Konserwacja sprzetu metody

Episode olej polecony przez Gagę faktycznie jest rewelacyjny, polepsza stan i wygląd skóry, doskonale ja konserwuje i zmiękcza, ale nie przywróci pierwotnej wytrzymałości. Uratujesz ogłowie, ale puśliska czy przystuły, które ,,mocno pracują" chociaż zaczną pięknie wyglądać, mogą się porwać.
Chodzi mi o kawecan 🙂
E to z tym da radę i będzie pięknie wyglądał 🙂
Super  :kwiatek:

Edit: tylko w cavallo jest niedostępny 🙁 nie mogę go znaleźć nigdzie
episode, napisali Ci, że niedostępny? Kurcze w sklepie zawsze jest zapas 🤔 akurat bywam w nim min raz w miesiącu... Może czekają na dostawę z Kieffera?
Możliwe, na stronie jest napisane niedostępny
episode, ale dzwoniłaś do sklepu?
nie, już dzwonię 🙂
Jak długo będzie się "pociło" ogłowie po moczeniu w oleju? Ogłowie stare, dosyć sztywne, moczenie to jego ostatnia szansa. Być albo nie być.
Zelmutek, zależy od jakości i stanu skóry...
Skóra dużo oleju wciągnęła, raczej dobrej jakości, żadna mielonka. Wiem, że ciężko określić dokładnie ale takie coś liczy się raczej w tygodniach niż dniach pewnie? Kompletnie nie pamiętam jak było to z innymi ogłowiami.
Zelmutek, po zimnym  oleju kilka dni max, po ciepłym skóra się nie poci generalnie...
Ale niestety każda skóra zachowuje się inaczej... :/
Ahaaa... 🙂 wydawało mi się, że o wiele dłużej, dzięki.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
28 stycznia 2016 20:08
[quote author=_Gaga link=topic=127.msg2487923#msg2487923 date=1454008519]
Zelmutek, po zimnym  oleju kilka dni max, po ciepłym skóra się nie poci generalnie...
Ale niestety każda skóra zachowuje się inaczej... :/
[/quote]

Hahah ja swoje ogłowie zamoczyłam pół roku temu i od tamtej pory cały czas sie poci  🙄
Tak myślę teraz, że mam jedno takie co do tej pory klei się czasami. Pewnie faktycznie zależy jaka skóra.
Livia   ...z innego świata
12 lutego 2016 17:06
Czy są jakieś środki, którymi można doczyścić sfatygowaną białą skórę tak, żeby znów była biała? :kwiatek:
Są białe pasty do skór w sklepach z obuwiem albo na stoiskach z pastami w hipermarketach. Na butach sprawdzają się nienajgorzej, nie wiem jak ze sprzętem jeździeckim.
Livia   ...z innego świata
13 lutego 2016 19:04
celsijs, dzięki, faktycznie podpytam w sklepach z butami 🙂
vissenna   Turecki niewolnik
13 lutego 2016 19:28
Livia absolutnie nie kupuj nic do butów! Takie pasty mają rozpuszczalniki i barwniki.

Ja białe łęki siodeł Prestige'a (bo to pewnie o to chodzi) czyszczę gorącą wodą i mydłem do skór. Weź kawałek ręcznika abo szmatki namocz w gorącej wodzie (60stopni tak mniej więcej), przyłóż do białej skóry na 5 minut i następnie zwykłą gąbką z ciepłą wodą i mydłem do skór przetrzyj silnie kilka razy.
Na zażółką skórę najlepsza jest piana z białka jajka.
Livia   ...z innego świata
13 lutego 2016 21:25
vissenna, tak, chodzi o biały łęk w Prestige'u 🙂 Jak użyć tej piany z jajka? W sensie trzeba ją wcierać, jak długo ma zostać na skórze? :kwiatek:
Są też farby do renowacji koloru skóry (Saphir np.), ale to już trochę droższa zabawa. Choć pewnie białe, ale pożółkłe podszycia w starym ogłowiu można tym spokojnie odświeżyć, jak kogoś bardzo drażnią (a takie starsze pożółkłe to chyba już ciężko po prostu doczyścić).
Livia, zależy czy skora jest brudna czy zabarwiona - brudna można umyć mleczkiem do demakijażu 😉
Livia   ...z innego świata
14 lutego 2016 09:39
sumire, Orzeszkowa, dziękuję za podpowiedzi :kwiatek: Skóra jest i pożółkła, i trochę wytarta, nie wiem, co będzie w tej sytuacji najlepszym wyjściem.
vissenna   Turecki niewolnik
14 lutego 2016 18:34
Pianę z białek nałożyć na 3-4 minuty a następnie wytrzeć do sucha suchymi trocinami (najlepiej gorącymi trocinami z piekarnika). Tą sztuczkę podpowiedziała mi luzaczka jednego z niemieckich zawodników kilka lat temu. Nie wiem o co w tym chodzi ale działa super  😎
Livia   ...z innego świata
14 lutego 2016 18:50
vissenna, dziękuję, wypróbuję :kwiatek: Mam jeszcze pytanie, ale wysłałam na PW, żeby tu już nie śmiecić.
Polecicie jakiś dobry jakościowo balsam do skór? :kwiatek: Zależy mi na dobrej konserwacji, nawilżeniu i zmiękczeniu.
Veredus Cirium Balsam, ale w aktualnych temperaturach średnio się go rozsmarowuje 🙁
Zimą stosuję Absorbine One Step, nie jest równie superancka jak Veredus, ale przy - kilku stopniach czy nawet przy + 5 można spokojnie tym smarować. Veredus w takich temperaturach jest praktycznie nie do ruszenia 😉
Veredusa mozna tez w formie oleju a zapach motywuje do smarowania 💘
xymena, ja od lat używałam tylko Curium Balsam, ale któregoś razu skończył mi się i zaczęłam używać smaru siostry. I już przy nim zostałam 😉. Wg mnie sporo lepszy. O ten: http://www.horse-trade.pl/pl/p/Balsam-do-skor-CDM-Belvoir-regenerujacy-500ml/375
_Gaga, faith, epk, Dziękuję :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się