Siodło skokowe

lusiowataa, można siodło prestige wysłać do equishopu, tylko musi mieć widoczny numer seryjny na tybince. Ja ostatnio swoje poszerzałam, wysłałam w poniedziałek, w piątek siodło już wróciło. Przy zamówieniu usługi przez sklep internetowy mają dobrą cenę  😉
xxagaxx, faktycznie duże klocki!
anai dzięki bardzo  :kwiatek: kurde tyle polowałam na sidneya że nawet jak nie będzie pasować wole zmienić rozstaw w equishopie i zapłacić 4 stówki niż je odesłać  😎
Gillian   four letter word
29 sierpnia 2015 06:19
Mhm. Zmieniłam rozstaw w prestige i tył lewitował jak szalony, więc niekoniecznie Twój plan sprytny i przebiegły się uda 😉
Gillian to ja juz nie wiem ci zrobię w najgorszym wypadku. Jak nie bedzie pasować to się chyba zachłostam  😕 jak przyjedzie tk wyrzucę fotki z przymiarki.  😅
xxagaxx tak teraz patrzę na te zdjęcia passiera i Prestige. Mam wrażenie, że masz przy Prestige puśliska ujeżdżeniowe. Też się nad nimi zastanawiam bo nie lubię jak mi paski wiszą z siodła. I jak się sprawują ? Wytrzymują obciążenie w skokach ? I jakbyś mogła jeszcze powiedzieć jaki to model/firma i czy wycierają siodło. Z góry dziękuję  :kwiatek:
lusiowataa, edytuj posty.

To są skokowe puśliska Equipe🙂 Kupowałam razem z siodłem, musiałabyś napisać do X-horsa żeby ci powiedzieli jakie to są, bo nie są to te ichnie ujeżdzeniowe: http://x-horse.com/equipe__pusliska_dresazowe_czarne_l-5335i, ja mam inne zapięcie.

xxagaxx Dzięki bardzo  :kwiatek: Muszę do nich napisać zobaczymy, może mi coś doradzą.  😅
Mam pytanie ..
Wzięłam do przymiarki Stubbena Edelweiss. Jeździło sie super  ale niestety jest za szerokie. Jak przymierzałam wydawalo się ok, dopiero kiedy wsiadlam i dopiełam popręg to sie zrobiło ciasno. Nie znam się na tym pierwsze siodło kupiłam w ciemno i pasowało. Czy warto go zwężać, czy to coś da ? Nie chcę wydać kupy kasy i dowiedzieć że i tak leży na kłebie, czy będzie gdzieś indziej odstawać albo uwierać. 🤔
Patii97 spróbuj może z podkładką z kieszonkami na wkłady z pianki. Wtedy możesz sobie regulować czy chcesz np. podniesiony przód/tył albo po równo 🙂
A czy jakieś opinie o KenTaur Jupiter?  :kwiatek: :kwiatek:
warto wziąć używane czy lepiej jakiegoś Prestige poszukać?
Patii97, wszystko zależy od tego jak siodło leży, bo ciężko na podstawie opisu "zrobiło się ciasno" wywnioskować czy wystarczy zmiana rozmiaru łęku, czy trzeba kombinować z poduszkami, czy też siodło generalnie nie nadaje się dla tego konia... :-/
Help  🤔 ! Jak wyczyścić delikatnie pożółkły tylny łęk Prestige tak żeby go nie zniszczyć  🙄
lusiowataa, musi być ciepła woda, miękka szmatka i trzeba troszkę poszorować 🙂
dziewczyny b. proszę o radę kogoś kto miał do czynienia z którymś z tych siodeł:

1. Daw Mag Grand Prix
2. Prestige Michael Robert II

Po przeczytaniu wiulu wątków i rozmowach z ludzmi chcę zakupić sobie któreś z tych siodeł. Niestety na żadnym z nich nie siedziałam dlatego każda opinia i uwaga będzie dla mnie na wagę złota😉
miałam DM Grand Prix , wersja exclusiw , suuper mieciutkie , wygodne , noga w skoku dobrze leżała , niestety nie jest dla koni o krótkim grzbiecie .
dzięki🙂 akurat mój koń ma b. długi grzbiet 😉
Pomocy! Mam pytanko. Czy stosowałyście forgurt do siodła skokowego? Mam problem bo mi baba utyła i siodło zjeżdża na łopatki.  Popręg ląduje zbyt z przodu, w najchudszym miejscu tuż przed zapasionym brzuszkiem. Który forgurt może się ewentualnie tu sprawdzić? Podogonie się nie zdaje egzaminu, bo zaczep wypina się spod paneli przy ewentualnych barankach. Byłabym wdzięczna za wskazówki i zdjęcia 🙂
lusiowataa, musi być ciepła woda, miękka szmatka i trzeba troszkę poszorować 🙂

