kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Gniadata   my own true love
18 listopada 2014 20:02
Mam mega zagwozdkę do którego wątku uderzyć, także może spróbuję tutaj  😡
Czy ma ktoś może gdzieś zapisany (albo kojarzy gdzie taki mogę znaleźć) jakiś porządny artykuł odnośnie podawania paszy objętościowej?
Gniadata, podawania w sensie ilośc, jakość czy sposób (paśniki)?
Mam mega zagwozdkę do którego wątku uderzyć, także może spróbuję tutaj  😡
Czy ma ktoś może gdzieś zapisany (albo kojarzy gdzie taki mogę znaleźć) jakiś porządny artykuł odnośnie podawania paszy objętościowej?


Na dole strony https://www.facebook.com/kon.zdrowie.i.opieka masz dużo tekstów odnośnie karmienia sianem
Gniadata   my own true love
19 listopada 2014 10:42
_Gaga ilość, jakość

Centuria dziękuję!  :kwiatek:
Ile orientacyjnie może kosztować wizyta osoby profesjonalnie dopasowującej siodła?
Zależy gdzie musi dojechać i co będzie do roboty. Ja płaciłam z tego co pamiętam 250 zł z dojazdem i dopychaniem na miejscu, ale do mnie daleko i roboty było dużo (rymarz spartaczył, całe wypełnienie do wymiany było).
Ja mam takie dziwne pytanie... Przeglądając ogłoszenia znalazłam siodło o kanale takim jak na zdjęciu (pierwszy raz się z takim czymś spotkałam)... Czy to nie wpływa źle na kręgosłup konia? Tam ledwo szpara jest  😉
(ostatnie zdjęcie)
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/137234?kategoria=13
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
23 listopada 2014 10:55
wera - bo ono chyba takie uklepane jest, wymagałoby dopchania i kanał by się poszerzył. Pewnie dlatego ktoś się go pozbywa.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
23 listopada 2014 11:01
Zacznijmy od tego, że Lord to nie siodło tylko szmelc. Tam ktoś kombinował z tymi panelami, bo fabrycznie tak nie wyglądają. Myślę, że teraz dopchanie już nic nie zmieni w tym siodle.
Nie wiem gdzie zadac to pytanie, wiec zadam tutaj.
Kto z Was w Polsce spotkał sie z galopem anglezowanym (nie wiem jak to sie fachowo nazywa ). Lub ewentualnie może ktos luzakuje za granica zwodnikowi który tak jeździ?
Przyznaję się szczerze ze spotkałam się z tym 1 raz dopiero w Niemczech ( w Polsce nie widzialam ). Sama zaczęłam też tak jeździć i osobiście jest to dla mnie bardzo przyjemny sposob na galopowanie, szczególnie przy większej ilości koni do jazdy. Ale wiem o tym tyle ze jest to przyjemne dla mnie i robię to na wyczucie, co jedno, dwa foule.
W związku z tym nasuwa mi sie kilka pytań. Czy sa jakieś zasady w związku z anglezowaniem w galopie? Co ile foule? Kiedy stosować, kiedy nie. No i przed wszystkim po co?
Pytanie może z natury głupich, ale bede wdzieczna za wszystkie odpowiedzi 🙂  :kwiatek:
KaNie, np. Roger Yves Bost tak jeździ, pierwszy film z google:
(na początku przejazdu fajnie widać). U nas w stajni czasem tak jeżdżone są konie trenerki, mi też się czasem zdarza. Co jedną foule się wstaje-siada. Większość lecących koni staje się podczas anglezowanego galopu bardziej uważna, czekająca na jeźdźca.
KaNie, stosuje sie do kontroli tempa i wyrownania rytmu galopu. Najczesciej widuje sie ta technike u zawodnikow polo, czasem hunter i skoczkow.

EDIT: pisalam razem z anai 😉
Rozmawiałam z zawodnikiem polskim rangi międzynarodowej.
Chodzi o delikatne zaburzenia równowagi u konia, aby ten stał się uwazniejszy i bardziej poskladany.
Takie " hej stary, teraz start wiec daj z siebie wszystko"

Wielu Polskich jezdzcow po wyjechaniu na parkur tak robi.
Czy jest jakaś różnica w działaniu wędzidła z wąsami od oliwki  ?
Oliwka działa na kaciki pyska a wąsy na policzki

Gaga
Dziękować :kwiatek:
Oliwka działa na szczękę, działanie na kąciki jest znikome. Wędzidło z wąsami również może być oliwkowe. Wąsy utrudniają przeciąganie wędzidła w pysku.
espana, używam wędzidła z wąsami jako korekcyjnego , przyczym nie przeciagam wędzideł w końskim pysku i nijak ta funkcja wąsów nie jest dla mnie istotna roboczo... Istotny jest sposób działania inny, niż w przypadku samej oliwki...
To są ochraniacze skokowe czy ujezdzeniowe, albo uniwersalne ?
http://br-konie.pl/ochraniacze-pro-max-rozm-l/produkt/139/

I czy skacze sie w ochraniaczach kontaktowych ?
Uniwersalne (nawet producent to pisze) bo mają wewnątrz plastikową skorupę taką jak zwykłe skorupy a dodatkowo warstwę materiału także z przodu nogi 🙂 Zwykłe kontakty raczej nie zapewniają odpowiedniej ochrony ścięgien do skoków przez brak skorupy właśnie.
Dziękuje sweetie  :kwiatek:
Wolałam się upewnić, bo to co pisze producent to jednak, aby sprzedać swój produkt i się zastanawiałam czy takie do wszystkiego to przypadkiem nie do niczego 😉
poczytaj w wątku o ochraniaczach o nich bo swego czasu bylo sporo reklamacji bo ta skorupa potrafiła łatwo pękać... ( Ja kupiłam używane co widać bo materiał z zewnątrz jest poszarpany i szwy puszczają ale skorupy nadal w całości i neopren też więc swoją funkcję spełniają a łatwego życia nie miały więc widocznie zależało od partii)
Wie może ktoś jakie rozmiarówki wędzideł ma firma "Feeling" ?
Mam jakieś stare (już nawet nie pamiętam z jakiej firmy jest)  przytarte, ale wyraźnie widzę 13,5 rozmiar a jak mierze to wychodzi mi ponad 14 :/
I tu pytanie, czy do wędzideł z wąsami można użyć gumek ?
spróbuj takie gumki założyć  😀
spróbuj takie gumki założyć  😀


Jezu ! Przemęczona blondynka przed kompem i oto efekty 😁
Przepraszam za nie używanie głowy :kwiatek:
spróbuj takie gumki założyć  😀

Wystarczy włożyć silikonowe gumki do gorącej wody i można założyć nawet na wąsy...
Gaga, jak zawsze z niebiańskim pomysłem 😀
Zaryzykuję i kupie 14,5
Uratowałaś mnie :kwiatek:
Liściu, są też np ślinianki na rzepy 🙂 założy się je na wszystko
Właśnie właśnie! Ale nie ma ich w sklepie którym zamawiam całą reszte :/
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 listopada 2014 19:13
Da się normalne gumki założyć na wędzidło z wąsami, sama widziałam takie coś 😉 I nie były to gumki na rzepy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się