Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

kurde ja kombinowałam dziś i nic nie wymodziłam, fakt są tam jakieś dziurki i pomarańczowe plastiki ale za cholerę nie wiem jak to się reguluje  🙇
a co myślicie o casco mistral ? szukam kasku z bardzo dobrą wentylacją !!! jak on ma się do tego ? 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
20 września 2014 21:31
kasztanek, wentylacja super. 🙂
kasztanek mam ten kask od czerwca, w upały głowa była całkiem sucha, no i wg mnie jest bardzo wygodny 🙂
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
20 września 2014 21:50
A jaki kask poleciłybyście (spośród lekkich, regulowanych i dobrze wentylowanych, ale nie za drogich) osobie o wąskiej głowie?
emptyline   Big Milk Straciatella
20 września 2014 21:52
arabiansaneta, Lamicell Ventex może? Nie wiem jak z jego wąskością, ale jest dość przewiewny i zgrabny.
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
21 września 2014 07:17
Marzy mi się pojechać do dobrego sklepu i pomierzyć
Wiem, że znowu się wcinam z tym samym pytaniem, ale kupno kasku stanowi dla mnie swego rodzaju wyzwanie. Teraz stwierdziłam, że może jednak uzbieram trochę więcej kasy na coś naprawdę porządnego. Szukam czegoś, co posłuży mi latami, będzie miało regulację, przewiewny, sprawdzony, ok 250zł maksymalnie. Kedy mi się nie podobają. Zwariuję kiedyś sama ze swoim niezdecydowaniem
emptyline   Big Milk Straciatella
23 września 2014 17:06
Buffalo, Lamicell Ventex, FP Elf lub Horze Phoenix (te dwa ostatnie mniej przewiewne)
Dostanę gdzieś stacjonarnie w Warszawie kask GPA Speed Air? Wydaje mi się, że kiedyś widziałam go na stoisku Końskiego Świata(Światu?) na Cavaliadzie, ale jak patrzyłam na stronie to nic nie ma 🙁
emptyline dziękuję  :kwiatek: czyli najbardziej polecasz lamicella?
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
23 września 2014 18:22
Już mam basco, nie jest taki elegancki i zgrabny jak pina, ale jestem zadowolona🙂


(chociaż on tez nie jest najgłębszy)

Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
23 września 2014 18:40
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
23 września 2014 18:49
derby,
nieee nooo, tak bez zdjęcia?
Nasturcja-Renata, nie chodziło mi dokładnie o ten, ale na stronie znalazłam ten, który mnie intersuje. Dziękuję! :kwiatek:
Ked Basco , na galowo 😉...
Witajcie 🙂
Wczoraj podczas małego wypadku mój kask legł zniszczeniu :P
Miałam uwexa exxtriental, a teraz potrzebuję zakupić jakiś kask poleca ktoś jakiś tak do 500 zł ? 🙂
Myślę czy nie kupić jeszcze jednego uwexa bo przy takim upadku jaki zaliczyłam to dobrze że się rozleciał :P
Poleca ktoś coś ? 🙂
PATRYCJA 10822, a co się takiego wydarzyło(jeśli można podpytać)? Od siebie polecam kaski Gatehouse: bezpieczne, lekkie, świetna wentylacja, są często użytkowane podczas wyższych konkursów ( skoki, wkkw) i dobrze się w nich wygląda. W angielskich sklepach można czasem znaleźć na te kaski niezłe promocje.
PATRYCJA10822, kup casco. producent wymienia je np po wypadkach na nowe za 50% czy mniej ceny (juz nei pamietam dokladnie...)🙂
czeggra1 jechaliśmy lasem i była kłoda skoczyliśmy po czym skręciłam i koń się potknął i wywalił, podobno uderzyłam kaskiem w cegłe :/ straciłam przytomność . Ale już jest okej 🙂 i właśnie zatsanawiam się na uwexem bo gdyby nie on to bym nie żyła naprawdę :P
tak, dopisze, może kogoś zainteresuje, mój Ked Basco dotarł jakiś czas temu, rozmiar M, mimo, że obawiałam, że będzie za duży, jest ok, wygodny, lekki - rozmiar głowy mam 55 cm,
musiałam kupić kolejny kask, bo zakupiony Horze okazał się za duży ( choć też całkiem sympatyczny), a przegapiłam moment odesłania ( i teraz w ogłoszeniach wisi)
Mi się w casco nie podoba to, że większość modeli jest bardzo płytkich, pół głowy na wierzchu. I niech by akurat cegła trafiła na to miejsce. Zostań przy uvexxie.
equi.dream, mi sie podobal kaco mistral...piekny - na zdjęciu 🙁 no a glowie wlasnie plaski

champ jest gleboki, choice w miare tez. tego tez wzielam - te z bialym. i jeszcze krystzalki dokleilam. jest szał 😀
Ja mam od kilku miesięcy Casco Mistral i jestem zadowolona. Fajnie leży, przewiewny w miarę i nie wyglądam w nim jak kosmitka 😉. Z tego co pamiętam to przymierzałam kilka Casco i ten był jednym z głębszych.
Tylko w Choice nie każdy wejdzie. Champ faktycznie głębsza, ale cena też ma głębię 😀
zrobiłam choice "dopasowanie się "do głowy w trybie natychmiastowym - kombinerkami i skalpelem ;]
-gniotło mie tylko to co wystaje za uszami - no to przyspieszyłam proces ugniatania... 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
10 października 2014 11:04
horse_art, pokaż te kryształki! 🙂
obfoce dzis:P
Pomocy, lepszy Casco Mistrall (plus?) Czy może champ lub choice? Alvo w ogole celować w uvex? Już sama nie wiem.. ma ktoś może porównanie? Będę wdzięczna za pomoc  :kwiatek:
mistrall + jest piękny, wygodny i ma super regulacje, ale dosc plytki (ale ja w ogole uznaje - bo jakoś wyglądam w glebokich) champ - prosty, elegancki, tez wygodny (regulacja mi ciup mniej pasuje).

choice wyglada jak champ - ale cene ponad 2x mniejszą, ma regulacje jak mistrall+, jest mega wygodny, nie czuc na glowie (moze awet bardziej niz choice - moze przez tą regulacje, albo wiecej wentylacji?) ale jest tylko do rozm 54 (no...ja mam 54-55 0 i po troche wgieceniu tego za uchem jak pisalam jest luzy ale dopasowany i ..idealny 😀
(fota jutro bo zapomnialam :P)

a w ogóle to mozna mieć uczulenie na kask? jak champ byl nowy po pod brodą i jak idą paski, po jazdach robiły mi się ropniaki (po czasie przestalo - się ulotiły te alergeny?), a teraz po nowym choice nawet na glowie  (jak brzeg kasku) mam takie syfki i strupy ;/
nie moge zadnych kremów itd używac, bo podobnie mnie wysypuje...ale kask? styropien, plastik? przy poprzednich mi nigdy nic nie bylo...
no chyba, ze to na glowie to od opaski.... ale wczesiej od opasek tez mi nic nie bylo...

chyba, je wypiore ;/ no bo co innego?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się