Siodło skokowe

ja po dłuższych testach odkochałam się z Erre :P Może się skuszę na testy innych modeli, ale JD na skokach polegało. Nie byłam w stanie w ogóle usiąść, latałam jak żyd po pustym sklepie i nie byłam w stanie normalnie zrobić półsiadu. Koń też chodził średnio, możliwe że dlatego że siodła na nim średnio leży i w kłusie lata tylny łęk.

Za to Passier eventing z małymi klockami na razie jest moim numerem jeden. Siedzisko wygodne, dobrze się skacze, konisko chodzi super (ale ta testówka prawie jak na niego szyta).

Baś w kwestii Titana mylne wrażenie, mój ma dwa lata i mogłabym go śmiało wystawić jako jeżdżony kilka miesięcy 🙂 m to siodło wady, ale nie jest to wytrzymałość skóry
A do mnie jutro przybędzie Erre , model J Pro i zobaczymy :-)
evczii zdecydowałam się na Equipe Synergy, bo koń pokazywał, że mu pasuje, a i mi się dobrze siedziało. Expression jak dla mnie za twarde. Da Vinci mam tylko na czas oczekiwania, ale gdyby nie to, że jest brązowe, a ja potrzebuję czarne, to miałabym dylemat 🙂

equi.dream może to mój egzemplarz Titana był taki delikatny, ale gdybym miała je brać, to ze skóry printed french, na pewno nie podwójnej cielęcej.

Probowalam tez HB Contact mono i zwykle, ale to nie bylo to.

Trochę żałuję, że nie miałam czasu dłużej potestować i wsiąść na przykład w Erreplusa, a z używek sprowadzić sobie na przymiarkę jakieś Bruno Delgrange, Antaresa czy CWD, ale w tym budżecie myślę, że dobrze wybrałam.


Poszukuje siodła do +/- 3000zl. Baaaaardzo mi zależy zeby siodlo bylo miekkie dla mojego zmasakrowanego kregoslupa. Jakie modele możecie mi polecić w tych pieniadzach? Uzywane bądź nowe 🙂
kozdanda za taką kwotę znajdziesz uzywane siodełko super firmy w naprawdę dobrym stanie, także trzeba szukać. Jeśli chodzi o miękkość, to jak dla mnie prestige i kieffer górują w tej kategorii. Stubbeny omijaj szerokim łukiem, daw-magi tez do bardzo miękkich nie należą. Equipe podobno też miękkie, ale ja osobiście nie testowałam nigdy. Ale wiadomo, kazdy model moze się różnić, najlepiej szukać siodła, którego właściciel wyrazi zgodę na wysłanie go na próbę, bo inaczej to jak kupowanie kota w worku 😀

Edit: z prestige to według mnie najbardziej miękkie są siodła: Paris, Versailles, meredith 🙂
To ja po pierwszej jeździe w J Pro.  Siodło super wykonane , naprawdę jakość skóry Top.
Minus to szeroki twist.
Jezdzilo się fajnie, najlepiej połsiad i skoki, ale niziutko  bo nie ma trenera i było ciemno na placu juz.
Koń chodził bardzo swobodnie.

Siedziska najmiększe mają jednak Equipe :-)
kozdanda, musisz sama wytestować, trudno polecić bo każdy ma odczucia inne, ja się absolutnie nie zgadzam z tym co napisała evczii,. Co tyłek to inne wrażenie 😀

Jakby ktoś chciał zobaczyć jak siodła wyglądają na koniu:
Passier eventing z małymi klockami:


i Erre JD, widać jak "super" leży na Siwym... Ehh ile ja bym dała żeby on był taki standardowy jak Ed.

