wrzody żołądka

xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
13 listopada 2015 20:24
Tak, była jakoś w tym roku w mojej poprzedniej stajni i robiła gastroskopię 2 koniom, a była już po leczeniu.
Gillian   four letter word
14 listopada 2015 08:09
To dobre wieści 🙂
ja sie z nia kontaktowalam telefonicznie ostatnio wiec wydaje mi sie ze juz jest ok 🙂
my powoli konczymy omperazol w tym sezonie i odpukac jest fajnie, a wiecie co po ograniczeniu owsa do minimum czyli ja wiem moze z 1/4 miarki yorka 2 litrowej klaczuni przestalo sie odbijac, moze to zbieg okolicznosci ale tak wlasnie ostatnio zauwazylam ze ile razy tam jestem nie odbilo jej sie przy mnie a jakis czas temu dzialo sie to notorycznie
Gillian   four letter word
15 listopada 2015 11:42
Monnowot, owies nie jest wskazany przy wrzodach bo drażni żołądek. Ja miałam zalecone wywalić go zupełnie z diety, tak samo jak inne zboża.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
15 listopada 2015 12:35
Mój miał zalecenia jak najprostszej diety, czyli owsa plus ewentualnie otręby. Żaden weterynarz nie kazał wyrzucić owsa z diety i mój je owies tak jak jadł i wszystko jest w porządku. Teraz dostaje 2 razy dziennie 2miarki owsa+otręby+wysłodki. W dodatku zaczął jeść cały owies i tez nie zaobserwowałam żadnych złych efektów.
co bardzo zabawne zootechnicy twierdzą, że koń powinien najpierw dostawać paszę treściwą a dopiero później obiętościową  😵 Podobno przy odwrotnej kolejności, zwierzęta łapczywie jedzą i za duże ilości przez co się zapychają, zatykają etc.

mówię " zootechnicy" mając na myśli moją Panią od chowu i hodowli....
naovika na uczelniach jeszcze niedawno niektórzy twierdzili ze kon powinien dostawać tyle samo kg tresciwego co objętosciowego.. wedle dawnych ksiązek o zywieniu.

A ja tam zostane jednak przy minimalnej dawce owsa.
Kiedys jak dostawał sam owies w slusznych ilosciach to wyglądał strasznie i kupy  robił krowie placki non stop..
Teraz wygląda jak pączek, dostaje duzo mniej tresciwego bo nie tak jak kiedys po 5 kg dziennie ale do 3 kg i jest to pasza z minimalna ilością owsa plus dużo sieczki.
Czy bedzie teraz robione zamowienie na omeprazol albo ma ktos na odsprzedanie?
Gillian   four letter word
15 listopada 2015 17:49
Mój po owsie czuł się zdecydowanie gorzej.
Słuchajcie, czy Wasze wrzodki też rzucają się na piasek jak oszalałe?
Znam jednego, który jeść piach uwielbia a ze ma wrzody to szukam powiązania...
Przynosi mu to ulgę czy ki czort?
Miałby ktoś odsprzedac 30-40 saszetek omeprazolu?
Dziewczyny, mam takie pytanie:

jakie SIECZKI podajecie swoim wrzodowcom?
Chodzi mi o dokładne nazwy, marki itd.

Ja o tej pory podawałam Pavo Daily Plus, ale wydaje mi się, że to jednak nie jest najlepszy wybór i szukam czegoś pewniejszego. Myślałam o Baileys'ie i Hippolycie, ale tak naprawdę, chciałabym podeprzeć się Waszą wiedzą...
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Dengie dla wrzodowców. healthy tummy.
Healthy Tummy jest świetna.
epk, tulipan a czy jest gdzieś tabelka ze składem tej sieczki? Chodzi mi o zawartość procentową składników pokarmowych. Na stronie OptiFeed znalazłam jedynie ogólny opis, jest bardzo zachęcający, ale skład też chciałabym obejrzeć. Może któraś z Was ma na worku taki skład? Może być anglojęzyczny.

Ewentualnie inne propozycje?


