Pensjonaty, stajnie - Zachodniopomorskie, okolice Szczecina

Ej a ponderosa?
faith, no niby, ale do szkolenia to warto mieć sympatycznych (otwartych na ludzi) właścicieli... o Panderosie tego powiedzieć nie można...
Ponderosa... no właśnie. Myślałam o tym miejscu, ale odrzuciłam ten pomysł, bo tak jak Gaga napisała - szukam miejsca na szkolenie i nie wyobrażam sobie organizować go w miejscu, którym zarządza osoba, która ma syndrom alfy i omegi we wszystkich dziedzinach (nie tylko w jeździectwie).
Zagozd byłby prawie idealny (jednak to 100 km od Szczecina), ale wiem, że p. Milczarek nie jest zbyt chętna na przyjmowanie do siebie obcych ludzi. Ale powiedzmy, że nie skreślam go jeszcze całkowicie. Zapytać zawsze można.
Odpadają stajnie z halami namiotowymi. Raz, że to chyba wyklucza w niej lustra a dwa, że gdyby podczas szkolenia trafił się taki armagedon pogodowy, jak był w ten weekend w Bielinach, to w takiej hali nie damy rady. W Bielinach, w hali murowanej, pomimo nagłośnienia - jak zaczęło lać deszczem, śniegiem, gradem i wiać - to własnych myśli nie było słychać.
Co do wielkości hali, to zakładam, że to powinno być 20x40 m. Jedna osoba jeździ po kole średnicy właśnie tych około 20 m a druga w tym czasie stępuje na drugiej połowie i jej nie przeszkadza.
Wałcz - zapisuję sobie na liście.
A co jest w Barlinku, Łobzie i Białym Borze?
A Skarbimierzyce - ciekawe, czy oni by chcieli w ogóle gadać?

PS. flygirl - tak, to Osów.
Gillian   four letter word
21 kwietnia 2015 09:32
w Łobzie - piękna stajnia i tereny.
W Białym Borze - super podłoże, kros i tereny.

I to by było na tyle jeśli chodzi o atrakcje  😜
Ale w Łobzie ani zaplecza hotelowego ani duzej hali. Mała jest - no... mała 🙁
Stajnie piękne. Do szkolenia piękne tereny niepotrzebne raczej... ;-)

W Białym Borze 2 hale w tym 1 namiot (wielka) i 1 murowana
Luster brak, zaplecze hotelowe jest. Ale odległosć to już ponad 200 km...

W Barlinku nie ma hali i zaplecza hotelowego, jak również chyba z boksami byłby kłopot. Stajnia niewielka i raczej pełna, na zawody wypożyczają stajnie namiotowe (nie wiem na ile opłacalne byłoby to na szkolenie).

Masz jednak jeszcze Budzistowo, Eranię (istnieje jeszcze?), Pogorzelicę, Wlewo, Nowielice... na prawdę nad morzem sporo przyjaznych i przyjemnych stajni. Lub ten Wałcz (dokładnie Kołatnik). W Wałczu poza nowym zapleczem hotelowym są wspaniali i otwarci właściciele - a to też istotne...
Gillian   four letter word
21 kwietnia 2015 09:54
Jeśli chodzi o zaplecze treningowe to może Trzebusz - o ile są miejca, bo nie wiem. Jest duża hala z b.dobrym podłożem, plac z przeszkodami i trener na miejscu.

