wrzody żołądka

famka, faktycznie  😡 cofam pytanie 😁
karolciaequilano   marzenia się spełniają
06 lutego 2017 14:09
Czy stosuje ktoś preparat dla swojego konia- Cortaflex Uls Gard Pellets ?
Nie wiem na który się zdecydować czy na Cortaflex czy DERBYMED Ulcosan
Kiedy zazwyczaj zaczynacie wiosenną kurację omeprazolem? Początek marca, później?
famka   hrabia Monte Kopytko
07 lutego 2017 06:54
karolciaequilano, ja dawałam Ulcosan Derbymedu koń bardzo dobrze się czuł
Chiquita, patrz na pogodę, jak tylko zacznie być mało przyjemna aura dla konia to czas podawać 
Słuchajcie, jakie znacie jeszcze oprócz podanej przez Murmel Gastro+ pasze dedykowane specjalnie dla wrzodków? Nie suplementy tylko pasze, które można podawać pełnoporcjowo przez długi czas. Aktualnie koń stoi na samym sianie, kurację wrzodową zakończyliśmy jakiś tydzień temu i teoretycznie nie musi dostawać tresciwej bo nie pracuje, na padok nie wychodzi, ale stres zabija go kiedy inne dostają treściwe o on nie, więc jako pierwszy do żłobu coś dostać musi, póki co parzę gluta i z garstką otrąb dostaje ale po ponad miesiącu babrania się z glutem 3xdziennie mam dość i szukam jakiejś alternatywy...
Jak koń nie pracujący to przede wszystkim pasze z dużą zawartością włókna i małą ilością skrobi. Na szybko co mi przychodzi do głowy to Dodson & Horell High Fibre Mix, Dodson & Horrell Equine Sensitive, Saracen Fibre Mix, Brandon XS, Hippolyt Equigard. Jeżeli potrzebujesz czegoś do wrzucenia do żłobu na czas karmienia to sieczka powinna się sprawdzić najlepiej  😉 Wypełni żłób, a jest jej dużo objętościowo i zawsze to dodatkowe włókno. Wysłodki też są fajne, ale jak nie chcesz się bawić w zalewanie to lepiej kupić sieczkę lub paszę.

Generalnie karmienie niepracujących wrzodów jest dość proste, problem pojawia się w przypadku koni w intensywnym treningu.
Słuchajcie, jakie znacie jeszcze oprócz podanej przez Murmel Gastro+ pasze dedykowane specjalnie dla wrzodków? Nie suplementy tylko pasze, które można podawać pełnoporcjowo przez długi czas. Aktualnie koń stoi na samym sianie, kurację wrzodową zakończyliśmy jakiś tydzień temu i teoretycznie nie musi dostawać tresciwej bo nie pracuje, na padok nie wychodzi, ale stres zabija go kiedy inne dostają treściwe o on nie, więc jako pierwszy do żłobu coś dostać musi, póki co parzę gluta i z garstką otrąb dostaje ale po ponad miesiącu babrania się z glutem 3xdziennie mam dość i szukam jakiejś alternatywy...


Dodson&Horell Convalescent Diet, Saracen Re-Leve, Brandon XS, Dengie Healthy Tummy, Baileys Everyday High Fibre Mix.

Jak koń nie pracował ponad 0,5 roku dawałam Convalescenta, super pasza, przy małej pracy leciałam na Baileysie z HT, a teraz w treningu Re-Leve z sieczką Alfibre.
Re Leve dla niepracującego będzie za bardzo energetyczny według mnie  😉

My właśnie zmieniamy Dodsona Build Upa na Re Leve  🙂
Niekoniecznie, moja stojąc w boksie też dostawała re-leve już kilka razy. Zależy ile dawkujesz 😉 Jak dajesz kilka kg dziennie to nawet Convalescent będzie "zbyt". Na wszystkich tych paszach pisze, że są przeznaczone do bezpiecznego, częstego podawania w niewielkich ilościach.
a mam konia z podejrzeniem wrzodów i myślę nad zmianą żywienia. Już trochę się interesowałam, ale mam znajomą z wety, która opiekuje się takimi dwoma wrzodowcami i poleciła mi sieczkę z lucerny bo podobno działa alkalizując na żołądek. Mówiła by szukać pasz z większą ilością cynku i włókna. Cynk podobno jest używany w leczeniu wrzodów u ludzi. Polecała mi też bym zwracała uwagę na dużą ilość magnezu, selenu i wit. E. Podobno nawet jak nie ma napisane w opisie paszy to i tak z tymi dodatkami działa uspokajająco . Znacie jakieś mieszanki z takim składem ?
a mam konia z podejrzeniem wrzodów i myślę nad zmianą żywienia. Już trochę się interesowałam, ale mam znajomą z wety, która opiekuje się takimi dwoma wrzodowcami i poleciła mi sieczkę z lucerny bo podobno działa alkalizując na żołądek. Mówiła by szukać pasz z większą ilością cynku i włókna. Cynk podobno jest używany w leczeniu wrzodów u ludzi. Polecała mi też bym zwracała uwagę na dużą ilość magnezu, selenu i wit. E. Podobno nawet jak nie ma napisane w opisie paszy to i tak z tymi dodatkami działa uspokajająco . Znacie jakieś mieszanki z takim składem ?



