COPD

Healthy horse
Ja wdrażam się w temat nebulizacji ,już praktykując na moim kopytnym. Mam nadzieję, że to wspomoże układ oddechowy i będzie jeszcze lepiej niż dotychczas.
Aktualnie leci 3 dzień nebulizacji.Dopiero dzisiaj po skończonym zabiegu puścił się samoistnie glucik w kolorze lekko białawym.Zaznaczam,że ani przed ani po zabiegu nie jezdziłam.
Wczoraj po nebulizacji wsiadłam jeszcze ,żeby ruszyć zwierza i też efekt był widoczny,ale nie tak spektakularny jak dzisiaj.
Koń znosi nebulizacje bardzo dzielnie! Stoi grzecznie i wdycha 😀
Mam nadzieję,że to pomoże złagodzić wszelkie reakcje alergiczne w przyszłosci
Buniaa, napisz proszę jakimi preparatami nebulizujesz oraz jakim sprzętem 🙂
Cześć, zwracam się do was z pytaniem.
Mój koń kaszle, dosyć już długo.Było u mnie dwóch weterynarzy, ale żaden nic nie słyszy w płucach, ani nic.Nie jeżdżę obecnie na nim, tylko lonża.Dostaje Tussicom (bo tak mi poradzili weterynarze) oraz olej czosnkowy, ale to nic nie daję.Kaszle i wypluwa z pyszka ślinę przezroczystą, z nosa raczej też przezroczysta, czasem jest biała, ale to przy niezłym treningu na lonży.Ten kaszel jest taki, że jak kaszle to brzuchem tak rusza też.Kaszle podczas jazdy(nie na początku, trochę jak się rozgrzeje), czasem przy czyszczeniu, nawet na padoku i przy jedzeniu.
Pragnę dodać, że dużo koni w stajni kaszle.Jeden podobno według lekarza kaszel ma już "przestarzały" i nic nie dadzą leki, tylko zioła.Ostatnio jeszcze jeden koń zaczął kasłać.
Mogę prosić o jakieś rady?Lub podpowiedzi?
Nie wiem co mogę już zrobić 🙁
Mam nadzieję, że wszystko opisałam
Jak cała stajnia kaszle to pewnie siano do dooopy, a weta co mówi, że ziółka tylko pomogą to za jajca nad przeręblem powiesić.
Mi jeden koń kaszlał po jedzeniu treściwego - najpierw myślałam, że zbyt łapczywie żre, ale dostawał na mokro to trochę ciężko się dławić takim żarłem. Potem kombinowałam, że może coś mu w tym gardle siedzi - i faktycznie przyjechał wet, osłuchał - płuca czyste, a zapalenie górnych dróg, w okolicy gardła. Dostał leki, siano na jakiś czas zamienione wyłącznie na sianokiszonkę i po paru dniach przeszło. Zioła podaję, ale wspomagająco, a nie jako środek leczniczy 😉
Zmień lekarza na specjalistę. U mnie jeden na 8 slyszal cos w plucach. Jedna  "profesjonalistka" nawet badania nie potrafila zinterpretowac. Jak wet twierdzi ze ciagly kaszel jest okej to jest to konował.
Jakim debilem trzeba byc zeby przy przestarzalym kaszlu zalecac zioła a nie leki. Borze szumiący jeden głupszy od drugiego.
O jeszcze co mi się przypomniało! Jak już wsiadłam przed przyjazdem weta to przy klusie w polsiadzie było lepiej, a tak to słabo.
Dzwoń po blanke wysocka albo wezwijnspecjaliste i niech zrobi endoskopie i bal. Konia wywalic na dwor i siano parowane albo moczone. Zadego zamiatania i scielenia przy komiu. Opisz porządek dnia w stajni bo jezeli wszystkie kaszla to znaczy ze jest syf kiła i mogiła i należy szukać innego pensjonatu. Konie ma zimę pewnie zaboksowali?
Tak, koń jest w boksie.Tylko, że niektóre konie w stajni nie kaszlą.A on dopiero na zimę, późną jesień zaczął.Pani Blanka powinna wiedzieć jak mu pomóc?:/ bo ja już powiem szczerze, że nie wiem co robić.
Mój koń też potrafi być osłuchowo czysty, a w środku wszystko oklejone gęstym śluzem. Dopiero na endoskopii wychodzi cała prawda.
I co Twojemu wyszło? :/

Ogółem to znacie jakiegoś w 1000000000% dobrego weta do tych spraw w Warszawie?