Erania istnieje, tylko nie wiem co tam można trenować - chyba zajoba 🙂 hala ma lustro, ale podłoże pozostawia wiele do życzenia.
Budzistowo? eeemm... taaaa... 🙂 plac zewnętrzny jest padokiem, piach do kostek, kopny i nierówny. Na hali lepiej, ale dostać się na nią to chyba trzeba polować albo o 7 rano albo o 21. Jest pierdyliard dzieci w szkółce i mają zajęcia popołudniami. I nie można przywieźć swojego trenera bo nie a na miejscu nikogo sensownego nie ma.
No to ten Kołatnik koło Wałcza wysuwa się na prowadzenie. A lustra mają w hali?
Plus taki, że choć to dalej od Szczecina to z kolei w połowie drogi do Poznania. Do tego Piła i Bydgoszcz niedaleko. Jest szansa z takiego obszaru zebrać 6 par chętnych na szkolenie.
Nie powiedziałam jeszcze, że to musi być takie miejsce, które będzie mogło i chciało na weekend wyłączyć z użytkowania i oddać nam na wyłączność tę nieszczęsną halę.
Gaga - poproszę na priv (w wolnej chwili) kontakt do właścicieli tego Kołatnika :kwiatek:
Gillian   four letter word
21 kwietnia 2015 10:22
Gillian - no tak, ale która z tych osób to szef szefów?  😉
Gillian   four letter word
21 kwietnia 2015 10:30
no w sumie... 🙂
Gillian - a z Twojego rejonu to chyba Skibno by się nadało, co tam u nich, wiesz?
Gillian   four letter word
21 kwietnia 2015 10:42
nie byłam tam ze sto lat... Hala malutka, ale plus taki że raczej nie ma tłoku, baza noclegowa jest i boksy pewnie też.
wiem, że jakieś szkolenia były organizowane w Grzybowie w ośrodku Kaja - duża widna hala, hotel na hotelu w okolicy, do morza rzut beretem.
Co to ma być za szkolenie?
Klinika dosiadowa (RWYM) z Elaine Butler.
annet w Skarbimierzycach jest przepięknie. Byłam sobie pooglądać w zeszłym roku. Hala wypas ale nie pamiętam czy były lustra. Murowane boksy, stało tylko kilka kuców więc miejsca na ful. Niestety, z tego co widać na ich stronie, miejsce już praktycznie nie istnieje (albo raczej zaraz istnieć przestanie), a mało ogromny potencjał.
http://folwarkskarbimierz.pl/
xymena, juz widzę jakby Skarbimierzyce przyjeły obcych w dodatku z końmi
ooj z otwartymi ramionami normalnie
i wymierzoną spluwą 😁

annet, jesli lustra nie są obligatoryjne, to myślałabym o Glinnej jednak...
Jeśli nie jest obligatoryjna hala, to np. o Smogolicach, ba nawet o Osowie, ale po zmianie podłoża ;-)
Zawsze możesz zrobić szkolenie przy okazji Sedina Horse Show - jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje 🙂
Hala jest obowiązkowa - Elaine uzasadniła to w prosty sposób - nigdy nie ma gwarancji, jaka będzie pogoda, niezależnie od pory roku, wystarczy głupi wiatr i ona już nie będzie słyszeć, co mówią do niej jeźdźcy.
Spytam ją o te lustra - czy to faktycznie takie "must have", czy zdarza jej się prowadzić szkolenie bez luster.
Co do terminu to wychodzi, że najwcześniej mogłoby się to odbyć zimą 2015/2016 lub wczesną wiosną 2016. Wcześniej ma już zapełniony kalendarz  🙁
_Gaga, dlaczego uwazasz, ze w skarbimierzycach by do ciebie strzelali?
ja odnioslam b. mile wrazenia... (serio pytam) - ja bylam sie pokrecic, szukac konia, znajomi kupowali konie...wszystko b. fajnie.

annet, brzozkowa hala niestety - jak wieje i pada to glosno. sama boje sie tam stac jak kawal "dachu" lata np...
ale fajnie by bylo - mialabym blisko :PPP

podobnie ponderosa- wrazen innych niz przedstawione chyba nikt inny nie mial, ale w koncu... tylko użyczą miejsce, to nie mają się co czepiać. tylko wiesz...zaplac PO usłudze. to wtedy jest szansa, ze ta usluga będzie...

w mysliborzu tez mozesz zapytac, klinika taka to co innego w koncu niz ktos kto przyjedzie sobie pojezdzic na weekend i pomarudzić. pewnei i sami chetnie skorzystają - kilka os jezdzi w koncu.
_Gaga a to nie wiedziałam, że to tak tam działało 😁.. w takim razie nie dziw, że pustka z boksów wiała. A Sedina byłaby super pomysłem 🙂
annet w Skibnie znajoma trzyma konia. Na jazdę w hali/padoku musza miec grafik.. Szkółka, dużo koni pensjonatowych.  Inaczej byłby tłok.
U nas w Glinnej to do zimy na hali lustra zawisną  🤣
Annet jak chcesz to podjedz kiedyś na wizje lokalną
horse_art, bo do mnie "prawieże" strzelali. Mówisz, ze nikt się nigdy źle nie czuł u Wielowskiego? To dlaczego pensjonat pusty a instruktorów zmienia raz w tygodniu? Od lat... Przypadek?
Luz Ty odnosisz przemiłe wrażenia w miejscach nastawionych na komercję a o miejscach nastawionych na klienta i konie piszesz, że jest dramatycznie źle i w ogóle... (vide stajnia w której stoję...). Czyli mamy kompletnie inne pojęcie dobrych warunków dla konia i jeźdźca  😉
_Gaga, a przeczytaj jeszcze raz, tylko ze zrozumieniem co napisalam? bo z lekka calkowicie odwrotnie niz to co teraz mi wciskasz.... 
serio - to jest problem- czytasz chyba co 2 zdanie i ci sie rozne opinie, zdania miksują, dołożysz coś od siebie, a potem zarzucasz, obrazasz i przypisujesz ludziom opinie których nigy nie wyrazili (albo o czymś innym). nie pierwszy raz...

