Siodło skokowe

z siodeł mocniej trzymających jest jeszcze kentaur charon, który też będzie kosztował w tych granicach co wymienione przez Ciebie siodła
Pilnie poszukuję siodła Euroriding Achat S 18". Ciężko o te siodła na Polskim rynku a jak już się znajdują to 17". Euroridingi nie mają rozmiaru 17,5 a 17 na pewno będzie za małe więc 18 powinna być dobra.
Tylko problem w tym że nigdzie nie potrafię takowego znaleźć :/ Może ktoś z Was wie kto takie chce sprzedać lub wie gdzie na niemieckiej stronie mogłabym je dostać w przystępnej cenie?
Sprawdzałam ebaya niemieckiego ale cenowo używki po 800 euro minimum godne uwagi, także na nasze to trochę wychodzi 😉
Jakby ktoś miał jakieś informacje gdzie mogę takowego jeszcze szukać albo znajomego który chce sprzedać to będę wdzięczna za pomoc :kwiatek:
Moon   #kulistyzajebisty
21 lipca 2016 08:07
Kahlan, nie rozumiem. Chcesz nowego siodła, czy używek poszukujesz?
Ktoś wie jaki to rozstaw ? Bo przy 17 pisze ze 33 a trochę niżej wybite jest 3 4, chodzi o prestige, ktoś coś ? :kwiatek:
 Rozmiar zdjęcia
33 fabryczne, przerobione na 34
ja mam UBO International- jak dla mnie najlepsze siodełko na świecie! do skoków do 100 cm sprawdza się niesamowicie, wyżej jeszcze nie próbowałam. daje świetny komfort skoku, łatwo zabrać się z koniem, a duże klocki powodują że przy bryknięciu nie ma szans na upadek 😉 niestety firma już nie istnieje, na rynku zostały używane wyjątki siodełek tej firmy 🙂
pozdrawiam :3
Moon, zarówno używek jak i nowych, byleby mieściły się w budżecie. Z nówkami mam ten komfort, że będą od razu pod wymiar konia, z używkami będę musiała się na pewno pogimnastykować z dopychaniem. W niedzielę jadę po kieffera do przymiarki.

Olgs, dziękuję, popatrzę i na to siodło. 🙂
KenTaur Jakie ma wsród was opinie? Najbardziej interesuje mnie Titan, Titan II z carbonową terlicą ❤️
plunia, miałam  Titana  z karbonową  terlicą,  wygodne  siodło,  pomagające.  Siedzisko raczej  głębsze,  skóra  bardzo  fajna. Drugie takie  siodło  zamawiałam  dla znajomej,  jeździ  w nim ciągle,  jest zadowolona.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
24 lipca 2016 21:28
Czy ktoś słyszał coś o siodłach firmy Ikonic?  👀 :kwiatek:


Przypominam się, może ktoś tam miał styczność  😡
Cześć,

poszukuję opinii odnośnei siodeł Kentaura: Triton i Titan. Widziałam, że były poruszane w tym temacie wątki odnośnie owych siodełek ale nie za dużo informacji z nich wyniosłam 😉. Ja wcześniej miałam Kentaura Juraj Hanulaj II i byłam z niego mega zadowolona. Szukam czegoś baardzo podobnego do tego modelu. Chciałabym się dowiedzieć od osób, które użytkowały te siodełka jakie są pomiędzy nimi różnice? Czy są wytrzymałe? Ponadto co sądzicie o podwójnym lateksie- coś ala biomex - odciążenie kręgosłupa.
Ja powracam do wątku.
Z całego serca mogę polecić Bruno, mam model Partition.
Skakałam już w tym siodle i jest naprawdę świetne, super leży na moich koniach, po czasie świetnie się ułożyło pode mnie.
Przedstawiciel na PL: Łukasz Jończyk, naprawdę warto zadzwonić.
A ja z kolei jestem ciekawa, czy ktoś zna/siedział w siodłach Forestier? Coś mi się obiło, że całkiem fajne skokówki.
budyń, ja miałam, ale jakiegos mega starego. Polecam, ale raczej nowsze, bo te stare to naprawdę wiekowe siodła, trochę już uklepane.
Moon   #kulistyzajebisty
28 lipca 2016 06:38
budyń, aż z ciekawości sprawdziłam, czy w ogóle je produkują jeszcze :P Podobnie jak Aga, jeździłam kieeeeeedyś w jednym, właśnie już wtedy wiekowym Forestierze - samo siodło ok, bardzo płaski naleśniczek, miało dość i niski wąski kanał (pewnie przez tę wiekowość już?) no i i miałam wrażenie, że nie bardzo leży na koniu, więc też odczucia z jazdy były takie se. 
O, dziękuję 🙂 Nigdy nie słyszałam o marce, to się zainteresowałam.
Czy są jakieś tańsze siodła skokowe ze skóconą tybinką? Albo na zamówienie?
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
04 sierpnia 2016 17:44
Nie znalazłam żadnej opinii na temat siodła GFS, czy ktoś zna i poleca? 🙂
o takie o:


edit: czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaki to może być rozstaw łęku? :kwiatek:
Hermes, łęk wygląda na standard-że-standard. Ale coś poduszki solidnie wypchane.
kahlan, owszem, ten Kieffer to niezły ortopedyk jednak nie przesadzałabym, ja w nim jechałam nawet konkursy 125 pare razy i nie było zle 🙂 skore ma nawet ok. Zależy do czego potrzebujesz, jeśli do takiej jazdy i powiedzmy jakiegoś małego sportu to jest jak najbardziej wygodne i fajne. Jeśli do sportu bardziej to szukałabym czegoś innego. Teraz jeżdzę w siodle które nie trzyma i nie miałam problemu z przesiadka. A moze pomysl o Daw Magu GP? One sa super do zwykłej jazdy jak i do skoków. Nie sa specjalnie drogie a naprawde wygodne 🙂

Edit. budyń ja kiedys przez jakis czas jeździłam w całkiem fajnym forestierze. Cudeńko, ale ja rownież w starszym modelu 🙂
Nie znalazłam żadnej opinii na temat siodła GFS, czy ktoś zna i poleca? 🙂


Ja mam GFS 😉 Bardzo fajne siodło, nie trzyma, jest dosyć płaskie. Bardzo dobrze mi się w nim skakało, do jazdy po płaskim też fajne. Co ważne, jestem długonoga i siedziało mi się w nim super 🙂
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
10 sierpnia 2016 21:04
wymodelowana, szkoda, ze teraz, bo wlasnie przyszła do mnie cobra 😁
Jakie polecacie siodła skokowe, niedrogie, rozmiar 18", ale z krótszą tybinką niż jak zwykle w 18".
wymodelowana, szkoda, ze teraz, bo wlasnie przyszła do mnie cobra 😁

Wybacz 😁 Może komuś innemu się przyda takie info 😀
Mam ogromną prośbę!  :kwiatek:
Czy ktoś z forumowiczów przebywa w Niemczech bądź ma kontakty w Niemczech lub też zna język niemiecki i pomoże mi zakupić siodło z niemieckiego ebaya?
Będę bardzo ogromnie wdzięczna za pomoc!  :kwiatek:
Proszę o informację tu lub na pw.
Bardzo proszę kogokolwiek o szybką reakcję, bo długo szukałam siodła które w końcu znalazłam i nie chciałabym żeby mi uciekło sprzed nosa  :kwiatek:
Poszukaj w ogłoszeniach re-volty, bo jakaś dziewczyna pani.alex z lubuskiego się ogłaszała że ściąga siodła bezterlicowe z Niemiec. Może będzie mogła pomóc?
To ja jeszcze chciałam się dopytać Was o rodzaj skóry, chodzi o siodło Kentaura, czy lepsza jest podwójna skóra cielęca czy ta zwykła?
I jak z wypełnieniem? Które lepsze według Was? Czy lateksem, wełniane czy typu sandwich?

Czy ktoś z Was ma w swoim siodle na siedzisku lateks? Bo słyszałam, że działa podobnie jak biomex, czyli odciążająco na kręgosłup.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
12 września 2016 11:16
To i ja sie wcisne z pytaniem o opinie:
Moglby ktos moze opisac swoje wrazenia z jazdy w siodle daw-mag Vicky i prestige Joy Jumper?
Szukam siodla skokowego na duzego kuca, ale o krotkim grzbiecie. Potrzebuje siodla dosc malego (waze max 47-48 kg) z krotka tybinka (156 cm wzrostu). Stad pomysl aby celowac w kucykowe modele, ale... Jest ich bardzo malo.
Ewentualnie co jeszcze polecacie z siodel ktore wystepuja w rozmiarze 16"? Wiekszego siodla na konia nie upchne, dla mnie tez 16" jest optymalne.
Livia   ...z innego świata
12 września 2016 11:34
LatentPony, miałam u siebie Joy Jumpera na przymiarce i to bardzo fajne siodełko. Mnie się w nim super siedziało i bardzo żałowałam, że wyszło na mnie niestety trochę za małe. Klocki nieduże, ale fajnie trzymające, czułam się w nim dobrze trzymana, ale nie zakleszczona. Skakać w nim nie skakałam, ale w terenie sprawdzało się fajnie. Ogólnie bardzo polecam 🙂
LatentPony, Jakbym miała wybierac, to bym chyba wybrała Prestige. Ewentualnie możesz zerknąć na inne 16-stki (Venezia, Roma) z Prestige - mnie się ledwo nogi mieściły i jakieś takie to siodło... mniejsze niż standard. Choć Joy Jumper pewnie jest jeszcze mniejszy. Podbij do forumowej Kayra. Zdaje mi się, że ona ma dużego kuca i małe siodło skokowe dla niego. 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się