kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Tak mnie ciekawi - jak duży ciężar może w zaprzęgu pociągnąć kucyk, oczywiście bez szwanku dla zdrowia, np. taki jak w tym ogłoszeniu:
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/47999
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
24 marca 2017 10:31
Pokręciłam 😁 Dzięki :kwiatek:
Metrowy szetland bez problemu i bez użycia bata uciągnie na bryczce  ponad 300 kg. po drodze gruntowej ubitej lub po asfalcie. Niektóre kucyki trzeba jeszcze trzymać aby nie odpaliły.
Nie wiem czy to nadaje się do tego wątku, ale potrzebuje schemat rozmieszczenia węzłów chłonnych u konia. Być może ktoś takim dysponuje :kwiatek:
U nas w stajni te maleństwa ciagną normalna dużą bryczkę z dwoma osobami.
Wpadam chyba z najbardziej laickim pytaniem, jakie można zadać :P
Jestem przed wystawieniem na sprzedaż dwóch wędzideł oliwkowych, ale już na tym etapie spotykam się z problemem.. Mianowicie : JAK ZMIERZYĆ? Od którego miejsca? 🤣 Tak samo z grubością, w którym miejscu mogę ją zmierzyć?
Tak jak na pierwszym zdjęciu, a szerokość w najszerszym miejscu.
Katharina   "Be patient and trust in the process"
25 marca 2017 12:03
Słuchajcie, potrzebuję zasłonić kraty w boksie oddzielające konie - tak żeby się nie widziały. Czym to najlepiej zrobić????
vissenna   Turecki niewolnik
25 marca 2017 12:09
Miękka kolorowa plexa przepleciona przez kraty się sprawdza.
Ja widziałam przepleciona czarna agrowłóknine. Chyba najtaniej wyjdzie.
vissenna   Turecki niewolnik
25 marca 2017 14:22
anil22

też dobre rozwiązanie, ale tylko dla koni które przez noc nie zjedzą połowy 😉
Katharina, poszukaj przesłon balkonowych z tworzywa (takich do przeplatania przez balustradę), maja rozne wysokości i kosztuja grosze.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 marca 2017 15:33
Wykładzina 🙂
Cynamonowa

vissenna Mój by na pewno zjadł  😤
Na pewno w jakimś ogrodniczym coś znajdziesz.
vissenna   Turecki niewolnik
26 marca 2017 11:16
Słuchajcie, potrzebuję zasłonić kraty w boksie oddzielające konie - tak żeby się nie widziały. Czym to najlepiej zrobić????

sprzedaj konie
Co najlepiej stabilizuje i chroni ścięgna? Owijki Polakowi-elastyczne?
Niestety tak, albo elastyczne na podkladke 🙂
julka177, przed czym ma chronić? Przed uderzeniem owijka nie chroni.
smartini   fb & insta: dokłaczone
27 marca 2017 11:10
ścięgno to chyba tylko będą chronić wypaśne neopreny za miliony monet i to też bez pewności
Wet kazał chronić ścięgna, stabilizować je gdy wrócimy do pracy po kontuzji. Wspominał właśnie o owijakch polarowo-elastycznych, ale zawijanie trochę trwa 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
27 marca 2017 11:22
julka177, zawiniesz 100 z podkładkami to będzie trwało tyle, co założenie ochraniaczy :P
LSW  ogier Soner hit po zakupie przez S.O Sieraków  , też stał w zasłoniętym boksie, do czasu kiedy się zaaklimatyzował i wyciszył . Dzisiaj jest wziętym i bezproblemowym ogierem  . Więc zanim stworzysz jakąś brednie to pomyśl  .  🤔wirek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
27 marca 2017 13:22
niesobia, to się nazywa troll internetowy 😉
Smartini  może ja głupi jestem ,i moje czasy przeszły do lamusa , ale wydaję mi się ,że nawet  troll powinien mieć jakąś minimalną wiedze w temacie który troluję  .  😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
27 marca 2017 14:04
niesobia, nieee, wystarczy rzucić komentarz 'z siedzenia' bez jakiejkolwiek argumentacji (im mniej znaków tym lepiej) i potem patrzeć, jak świat płonie 😀
Smartini , czyli mam rację i głupi jestem , a moje czasy minęły ,  bo dawniej świat od takich komentarzy nie płonął, a gaszone były ciepłym strumieniem moczu .  🤣
ups. Puściłem smroda. I Królowej może się zdażyć.
Powie mi ktoś jak kładzie się kwarc? Tzn. jakie warstwy po kolei?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się