EDIT:

Tabelkę już mam. Ale strasznie dużo cukru! Wg danych ze strony Dengie, 4,5%, to jest najwięcej z sieczek które znalazłam (w tamtych ogólnie poniżej 4%: 3,4%, 3,2%, 4.0%). Jak to się odnosi do ograniczania cukru do minimum u koni wrzodowych? Pytam z ciekawości, ktoś wie?
Gillian   four letter word
22 listopada 2015 19:44
Healthy Tummy jest przefantastyczna i żałuję bardzo, że tyle kosztuje 🙁
jak tam wrzodki się czują? u nas jakiś spadek formy, koń posmutniał i jest jakiś taki nijaki. Zostało mi trochę saszetek, więc mu podaję znowu... w kolejny weekend chciałam pojechać na towarzyskie halówki, dzisiaj targał mnie do przeszkód jak szalony, no już sama nie wiem.
malina cukier w normie. Każdy wrzód na czym innym czuje się lepiej. Mój obecnie je show improvera, jęczmień, wysłodki z lucerną i tą sieczkę. Energii ma idealnie, chętnie pracuje, żadnych wrzodowych objawów  😉
tulipan, Gillian rozumiem, dziękuję Wam.

I jeszcze raz wielkie serduszko  🙂 za to, że tak chętnie dzielicie się ze mną swoją wiedzą. Jestem spokojniejsza!
Gillian, a Ty się dobrze czujesz w taką pogodę?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
22 listopada 2015 21:02
Dokladnie, jak ja zle sie czuję w taką beznadziejną pogodę to widzę od razu, że mój kopytny też 😉 także spokojnie Gill, pogoda na wszystkich działa.
Healthy Tummy jest przefantastyczna i żałuję bardzo, że tyle kosztuje 🙁
jak tam wrzodki się czują? u nas jakiś spadek formy, koń posmutniał i jest jakiś taki nijaki. Zostało mi trochę saszetek, więc mu podaję znowu... w kolejny weekend chciałam pojechać na towarzyskie halówki, dzisiaj targał mnie do przeszkód jak szalony, no już sama nie wiem.


Targał do przeszkód czyli ma ochotę 🙂

🏇 🏇 🏇
Gillian   four letter word
23 listopada 2015 06:17
naovika, niekoniecznie skoro potem w boksie stoi i beka, pluje sianem i się kładzie. On ze złamaną nogą by skakał, żaden to wyznacznik niestety.
Healthy Tummy jak dla nas bylo fajne ale rzeczywiscie cenowo wychodzi nam taniej sieczka od podkowaliny http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Sieczka-Podkowa-„Lucerna-Mix/646 starczy na 2 miesiace i ladnie pachnie i smakuje tez my juz po omeprazolu teraz widze ze lekko markotna ale bez innych objawow wiec nie zapeszam, nie beka nie odmawia jedzenia i poki co pracujemy tylko z ziemi moze teraz wrocimy powoli do siodla
famka   hrabia Monte Kopytko
23 listopada 2015 08:43
niekoniecznie skoro potem w boksie stoi i beka, pluje sianem i się kładzie
Gillian, mocno bym się zastanowiła skoro po treningu tak się dzieje
Gillian   four letter word
23 listopada 2015 09:02
Do tej pory zdarzyło się dwa razy ale w koszmarną pogodę, dlatego włączyłam omeprazol.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
23 listopada 2015 12:33
Ja mojego przyuważyłam wczoraj na łyknięciu kilka razy... Nie robił tego juz rok odkąd zaczęliśmy leczenie na wrzody. Szkoda gadać 🙁 a w środę skończyliśmy podawać omeprszol.
Zamówiłam Healthy Tummy. Nie mogę się doczekać, kiedy dotrze, bo sama jestem jej ciekawa  👀

My jedziemy nadal cały czas na omeprazolu, jeszcze ok 2 tygodnie, później kontrolna gastroskopia. Mam nadzieję, że wyniki będą lepsze niż ostatnio.
Gillian   four letter word
24 listopada 2015 08:06
Będą  :kwiatek:
Będą  :kwiatek:


Nawet nie wiesz, jak taki post z rana daje kopa i motywację, by myśleć pozytywnie - skoro Ty w to wierzysz, to ja też muszę! 🙂  :kwiatek: Dzięki!
Ponawiam pytanie- potrzebuję odkupić trochę omeprazolu, koń mnie niemiło zaskoczył i okazało się, że zamówiłam za mało. Ma ktoś coś? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się