wrzody żołądka

🤔trzałka: lista chętnych na zamówienie zbiorowe omeprazolu
Heniulek
Gillian
wequus
Kedil
Dzolka72
Chiquita

600 saszetek się uzbierała, jeżeli nikt nie zrezygnuje.
Ktoś jeszcze? Jeżeli nie to zainteresowanym porozsyłam nr konta i działamy
famka   hrabia Monte Kopytko
31 sierpnia 2015 08:08
Chiquita, spróbuj beknąć jak się przejesz , lepiej ? lepiej
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
31 sierpnia 2015 09:10
A Shantowa? Pamiętam, ze pytała kiedy robimy zamówienie chyba 2 strony wstecz. Wyslalam jej pw, bo może nie zauwazyla.  😉
Napiszę do Shantowa na fb jeszcze
Kiedy startujecie z jesienną kuracją i w jakich dawkach?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
31 sierpnia 2015 11:04
Profilaktycznie 1saszetka przez 28dni. Ja planuje wystartować w połowie października jak trawa na pastwiskach nie będzie juz taka sycąca o ile wczesniej nie zacznie być markotny.
Mój na razie jest okazem zdrowia, ale w październiku mam zawody, więc myślę czy nie zacząć kuracji we wrześniu. Nie za wcześnie?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
31 sierpnia 2015 11:13
Moim zdaniem trochę za wcześnie, ale to też zależy oczywiście od danego konia. Mój we wrześniu jest jeszcze okazem zdrowia, problemy zaczynają się koło listopada i wtedy też najbardziej chudnie i przez cala zimne aż do kwietnia wyglądał jak kościotrup. Czyli tak naprawdę jak juz zaatakuje go "jesień" to później nie może pozbierać się, atakuje go "wiosna" i dopiero wtedy do lata zaczyna się ogarniać. Oczywiście mam nadzieje, że z pomocą omeprazolu tego unikniemy w tym roku. Bo kuracja na wiosnę fajnie zadziałała.
Tak myślałam, że jak wystartuję za wcześnie z kuracją to mogę się minąć z faktycznym jego osłabieniem  🙁 No nic, będę obserwować  🙂
Czy jeszcze ktoś bedzie zamawiał omeprazol w najbliższym czasie? Czy tamto zamowienie juz poszło?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
01 września 2015 15:06
Pisz szybko do Louisy, bo jeszcze raczej nie poszło 😉
Cały czas jeszcze można się zgłaszać. Jutro porozsyłam nr konta i zacznę zbierać kasę. Max na początku przyszłego tygodnia chciałabym zrobić zamówienie, bo tam z czasem realizacji i przesyłki nie jest ostatnio za fajnie i omeprazol pewnie przyjdzie za miesiąc.
Gillian   four letter word
01 września 2015 19:07
Mogę dać wrzodowcowi paszę ziołową/oddechową czy są jakieś przeciwwskazania?
Ile jest gram w jednej saszetce? Nie wiem ile mam wziąć... W zaleceniach mam napisane 2,1 g raz dziennie przez 4 tygodnie, potem przez 3 następne połowa dawki. I ile moze leżeć to w saszetkach? Brać jakis zapas?
700 mg w saszetce, czyli po 2 saszetki przez 4 tyg potem po 1 przez 3 tyg

W zaleceniach na pewno masz "g" czy raczej "mg"?
"g"
Czy takie zalecenia brzmią rozsądnie? Są duże zmiany w cześci bezgruczolowej żołądka.
famka   hrabia Monte Kopytko
01 września 2015 21:07
leczniczo 4.0 mg/kg zawsze ! czyli koń o masie 600kg powinen dostać 2400 mg, jedna saszetka to 700 mg,  3-4 saszetek na konia o masie około 600 kg
Dziękuje!  :kwiatek:
Z tego co mi wychodzi to tak ze 150 saszetek powinnam zamówić, prawda?
Gillian   four letter word
01 września 2015 23:48
Nikas, brzmi ok, ja miałam przykaz dawać 4 dziennie przez 28 dni, na wiosnę i jesień po 2. Zmiany były bardzo duże w żołądku.
Dziękuje bardzo  :kwiatek:
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
08 września 2015 13:19
https://www.facebook.com/cavalor.il.5/videos/265616323584763/

Fajnie zobrazowany problem wrzodów 🙂
famka   hrabia Monte Kopytko
08 września 2015 14:11
xequus, mam ten film u siebie zawsze na tapecie i powtarzam go jak pacierz od kilku lat  🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
08 września 2015 14:52
Ja bym sobie to najchętniej narysowała na czole, bo już mam dość słuchania, że koń nie może jeść dużo siana, bo dostanie kolki/zgrubnie i ogólnie siana tylko trochę...  😵
famka   hrabia Monte Kopytko
08 września 2015 14:56
ja też słyszę takie rzeczy na co dzień w szczególności że "koń szportowy" nie może jeść siana bo jest gruby ociężały i leniwy, i ni chuchu nie wytłumaczysz że wystarczy zmodyfikować dietę na "mniej a częściej" i "szportowy" nie musi stać o suchym pysku 😉

ale ja już tego świata nie dotykam i nie leczę 😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
08 września 2015 15:02
Dokładnie... byleby mój miał siano cały czas, a reszta trudno... świata nie zbawię. Szkoda tylko, że takie herezje często słyszy się od właścicieli pensjonatów, więc prawda taka, że tylko konie w na tym najgorzej wychodzą.
famka   hrabia Monte Kopytko
08 września 2015 15:04
a no właśnie  ... sama prawda
Jaka pasza dla wrzodowca po operacji kolki? Musi byc delikatna dla żołądka, ale i bardzo mało energetyczna,bo dwa miesiące stania, a jednocześnie cos zeby z konia nie zostały skóra i kości? Myślałam nad https://animalia.pl/dodson-horrell-convalescent-diet-20kg/szczegoly/10991/ ale czy jest odpowiednia na te wrzody? Oczywscie bedzie siemię do tego oraz leczenie omeprazolem.
Ktoś ma jakies podpowiedzi?
Poszukaj pasz Brandon.  Mają lecznicze karmy dla koni z problemami układu pokarmowego.
Dzieki dziewczyny za pamięć. Ode mnie zamówienie na 200 saszetek. Re volta jak zwykle czujna 😉
Przyszłam się poradzić. Wiem, że pewnie panikuję ale doświadczenie z wrzodowcami mam delikatnie mówiąc żadne.
Moja Ruda stoi na kwaterce oddzielona od stada bo uszkodziła jednego konia dość konkretnie i ma definitywny zakaz chodzenia ze stadem.
Dziś zaczyna 6 dzień kwaterowania. Denerwuje się jak konie przychodzą pić albo jak widzi człowieka.
Podkasała się i generalnie je siana mniej - mniej niż zwykle. Na kwaterce ma dużą siatkę z sianem. Nigdy nie była koniem jedzącym mniej.
Moja pytanie jest następujące - jak długo, mniej więcej, rozwijają się wrzody?
Zakładając, że sytuacja stresowa się utrzyma a koń nadal będzie w ciągu dnia jeść mniej.
Nie je owsa, więc to już coś. Dostaje sieczkę z lucerny i siano ile chce plus marchewki i jabłka (powinnam zabrać jabłka?).
Pewnie panikuję, ale wolę poradzić się teraz niż płakać później.  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się