i co ty narozrabialas, ze cie tak potraktowali w Skarb.? <szok> tylu znajomych bylo, i milo, fajnie ... ciebie na wejsciu z widlami.... to ze wszystkimi jest coś nie tak, ze byli dla nich ok?

+komercja be? nie - komercja cacy, szczegolnie jak ośrodka potrzeba na 1 dzień. mają być niemili, bo ....bo jak jest milo to koniom sie dzieje z automatu źle? dziwne podejście. dla mnie łaczyć to można...

oraz - o tej w ktorej stoisz zawsze pisalam dobrze, nawet jak ty szukalas dziury w calym i narzekalas na wszystko - od ludzi po piasek. a, ze zle sie dzieje - o jednym prywatnym koniu. ale pomoc nei chcialas, bo nie chcesz sie wtrącać bo "....." tez mam pisac o czym na pw rozmawiamy??
DaliaSoto - to super, zapisuję sobie Glinną na liście i na pewno Was odwiedzę. A co z bazą noclegową tam? Przy stajni (chyba?) nie ma. A jest coś po sąsiedzku?
Właśnie odpisała mi Elaine, że lustra w hali nie są obowiązkowe, bardzo dobrze jak są, ale bez nich też da radę.
To jeszcze raz - pomóżcie mi stworzyć listę stajni, które mają murowane hale (z lustrami lub bez) o wymiarach min. 20x40 m i bazę noclegową (przy stajni lub bardzo blisko) na terenie naszego województwa.

1. Kołatnik k. Wałcza
2. Glinna
3. Zagozd (p. K. Milczarek)
4. Nowielice (???)
5. ...
6. ...

PS. Chciałabym podkreślić, że to szkolenie, które chcę zorganizować jest dla każdego, zarówno pod względem poziomu, jaki reprezentuje, jak i dyscypliny, którą uprawia. Na ostatnim szkoleniu (w Bielinach pod Warszawą) byli akurat sami ujeżdżeniowcy, ale jeśli chodzi o ich poziom to przekrój był pełen - od Anny Bienias (ranga międzynarodowa), przez Marcina Woldańskiego (krajowe Grand Prix), przez dwie uczestniczki na poziomie dobrej średniej i dwie na poziomie czysto rekreacyjnym. Wiedza przekazywana przez Elaine każdej z tych osób była w pełni dopasowana do ich poziomu i możliwości a każdy z nich borykał się z większymi bądź mniejszymi problemami. Z kolei w poprzednim szkoleniu, które było w Żywcu widziałam po zdjęciach i siodłach, że uczestniczyli też skoczkowie i osoby w siodłach wszechstronnych. Każdy, bez różnicy w jakim momencie swojego jeździectwa jest - musi dobrze siedzieć.
horse_art, po pierwsze fakt nie umiem czytać Twoich postów ze zrozumieniem. Mam spory problem aby w ogóle je czytać niestety.


[quote author=horse_art link=topic=14602.msg2342186#msg2342186 date=1429683551]
oraz - o tej w ktorej stoisz zawsze pisalam dobrze, nawet jak ty szukalas dziury w calym i narzekalas na wszystko - od ludzi po piasek.[/quote]

Narzekałam tylko na sprzątanie raz w tygodniu i słabe podłoże ujeżdżalni. Dla mnie to ważne. Przenigdy na ludzi 🤔

[quote author=horse_art link=topic=14602.msg2342186#msg2342186 date=1429683551]
pomoc nei chcialas, bo nie chcesz sie wtrącać bo "....." tez mam pisac o czym na pw rozmawiamy??
[/quote]
bzdura, nie prosiłaś o pomoc...

