Wcierki rozgrzewające i przeciwzapalne.

zembria, ja tylko o żelu 🙂
Ja ciągle mam wcierkowe rozterki. Kupiłam wcierkę Arnika Hot z Pharmacare, ale jest bardzo słaba, o ile działa w ogóle. Ciągle więc szukam czegoś na noc, po intensywniejszym treningu dla starszego konia. Przekopałam wątek ponownie ze 2 razy i zastanawiam się czy kupić Sunlitan do wcierania i zawiajnia po dokładnym schłodzeniu nóg czy może chłodząco-rozgrzewający Thermaflex Farnamu, oczywiście do wcierania też po porządnym schłodzeniu nóg. To pierwszy koń, którego mam wcierać, więc błądzę. Macie jakieś sugestie, rady może? Będę bardzo wdzięczna. 🙂
mils, sunlitan miałam tylko do masowania pleców, nie odczuwałam jakiegoś mocniejszego działania na własnej skórze. Nie wiem jak thermaflex, ja używam inną wcierkę z msm, pharma msm lotion. Natomiast z typowo rozgrzewających bardzo mocna jest blackhorse. 
anai właśnie czytałam, że Black Horse jest bardzo mocna, że Eclipse Blue też bardzo fajna. Tylko się zastanawiam czy aż tak mocne grzanie jest potrzebne w przypadku, gdy chodzi w sumie o wspomaganie starszych nóg po mocniejszym treningu, a nie wspomaganie leczenia?
mils, blackhorse używałam do bardzo bolących pleców starszego konia oraz do leczenia krwiaka. Nie wiem jak inni 😉 tylko wspomagająco zostałabym przy wcierkach z msm. Są naprawdę fajne. Te wcierki wożę ze sobą na zawody kilkudniowe, bo na co dzień używam tylko wody z węża do nóg.
Co polecacie do pleców? Dla relaksu, raz lub dwa razy w tygodniu 🙂
Używał ktoś może koca elektrycznego (lub poduszki) zamiast wcierek na plecy?
Ja obecnie używam Black Horsa - faktycznie grzeje mocno, nam potrzebne jest przy wspomaganiu leczenia dla pleców.
Wcześniej używałam Eclipse Blue i w sumie nawet na ręce nie czułam grzania, a do tego zawsze po dłuższym działaniu, jeśli nie mam możliwości zmycia - podrażnia skórę, która zaczyna się łuszczyć, więc polecam obserwować.
A czujecie działanie Black Horse na dłoniach? Bo ja nic nie czuję, nawet jak nie umyję rąk od razu po wcieraniu...
Ja czuję, czasami sama sobie nim plecy smaruję i jest naprawdę ciepło.
Ramires, też się zastanawiam nad jej wyjątkowo grzejącymi właściwościami bo ja na swoich dłonich nie czuję zupełnie nic.  🤣
Jakiś rok temu codziennie jej używałam i za każdym razem grzała żeby nie powiedzieć paliła w ręce po wcieraniu.
Swoją drogą zastanawiające, może jakaś słabsza seria? Z ciekawości dzisiaj sprawdzę bo mam w pace kupioną całkiem niedawno czy grzeje równie mocno co poprzednia.
Mnie zawsze black horse działał na rękach z lekko opóźnionym zapłonem. Zazwyczaj wtedy jak już jechałam samochodem do domu i paliło po łapach, że kierownicy nie mogłam trzymać.  😁
Mnie zawsze black horse działał na rękach z lekko opóźnionym zapłonem. Zazwyczaj wtedy jak już jechałam samochodem do domu i paliło po łapach, że kierownicy nie mogłam trzymać.  😁


mam to samo.. a do domu ze stajni 90km, więc naprawdę cierpię 😉
Ja rogrzewacze zawsze wcieram w rękawiczkach  😉
A co z grzaniem poduszkami, kocami elektrycznymi? Kiedyś czytałam, że zastąpić solarium można termoforami - poszewka od dużej poduszki i w każdy róg termofor, ale dużo wygodniejszy będzie np. koc elektryczny - nie trzeba grzać wody oraz koc pokryje większy obszar, a nie tylko 4 punkty  😉
Słuchajcie mam trochę głupie pytanie  🤔

Mamy ostatnio lekkie problemy grzbietowe i codziennie używam wcierki rozgrzewającej, moja się skończyła i zamówiłam kolejną, miała być jutro ale sklep jeszcze nie wysłał także do poniedziałku nic nie mam. Mogę użyć np końskiej maści rozgrzewającej? Mam w apteczce taką z kasztanowcem, nada się? A może polecacie coś innego co mogę dostać np w aptece?
Tak, możesz żelem końskim dla ludzi albo arniką.
Jeśli chodzi o preparat tego typu (wcierka rozgrzewająca) to polecam w formie płynu, ponieważ moim zdaniem żele itp. nie dotrą tak dobrze przez sierść do skóry zwierzaka jak właśnie rzadki płyn, np. radital Ja właśnie wypróbowałam  na mojej Stasi (klacz 😀) i na sobie (ból pleców 🙂😉. wcierka https://horsepol.pl/preparaty-rozgrzewajace-i-chlodzace/303-wcierka-rozgrzewajaca-radital-05l.html
Milena7, mam te same przemyślenia.  Na ile one wnikaja w mięśnie?  dzięki za link - jak Twój koń zareagował?
Grace, odpowiadam - zareagowała bardzo spokojnie, przykryłam ją derką. Moja klacz ma kłopoty z grzbietem. Czuć to było podczas jazdy. Teraz jest ok. Gdy stosowałam te wcierkę na sobie zauważyłam, że nie pali zbyt mocno natomiast wnika przez skórę bardzo głęboko, jest po prostu bardzo skuteczna. mam wrazenie, że niektóre inne wcierki, które stosowałam dają "ognisty efekt" po posmarowaniu ale nic nie dają.  🙂
Stosował ktoś phlogel Veredusa? To jest żel, czy bardziej "maść" ? Działa?
Czy ktoś zamawiał DMSO od Podkowy?
zamówiłam pojemnik 500ml. Niestety pojemnik wypełniony jest płynem w połowie jedynie a na brzegach od wewnętrznej strony pojemnika jest coś co przypomina popękanym plastik lub lód.
Ktoś coś wie na ten temat? Pierwszy tak widzę taki nalot.

Ok. chyba rozwiązałam problem przy pomocy kaloryfera 😉
DMSO się krystalizuje.
Klami, taki gęsty żel o dobrej, niespływającej konsystencji. Działa, grzeje.
DMSO "zamarza" w temp. poniżej 10 st., przed użyciem trzeba wrzucić pojemnik do ciepłej wody albo położyć w ciepłym miejscu.
Dzięki wielkie. Już się grzeje na kaloryferze🙂
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
23 października 2018 14:42
A na co to używacie?  😡 faktycznie dobrze działa na stawy? Mocno rozgrzewa? Bo bardzo się boje rozgrywających wcierek
Czy ktoś stosował jako wcierke rozgrzewajaca masc konska z apteki? ja na sobie za bardzo nie czuje efektu ale jest to masc dość popularna u ludzi.
Sąsiadka twierdzi że grzeje jak jest stan zapalny dlatego na sobie nie czułam.
Stosuje pod owijki i faktycznie grzeje ale może to być efekt zaginięcia.
Jakiej firmy wcierke stosujecie do bolacych pleców ? Przed czy po ruchu?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
06 grudnia 2018 22:07
Cobrinha uważaj na tę wcierkę, mnie odparzyła jednego konia jak był zawijany. Nie wiem czy zadziała tak na inne ale był klops.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się