Haflingery

Znalazłam jeszcze zdjęcie źrebaka z matką, na której jeździłam.
Stwierdzam, że mimo iż wolę wysokie konie, to było bardzo fajnie doświadczenie i ta klacz dużo mnie nauczyła.  😉

Ta haflingerka musiala miec duzo zrebakow bo ma taki obwisly brzuch biedaczka 🙁
Korsarz, niestety nie sa moje i nie bardzo moge je wrzucac w siec, ale zaraz wyprodukuje do Ciebie pw 😉

p.s. Korsarz poszlo, daj znac czy doszlo, bo znowu mi cos szwankuje...
p.p.s Zbrodnia-kocham te blond grzywunie 😜
w pobliskiej stajni mają jednego haflingerka  🤣 podobno straszny skubaniec, barankuje, płochliwy, trudny na łydkę...ale i tak go kochają! czasem podgryza, ale za to ma wygląd takiego misia, że opszeć się nie moga 😉
Zauważyłam ten wątek na forum i dlatego postanowilam pochwalić się moją klaczą rasy Haflinger ,nazywa się ona Brzoskwinka i jest super koniem . Jest bardzo odważna , ma duże predyspozycje ujeżdzeniowe i wspolnie trenujemy.
Haflingery są to konie bardzo spokojne (przynajmniej moja Brzoskwinka jest baaaardzo spokojna) .
A oto przedstawiam Brzoskwinkę
[img]http://www.otofotki.pl/img6/obrazki/ah6391_brozskwinka na pokazach.jpg[/img]

[img]http://www.otofotki.pl/img6/obrazki/am5055_blotko zimowo jesienne i.jpg[/img]

Bardzo proszę o niewstawianie tych samych zdjęć do kilku wątków. /o.
Averis   Czarny charakter
15 lutego 2009 12:25
brzoskwinka Powiem tylko tyle  🙇 🙇 😜
Dziękujemy 🙂
I jeszcze jedna porcja zdjęc i nie bede juz wiecej wklejać bo zamęcze 🙂


[img]http://www.otofotki.pl/img6/obrazki/dt7586_w bordo.jpg[/img]
kujka   new better life mode: on
15 lutego 2009 15:28
Brzoskwinka uwazaj bo dostaniesz ostrzega za wstawianie tylu takich samych zdjec w kilku watkach na raz.
Rudzia   Dwie Złośnice:)
15 lutego 2009 15:35
brzoskwinka ona jest niesamowita🙂 I az uwiezyc nie moge ze to klacz z taka grzywa🙂 Sliczna!
caroline   siwek złotogrzywek :)
15 lutego 2009 15:40
ze świata koni:
Edelbluthaflinger Hengstschau und Auktion
12.02.2009
"Edelbluthaflinger Hengstschau und Auktion" czyli prezentacja ogierów rasy haflinger połączona z aukcją koni tej rasy rozpoczęła się 7 lutego 2009 roku na terenie ośrodka jeździeckiego "Haflingerhof Feldman" której właścicielem jest Franz-Josef Feldman.

Byla to pierwsza impreza tego typu w Niemczech. 16 najwyżej zbonitowanych ogierów rasy haflinger zostało przedstawione w ręku, a następnie w celu pokazania predyspozycji tych koni w sporcie w skokach luzem. Oprócz tego w trakcie pokazów towarzyszących imprezie zaprezentowano wszechstronność użytkowania tej rasy. Haflingery prezentowane byly w takich dyscyplinach jak dresaż, skoki przez przeszkody, powożenie a nawet reinning. Całość zakończyła się aukcją na której najdroższym wylicytowanym koniem był 9-letni ogier Moiko - cena która padła za niego to 8,5 tys. Euro.

http://swiatkoni.pl/news-display/576.html

naprawde warto zajrzeć do galerii  😀
Szyszka   szczesliwa studentka HOPALu:)
15 lutego 2009 17:35
dlaczego one sa takie niskie  🙁
Moja ma 150 cm w kłębie 🙂 a maksymalnie może mieć haflinger 151 cm w Austrii ,a w Niemczech 153 cm
Szyszka   szczesliwa studentka HOPALu:)
15 lutego 2009 17:40
153 jeszcze by mnie urzadzalo  😁
Jako że jestem w kraju "Haflingerem słynącym" opowiem co wiem. Bardzo popularne, w ostatnich latach hodowane stricte do sportu. Odbywają się specjalne zawody do których są dopuszczone tylko haflingery czystej krwi. Koniki odważne, zrównoważone, często fajne ruchowo, ostatnio hodowane "lżejsze" w typie, co im na pewno służy 🙂 Wszystkie które jeździłam były fajnie ujeżdżone. Wszystkie nosiły kapitalnie w kłusie. Jestem wysoka, mam 175 cm, na żadnym nie miałam wrażenia "niskiego konia". Niektóre imponują stopniem wyszkolenia. Nowoczesny haflinger = naprawdę fajny ogon wierzchowy. Starszych typów "grubszych" nie lubię, za "ciężkie" w typie.