Perlica co to jest szeroki twist?

xxagaxx jak Ci passier leży to czemu go nie weźmiesz?
BaŚ, bo i tak lepiej mi w moim Equipie, Passier jest po prostu ok. Po drugie jak kiedyś przyjdzie mi sprzedać to z Passierem będę się zapewne sporo bujać bo te siodła w Polsce w ogóle nie są popularne (te droższe oczywiście). Ale jak wyboru nie będzie to stanie na Passierze.
BaŚ,  to oznacza, że siedzi się jak na beczce ;-) ale na pewno nie każdy ma taki efekt , ja jestem bardzo drobnej budowy .
Troszkę poszperałam i mam kilka pytań, co sądzicie o:
Prestige green star
Prestige silver star
Prestige gold star
Prestige venezia
Prestige apallosa (?)
Kieffer Norbert Koff
Stubben Elw....(nie pamiętam :x)
Daw Mag GP
Jakiś ken taur??
Ewentualnie jakie inne modele konkretnie mi polecicie.... oczywiście aby stanowiły mój jedyny warunek - musi być mięciutkie 🙂
A poza miękkością jakie inne preferencje, bo podałaś modele o kosmicznie różnej budowie, głębokości, klockach itp. itd. Od koszmarnego ortopedyka, w którym nie mam pojęcia w jaki sposób da sie w ogóle jeździć po płaściutkie skokówki CC.
Moon   #kulistyzajebisty
12 października 2015 11:41
kozdanda, poszperałaś, a szperałaś w tym wątku? Od dawna przewija się tu twierdzenie (bardzo słuszne moim zdaniem z resztą) - że co tyłek, to inna opinia. Każdemu co innego pasuje, na co innego zwraca uwagę własnotyłkowo siedząc w siodle. O dopasowaniu do konia nie wspominając, więc pytanie "co sądzicie o...?" jest delikatnie mówiąc śmieszne.

I teraz: Prestige w ogóle są miękkimi siodłami, zachwalanymi tu przez niektórych, ale np. ja ich szczerze nienawidzę. Z kolei Kieffer Norbert to straszna ortopedka-kibel, który ma paskudne wielkie kloce... W dodatku Twój rozstrzał modeli jest bardzo, bardzo duży - od płaskich naleśników po ortopedki.
nie bardzo się znam... tzn moj tylek jest w miare uniwersalny ale potrzebuje miękkieko, klocki z przodu z tyłu, półgłębokie, "pomagające" siodło, wytrzymałe.... nie wiem co jeszcze mogę napisać na ten temat bo to by było dopiero moje drugie siodło i nie znam konkretnych preferencji 🙁

edit: koń wiadomo ważny bardzo, natomiast najpierw chciałabym poznać modele warte przeglądnięcia, na konia musze mieć szeroki w miare rozstaw paneli i wmiare płaskie, dodatkowo koń nie jest kłębiasty.
kozdanda, dla mnie wszystkie Prestige 'star' były mocno średnie i twarde (no i to najtańsze modele, mają twardą skórę, nie lubiłam ich). Venezia w zależności od stanu i wieku, bardziej miękka i bardzo ortopedyczna. Prestige Apallosa to staaare siodło. Norbert Koff - nie mogłam w nim totalnie usiąść, ma przeogromne klocki, niewygodna porażka jak dla mnie. Stubben Edelweiss to fajne siodło, o ile mowa o stosunkowo nowych Stubbenach, bo między starszymi a tymi nowymi jest moim zdaniem ogromna przepaść. Daw Magi GP miałam dwa, bardzo przyjemne siodła. Osobiście szukała bym na przykład Equipe, starsze można dorwać w dobrej cenie. W ogłoszeniach wisi jakiś Albion z wymiennymi łękami, kiedyś siedziałam w innym i miękko wspominam 😉 skokowy Bates Caprilli miałam, też bardzo wygodny, miękki.
kozdanda, o właśnie. Teraz już conieco napisałaś. Z modeli, które wymieniłaś może Ci pasować Venezia, czy stara Apollosa. Ludzie sobie ja chwalą i pasuje pod twoje potrzeby. Przynajmniej z tego co napisałaś.
Na pewno nie Prestige golden star, Daw Mag GP, czy Stubben Edelweis, bo to mniej lub bardziej, ale płaskie siodła CC.
O green star czy silver star nic nie wiem, więc nie pomogę, ale to takie raczej wszechstronne budową siodła, nie skokowe.
Natomiast Kieffera NK nie polecam nigdy nikomu, bo dla mnie magia jest jak ktokolwiek w ogóle jest w stanie w tym siodle chociażby wozic sie do lasu, o jeżdżeniu nie wspominam nawet.



