wrzody żołądka

on pelnoplatny jest po 22,24 - ciekawi mnie jak mogli zrobic ci takie promo ze sprzedali po 20zl 🙂 - pracuje w aptece wiec mnie to zastanawia 🙂 patrz u nas emanera jego odpowiednik 56 tabl po 40 mg kosztje 25,75 zl
Lecytyna   nic się nie dzieje bez przyczyny
26 marca 2015 18:50
Dostaję go po 20zł. Nie wnikam dlaczego. Sprawdzę Emanerę, jeśli to rzeczywiście to samo i w dawce 40mg kosztuje 29zł za 56kaps., to wychodzi jeszcze taniej. Dziękuję za info 🙂
emanera jest pelnoplatna wiec kazda apteka bedzie miala swoja cene ale szukaj w tych najtanszych 🙂 wtedy sie oplaca 🙂
Lecytyna   nic się nie dzieje bez przyczyny
26 marca 2015 18:58
Sprawdzę i dam znać, jak to wychodzi w zestawieniu z Helidesem z refundacją i bez.

.
Wysłodki nieco podnoszą poziom kwasu, otręby go neutralizują. Może się przyda taka informacja..



Chodzi o wysłodki melasowane czy niemelasowane?
I ile otrąb na ile wysłodków?
Lecytyna   nic się nie dzieje bez przyczyny
26 marca 2015 20:21
dopytam, jeśli Ci zależy na dokładnych proporcjach. ja mam niemelasowane, moczę. porcję na cały dzień dzielę na cztery i do każdej porcji wsypuję 2 garści otrąb. polecam tez sieczkę z lucerny dla koni, które się słabo ślinią, jak mój. już na etapie żucia lucerna powoduje silniejsze wytwarzanie śliny. kupuję 10kg lucerny za 18zl, starcza na długo ( chyba nawet dwa miesiące przy mieszaniu z wysłodkami i owsem ) podobno u koni wrzodowych to częste, dlatego oblizują drzwi boksów, ubrania, dłonie, ściany.  ślina ma właściwości kojące, jak wiadomo powszechnie.
Lecytyna   nic się nie dzieje bez przyczyny
27 marca 2015 08:19
Monnowot sprawdziłam Emanerę w kilku aptekach w Katowicach. Cena za 40mg, 56kap. od 38-48zł. Jeśli u Ciebie jest po 25zł chętnie zamówię od Ciebie 🙂
Najtaniej nadal plasuje się Helides. Pozyskując receptę z ref ( 50 % 🙂 ) cena za opakowanie 28 kapsułek spada do 11zł z groszami.
Lecytyna   nic się nie dzieje bez przyczyny
27 marca 2015 10:13
Chiquita dopytałam weta o proporcje wysłodek do otrębów. Otręby dajemy objętościowo x2, do objętości wysłodek na sucho. Czyli jeśli moczysz 1/2 miarki wysłodek ( 1kg mniej więcej na cały dzień ), dodajesz do tego 1 miarkę otrąb ( 2 kg na cały dzień ).
Hm, a jesteś pewna ze to wysłodki zakwaszają a otręby neutralizują, a nie na odwrót?

W wysłodkach jest trochę wapnia i sporo włókna, a w otrębach jednak trochę mniej włókna, i pewnie jakieś resztki skrobi- więc teoretycznie to otręby powinny zakwaszać, a wysłodki neutralizować.
Lecytyna   nic się nie dzieje bez przyczyny
27 marca 2015 10:25
Możliwe, że masz rację, a ja przekręciłam. Nie sprawdzałam tego jeszcze szczegółowo. Istotnym był dla mnie przekaż, że wysłodki powinny być w zestawie z otrębami dla wrzodowców.
famka   hrabia Monte Kopytko
27 marca 2015 11:07
na pewno przekręciłaś 😉
wysłodki neutralizują a otręby pszenne zakwaszają , a powinny być zestawione z innych przyczyn aby była równowaga fosfor/wapń
Lecytyna   nic się nie dzieje bez przyczyny
27 marca 2015 11:51
czyli wszystko jasne
Monnowot sprawdziłam Emanerę w kilku aptekach w Katowicach. Cena za 40mg, 56kap. od 38-48zł. Jeśli u Ciebie jest po 25zł chętnie zamówię od Ciebie 🙂
Najtaniej nadal plasuje się Helides. Pozyskując receptę z ref ( 50 % 🙂 ) cena za opakowanie 28 kapsułek spada do 11zł z groszami.


bo my tania apteka  🙂 ale tak jak mowisz jak udaje ci sie pochytac rp z refundacja to nie ma co kombinowac, u mnie i tak na emanere musialbys miec rp chociazby od weta 🙂
Lecytyna   nic się nie dzieje bez przyczyny
27 marca 2015 11:55
Zorientuję się czy będę miała możliwość zdobyć receptę z refundacją. jeśli się nie uda napisz proszę, czy mogę to zamówić u Ciebie. Od weta receptę dostanę bez problemu.
a sprawdz sobie jeszcze w aptece głównej kiedys byli na dworcu pkp a potem chyba na placu szewczyka z tylu dworca, albo mikolowska,  kiedys pracowalam u nich w oswiecimiu i wiem ze oni tez bija cenami na łeb skoro jestes z katowic 🙂 a jak nie to wtedy powiesz mi ile potrzebujesz op ja zobacze ile mamy i ew wybierzesz sie do oswiecimia na zakupy 🙂
Lecytyna   nic się nie dzieje bez przyczyny
27 marca 2015 12:05
Sprawdzę, dziękuję 🙂
Dopisuję się do wątku  🙁 Koń mi ostatnio zmarkotniał i nie dojadał treściwego. Zapadła decyzja o zrobieniu gastroskopii i słusznie bo zmiany są widoczne, ale jeszcze nie ma tragedii. Głównie I stopień i mini III. Wczoraj przebadany - 28 dni kuracji omeprazolem (Helides 40mg, 75 kapsułek dziennie), potem Ulcosan i znowu gastroskopia. Dawki spore bo Kary koło 700kg obecnie waży. Dostałam przykaz ograniczenia treningu do lekkiego ruszania, co mnie cieszy mogę karmić go tak jak do tej pory. Pasza, małe ilości owsa gniecionego i duże ilości sieczki do każdego posiłku, mam tylko rozbić to wszystko na 5 posiłków dziennie + podawać mesz.

