddawalam reki bo sie balam ze koń cos odwali. A teraz konie skacza 1 razpPojedyncza przeszkode a nie zabudowana linie i nie mam najmniejszego problemu. A co lepsze mam z tego mase radosci i zabawy.
KaNie Najważniejsze żeby być zadowolonym z tego co się robi.  Dawaj jakieś foty młodzieży  😜 
Monia
Ale Rudy Ci napakowal! 👀

Nie mam zadnych szczegolnych fot. Nie ma mi kto zrobić, bo luzaczka ma jeszcze do roboty konie z pensjonatu i zrebne klacze, wiec nie siedzi ze mna na hali. Ale zaczelam wyjezdzac na zewnetrzny plac i maz mi obiecal zdjecia, wiec moze cos bedzie w przyszlym tygodniu.
Ja mam teraz tylko takie zdjecia 😉
 

Albo takie:

To holsztyńska 4latka.
A to dla porownania "Godzilla" ( Chacco Blue - Domino ).
Weź mnie, nie zajmuję dużo miejsca  🤣
Świetna ta Godzilla. W jakich przedziałach wzrostowych są i ile ty sama masz?
Shhera
Godzilla to starsza kobyla, co sie nie nadaje do tego watku i ma prawie 190cm w klebie.
Dzisiaj prowadzilam mojej luzaczce trening i walczyla o zycie na niej...  👀 Wiec Godzilla jest sliczna, ale ma nierowno pod sufitem lekko.
Reszta koni ma od 160-170cm w klebie. Z czego ta 160cm jest najmlodsza i widac ze jeszcze urosnie.
Ja sama mam 167 (o ile dobrze pamietam ).
Wszystkie po Chacco mają nierówno pod sufitem 🙂
Tajnaa
Nie prawda. Jezdzilam po Chacco najwiecej koni i tylko kilka zaliczam do zrytych. W tym Godzille. Ale po Chacco jest tyle koni juź, ze nie da sie tez chyba okreslić konkretnie jakie sa.
Ja znam mnóstwo młodych po Chacco Fly /stał w moich okolicach/, teraz jest Chacco Amicor i nawet nie chcą nasienia od niego  pobierać bo ma taki zryty gar, że się Bobik o syna boi.
Ja mam dość niezwykłą historię z moim młodym. W październiku kupiłam wałacha po Stakkato Top, w którym zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Widziałam go na padoku odkąd miał rok. Był wystawiony na sprzedaż jako 3 latek, ale niestety (albo stety) mało było zainteresowanych (główne z uwagi na cenę). W październiku stwierdziliśmy z narzeczonym, że ryzykujemy i kupujemy go, bo jest taki spokojny, uroczy i mądry. Jako jeździec niedoświadczony z młodymi końmi byłam uświadomiona na co się piszę. Zajeżdżany był przez instruktorkę i teraz już raz w tygodniu ja na nim jeżdżę, oczywiście pod okiem instruktora. Pod siodłem nie możemy się jeszcze razem zgrać, ale zaczynam widzieć już jakieś efekty pracy z nim. Nie żałuję ani jednej decyzji.
Zaczynaliśmy wszystko od zera, z racji że była to dość spontaniczna decyzja nie miałam kompletnie żadnego sprzętu. Powoli, z miesiąca na miesiąc kompletowałam wszystko. Teraz już większość rzeczy mam i jestem najszczęśliwszą osobą na świecie. MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ.
Po tych kilku miesiącach razem, młody jest strasznym cycem i wszędzie za matką by poszedł, nawet w ogień  🏇
Dużo silnej woli i zacięcia, a no i PRZEDE WSZYSTKIM MIŁOŚCI pomaga przenosić góry  💘
Skoro już się tu odezwałam to się pochwalę, że w końcu wsiadłam na mojego młodego. Pierwszy raz odkąd jest zajeżdżony. Ciężko uwierzyć, że to młody koń, bo jest bardzo ogarnięty. Za to ja zupełnie cofnęłam się w rozwoju przez to że nie jeżdżę już tak długo.

