buty dla koni

to się nazywają buty! 😀
Ale uroczy kucyk 😍 ale mam wrażenie, że zwinął buty jakiemuś dużemu psiakowi 😉 ciekawe czy ktoś sam stworzył takie cudeńko, czy są gdzieś dostępne takie butki  😀
No, nasze nie są takie wypasione  🤣
I ponowie pytanie, bo na poprzedniej stronie zginie, ktoś probował do nich recznie zamontować hacele ? Bo obawiam się, że na śniegu to mogą mu się nogi rozjeżdżać, a jeszcze do głowy mi wpadło, żeby z papieru ściernego na zime wyciąć kilka kwadratów i przyczepić, co myślicie ?  😎
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
18 grudnia 2014 14:24
spotkał się ktoś z takimi hacelami
?

TheWunia widzę, że konik już tupta w butkach?
Papier ścierny  szybko się zetrze i straci swoje właściwości.
TheWunia Mam ten sam model. Przekonasz się, że nie potrzebujesz haceli w warunkach zimowych ani na mokrej trawie. Nie martw się na zapas 🙂
Euforia80 hacele wyglądają super! Do takich może bym się nawet przekonała, bo nie trzeba dziurawić podeszwy na wylot no i są mniejsze od tych "standardowych" 😉 Tylko ciekawe czy dałoby radę kilka razy zamontować w te same dziury
TheWunia najlepiej dążyć do tego, by koń zimą mógł bez butów chodzić 😉 To jednak najbezpieczniejsze rozwiązanie....
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
19 grudnia 2014 07:19
kasik pewno kilka razy tak ale za którymś razem dziurka się obrobi, ale ogólnie wyglądają fajnie.
Euforia_80, TheWunia ja używam Dallmerów, mimo, że uważałam bardzo długo, że są "ciut" przywąskie, potem i się rozklepały, zaczęłam gubić je w galopie.. a w błocie to się zdejmują same. Nie mam tego paska wokół pęciny  zastanawiam się nad dorobieniem. Nad zmianą ich koloru tudzież na zamontowanie odblasków też ślęczę jakiś czas, bo szukanie butów koloru błota w błocie.. no sami sobie to karkołomne zadanie wyobraźcie :P
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
19 grudnia 2014 09:50
Euforia_80, TheWunia ja używam Dallmerów, mimo, że uważałam bardzo długo, że są "ciut" przywąskie, potem i się rozklepały, zaczęłam gubić je w galopie.. a w błocie to się zdejmują same. Nie mam tego paska wokół pęciny  zastanawiam się nad dorobieniem. Nad zmianą ich koloru tudzież na zamontowanie odblasków też ślęczę jakiś czas, bo szukanie butów koloru błota w błocie.. no sami sobie to karkołomne zadanie wyobraźcie :P


jeżeli nie masz tego paska wokół pęcin to sie wcale nie dziwię, że spadają.

U mnie kopyta dokładnie 12,4cm szer. ( tydzień po werkowaniu)i w sumie nie wiem  jaki rozmiar 2 czy 3 miałabym kupować. Zastanawiam sie jeszcze nad Glov-ami rozm. 2  🙄
No cóż, nie wiedziałam, że jest AŻ TAK potrzebny. Zastanawiam się, czy dobrze mnie zrozumiałaś?  😉

jeżdżę w dokładnie tych butach bez tego paska, na większości stron dallmerów nie ma go -skąd mogłam wiedzieć, że jest aż tak istotny...



EDIT:

nawet na stronie Dallmera nie widzę opcji z tym paskiem. Wie ktoś może gdzie można go kupic?
No to mam ten sam problem, dallmery kupione, paski na maksa zaciśnięte, pierwszy teren dzisiaj i wróciliśmy z jednym butem :/ A tak się z nich cieszyłam, no cóż, trzeba będzie coś pokombinować z paskami
ansc ty też nie masz tego dodatkowego paska? Co myślisz, żeby zrobić? Może być na PW
Widziałam kiedyś strychulec doczepiony z tyłu, to było chyba na zdjęciach wstawianych przez Ciebie? Muszę się zastanowić jak zamontować strychulce, a mam białe więc fajnie będzie je widać  🤣 dzisiaj było poszukiwanie buta w lesie, wczoraj już było ciemno więc byśmy nie znaleźli. Co ciekawe spadł ten ciaśniej dopięty, chyba musiał sobie na niego nadepnąć. No to w ramach nudy wieczornej dorobiłam zapięcia do moich dallmerów 😉
Buty przetestowane, trzymają się świetnie 🙂
[img]https://lh6.googleusercontent.com/WD7zPRVgs3N0xNKKMZWvqruvtOWMePwMuRVcbN7C1-o=w276-h207-p-no[/img]
[img]https://lh6.googleusercontent.com/ptSsiORv4sEzz_fUAest7091He4cxOLblIxHM7hctA0=w276-h207-p-no[/img]
[img]https://lh5.googleusercontent.com/gKX7Fbf7NDdXq0BrPTAd2dXguBHup4zpy5hwio4hzck=w276-h207-p-no[/img]
Mam do sprzedania trochę rzeczy po przygodzie z butami- gdyby ktoś coś potrzebował to wszystko jest w moich ogłoszeniach.
My jeszcze Dallmerów nie zgubiłyśmy ALE za to but znalazł się na pęcinie...  😤
Jak się dobrze i ciasno dopnie to nie powinny spadać... U nas już drugi raz wypiął się  z jednej strony łącznik regulujący szerokość butopodkowy, but zrobił się za szeroki, przekręcił no i pupa blada...
Napisałam do indiry zachwycona jej przeróbkami.
Chyba powinnyśmy założyć Koło Wsparcia Dla Użytkowników Dallmerów  😀iabeł:

A tak przy okazji - znalazłam takie wkładki do podków : Double S, Mustad pełna z klinem, Vaillant Equi Soft Sport, Vaillant Dynamic Enduro

Kopyto w bucie jednak pracuje, myślicie , że takie wkładki mają szansę przeżyć w butach więcej niż jedną jazdę?
Też planowałam kupić wkładki, kowal polecił mi z grubej skóry, podobno najwytrzymalsze
Przedstawiam Easyboot Transition.







http://www.easycareinc.com/our_boots/easyboot_transition/easyboot_transition.aspx

Wreszcie znalazłam czas żeby je opisać. Kupiłam je pierwotnie dla drugiego konia, który nosi Easyboot Trail i  Easyboot Epic rozm 2 i 3. Niesety - rozmiarowka jest mocno zaniżona - powiedziałabym o porządny numer. Na szczęście pasują na kucyczke. Buty są wykonane z bardzo lekkiej pianki i mają konstrukcję neoprenowej usztywnianej skarpety. Na stronie producenta jest filmik jak się je zakłada. Musiałam się trochę namęczyć - bo próbowałam je wciskać jak Easyboots, a je się bardziej wciąga niż wpycha. Trochę upierdliwe są te paski - a raczej przewlekanie ich przez dosyć małe szlufki - ale plus jest jeden - ten but po prostu nie ma jak spaść. Myślę, że nie bez znaczenia jest fakt, że ten but jest właściwie cały elastyczny i bardzo dokładnie dopasowuje się do nogi. Nic nie obciera ( nawet nie ma jak - wszystko w środku wypełnione neoprenem) - ściśle but przylega na kopycie - potem się robi trochę luźniejszy. Generalnie jestem z nich bardzo zadowolona 😉
O jakie fajne  😀 wyglądają bardzo sensownie. Ja też chciałabym takie.. a gdzie możne je kupić?
Ja ściągałam ze Stanów.

edit. Mam kogoś kto mi je przywiózł. 1 but to 70$. Proszę nie pytajcie mnie o cła i przesyłki bo nie mam o tym pojęcia.
Ale w sensie, że ze sklepu bezpośrednio czy ktoś Ci je przywiózł.. Jeśli ze sklepu to przesyłka odbyła się bez problemu?

Znalazłam u naszych zachodnich sąsiadów


http://www.der-hufpflegeshop.de/Easyboot-Transition
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
19 stycznia 2015 14:52
obejrzałam kilka filmików z "obsługi" tych butów i wygląda, ze trzeba się namęczyć żeby wcisnąć je na kopyto  🤔
ja chyba zostanę przy glov-ach
Używam Cavallo Simple z wkładkami i niestety plastik na którym jest rzep w ten sposób nacina mi kopyto, na szczęście nie na koronce ale to nic pozytywnego. Czy ktoś może ma podobny problem? Co robić?
A po dzisiejszym terenie niestety dopatrzyłam się śladu-otarcia tuż przy koronce ;(
Co robić? Skarpety mam ale niestety w terenie zsuwają się do góry na pęcinę. A i tak nic nie dały u drugiego konia, który wczoraj chodził w tych butach ze skarpetami bo też dopiero dzisiaj sprawdziłam i ma podobne otarcie.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
27 stycznia 2015 13:13
chciałabym zamówić buty Easyboot Glove w USA ale żeby się to opłacało muszę zamówić minimum 4 pary w jednym rozmiarze czyli interesowałby mnie rozmiar 2. Czy byłby ktoś zainteresowany takimi butami w takim konkretnym rozmiarze?
Eh, sprzedałam moje dwójki Epic bo się zrobiły za duże, zamówiłam jedynki i są za małe... Jeden ledwo wszedł na węższe kopyto, ale już zapiąć się go nie dało. Jeszcze poczekam na kowala, może po struganiu się wcisną ale wątpię.
Także możliwe, że będę miała do sprzedania buty Easyboot Epic w rozmiarze 1 jakby ktoś był zainteresowany. Za jakieś 2 tygodnie po kowalu będę wiedzieć na 100% czy je zostawiam czy idą na sprzedaż.
Euforia_80, chyba 4 sztuki?
monikimiki, moje glowe tak zrbily na 1 kopycie, tyle ze z boku. podpilowane kopyto, uszkodzona koronka (jak tylko sie wlosy zaczynają. ale to niezalezna sprawa od pilowania popyta raczej.

podpiłowałam but - zaokragliłam krawędzie, przykleiłam plaster na kopyto (na ta koronke też). wiecej sie nie powtórzyło.
obrażenie przy koronce jednak spowodowalo uszkodzenie kpyta - widac ślad schdzący wraz z narastaniem.

i widac ile uroslo- ze 2-3 cm (zalezy od miejsca - z przodu mniej niz z boku) od poczatku wrzesnia... to mało?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
30 stycznia 2015 10:45
czy zdarzyło się komuś zgubić epici w czasie jazdy, czy zapięcia się nie odpinają?

edit:
co chwilę coś nowego
moja kobyłka gubiła epic-i , ale ona ma sztorcowe kopyta , rzepy nie rozpieły się  nigdy , ale po spadnieciu buta z kopyta byl on po prostu odrywany od geitra który pozostawał sobie na pęcinie .
[quote author=Euforia_80 link=topic=140.msg2280233#msg2280233 date=1422614758]
czy zdarzyło się komuś zgubić epici w czasie jazdy, czy zapięcia się nie odpinają?

edit:
co chwilę coś nowego

[/quote]

Ja bardzo czesto gubiłam urywając przy okazji gaitery  😵

edit. mowię o konkretnej jezdzie w terenie.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
30 stycznia 2015 13:14
czym to było spowodowane, zły rozmiar czy klamra się odpinała?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się