Pensjonaty, stajnie - Zachodniopomorskie, okolice Szczecina

Wie ktoś
Witam, czy ktoś coś wie na temat kursów instruktorskich w naszym rejonie?
Też wie ktoś
Szukam kogoś kto w zachodniopomorskim zajmuje się terapią shock waves. Czy zna ktoś z was kogoś kto świadczy takie usługi i mógłby podać mi numer tel do tej osoby, z góry dziękuję 🙂
Kto będzie na Sedina Horse Show?  👀
tajnaa, ja będę na pewno 🙂 z aparatem. Wreszcie coś fajnego u nas zaczyna kwitnąć w temacie zawodów. Serduszko mi się raduje! 😁
Ano. Jadę z chłopem, bo ma być tam lekarzem zawodów.
Ja będę w niedzielę jakoś od 16 mniej więcej, też z aparatem. 😉
No ja raczej będę jako współorganizator i szef wolontariuszy chyba powinnam 😁

Swoją ścieżką - stajnie stoją ogrodzenia też, boksy pościelone, słoma rozładowana, bannery wiszą, parkingi działają, namioty rozłożone, wygląda na prawdę zacnie 🙂
Wielki szacun dla wszystkich którzy przy tym pracują. Na prawdę warto tam być.

Szczerze i serdecznie  ZAPRASZAM!!

http://www.sedinahorseshow.pl/



flygirl, w niedzielę warto być wcześniej - na pokaz Bartka Kwiatka czy konkurs Grand Prix...
Siedzę w referendum i nie mogę być wcześniej niestety. 🙁
Potwierdzam, bo byłam wczoraj na chwilę zerknąć - wszystko wygląda super <3 Mam wielką nadzieję, że impreza wypali i będą następne edycje 🙂
Gdybym zdała egzamin w pierwszym terminie to bym była...  🙁 Szkoda, bo zapowiadają sie naprawdę super zawody. 😀
Wróciłam z placu boju. Dojechali już prawie wszyscy, poszło pomimo ogromnego wyzwania organizacyjnego (brak infrastruktury, wszystko budowane od zera w 2 dni) nad zwyczaj sprawnie. Jeszcze 2 koniowozy: jeden w nocy jeden nad ranem ale ja już odpuściłam pozostawiając kolegę z tym "problemem" ;-) Zawodnicy póki co zadowoleni. Cały dzieńdziś jeździli na rozprężalniach. Pierwszy parkur już stoi. Wolontariusze jak zwykle cudowni.
Zatem zapraszamy serdecznie na SEDINĘ!! warto
Ja byłam w sobotę. Szkoda okropnie tej pogody w kratkę. Urwałam się o 16 bo tak zaczęło lać, że przemokłam do samej bielizny. Dzisiaj z tego co widziałam za oknem pogoda jeszcze gorsza, toteż grzałam się w swoich czterech ścianach. Ogólnie impreza bardzo udana i ogromne gratulacje dla wszelkich osób zaangażowanych w jej stworzenie 🙂. Fajnym akcentem były przerywniki typu pokaz psiego posłuszeństwa, mimo że więcej na nim było śmiechu niż pełnego powagi zachwytu 😉.
I ode mnie mała galeria z soboty:
klik
A my byliśmy od początku do końca. Gratulacje dla organizatorów, bo mimo bardzo kompaktowego miejsca /ale w samym Szczecinie chyba nie ma lepszego?/ impreza bardzo udana. Wolontariusze grzeczni, pracowici jak pszczółki. Cudowni ludzie, piękne konie. Tylko pogoda w kratkę 🙂
tajnaa, kurcze dalczemu Was nie spotkałam? 🙁
Chodząca furia przesuwająca ludzi, samochody, poganiająca wolontariuszy, i starająca się ten bajzel od kuchni ogarnąć - to ja byłam  🏇
uff
chyba się udało 😉

a ja się zakochałam w powozach - tak przy okazji
Pokaz Bartka Kwiatka zjawiskowy, jego ekipa bajeczna. Było warto zmarznąć i zmoknąć aby ich poznać o zobaczyć na co ich stać 🙂
Kręciliśmy się tu i tam, ale głównie w budce vipów siedzieliśmy z racji pogody. Byliśmy z dzieckiem - na pewno nas gdzieś widziałaś.
Ja w powozach już dawno byłam zakochana. Kuzyn mojego byłego mieszka w okolicach Wronek. Jest hodowcą ślązaków i miłośnikiem powozowania. Ma swój las z torem i chyba nawet MP organizował parę lat temu. Przewiózł nas kiedyś po lesie i stwierdziłam, że gdyby to nie był taki drogi sport pewnie bym spróbowała. Genialne.
E:
to my, załapaliśmy się 😉

https://www.facebook.com/620471764649946/photos/pcb.1041040079259777/1041039592593159/?type=1&theater
Mam pytanie, brał ktoś w tym roku roczniaki z Koszewka albo oglądał? Nieco mnie niepokoi co tam się dzieje, byłam umówiona na oglądanie koni na wrzesień, ale chyba zrezygnuję. U miejscowych mają złą opinię, ponoć konie półdzikie, zaniedbane, mnożone jak popadnie. Wiem że ludzie wsi czasem plują jadem z zazdrości, więc nie wiem co myśleć, a jednak tak znowu blisko nie mam. Poprosiłam kolegę by zobaczył czy w ogóle jest w czym wybierać. Mówi że konie odrapane, kopyta w opłakanym stanie i lepiej sobie darować. Z kolei trudno dogadać się z samą stajnią, ludzie pod telefonem nie wiedzą jakie są konie, w jakim wieku, czy w ogóle są, a kolega jak był ponoć pocałował klamkę bo nikogo nie było (trochę dziwne by w takim miejscu była całe dnie tylko pani która sprząta biura).

