kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Ile orientacyjnie wet może zażyczyć sobie za skonsultowanie zdjęć rtg jednego stawu ?  👀 Chciałabym wysłać jakiemuś innemu, żeby powiedział co on tam widzi i co o tym sądzi.
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 września 2016 10:13
Alaska, najlepiej zadzwonić do dobrego ortopedy i się zapytać ile taka przyjemność kosztuje 😉
A.kajca   Immortality, victory and fame
06 października 2016 01:59
Mam pytanie, może nie żółtodziobowe, ale ten wątek wydaje mi się najbardziej odpowiedni by je zadać. Jak się czyta nazwę Schockemöhle?
A.kajca, Szokemuhle, h jest nieme, więc coś bardziej jak Szokemuule/Szokemiule.
A.kajca   Immortality, victory and fame
06 października 2016 05:06
quantanamera, dzięki 😉 tak więc moje dotychczasowe wariacje na temat wymowy tej nazwy były dość dalekie od rzeczywistości xD
Ile orientacyjnie wet może zażyczyć sobie za skonsultowanie zdjęć rtg jednego stawu ?  👀 Chciałabym wysłać jakiemuś innemu, żeby powiedział co on tam widzi i co o tym sądzi.

Za konsultacje  zdjęć rtg z tuv płaciłam  po 100 zł od konia  (dr Golonka).
Użytkowanie niegolonego konia w praktyce w stajni z halą.
jakie derki są niezbędne, a jakie opcjonalne?
O czym trzeba pamiętać?

Czy można jeździć na mokrym (od deszczu) koniu?
rosi, czy koń chodzi na pastwiska? Na jak długo? Czy stajnia jest ciepłą czy zimna? Czy hala jest ciepła czy zimna? Czy użytkowanie to 2 jazdy w tygodniu czy 6 treningów?
Padokowany ok 6h, hala ciepła, stajnia bez przeciągów, wodzie zdarza się zamarznąć, użytkowany 4-5 razy w tygodniu
rosi, jesli stajnia zima a hala ciepla to potrzebujesz przede wszystkim derek osuszających, jakiś polar do zarzucenia na stępa i porządną derkę do suszenia w boksie (albo i kilka, jak kon się poci intensywnie). Najważniejsze zeby kon nie stal mokry i zgrzany w zimnej stajni.
Jezeli kon jest czysty i tylko ma mokre futro od deszczu, to ja nie widzę przeciwwskazań - mozesz ściągnąć nadmiar wody ściągaczką i narzucić derkę na czas przyniesienia sprzętu i czyszczenia kopyt a potem normalnie rozczesać magikiem i siodlac - ja tak robię od lat, zdarzylo mi sie nie raz siodlac takze po kąpieli, i nigdy żaden kon mi sie nie odparzyl ani nie obtarl.
jak sobie poradzić z otarciem od ostrogi? otarcie jest bardzo mocne, duży placek sierści :/ co ciekawe dopóki jeździłam w bardzo długich ostrogach to nie było śladu, zmieniłam na krótkie i dziura  🤔
No cóż, trzeba się nauczyć używać. Jeśli koń nie odpowiada na łydkę od razu to pomóż sobie batem (ujeżdżeniowym). Wytarcie świadczy, że nadużywasz ostrogi. Należy dążyć do efektu raz zadany ruch koń utrzymuje bez dodatkowych impulsów do czasu zmiany komendy (pomocy).
Teraz musisz poczekać aż sierść odrośnie.
Nie prosiłam o naukę jazdy tylko o polecenie środka do pielęgnacji skóry.
Gillian, zwykły sudokrem działa cuda 🙂
Żaden środek nie pomoże na złą pracę łydki. Zadaj sobie pytanie czy są środki na szybszy wzrost włosów?
Zdajesz pytanie w dziale dla żółtodziobów to dostajesz odpowiedź dla żółtodzioba. Trochę rezerwy wobec własnych umiejętności warto zachować.
Tak, dźgam konia na oślep ostrogami aż zrobię dziurę, wtedy jestem szczęśliwa. Ale pytam o krem bo jednak trochę siara.

lepiej?
melechowicz A co jak koń obciera się od łydki (bez ostrogi), od kantara (podszytego), derki, wędzidła (nie w kąciku pyska, tylko 2-3 cm dalej), ochraniaczy (czystych)?
Sivens, jeszcze od maski na muchy podszytej super miękkim polarem 😁
A nie ma przypadkiem wytartego kłębu od super miękkich bryczesów?
melehowicz, są konie obcierające się "z powietrza". Przytarcie od ostrogi wcale nie musi oznaczać złego użycia pomocy
Poza tym ostroga to jedna z pomocy jeździeckich. Nie zastąpi jej bat, bo działanie jednak troszkę inne. I nie zakłada się jej gdy koń nie odpowiada na łydkę... Gdyby to był cel ich stosowania, to konie klasy GP na czworoboku byłyby co do sztuki nieprzepuszczalne i nie odpowiadające na łydkę bez ostróg  🤣
melehowicz kto nigdy nie obtarł konia ostrogą choć odrobinę (wśród tych, co ich używają rzecz jasna), niech pierwszy rzuci kamień. Też zaobserwowałam to, co Gilian - długimi i groźnie wyglądającymi ostrogami często ciężej zrobić koniowi krzywdę niż króciakami. Nie wiem, czy wynika to stąd, że mniej się o nich myśli (uważa na nie), czy faktycznie trzeba mocnej przyłożyć by była reakcja, ale na pewno nie zakłada się ostróg po to, by jechać z odstawioną łydką cały czas.
Fakt, trzeba się naumieć używać, ale wtopy się zdarzają i tyle (i wcale nie mam na myśli koni obcierających się z powietrza).
A nie ma przypadkiem wytartego kłębu od super miękkich bryczesów?


A nie, kłębu nie :P ale za to plecy pod tylną częścią czapraka już się zdarzały.
Nie uważam żeby to było "karygodne" ale wskazałem na przyczyny, sam nigdy nie odważyłem się na stosowanie ostróg. Co do innych obtarć to nie będę zabierał głosu.
Orzeszkowa derka osuszająca = derka polarowa?
julka177, nie zawsze. Są derki osuszające z innych materiałów (frotte, jakieś mieszanki kosmiczne), ale faktycznie w większości są polarowe.
julka177, Bucas robi derki osuszające z takiej "siateczki" - genialnie osuszają i nie mają nic wspólnego z polarem 😉.
melechowicz Ale ja się zgadzam z tym co napisałeś, tylko troszkę chyba za szybko. W sensie jak ktoś nadużywa ostróg  i ma wiecznie problem z dziurami w brzuchu niekoniecznie dlatego, że koń wrażliwy to przydałby mu się porządny opr, ale to trzeba zobaczyć na żywo, żeby ocenić. A niestety zdarza się tak, że koń wrażliwiec i nie musisz być brutalem, żeby mu coś takiego zrobić. Jednego konia skopiesz ostrą ostrogą i skóra nieruszona, a innemu delikatna ostroga lżej używana obetrze boki.
No właśnie mam polarową z Eskadrona, która nie osusza ani trochę i musze zaopatrzyć się w jakąś lepszą. Może taka z "siateczki" byłaby skuteczniejsza 🙂
julka177, polarowe eskadrony osuszają... mam kilka - każdy wyciąga z konia wilgoć
Nie osuszają dralony
Hmm... to dziwne. Ile razy tej derki nie założyłam na spoconego konia, ani razu nie był mniej mokry po zdjęciu 😲
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się