Ja dzisiaj miałam test sprawdzajacy moje umiejętności układania mlodych koni.
Bylam w terenie z dziewczyna ktora ma 16 lat i jest nasza praktykantka. Ma tez w pensjonacie swojego konia. Uparla sie ze jedzie w teren ze mna. No to ok, ale pytam czy jej koń jest spoko, bo ja biore D. ktory jest za mocno do przodu i od samego poczatku robie wszystko zeby mieć nad nim jakakolwiek kontrole. D. to przemily koń ale bardzo elektryczny i nerwowy. Dziewczyna mowi ze konia ma ok i w pelni go kontroluje. Już po 1 klusie widzialam ze bedzie slabo, bo jej  koń trzymany za morde rwał sie do galopowania, pobrykiwal, chodził bokiem, ryj miedzy nogami itp. Nie wrocilam tylko dlatego ze D.był bardzo ok w tym wszystkim. Chcialam zagalopować na takiej fajnej piaskowej, dlugiej drodze pod gorke. Mowie wiec ze zagalopujemy, ja bede galopowala wolno a ona ma sie trzymac za mna. Tiaaa....
Jak tylko zagalopowalam to jej koń ruszył taka dzidą, ze moj ze strachu wykopal w nich z zadu i trafil dziewczyne w noge. Naszczescie przeslizgnał sie po bucie i nic jej nie robił. Ale laska nie probowala nawet konia zatrzymac. Ona miala ochote sie poscigac...  🏇
Na szczescie glowa D. zostala ze mna i mimo ze bardzo chciał też odpalić wrotki, to po kilku sekundach się uspokoił i galopowalismy sobie luznym, spokojnym galopem (mimo ze naszych towarzyszy już dawno nie bylo widać ).
Nie chce mysleć co by bylo gdyby D. sie zaczal bez kontroli scigać z tym koniem. Laska nie zrozumiała czemu sie nie ciesze, tylko jestem zla. Dla niej 4 latek, kilka miesiecy pod siodlem to nie jest zaden problem 😉 
Ogolnie mialam wrazenie, ze ta dzida to była popisowa scena, zebym jej pozazdroscila, ze daje rade na takim trudnym koniu...  🤔wirek:
Kardigan1502 Pokaz wiecej fotek i daj znac jak pod siodlem, moja mloda tez jest po Stakkato Top i chyba w podobnym wieku (w czerwcu skonczy 5 lat), ciekawa jestem czy maja sporo cech wspolnych i jakie 🙂
Sivens, pięknie wygląda, masz jakieś jego obecne foty, gdzie trochę więcej widać? (ciemno wyszło na tej hali 😉)
KaNie, ludzie jednak niezbyt myślą, a wydawałoby  się, że choć trochę koniarze powinni zdawać sobie sprawę z tego, jakie zachowania mogą być niebezpieczne.

Charakter ma świetny  😍 Pod siodłem zdecydowany i do przodu. Jak narazie jest dopiero naskakiwany, ale nie wyłamuje tylko z chęcią idzie do przeszkody  😀 młody napala się jak szczerbaty na suchara  🏇 typowy parkurowy koń  😜 dodaje fotkę z pierwszego, wspólnego spaceru do lasu  😅  🙂