@edycja Nie chce mi się wierzyć by było aż tak źle, bo ktoś by o tym mówił, ale z drugiej strony strach przed ewentualnym kupcem czy telefonem dziwi, i to mocno.
Byłam na Sedina Horse Show tylko w sobotę, od 8 rano do 17 i non stop nagrywałam  😁 więc wyszło ponad 100 przejazdów w LL, L i P. Jak ktoś jest zainteresowany to będzie dostępna płyta CD z logo Sedina Horse Show + komplet zdjęć. Szczegóły na PRV. 
Słyszałyście może o koniu do dzierżawy za koszty utrzymania z możliwością przeniesienia do innej stajni? Ambitniejsza rekreacja, jakieś niewielkie starty w zawodach. Koń dla jednego jeźdźca.
konikmorski, szkoda, ze nie nagrywałaś najważniejszych konkursów i pokazów 🙁
Gaga - nie było drugiej osoby która mogłaby nagrywać razem ze mną, akurat koleżanka w pracy była  🙄
[font=Verdana]UWAGA! OSTRZEŻENIE[/font]

O konio- i bydłokradach w zachodniopomorskim w okolicy Gryfic/Łobza/Płotów.
Znowu i niestety.
Obecnie szukamy dwóch łaciatych cieląt jednego z gospodarzy, mając nadzieję że po prostu uciekły. Cielęta łaciate, biało czarne, półroczne jałówki.

@edit ktokolwiek ma informacje o kradzieżach i rejonie działania, warto ostrzec pozostałych.
edzia69   Kolorowe jest piękne!
15 września 2015 16:44
O JA PITOLĘ, TAK BLISKO NAS??
Ja trzymam konie za Gryficami. Też się martwię. Konie też jakieś zginęły czy tylko te cielaki?
Wiem na pewno o próbach kradzieży koni (w tamtym roku próbowali mi młodego zwinąć ale kawał był z niego cwaniaka i im się, jak mówią ludzie, zerwał, potem ponoć po jakichś polach go szukali, na szczęście koń uciekł i sąsiad  go znalazł, policja oczywiście była powiadomiona).
Mi kiedyś były pracownik opowiadał, jak to rolnikowi złośliwie powiežli konie na rzeź z kolegą, ale biorę poprawkę że chłopak ma tendencję do bajkopisarstwa.
Postaram się dowiedzieć jakichś faktów i czego się dowiem, napiszę. Plotkarstwo wsi czasem się przydaje. A od siebie polecam puścić konie na noc luzem, i zostawić - kto ma, psy na dworze. A kto trzyma u kogoś - ostrzec by miarę możliwości ktoś w nocy doglądał. Powinno wystarczyć.
A, młodego mi wyprowadzili w biały dzień, w tygodniu :/
edzia69   Kolorowe jest piękne!
15 września 2015 19:33
Tajnaa Ty to się nie masz co bać,właścicielowi stajni mało kto podskoczy, a i dwururka w razie czego się znajdzie 😉.
Dobrze, że moje psy podnoszą hałas i jest ich tyle, że z każdej dziury wyłażą.
Jednakoż czekam na wieści.
Wieści mam takie sobie. Dobre to takie, że cielęta właśnie się znalazły. Złe to takie, że akurat były zaganiane przez kogoś nie wiadomo dokąd i w jakim celu. Na pewno koło mnie slyszałam jakieś pół godziny wcześniej zaganianie z jednej i silnik auta z drugiej strony, i nie byli to właściciele. Więc kolejna dobra wieść - nikt kto wie co robi, raczej dziko eksperymentuje. Bo gdyby to byli bydłokrady z prawdziwego zdarzenia, to cielaczki by po prostu wyparowały, a tu ktoś ganiał za nimi, bezczelnie i w bialy dzień, jak postrzelony. W każdym razie zbrodniciel zbiegł z miejsca popełnienia tych błazeństw - ale dopiero na widok właścicieli krówek. Ale kto mieszka blisko, lepiej być nieco czujniejszym niż zwykle, szczególnie jak macie ufne zwierzaki.
edzia69   Kolorowe jest piękne!
16 września 2015 09:05
Na szczęście mamy dwie dość agresywne krowy. Jedna waży dobre 800 kilo i wszyscy myślą, że to buhaj w pierwszej chwili. Ma bardzo brzydkie spojrzenie 😀iabeł: . Druga zaś ma długie i ostre rogi i potrafi zrobić z nich użytek. Pasą się razem z końmi i potrafią bronić cielaków.
Ja sobie wyrzucam że tych krzyków i bieganiny nie sprawdziłam, ale sąsiadki akurat odjechały autem w tamtą stronę, a cały dzień robiły kółka po okolicy, więc nie przyszło mi do głowy że ktoś przegania wręcz pod ich nosem.

Krowy nie mają brzydkich spojrzeń  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się