To musisz się rozejrzeć bo takich haflingerów za granicą jest dużo 🙂 W polsce jest wałach który ma 153 cm i może jest na sprzedaż 🙂 http://www.haflinger-konie.pl/13,naszekonie.html
ciach
 Niestety, pomimo próśb, jak również ostrzeżenia, ogłoszenie pojawia się ciągle i wszędzie. Nakładam wypowiedź moderowaną na 3 dni.
Ja się może wypowiem.

Mam pod opieką haflingera. 12 letni, sprowadzony z Austrii, swoje przeżył teraz ja go męczę  😁
Patrząc na jego przykładzie to to jest uparciuch, spryciarz, cwaniak i kombinator, ale także koń z ambicjami [120 cm to była dla niego pestka] Co do tego kombinowania to już trochę zmądrzał [kiedyś rozwalał ogrodzenia i wypuszczał całe stado na wieś] jest jeszcze więcej tych historii ale to raczej na PW, ale nadal wie co i jak  😎 Można powiedzieć że 'pracuję' z nim już prawie rok, co jakiś czas umila mi życie swoimi szalonymi pomysłami  😁 Patrząc na tego konia mogę powiedzieć, że są to konie wytrzymałe[to oczywiście do czasu - ktoś chce wiedzieć PW] mają wielkie serducho bo potrafią się odwdzięczyć za pracę którą się w nie wkłada.
A jeśli chodzi o jazdę to mój zna takie sztuczki jak: wywożenie i zapitalanie ile wlezie[to się mu włącza jak przychodzi czas na galop, bo ogólnie to go trzeba budzić 😉]

Brzoskwinka istne cudo, chcę u mojego taką grzywę wyhodować 😀
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
20 listopada 2009 07:13
http://www.haflinger.panasiuk.eu/

zna ktoś tą hodowlę i 7 letnia klacz do sprzedania?
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
08 lutego 2010 23:02



to moje Ogierzysko
sakura jerooona  😍 skąd to cudo i po czym jest? Wspaniałe konisko, więcej zdjęć.


widze agmaje.........  wypuszczany jest na"  padok" ?  pytam z ciekawosci
sakura, surowy chyba?

Bo widzę to też wy
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
11 lutego 2010 00:05
stare zdjecie
sakura, kurcze nie zbiera się w kłusie? Może wędzidło masz za słabe jak się nie zbiera od półparady 😵
piłowanie nie działa...wooow  😲  to dziwne

Ucz się od swojej koleżanki... ona bodajze miała nick Gigantowa ?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
11 lutego 2010 16:05
ona bodajze miała nick Gigantowa ?

ano byłas taka z Agmai też i blogaska zdaje sie prowadziła fajnego 😎

a na zbieranie to czarna najlepsza 🥂
kujka   new better life mode: on
11 lutego 2010 16:06
sakura, a czy ty wiesz o czym w ogole mowisz? wiesz co to jest zebranie?
agmaja, no bardzo fajnie...
to tez Twoj kon?
skoro siodlo leci mu na lopatki najlepiej przypiac napiersnik  👍


edit: dla voltopirow polecam - cala galeria: co zdjecie to perelka.
http://grono.net/chat/#gallery/photo/show/68721148/o-matko/
napiersnik+podogonie to absolutny hit!
ja i Burza juz wczoraj umilałyśmy sobie wieczór ta galerią  😂 😁


sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
11 lutego 2010 17:38
tak agmaja

fajnie tylko ze patzrycie na zdjecia sprzed ponad roku gdzie konb dopiero zaczynal nauke pod siodlem
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
11 lutego 2010 17:41
ona bodajze miała nick Gigantowa ?

ano byłas taka z Agmai też i blogaska zdaje sie prowadziła fajnego 😎

a na zbieranie to czarna najlepsza 🥂


czemu pilowanie i co ma do mnie Gigantowa??!

Choidzi na padoki owszem 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się