Kiedy planujecie zamawiać Abprazole na jesień? Ja na pewno będę chętna na 140 saszetek  😉
Gillian   four letter word
28 marca 2015 20:05
pewnie koło września?

Zostało nam jeszcze 12 dni podawania omeprazolu, kunia nie ruszam wcale. Kuń jednak nie wie, że nie powinien biegać i to co wyprawiał dziś na wybiegu to woła o pomstę do nieba. Sadził takie proste, że ledwo na zakrętach wyrabiał, brykał i dawaj znowu prosta. Zdecydowanie dobrze się czuje 😉
Lecytyna   nic się nie dzieje bez przyczyny
29 marca 2015 12:30
Tulipan poszukaj Louisy w wątku. Teraz będzie zamawiała AbPrazol, polecam zaopatrzyć się też w recepty od rodzinnego lekarza na Helides, jest refundowany w 50%, po zniżce wyjdzie 11.60zł za opakowanie. Mój zjada 50kap dziennie, koszty wychodzą dość spore bez refundacji, a jeszcze masz pozostałe leki do zakupienia. Na abprazol trzeba poczekać koło 3-4 tyg. Trzymam kciuki za zdrowie konia
Lecytyna  :kwiatek: Helides udało mi się kupić w cenie hurtowej, bez marży aptecznej  😉
u nas tez jest dobrze nie wiem czy to kwestia w koncu dopasowanej diety, ograniczonego owsa, omeprazolu czy wszytskiego na raz, ja siadam na klaczunie ale na max 30 min albo lonza ale bez szalenstw i nie na pusty zoladek w koncu bo mieli siano na okraglo 🙂 chociaz przylapalam ja jak sie prezyla ostatnio ale nie tak bardzo na sekundke ustawienie wahadlowe i po prezeniu 🙂 wiec poki co my do przodu moze w koncu bedzie dobrze 🙂
Wczoraj rozesłałam resztę omeprazolu  😅 Dzisiaj/jutro spodziewajcie się przesyłek

Jesienne zamówienie proponuję zrobić w pierwszym tygodniu września, tak żeby na wczesną jesień zdążyło dojść

Post pod postem ale minęło dużo czasu. No i trochę ogłoszenie, ale może modzi mnie nie pogonią. Jak napiszę tutaj to wiem że trafi do właściwych osób

Tak patrzę że zrobiło mi się sporo omeprazolu, jakby ktoś miał potrzebę to mam do odsprzedania 30-40 saszetek edit: nieaktualne
Lecytyna   nic się nie dzieje bez przyczyny
09 kwietnia 2015 13:32
tulipan, cieszę się 🙂 mnie udało się załatwić recepty z refundacją i kupuję teraz Helides po 11,60zł 🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
14 kwietnia 2015 05:27
Edit... pomylka
Gillian   four letter word
14 kwietnia 2015 21:39
Znowu po jeździe pojawił się bolący brzuch. Koń nieswój, zgaszony, nie wyszedł za końmi na padok.
Jeździłam krótko, nieforsownie, po obiedzie. Potrzymało go koło godziny i przeszło. Echhh.
famka   hrabia Monte Kopytko
15 kwietnia 2015 07:36
Gillian, mój przez te pogodowe zawirowania więcej łyka w ciągu ostatnich kilku dni, a dla mnie znając swojego konia jest to sygnał że wrzody w tym okresie "trochę żyją własnym życiem"
dajesz omeprazol ? coś na redukcję kwasów ? pamiętasz o tym aby nie brać konia z pustym brzuchem na jazdę  ?
U nas też klaczunia markotniejsza wczoraj ale tak to wszystko ok. Zobaczymy co przyniosa kolejne dni bo powoli kończymy omeprazol..dajecie coś po omeprazolu osłonowego jeszcze?
Gillian   four letter word
15 kwietnia 2015 09:56
famka, skończylismy omeprazol już, koń był najedzony, jazda lekka... wrócił do boksu i bam, coś się dzieje. Dopóki nie wsiadam, to czuje się dobrze. To był piękny słoneczny dzień, ale kolejnego dnia zmieniła się pogoda - jeszcze mam nadzieję, że o to chodziło.
famka   hrabia Monte Kopytko
15 kwietnia 2015 10:08
na pewno o to chodziło, jedno że żołądek zaciśnięty w pracy drugie pogoda
mój bardzo pokazuje zmiany pogody, jestem w stanie na podstawie jego wyglądu i zachowania ocenić jaka będzie jutro pogoda  😉
osłonowo to proponuję gluta, dobrego ciepłego gluta 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się