wrzody żołądka

Worek na 10 dni? Szczesciary. Jak odkarmialam mojego niewrzodowego konia po chorobie to pochłanial po 2 miarki, ale na każdy posiłek. Efekt był super.
Klami, mam takie wrażenie, że przy dawaniu większości pasz w ilości 6 miarek dziennie, efekt będzie bdb. Co nie zmienia faktu, że Brandon to dobra pasza.
julita123 mój dostaje od miesiąca Agrovital Control granulat w ilości 2kg/24h i trochę przytył, jednak nie jest to to na co liczyłam i kusi mnie brandon, tylko  cena. Zastanawiam się też czy skarmianie Brandona w ilości 2kg/24h ma sens.. Dam jeszcze szanse Agrovitalowi i jesli tycie się zatrzyma to spróbuję bo z tego co dziewczyny wyżej pisały to konie po takiej ilości paszy tyły.
Abprazole z szybką wysyłką przyszedł dokładnie 5 dnia roboczego z Wielkiej Brytanii. Na przelewie bankowym pojawił się adres Australia, to ja już nie mam pojęcia skąd to się zamawia 😂

Macie jakiś sprawdzony sposób na podanie tego koniowi tak, żeby być pewnym, że zjadł? dodam, że dla konia niejadka
Będę wdzięczna :kwiatek:
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
06 maja 2018 13:29
Mój na szczęście zjada z jedzeniem i nie wybrzydza, ale znam kilka niejadków. Jeden zjada tylko z meszem, a z drugą kobyłką było kombinowanie z dziurą w marchewce, z zupkami dla dzieci, meszem, jabłkiem itp i chyba ostatecznie skończyło się na podaniu omeprazolu w paście.
anai, to zależy. Jeżeli koń jest generalnie zdrowy to myślę, że każda dobrej jakości pasza bialkowo-wloknista podawana we wlasciwej dawce powinna dac efekt. Natomiast jeśli jest jakiś problem zdrowotny (zakladam , ze lecxony, bo bez lecxebia glownego problemu to najlepsze i najdrozsze pasze nic nie dadza) to już niekoniecznie.
pestka ja cudowałam bardzo żeby zjadł, dziurki w marchewce, ciasteczka.. wszystkim pluł. Przeszło bez problemu w musli + miód, jak się przyzwyczaił to teraz na wiosne przy dawce profilaktycznej dostawał w wyslodkach i nie było już problemu  😉
Ja po ustaleniu diety z Hippolytem mam podawać 1,5kg dziennie Brandona XS z dodatkiem lucerny i dodatkowo wyslodki
julita123 ja zamawiam z Horse Trade, bo mają najtańszą wysyłkę+ 6% rabatu na każde zamówienie, jak jesteś zalogowana 😉
Jestem z ZG i też ostatnio pytałem czy może ktoś nie zamawia do lubuskiego palet z Hippolyta.
czym mogę zamienić sieczkę z lucerny? Kobyła odmówiła jedzenia z sieczką, próbowałam już sporo różnych, każda powoduje niedojadanie i marudzenie. Bez sieczki wcina jak leci.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
07 maja 2018 14:55
Nikas mesz, wysłodki? Bo jeśli koniecznie sieczkę to Healty Tummy też konie wcinają chętnie (chociaż znam jednego niejadka).
Gillian   four letter word
08 maja 2018 11:48
Pytanie: mam konia po zakończonej kuracji wrzodowej.
Jaki suplement polecacie jako wspomagacz?

https://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Rokitnik-owoc/590
Ktoś podawał taki rokitnik?

Czy może jednak gotową mieszankę?
https://www.dromy.pl/DROMY-GASTROLINE-3000-g,p,28

Gillian, super brzmi to co podlinkowałaś, ale parzenie 2 razy dziennie herbatki to trudna sprawa jak ma się konia w pensjonacie.