annet,
4. Karmen Niekłonice
5. Skibno
6. Budzistwo
7. Erania
8. Żelichów
9. Kościuszki
Gillian   four letter word
22 kwietnia 2015 11:25
_Gaga, plus Grzybowo.
Rozumiem, że hala jest jedynym wyznacznikiem? nie musi być dobrego podłoża, boksów itd? jakie zaplecze noclegowe mają Niekłonice - siano na hali?  😂 a Budzistowo? razem z końmi na hali?
Podłoże na hali musi być po prostu dobre. Zakładam, że jeżeli ktoś ma murowaną halę to dba o stan jej podłoża. Tylko, żeby się zaraz nie okazało, że się jednak mylę...
Należy założyć, że wszyscy będą przyjezdni, więc potrzeba 6 boksów i 12-14 miejsc noclegowych (6 jeźdźców, 4-6 słuchaczy, prowadząca i tłumacz). Tak byłoby w przypadku takiego miejsca jak Kołatnik k. Wałcza.
W przypadku Glinnej to boksów raczej tyle samo, ale już miejsc noclegowych znacznie mniej, bo zakładam, że połowa uczestników byłaby ze Szczecina i okolic, więc na noc rozjechaliby się do domów.
Ogólnie jeśli chodzi o uczestników to tylko ci z końmi są ograniczeni do maksymalnie 6 par (na więcej brakowałoby czasu) i te 6 par musi być, żeby cena szkolenia była akceptowalna.
Liczba słuchaczy dowolna - tak naprawdę ograniczona tylko zapleczem noclegowym.
Szkolenie trwa bite dwa dni - od 9 rano do 22 wieczorem z przerwą na obiad.
Gillian   four letter word
22 kwietnia 2015 20:12
Podłoże na hali musi być po prostu dobre. Zakładam, że jeżeli ktoś ma murowaną halę to dba o stan jej podłoża. Tylko, żeby się zaraz nie okazało, że się jednak mylę...



i to srogo!
A to rewelacja 😲
Całe szczęście w Glinnej podłoże jest super (przynajmniej na zdjęciach 😉 ).
Na stronie Kołatnika widzę z kolei na jednym zdjęciu kałużę z wodą i takie ogólne błotko, ale na drugim już elegancką flizelinę, więc chyba musieli zmieniać podłoże.
Gillian   four letter word
23 kwietnia 2015 09:33
no to chyba masz odpowiedź 😉 optymalnie byłoby chyba wsiąść w auto i pozwiedzać.
annet, przemysl w takim razie i brzózki - przyjedz zobaczyć hale, podłoże czy odpowiada
sa tez male trybuny (moze sie przyda)
duzo boksów
są miejsca noclegowe (na miejscu i 3 domu dalej z obu stron w dobrych cenach)

w mysliborzu też mozesz zapytać -nikt strzelać nie będzie - właściciele sa mili i otwarci, ludzi tez tam sporo  jeździ (bywam -widze, zapewne częściej niż gaga ;] jaki mają plan na swoj ośrodek, co robią, kim są - to nie temat na forum. liczy się, ze jest fajna hala, bliziutko szczecina - więc zapytac można.

hala jeszcze w Płochocinie - ale czy podłoże juz jest ok (x czasu temu nie było), nie mam informacji - trzeba by podpytac kogos miejscowego. no i noclegów raczej nie ma blisko.

innych raczej nie znam 🙁

_Gaga, na (sumujac publiczne i pw)"w twojej stajni jest kon ktoremu zle sie dzieje, z niewiedzy wlascieli, czy mozesz im cos podpowiedziec itd" odp, ze nei bedizesz, bo tam tak wieksozsc i nie bedzies sie wtracac bo (tu moze nei przytocze), a publicznie - jak i teraz napisals, ze wypisuje, ze hotel jest zły i nie dba o konie... hotel ktory od zawsze i tobie polecalam, jako najlepsze miejsce dla konia w okolicy...
jak nie rozumiesz co do ciebie pisze - moze zapytaj o wyjasnienie, albo nie odpisuj lepiej? jakis hobby napadanie i wciskanie ludziom tego co nie powiedzieli?
przeczytalas raz jeszcze poprzednie? gdzie napisalam, ze ponderosa to cud miód i orzeszki pod katem wlascieli/zarządzających? ;/
tylko co to ma do rzeczy przy org. 1 ewentu? jasne zasady, płatność po to nei bedą mieli jak oszukać... co się im zdarza nagminnie - jak chyba juz każdy doświadczył.
sama o innych piszesz źle i jest ok - mi moich doświadczeń nie wolno?, np pisałaś, że zle widzą ludzi ("strzelają"-ostre okreslenie...) w skarbiem.-generalizując. a tyle osób bylo i było b. miło. jak podpadłaś? 😉
albo lepiej nie odp. bo znów coś pokręcisz.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się