kozdanda, a nie masz możliwości pożyczyć od ludzi ze stajni różnych siodeł, żeby bardziej sprecyzować swoje upodobania?
kozdanda, jedyny sposób aby wybrać siodło które Tobie (nie nam) pasuje, to pojeździć w jak największej ilości różnych modeli. Próbować, próbować i próbować aż trafi się na to, z którego nie chce się zsiadać 🙂 dla mnie to był akurat DM Grand Prix... wcześniej długo jeździłam w Keiffer N Koof... Z Prestige mi nie podpasował żaden z próbowanych modeli, podobnie jak Stubben... Ale generalnie ile tyłków tyle opinii 😉
anai niestety takiej możliwości nie mam.... w stajni mam tylko prestige goldena, w którym jak sobie przypominam faktycznie jeździłam i nie było jakoś fantastycznie, po za tym DW Hubert (może być) i jakieś no name pełno, starocie rozklepane, a najwygodniej to mi się jeździło w fp syntetycznym ale nie chce takiego siodła dla siebie....
anai niestety takiej możliwości nie mam.... w stajni mam tylko prestige goldena, w którym jak sobie przypominam faktycznie jeździłam i nie było jakoś fantastycznie, po za tym DW Hubert (może być) i jakieś no name pełno, starocie rozklepane, a najwygodniej to mi się jeździło w fp syntetycznym ale nie chce takiego siodła dla siebie....


A  tak ogólnie co powiecie o Ken Taurze? Np Ken Taur Onyx?

Wiem wiem, że siodła się szuka dla siebie ale jest też tak że jedne modele ludzie zazwyczaj chwalą, a za innym modelem chórem wszyscy są na NIE i dlatego pytam 🙂
kozdanda, Kentaury mają dobrą cenę do jakości, masz też w cenie dopasowanie przez Yard Equites. To solidne siodła.
A miękkie są?
kozdanda, a to trudno ocenić, bo każdy ma inne odczucia i inaczej się wypowiada o tym samym modelu siodła.
Musisz sama ocenić, co zresztą napisały dziewczyny już wyżej.
Zadecydowal ken taur onyx, ktos ma, ktos o nim opowie? Zdecydowalam sie na nowe siodło wiec musi jeszcze poczekac az uzbieram reszte pieniążków niemniej jednak, wiem ze kazdy tylek jest inny chcialabym wiedziec czy sa twarde jak stubbeny czy raczej siodla z miekkszych?
kozdanda, wg mnie nic twardszego od Stubbena nie ma :-) ale to moja opinia.
Dla mnie najmiększe są Equipe, potem na równi Kentaury, Prestige czy Erreplus.
Nowe Stubbeny wcale nie są twarde 🙂 ja bym powiedziała że są bardzo zbliżone miękkością do prestige.
Stare stubbeny i kieffery były twarde - wszystkim się to utrwaliło  🙄
Ostatnio siedziałam w Portos i Roxane oraz byłam posiadaczką edelweiss - wszystkie były bardzo miękkie i świetnie usadzały, ale to nowsze siodła.
Nowe KenTaury też podobno nie są tak dobrej jakości jak te starsze, ale cena do jakości jest bardzo przyzwoita. Nie lubię w kentaurach uczucia " nad koniem " - te siodła dosyć wysoko leżą, nie nadają się też na osoby z krótszymi nogami ( no chyba że uszyte perfekcyjnie na miarę ) 🙂
Bacik90, no a ja ci powiem że źle mówisz :P Stubbeny są twarde, miałam w stajni Edelweissa, Roxane na testy, Genesisa i wszystkie były mega twarde (fajnie się jeździło ale mega dechy). Siedziałam w kilku prestigach (Paris, Arezzo, Meredith) i również powiem ze są twarde, może mniej niż Stubbeny. I tak możemy sobie mówić ile chcemy, dlatego nie ma co się pytać na forum o odczucia, trzeba samemu testować 😉
Co do Kentaurów to nie zgodzę się z Bacik co do tych krótkich nóg. Ja nie mam zbyt długich, a w Titanie 17'' wystawało mi kolano.
No właśnie wiodomośc o którkich nogach mnie przeraziła bo już zamówiłam sobie kentaura onyx i było by źle gdybym do końskich boków nie dostawała bo licze zaledwie 158cm... ale będzie dobrze!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się