Gillian   four letter word
08 maja 2018 15:25
wieeeem... ale od biedy można zostawić namoczone w herbatce śniadanie. Rozważam. U mnie też nikt nie będzie parzył o 6 rano :/
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
12 maja 2018 06:48
A czy Wasze konie reagują na zmiane pogody?
Monetka dwa miesiące temu skończyła kuracje omeprazolem, podaje cały czas Ulcosan i siemie. Przedwczoraj rano po nocy miała trzy kupy-dwie normalne i jeden placek. Przez chwile myślałam że może od trawy ale jest już do niej przyzwyczajana od początku ciepłych dni, wychodzi dwa razy dziennie na łąkę po godzinie. Dzień wcześniej pod wieczór była burza. Wczoraj popołudniu znowu była burza- wieczorem kupa jak krowi placek, po nocy dwie normalne, jedna średnia i teraz rano zrobiła znowu rzadką. Jak puszcza gazy to leci przy tym woda zabarwiona kupą. 
Już w zeszłym roku coś takiego miało miejsce, jakoś front burzowy jej nie służy.
Spotkaliście się z czymś takim? Można jakoś temu zaradzić?
Robaczek M. u mojego wczoraj było podobnie, też burze. Tylko u nas generalnie od wrzodowych przebojów z kupą jest różnie, na jeździe pierwsza ładna, druga już luźniejsza (dokłada się do tego to, że to xx, więc się mocno ekscytuje wszystkim). Jest tak teraz i było tak samo w sierpniu 2017 jak mieliśmy kontrolną gastro i żołądek był zdrowiutki, więc ja już przestałam się tak bardzo przejmować bo sama bym skończyła z wrzodami  😁  😉 Jeśli kupa mocno nie daje kwasem, to bym nie panikowała, one są wrażliwsze i myśle, że takie kupowe numery mogą się dziać.
Moja klaczka też jak były te pierwsze dni upałów tak reagowała. Wydaje mi się, że kwestia przyzwyczajenia, bo już jest ok
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 maja 2018 09:02
Może po prostu boją się burzy i ze stresu taka kupa?
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
12 maja 2018 09:33
Czyli jest więcej takich wrażliwców 😉
To nie strach, bo Monetka równie dobrze może w czasie burzy skubać sobie trawke albo bez nerwów spacerować po wybiegu🙂 zamykam je w boksie jak jest burza i też je sobie siano i wygląda na zewnątrz.
Powiązałabym to ze zmianami ciśnienia i wilgotności - wrzodowce, konie starsze i wrażliwce kolkowe potrafią nawet lekką kolką zareagować na taki pierdolnik pogodowy jak obecnie mamy. U nas dwa dni duchota, upał i zanoszenie się na burzę, konie wrażliwe albo z lekką biegunką, albo w trybie "muł". Gdzieś tam popadało, u nas jak kropidłem, trochę się ochłodziło, ale nadal lekka duchota a po koniach widać, ze im nieco lepiej.
famka   hrabia Monte Kopytko
14 maja 2018 06:53
a chyba tysiąc razy mówiłam że że wrzodowce są wrażliwe na fronty, zmiany pogody, etc..  😉 
[quote author=zielona_stajnia link=topic=1307.msg2782174#msg2782174 date=1526117925]
Powiązałabym to ze zmianami ciśnienia i wilgotności - wrzodowce, konie starsze i wrażliwce kolkowe potrafią nawet lekką kolką zareagować na taki pierdolnik pogodowy jak obecnie mamy. U nas dwa dni duchota, upał i zanoszenie się na burzę, konie wrażliwe albo z lekką biegunką, albo w trybie "muł". Gdzieś tam popadało, u nas jak kropidłem, trochę się ochłodziło, ale nadal lekka duchota a po koniach widać, ze im nieco lepiej.
[/quote]
To prawda. Jak tylko ciśnienie spada tak telefony się urywają, bo kolka.
Ile czasu po wprowadzeniu do diety paszy Brandon XS mogę się spodziewać pierwszych efektów? (Wiadomo, że to zależy od konia, pracy itd, ale może ktoś po własnym doświadczeniu może coś powiedzieć 🙂 ). Chcę przytyć moją klacz, nadzieję pokladam w Brandonie, bo jest to twardy orzech do zgryzienia.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
16 maja 2018 07:28
🚫  orzech ciężki moze być ze względu na wagę, ale taki do zgryzienia to jest jednak twardy 😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
16 maja 2018 11:12
grammar nazi  😜

julita123 obawiam się, że sam Brandon może nie wystarczyć, efekty będą ale stopniowe. Jeśli chcesz w miarę szybko przytyć konia, może spróbuj wysłodki? U nas to dało najlepsze efekty, bo żadne museli nie skutkowało. A teraz efekt się utrzymuje jak dostaje otręby+jęczmień, ale nie każdy wrzodowiec dobrze znosi ziarno.
Daję 5 posiłkow, dwa to wyslodki z lucerną i otrębami, a 3 pośrodku Brandon. Z zalecenia podaję go po 500g
Przychodzę się poradzić. Mój wrzodowy (zaleczony I stopień) od 4 tygodni jest na trawie. Oczywiście stopniowo do niej przyzwyczajany. Od tego czasu gardzi praktycznie wszystkim co znajduje w żłobie. Do sezonu pastwiskowego dostawał 3 razy dziennie po garści wysłodków, sieczki i musli, raz dziennie mesz (wszystko o niskiej zawartości cukru). Chciałam ograniczyć wysłodki na rzecz otrębów ryżowych ale pan koń nawet nie patrzy w stronę serwowanego żarcia. Chodzi pod siodłem 4-5 razy w tygodniu, w tym 2-3 razy można nazwać sumienną pracą. Na jeździe póki co jest całkiem świeży, chociaż zdarzają się dni gdzie odnotowujemy spadek energii. Na trawie przebywa teraz jakieś 9-10 godzin, w boksie ma siano do oporu. Pani wet uspokaja, że nie mam się czym przejmować i póki dobrze wygląda oraz czuje się ok to nie mam co panikować. Na dniach będzie miał robioną krew coby sprawdzić czy nie ma jakiś niedoborów. Czy ktoś ma podobny egzemplarz? Nie przejmować się tylko obserwować i stopniowo wprowadzić treściwe jak zobaczę, że ta trawa przestaje mu wystarczać?
Mój podopieczny identyko - jak poszedł na trawę to zjada tylko porcję wieczorną, rano i obiad to trochę pomemła, ale humor dopisuje więc się nie przejmuję. Trawa dla wrzodowca to pasza idealna, a ten u nas pasie się ok 12 h plus na noc siano - siana wyjada mniej niż zimą, około połowy zostawia.
famka   hrabia Monte Kopytko
18 maja 2018 06:49
to mój glut jakiś dziwny jest odstający, zeżre wszystko ale to wszystko co możliwe, jak by mu postawił 100 worków paszy owsa siana i trawy to wszystkie zje bez opamiętania 
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
18 maja 2018 07:43
Mój też zeżera wszystko jak leci (pod warunkiem, że nie ma w tym drożdży, bo wtedy nawet nie tknie  :hihi🙂, ale jest w stajni wrzodowa kobyłka, która właśnie je tylko tyle ile potrzebuje, a odkąd jest sezon pastwiskowy to jeszcze mniej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się