Puma dzięki bardzo  :kwiatek: siodełko wyglada przyzwoicie ale ten żółty łęk wszystko psuje ale w końcu mam na to radę  😅
dziewczyny b. proszę o radę kogoś kto miał do czynienia z którymś z tych siodeł:
1. Daw Mag Grand Prix
2. Prestige Michael Robert II


Każdy tyłek inny, zatem sama niestety powinnaś sprawdzić które Tobie bardziej pasuje
Mam GP i jestem z tego siodła tak bardzo zadowolona, że w weekend kupiłam sobie drugie 🙂 (na drugiego konia)
[quote author=_Gaga link=topic=1249.msg2413925#msg2413925 date=1441086585]
dziewczyny b. proszę o radę kogoś kto miał do czynienia z którymś z tych siodeł:
1. Daw Mag Grand Prix
2. Prestige Michael Robert II


Każdy tyłek inny, zatem sama niestety powinnaś sprawdzić które Tobie bardziej pasuje
Mam GP i jestem z tego siodła tak bardzo zadowolona, że w weekend kupiłam sobie drugie 🙂 (na drugiego konia)
[/quote]

Dzięki 🙂 a mogłabyś podać swój wzrost i jaki masz rozmiar siodła? Sama mam 178, jestem szczupła i zastanawiam się czy 17,5 czy 18 będzie lepsze.
173 cm i 17,5" jest idealne. Na Twoim miejscu sprawdziłabym jednak i 17,5" i 18" bo nie tylko wzrost, ale i wymiary i długość uda są ważne. Poza tym nie tylko siedzisko, ale i tybinka (jeśli kupujesz z DM to pewnie można zrobić deko dłuższą).
abbigail   jak konia kocham... już nigdy się nie będę nudzić
01 września 2015 18:22
A ja musze Wam podziękować za polecenie HB Contact. 😀 Właśnie wracam z Pleszewa z przymiarki wstępnej i jestem zachwycona !!!!!!!  🙂😉)))))))  Nie dość, że kiedyś żadnego siodła nie mogłam do siebie dopasować (grube nogi mam od urodzenia) , to tu o dziwo zmieściłam sie na luzie w 17" (Honorata i Bogdan, kocham Was) , jest megaaa mięciutkie i za miesiąc będę mieć swoje 😀 wstawie Wam foty ;D  A najbardziej jestem pod wrażeniem tego,że  czy rekreacja, czy mega sport= jesteś traktowany jako klient z super wyrozumiałością i czułam, że chcą doradzić i zrobić to siodełko najlepiej jak potrafią. Nigdy więcej tracenia czasu, sił i pieniędzy na masówki.
miałam DM Grand Prix , wersja exclusiw , suuper mieciutkie , wygodne , noga w skoku dobrze leżała , niestety nie jest dla koni o krótkim grzbiecie .


a możesz napisać swój wzrost i rozmiar siedziska siodła? byłabym wdzięczna 😉
W końcu JEST  😍 😍 😍  !! Mój prestige sidney  😍  A nalepsze jest to, że dzisiaj robiłam przymiarkę i leży idealnie a tego się najbardziej bałam bo mam mega wykłębioną kobyłę ale dzienki bogu pasuje  🙇  Jeszcze co prawda nie patrzałam jak dla mnie na jeździe ale poduszeczki kolanowe jak chmurka więc musi być dobrze  😅 Myślę, że udało mi się nieźle trfić bo jak na to, że model nie jest już produkowany od X czasu to jest w super stanie  💘
edit
Sory za jakość zdjęć 🙄
Czy jest ktoś z Warszawy bądź okolic Warszawy kto posiasa DW Grand Prix rozm 17,5 bądź 18?
nikt z moich znajomych niestety nie ma tego siodła a bardzo mi zależy żeby zobaczyć je na żywo
Słuchajcie, Delgrange normal tree to jakiemu łękowi bardziej popularnych marek odpowiada ?
RudaPola - polecam Prestigea Versailles, używałam na wielu różnych koniach, żadnemu "krzywdy" nie zrobiło 🙂 Bardzo fajnie trzyma w skoku, skóra bardzo wysokiej jakości.
asiaj, no ze błagam nie pisz takich herezji...
"mam takie buty Nike model XYZ. Używałam na wszystkich moich niemych dzieciach, żadnemu krzywdy nie zrobiły. Czerwone, fajnie w nich biegały, dobry materiał wierzchni"
( a że dzieci mają różne stopy... hm..bo ja wiem.. A maja różne? Hm.. Nawet nie wiem. Buty im po prostu założyłam, kazałam biegać i biegały. I żyją. Nic nie mówiły..a fakt...one niemowy. Ale jednak żyją, nie histeryzujmy.)
tunrida, szkoda że nie ma przycisku lubię to!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się