Moja psiapsiuła kupuje wszystko na wrzody w [CIACH]. Worki w stajni zdecydowanie rzucają się w oczy xD w sumie nie potrzebuje już żadnych suplementów dodatkowych. Ale jej koń nie dość że kaszle i jest wybredny to do tego ma wrzody. Nie mówiąc już nic o kozińcu :P ale na to pasze nie pomagają.

Kiepski ten marketing szeptany. Leci ban za podwójne konto dla ciebie i mariakalistov.
Witam
Zostało mi troche ablera (omeprazolu), w saszetkach, po kuracji mojego konia. Może komuś się przyda. Jesli ktoś jest zainteresowany proszę o informacje na priv
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
22 lutego 2017 22:10
Mój Siwens dopisuje się do tego wątku niestety. Aktualnie jedziemy na Ulcosanie. Koniowi czuję się świetnie na szczęście  🙂 owies oczywiście wyłączony, ale lecimy na paszy Fibre Force Cavalora. Powiedzcie mi co można jeszcze włączyć do diety? Jak z wysłodkami chociażby?  :kwiatek:
I my też się dopisujemy 🙁 z zaleceń mamy omeprazol, sukralfat, sok z rokitnika i dobry olej kukurydziany. z żarcia łatwo nie będzie, bo Maxu wybredny, ale Brandona je, więc pewnie zostaniemy na tym.
Jeżeli ktoś ma abprazole to bardzo proszę o kontakt.
Wtorek/środa zamawiam omeprazol - jeszcze można się podłączyć do zamówienia
Jeżeli ktoś ma abprazole to bardzo proszę o kontakt.


Przepraszam pomyłka , coś mi nie poszło .
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
25 lutego 2017 19:19
Leczył ktoś konia Equinorem?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
25 lutego 2017 19:48
Leczył ktoś konia Equinorem?


Constantia - wczoraj zakończyłam 2 tyg. terapię u mojego starszego
Leczył ktoś konia Equinorem?


Ja leczę źrebaka 1,5 rocznego 🙁
Wychodzi taniej niż ludzkie leki
Ja się zastanawiam, co teraz zrobić. Czy wchodzić na tradycyjną kurację Omeprazolem, czy zostawić ją tylko na Gastrointestinalu. Od GI miała przerwę dobre 0.5 roku, kiedy stała bez niczego. Nie było spadku masy, ani jasnych klarownych sytuacji wskazujących na bóle wrzodowe. Teraz wróciłam na GI, jest ok.
Myślicie, że w ogóle zaczynać terapię omeprazolem?
fabapi , 1.5 -roczny i już z wrzodami ?  😲
Bardzo często zdarzają się wrzody u źrebiąt.

malina - jeżeli nie jest wrażliwa na zmiany pogody to bym odpuściła, albo zrobiła krótką kurację (tydzień lub dwa).
Gillian   four letter word
26 lutego 2017 11:13
Czy dawanie omeprazolu w trybie nieregularny cokolwiek daje? Np dwa dni dostaje, dwa nie?
Myślę, że np. jak jedziesz na zawody i podasz dzień przed transportem, w trakcie i po powrocie do domu to tak, wtedy działa prewencyjnie podczas stresu.

malina - jeżeli nie jest wrażliwa na zmiany pogody to bym odpuściła, albo zrobiła krótką kurację (tydzień lub dwa).


No właśnie nie jest jakoś strasznie. Rzeczywiście więcej odpoczywa (jak patrzę na kamerkę to stoi sobie i przeżuwa coś powoli albo patrzy przez okno przez większość czasu), może trochę mniej je siana, ale nie zostawia nic w żłobie, a na jeździe jest petarda. Plus postawione uszy, rozgadała się bardzo do mnie jak chodzę po stajni, nie wydaje się smutna.
Wg mnie to znaczy,  że jest ok. A kurację tygodniową byś polecała w jakiej dawce? 3 saszetki - leczniczo? Czy mniej - prewencyjnie?
Jak jest w dobrej firmie to bym prewencyjnie przeleczyła dla świętego spokoju  😉
Tydzień po 2 saszetki, po jednej? 😉
No to zależy od wagi konia 😉 Dla konie 600 kg 2 saszetki będą prewencyjnie.
fabapi, ile kosztuje jedna tubka Equinoru? Na jak długo taka tubka starcza- na jeden dzien dla konia 700kg czy jakoś inaczej?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się