Zdjęcie gigant!
KaNie nie zazdroszczę, sama miałam podobnie jak brałam pierwszych kilka razy młodą do lasu z koleżanką na innym koniu na stępo-kłusy. Pewnego razu przyplątała się do nas dziewczyna, która chciała się dołączyć. Oczywiście jeszcze w stajni wytłumaczyłam zasady, że idziemy na spacer i że galop odpada bo młoda totalnie bez równowagi i lecąca do przodu więc nie chcemy prowokować walki o życie. Dziewczyna na to że oczywiście rozumie i się dostosuje. Jak przyszło co do czego i wyjechałyśmy na ładną prostą  2 razy chciała nas przekonać, że może jednak zagalopujemy. Po stanowczych odmowach zdecydowała, że w sumie kłus mamy szybki to ona będzie galopować sama za nami. Plan miała może i dobry ale wykonanie słabe bo w 2 sekundy wylądowała metr za nami. Na moje krzyki że ma przejść do kłusa nie reagowała albo nie miała już kontroli. Jej koń chciał się ścigać i wkurzał, że jedzie na końcu, wisiał cały czas mojej młodej na ogonie albo hamował jej z nosem w zadzie. Młoda totalnie nie ogarniała o co chodzi i kto się tam na nią rzuca od tyłu ale na szczęście była wyrozumiała i nie kopała, niestety zatrzymać sie jej z takim poganiaczem z tyłu nie dało, zjechać na bok też nie za bardzo bo z każdej strony krzaki. Dziewczyna za mną już chyba doprowadziła swojego konia do granic wytrzymałości ta szarpaniną i straciła oprócz hamulca także kierownicę. Skończyło się na wyprzedzaniu 'na taran' i wepchnięciu nas w krzaki bo młoda odskoczyła w bok od intruza który dosłownie się na nią władował miażdżąc przy okazji moją nogę. Laska nawet nie powiedziała przepraszam i wyglądała na mocno zawiedzioną, że taki słaby teren. Nikomu nie życzę.

kordigan1502 twoj opis brzmi bardzo znajomo  😉 To nasze z ostatniego wypadku do lasu na spacer.

Rzeczywiście są podobni!  😁 ale Twoja wyzsza o wiele  😀 mój może jeszcze troche w górę pójdzie  😍
Lubie te moja prace wiecie.
Dzisiaj sobie wypisalam papiery koni na zawody i swoja licencje  🥂
2 młode pojdą za miesiac swoje  zawody, co do reszty nie jestem pewna. No i mam startować na Godzilli w gratisie. 6 latka idzie na jesień do jakiegoś Top Ridera. A potem pewnie za grube hajsy na sprzedaz.

A poza tym mamy kilka klaczy ktorym z szefem wybieralismy "mezow".
I mam na liscie Argentinusa, Million Dolar, Diarado, Casalla, Catoki i cos jeszcze czego nie moge sobie teraz przypomnieć.


Nemaya
Hehe typowa uroda koni z rodziny Stakatto  😁 Fajnie ze macie normalne te konie. Po Stakatto Top niczego nie znam, ale po Stakatto zawsze sie balam zajezdzać, mimo ze potem byly super 🙂
KaNie To ja ci życzę długiej owocnej pracy z młodymi a później odezwę się o nasienie Million Dolar  😍  😁 


Miałam dać znać jak zawody młodego, o dziwo był tak odważny, że pamiętam pierwszą przeszkodę i ostatnią  😁  ani sekundy w parkurze nie dał odczuć, że czegoś się boi.  Minus to wszystko przegalopował miał 3 zrzutki w drugim przejeździe  😵  Pierwszy raz na takim placu, nie mogliśmy wcześniej wejść bo jak zwykle byliśmy o czasie.
Ogólnie to jestem mega dumna z niego  🙂 
KaNie ona w obejściu zawsze była spoko ale pod siodłem sie dopiero ogarnęła jak ją forumowa crazy wzięła w obroty, wcześniej sie siedziało jak na obrażonym elektrycznym jajku, tkniesz za mocno to wybuchnie a w najlepszym wypadku strzeli focha, zepnie się i przestanie współpracować. Gorąca głowa i cierpliwości nie miała do tych ludzi. Teraz juz super pracuje i aż miło patrzeć jaki robi postęp ale początki do łatwych nie należały także troche Ci sie nie dziwie że takich zupełnie zielonych nie lubiłaś 🏇
Monia
Raczej o zrebaka po Milion Dolar, bo to nie nasz ogier. Jednego zrebaka po nim już mamy. Jak bede miala czas isc na padoki to zrobie mu zdjecie.
Nie znam w sumie tego ogiera. Jedynie po Vigo jezdzilam troche, ale chyba za malo bo nie potrafie sobie przypomniec czy byly fajne.

