Wcierki rozgrzewające i przeciwzapalne.

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 marca 2017 09:42
Jasne, ale trzeba mieć gdzie lać wodą i mieć tego węża, no i konia co się go nie boi 😉 Potrzebuję czegoś na teraz, zanim sobie zorganizuję resztę.
zembria, nie masz w stajni myjki?
Jak koń boi się wody z węża, można chłodzić polewając wodą z wiadra, lub - delikatniej mocząc gąbką
A konia warto tak czy siak nauczyć stać na myjce... w przypadku jakiegokolwiek uraz (TFU TFU) zimna woda z węża działa najszybciej i najefektywniej.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 marca 2017 18:47
Gaga teren przy stajni póki co wygląda jak księżycowy krajobraz 😉 dopiero się pobudowaliśmy. W środku myjki nie będzie, bo nie mam na nią miejsca, planujemy na zewnątrz  położyć kawałek polbruku i zrobić koniowiąz z miejscem do siodłania, wąż też tam jest więc plan jest, ale realizacja musi poczekać. O zaletach zimnej wodnej szprycy mi mówić nie musisz 😉 jednak póki co potrzebuję jakiegoś innego rozwiązania. Żadnej rzeczki, czy stawku w okolicy nie ma więc to też odpada, żeby iść sobie nogi pomoczyć.
edit. póki co koń ogarnia jedynie właśnie moczenie gąbką, ale wąż jest strukturą nieznaną, no chyba że jako napełniacz poidła 😉
Mam pytanie. Czy po posmarowaniu plecków konia wcierką rozgrzewającą konieczne jest położenie na grzbiecie derki? 🙂
Jak kiedyś rozgrzewałam plecy przed pracą to zawsze kładłam derkę albo chociaż czaprak żeby nie przewiało i nie pojawił się kolejny kłopot 😉
Ok, bo swojego konia nie derkuję, a po lonżowaniu dla odprężenia będę jej smarowała plecki wcierką i w takim razie też może założę jej czaprak lub jakiś kocyk. 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
30 kwietnia 2017 12:39
Jeśli koń stoi w stajni, to nie jest to koniecznie. Wszystko też zależy czego używasz do wcierek, bo niektóre preparaty wręcz nie powinny być przykrywane, bądź zawijane, żeby nie odparzyć skóry.
Koń stoi prawie cały dzień na dworze. Do wcierania używam rozgrzewającej wcierki Black Horse. 🙂
Czy sunlitan można bezpiecznie zawijać? 👀
Nie chciałbym niechcący ugotować konia  😁
Nieśmiało się przypomnę - naprawdę nikt nic nie wie? 🙁

Czy sunlitan można bezpiecznie zawijać? 👀
Nie chciałbym niechcący ugotować konia  😁


(Przepraszam za post pod postem - minęły 2 dni, wątek spadł na kolejną stronę. Mam nadzieję, że nie zostanę "okrzyczana"  :kwiatek🙂
Który Sunlitan ? Żel czy Lotion ?
Sunlitan w ogóle jest bardzo delikatny- ja bym zawinęła.
Który Sunlitan ? Żel czy Lotion ?

Sunlitan Gel

Zjadło mi pół postu ....
Dziękuję Burza! :kwiatek:
Burza dobrze gada. Możesz zawijać. Lotion silniejszy więc bym nie ryzykowała.
czy ktoś stosował Velvetynę ?
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:

edit.: znów mi komórka pół posta zjadła, ale teraz już z kompa piszę więc powinno być ok.
Bałam się trochę, ponieważ wiele lat temu po kamforze zeszło mi pół skóry z konia (i to bez zawijania). A w Sunlitanie na pierwszym miejscu w składzie jest właśnie kamfora.
Ale skoro mogę śmiało zawinąć to się cieszę 😉
A używacie żelu z arniki np. po treningu zamiast wcierki pod bandaże? A może jako wcierka na plecy?
Ostatnio zaczęłam trochę bardziej obciążające treningi, a niestety nie mam zielonego pojęcia jakie wcierki powinnam kupić i zacząć stosować.
Glinkę rozgrzewającą na noc, czy wcierkę rozgrzewającą (Absorbine), a może lepiej chłodzące i rozgrzewające jednocześnie typu Thermaflex? Błagam pomóżcie!  😕
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Dublowanie wątków
Co byście poleciły po mocniejszych treningach na nogi i plecy? Koń swoje lata ma i po intensywniejszym wysiłku chciałabym go jakoś wspomóc, żeby potem nie chodził obolały. 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 września 2017 19:53
Dostałam przykaz rozgrzewania nóg przed jazdą. Możecie mi polecić jakąś wcierkę, taką do codziennego użytku? Nie taką co pali od patrzenia, ale taką co nogi jednak rozgrzeje pod ocieplaczem, czy owijką, a nie ma przeciwwskazań, żeby używać codziennie? Mam Black Horse i Eclipse Blue, ale to już takie mocno grzejące są preparaty, mam wrażenie, że raczej na urazy już, a nie do profilaktycznego stosowania.
Ja używam od hippiki, całkiem fajnie się sprawuje, ostatnio używaliśmy codziennie ale zawijałam tylko na 5/10 minut podczas stępowania na lonży i zdejmowałam owijki(takie zalecenie weta) potem wcierkę zmywałam.
dla potrzebujących -  mocniejszy od Lationu jest Fortiven ACTIV Gel 2400 j.m.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 września 2017 14:37
Do hippiki jakoś przekonana nie jestem, mam ich wcierkę chłodzącą i chłodzi to ona chyba wyłącznie wtedy jakbym zamroziła ją razem z butelką 😉 Nawet podczas nakładania nie czuję ni na rękach.
Zembria może sunlitan? Ja lubię eclipse, ale fakt używam tylko jak coś się dzieje. Black horse to już jest w ogóle piekiełko.  😁
Ja też szukam wcierki rozgrzewającej, ale nie parzącej do wcierania w grzbiet po jeździe/lonży. Takiej, której mogłabym używać w miarę często. 👀
A może arnika, ma działanie p.zapalne, pod dereczkę na plecy jak znalazł. Chyba, że chodzi o relaks i rozluźnienie wtedy bardzo polecam piankę do masażu z Absorbine, pachnie pięknie, nadaje się do masażu, na wcieranie grzbietu po wysiłku (można również pod derkę) oraz dla rozluźnienia nóg i tu też można zrobić orzeźwienie bez ochraniaczy lub w chłodne dni wetrzeć i zapakować końskie nogi w kocyki. Ta pianka na prawdę działa cuda i widzę to nawet po tym jak zostaje mi na dłoniach po wcieraniu, nie ma uczucia ani chłodzenia ani grzania (jak przy wcierkach), tylko poprostu relaks  🤣
A jeśli szukasz czegoś do wspomagania pleców na dłużej, to zastanów się nad padem back on track, pewnie wyjdzie to taniej niż kupowanie co miesiąc wcierki 🙂
Ta pianka brzmi super. 😀 Nad padem się zastanowię, ale to dopiero, jak ogarnę kwestię siodła. 😵
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 września 2017 09:34
Alaska ten Sunlitan brzmi fajnie, ale zastanawia mnie jedna kwestia w opisie jest: "Po zastosowaniu produktu zostaje wytworzona cienka powłoka na skórze , która  jest przepuszczalna dla powietrza." Czy ta "powłoka" jest jakaś taka gruba? tzn. czy to widać, że pozlepiane włosy, czy coś? Zmywać trzeba? Czy ubrudzi mi to owijki/ocieplacze?
Ja używam Sunlitanu i też polecam- delikatny, super plecowy 🙂 nie, nie brudzi.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 września 2017 19:01
Burza dzięki, my mamy grzać nogi przed jazdą, nie plecy, ale wygląda na to że w naszym przypadku się do codziennego stosowania nada 🙂 A! Ale piszecie o żelu czy liotonie??
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się