Blanka wysocka
Mój ma COPD od dawna.
izydorex a ktory weterynarz Twojwmu wykrył COPD?
drabcio okej dzięki 🙂😉
Raczej większość, która go leczyła, wiedziała, z czym ma do czynienia. Tyko ja zaczęłam do zrobienia endoskopii, Tussicomy itp. bez porządnego badania to niestety wyrzucanie pieniędzy w błoto.  Nie wiem, skąd jesteś, ale z wetów jeżdżących po Polsce, była u nas dr Biazik.
Ja jestem z Warszawy.Najlepiej to jakiś wet stąd, bo oczywiście dojazd tańszy.Chodzi mi o dobrego weta, ktory dobrze zbada moje konisko, a nie z góry powie COPD i weźmie tyle co za porządne badanie.
Wysocka jest z Warszawy i zrobi komplet badań. Zjadla zeby na sprawach oddechowych. U nas w koncu zdiagnozowala IAD po endoskopii. Każdy poprzedni wet zlewał. Jednego zmusilam do endoskopii ale zrobil bez BAL i w sumie badanie nic nie wykazalo.
A no i jeszcze dodam, że mial on badania krwi podstawowe i nic nie wykazalo, wszystko w normie.RAO czy inne choroby mógłyby uwidocznic sie w takich badaniach czy raczej nie?
Tylko endoskopia
Kiedy podajecie respiratory formule? Jak już się coś dzieje, czy w ciągu roku profilaktycznie też?
Drabcio , dziękuję
Ja dawałam dwa razy przy sterydzie i teraz po pogorszeniu na ktore zadzialala flegamina (chyba po prostu przeziebienie bo kaszlal dużo a oddechy w normie ale dorzucilam do czarnuszki na wszelki wypadek bo jeszcze paskudna grude pensjonariusz przyniosl do stajni wiec jakies oslabienie musialo byc)
mon-mal poleciało na pw
Buniaa poszło pw
Ja po 4 dniu nebulizacji solą fizjologiczną.Coś drgnęło! O ile wcześniej mój koń pozbywał się gluta po jeździe dopiero,to dzisiaj po pierwszych kłusach zaczęło się sąszyć.Za to po jeździe odblokowało się na całego 😀 Glut o ile w ub.tygodniu był biały,to znowu zaczyna się wybarwiać na przeźroczysty (Udało mi się to osiągnać raz  : od lipca do pazdziernika kiedy koń stał bez siana ,na samych pastwiskach +treściwa pasza(ale bez wspomagaczy typu secreta itp).Od czasu kiedy konie mają od pazdziernika stały dostęp do siana glutek znowu zrobił się biały,ale schodził ładnie po jezdzie.
Nie wierzyłam,że nebulizacja ludzkim nebulizatorem coś da....,ale warto było spróbować i wspomagać konia w trakcie narażenia na wieksza liczbe alergenów -glownie z siana.
Na razie nie daję nic więcej,..od pazdziernika była secreta,która oczywiście pomaga bez dwóch zdań..mimo to chciałam zapytać o to http://www.mksklep.pl/yarrowia-equinox-life-formula-respiratory-formula-500-ml-x-3-szt-p-16182.html czy ktoś może coś więcej powiedzieć?Jakie efekty po stosowaniu tego cuda?Widzę,że często przewija się w tym wątku nazwa tego preparatu.
A ja mam takie pytanko, co się stanie gdy zrobimy nebulizacje sola fizjologiczna u konia który tej wydzieliny w płucach nie ma ? Bo jest w stajni koń, który ma problemy z płucami, kaszlem itp. co wiąże się tez z ciezszym oddechem, jednak wydzielina z nosa jest taka przezroczysta ale nie gęsta, jest jak woda. Chcemy spróbować z solą fizjologiczna i zobaczyc czy się poprawi, do tego koń "harczy" no i ten ciężki oddech wskazywałby na jakas wydzieline w płucach 😉
Bez złośliwości, ale nie należałoby najpierw wezwać weta do osłuchania?
Koń jest po szeregu badań, bronchoskopia przede wszystkim, była u nas miedzy innymi p.Blanka Wysocka, milion leków, sterydów, suplementów-żadnego efektu. Przestałam już inwestować w leki i tym podobne bo tylko faszeruje nimi konia a efektów brak, pomyślałam o soli fizjologicznej bo jest dosyć bezpieczna a jak wiele osób tutaj wychwala również bardzo skuteczna 😉
Zaszkodzic chyba nie moze?
Chyba ze bylaby jakas nie wiem grzybica w plucach (wilgotne powietrze byloby nie wskazane)? Czy nie?
fascinated, czy badania wykazaly brak wydzieliny w płucach i oskrzelach a kon kaszle i ciężko oddycha?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się