Gratuluje zawodow. Jak na 1 zawody to i tak super. Wazne ze szedl pod kontrola i skakal.
Masz jakie foty?


Nemaya
No Stakatto wlasnie takie sa na poczatku. Elektryczne, wybuchowe. Byle pierdola moze spowodować ze robia sie w sekunde niebezpieczne. Ale to tylko na poczatku. Potem jak już zaakceptują jezdzca, to sa fajne. Mialam kilka ktore bardzo lubilam.
Z tej rodziny za to Stakattol daje zrebaki glupie jak but i niebezpieczne. Niecierpie koni po nim. Bo nawet jak sie ujezdzą to im mozg nie pracuje nadal. Skacza fajnie, ale reszta masakra. No i sa przepotwkrnie brzydkie. Zreszta jak sam ojciec 😉 o
Wiec ciesze sie ze wygladowo i charakterowo Stakatto Top podobny do ojca.

To był jeden z moich ulubionych Stakatto. Nie był za wysoki. I niczego nie odwalał przy zajezdzaniu. Poza tym ze bał sie lydki ktora prosila o galop. I odpalał wtedy wrotki. Wiec trzebabylo pol okrazenia czekać aż orzeszek wroci na miejsce. Ale szybko mu ten strach przeszedl.
O z ta lydka to dokladnie tak samo miala, jak wsiadlam na testy przewiozla mnie bez kontroli doslownie 3 kolka po hali dzikim napedzajacym sie galopem zanim zatrybila ze to nie wielka pardubicka. Natomiast jak juz trafilam w przeszkode to bylo bosko i przyjemnie 🙂 Nadal sporadycznie jak sie podkreci np skokami to na lekkie przesuniecie lydki strzela w przod i gore ale juz mamy hamulec i kierownice wiec to takie epizody raczej- po prostu jest do przodu i juz by chciala biec i atakowac jak najszybciej 🙂
To ja sie pokaże "moje" nowe ma przyjśc niedługo i liczę na owocną prace


gacek 🙂, Bardzo mi się podoba!
A to dziś mój czarnuch pierwszy raz w ogłowiu.
Bardzo grzeczna jest ... na razie. 😉


Gacek super młode, pewnie juz sie nie mozesz doczekać 🙂
monia, zrzutki nieważne, szczególnie, że on wielki, to dla niego galop a nie skoki zapewne 😉 Podłączę się do pytania KaNie, masz film? 😉
tajnaa, oj tam na razie, może grzeczna będzie ciągle? Na jakim etapie jesteście teraz?
gacek 🙂, a co to? Wygląda bardzo sympatycznie.

Muszę pochwalić tego mojego smoka, zaczyna się świetnie ogarniać.
Na drugich zawodach w tym roku w Lce prowadził się całkiem dobrze, mimo ciasnego parkuru i niektórych przeszkód ustawionych dość osobliwie:


Mieliśmy też w stajni parkury otwarte, niestety osoba kręcąca filmy trochę odwrotnie wciskała przyciski w moim telefonie, przez co większości skoków nie mam nagranych 😉 mam tylko taki filmik:


No i wczorajszy trening:


Zaczyna chłopak się odbijać, kiedy przeszkody idą w górę i w szerokość (tu okserek 125 cm) <3:


galopada_   małoPolskie ;)
04 maja 2018 07:17
anai, superowy ten Twój dzieciak!

nasz złocisty 2 latek Leoś 😍 oaza spokoju i opanowania  :jogin:

DiCaprio (Justus po Bekas - Delia po Bajt)







edit. i dziewczynka 😉)

Dolina Snów (Justus - Druzja po Baryt)
ur.2016

Galopada
Kurde Twoje z tego samego rocznika wygladaja juz jak dorosle. Nawet kobyla bardziej ogiera przypomina niz moj ogier 😉
galopada_, same kopie taty  💘
KaNie, Bo on późno dojrzewający pewnie, drobina na razie, ale taki cukierek  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się