Siodło skokowe

Odnośnie siodeł francuskich to one mają kształt terlicy taki jak kiedyś, więc dlatego nie leżą na większości koni. Koń sportowy się zmienił przez lata, a terlica topowych francuzów nie bardzo, dlatego nie leżą.
Moje Bruno leży top na moim 5 latku, ale on ma plecy proste jak stół.
Na 8 latka chyba się zdecyduje na Erre i to JD, bo w nim najlepiej wyglądam na skoku.
W Erre jest dwukrotne pasowanie: czyli przed zamówieniem siodła, bo ponoć mają teraz 4 rodzaje paneli, więc pani Ola dobiera do konkretnego konia najlepszy kształt panela.
Potem drugie pasowanie jak koń chwilkę pochodzi w nowym siodle.
Lusia, gllosia.
Ja się z Wami zgadzam, nie musicie mnie przekonywać  😉
Piszecie, że siodła zawodników są uniwersalne, że mają dużą rotację koni - zgadzam się.
Dajecie przykład CWD, które mimo, że szyte na miarę nie pasują od początku - ok.
Piszecie, że nowe siodło (standardowe) nijak leży na kilkunastu różnych koniach - ok.
Piszecie o dorosłym koniu, o w miarę stabilnej, wykształconej sylwetce - super.
I to są argumenty.
Celowo nie odniosłam się do konkretnej marki, bo nie bije do Waszych postów. A raczej do zdania, które pisałam w pierwszym cytacie  😉 Argumentem nie jest dla mnie opinia masazysty, jeśli nie wiadomo w jakich okolicznościach sprawdzał konia. Nie jest ona dla mnie podstawą do uogólniania.
Tylko tyle  🙂
ancyk, tak tylko powiem, gwoli ścisłości, że moje posty nie były odnośnie twoich, tylko pisałam ogólnie do tematu.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
12 września 2017 15:29
Siodła skokowe z wysuniętą tybinką: dla kogo? Jakie macie wrażenia po jeździe w takowych? Jak usadzają? Prosiłabym o jak najwięcej informacji  🙂
malinowaa zasadniczo dla kobiet :P z tego względu, że my babki często mamy dłuższe uda niż łydki, a panowie odwrotnie. Mi w standardowym rozmiarze w niektórych modelach kolano wypadało na klocku, a w innych wręcz wychodziło przed poduszkę kolanową. A mam tylko 168 cm wzrostu. Co do usadzania jest dokładnie tak samo jak w "standardowym" siodle. Tylko jest miejsce na kolano.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
12 września 2017 20:43
malinowaa dla mnie 😉 Ja z kolei mam krótkie nogi i w standardowych tybinkach mam często za długie strzemiona na skoki.
malinowaa, dla mnie 😀 mam dość długą kość udową i w siodłach z normalną tybinką kolano wystaje mi przed tybinkę.
Czy equipy maja w tej chwili panele wylacznie na lateksie? Extreme konkretnie by mnie interesowal 🙂
faith, a miały kiedyś inne? Jak ja kupowałam parę lat temu to nie kojarzę żeby była inna opcja
Nie wiem, dlatego pytam 🙂
Equipy wszystkie są na lateksie
Witam
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć coś na temat siodła skokowego passier arktur? Chodzi mi głównie o miękkość i stopień " usadzania" - ale będę wdzięczna za wszelkie opinie.
savil ja miałam przyjemność pojeździć w arkturze passiera - jak dla mnie to rewelacja. Usadza dosyć mocno, bardzo poprawnie ustawia nogę, ale zupełnie to nie przeszkadza w pracy z koniem, ja uwielbiam płaskie "naleśniki" płytkie i bez klocków a ten passier o dziwo na prawdę był świetny. Jeśli chodzi o miekkość to super mięciutkie siedzisko i poduszki kolanowe. To najlepszy model Passiera.  Gdybym trafiła kiedyś na takiego używanego to chętnie bym go sobie zostawiła 🙂
A moze ma ktos jakis pomysl na skokowke z szerokimi plaskimi panelami i dosc wycietym lekiem, koniecznie na welnie?
faith, passiery
A moze ma ktos jakis pomysl na skokowke z szerokimi plaskimi panelami i dosc wycietym lekiem, koniecznie na welnie?

Kieffer
Bacik 90 Bardzo dziękuje :kwiatek:
szukam opini na temat siodeł
stubben Parzival
stubben kerry
stubben romanus
😅 😅 😅
Pytanko. Mam obecnie Prestige Sydney.
Ale! Szukam siodła... Które będę mogła w miarę dopasować na dwa konie i które będę mogła potem zmienić gdy jeden się rozbuduje itp. Myślałam o Equipe czy czymś podobnym. Co polecacie? Coś doradzicie?
Ew. Co z daw mag polecicie w typie Sydney (Elastic proffesional)
Pytanko. Mam obecnie Prestige Sydney.
Ale! Szukam siodła... Które będę mogła w miarę dopasować na dwa konie i które będę mogła potem zmienić gdy jeden się rozbuduje itp. Myślałam o Equipe czy czymś podobnym. Co polecacie? Coś doradzicie?
Ew. Co z daw mag polecicie w typie Sydney (Elastic proffesional)
Sommer
Szukam nadal
[CIACH]
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Nachalna reklama, brak edycji postów
Polecacie Prestige Green Star? Do rekreacji 🙂
Słuchajcie, padło tu kilka pozytywnych opinii o Erre, zarówno pod względem samych siodeł jak i serwisu - a orientujecie się może czy dopasowaliby mi ich siodło kupione z drugiej ręki?  Chodzi mi o takie podstawowe zmiany, typu łęk czy dopchanie - zrobią bez większych problemów? jaki jest z nimi kontakt?
I czy rzeczywiście ta terlica i panele są fajniej tolerowane przez konie?
Najlepiej zadaj to pytanie p. Oli od Erre, ale myślę, że łęk i dopchanie zrobią Ci bez problemu (oczywiście odpłatnie), bo słyszałam, że serwisują siodła nie tylko swojej marki. Natomiast skąd ta informacją, że terlica i panele miałyby być lepiej tolerowane przez konie? Co to w ogóle znaczy "lepiej tolerowane"? I lepiej od czego?
Mówię o tej wersji SL poduszek i terlicy reklamowanej jako zapewniających większa swobodę. Czy faktycznie konie lepiej w nich chodzą. Czepiasz się słówek 😉
Terlica Erre jest z termoutwardzalnego tworzywa, ale nie jest to żaden fenomen na rynku, takie materiały wykorzystuje Prestige, część modeli Equipe, z francuskich ma to Ikonic... Innowacją faktycznie jest wersja paneli SL, ale to czy koń będzie w nich chodził lepiej niż w wersji tradycyjnej jest kwestią indywidualną i mocno zależy od budowy danego konia.
hedonistka, dopasowanie , z dojazdem chyba 800 pln, ale dopytaj p. Oli.
Ja czekam na Erre i lada dzień być powinno.

Perlica, to daj znać jak wrażenia w użytkowaniu 🙂
Dobra, czas na wymianę siodła, toteż trzeba się rozeznać - szukam siodła 16,5 pomagającgo i miękkiego, klocki kolanowe, siedzisko półgłębokie/głębokie najchętniej. Chciałabym na dłużej, więc do skoków do metra.
Do max 2000 zł znajdę coś sensownego? W ogłoszeniach widzę tylko prastare stubbeny i jakieś nieznane mi firmy :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się