Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Dziekuje :* chociaż po tym co napisałaś to dalej nie wiem 😀 chyba po prostu wybiore ten w ktorym najlepiej będę się czuła i wyglądała :p
Mi osobiście bardziej podobają się uvexy, ze względu na kształt - Casco jest dla mnie zbyt "orzechowaty", wyglądałabym w nim głupio, a uvex, ze swoim, jak ja to mówię, sportowym kształtem pasuje mi idealnie 🙂
No i plus jest taki, że regulacja jest bardzo duża - ten stelaż, na którym jest pokrętło z tyłu można wyciągnąć w dół, żeby pokrętełko było niżej - dla mnie bomba, bo mogę sobie normalnie kitkę zrobić i umieścić ją tak, żeby było wygodnie 🙂 (mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi ;p w razie czego mogę zrobić fotki 🙂 )
Czy ktoś ma porównanie kasku Lamicell Ventex i Master?
jak obiecalam :P
"pimp my casco" (tak delikatnie, nie chcialam przesadzać, ale błysk na zywo w słońcu i tak jest duuuzy 😉 )
horse_art,  🤔 😉 to ty pisałaś, że nie lubisz kasków wyglądających...no, jak KED-y wyglądających?  😀iabeł:  😉
halo, o nie wyglada jak ked :P i jest porzadny i.... glupieje na starosc - chcialam zabawke hahaha 🙂😉)
horse_art, pewnie, że nie wygląda 🙂 Jest wyjątkowo paskudny i elegancko... policyjny 🤣 A dzety pasują do klimatu - światełka odblaskowe.
przynajmniej się nei zgubie (mnie nie zgubią...) i słońce/swiatlo odbija... idealne na letnie rajdy ...nocą ... 😉)))
emptyline   Big Milk Straciatella
20 października 2014 00:40
halo, a mi się akurat strasznie podoba, za to KEDy wizualnie mi totalnie nie leżą. 🙂 Co kto woli. 🙂
horse_art, fajnie wyszło!
emptyline, a mi się akurat strasznie nie podoba 🙂 Jakie to szczęście, że dziś "tego kwiatu jest pół-światu"  💃 Kiedyś mieliśmy "wybór": toczek Jabu, albo... toczek Jabu  😁
jeszcze importowane wembley
a kolejne casco chyba? (moze u nas przynajmniej - bo to nie niemieckie)
emptyline   Big Milk Straciatella
20 października 2014 13:15
halo, ha ha, pamiętam te czasy. Ale jaki był szał jak weszły te zapinane, a nie na gumkę! +10 do stylu i pozycji społecznej. 🙂
po jeździe w kasku budowlanym (takei "kaski' były w jedynej daje sie wtedy szkółce... ) - to kazdy jest super, wygody, bezpieczny i wypasiony 😉
no, chyba, ze przypomina mi budowlany (yorki i kedy :P - przynajmniej cześć)
horse_art, jeszcze hokejowe były. W budowlanym też jeździłam, też mam uraz, ale foch! Mój KED nijak nie przypomina budowlanego. Bardziej twój casco  😀iabeł: (tylko ozdobnie wymalowany).
Sie zgadzam w pelnej rozciagnlosci, mojego nie widac na kilometr :P
halo, o hokejowych to tylko w anegdotach słyszalam 🙂 może dlatego, ze u nas nie popularny sport - brak odpowiedniego lodowiska.

sugerujesz, ze mam ciągoty na boba budowniczego? to jak juz to orzeszek jest jak na motorki za komuny... budowlane (poza tym boba to takei wlasnie wielkie i odstające i plaskate bardziej....
budowlany...foh! chyba kolorem środka:P


faith - a kolor i krysztalki wlasie po to są 🙂 jak chce ciemny i smutny mam czarnego champa 🙂
faith jak to nie widać? A światełka z tyłu? 🙂
hahahaha! macie kaski ze światełkami z tyłu - wsteczny ? 😀
no ie..... przebija moje odblaski dzienne 😉)))
Mamy migające czerwone światełka z prawej i lewej. Bardziej kierunkowskazy 🙂 Możesz włączyć jedno lub oba
Nie mam, wymontowalam🙂 no i trzeba bylo je wlaczyc zeby swiecilo, nie ma przymusu, lubie miec wybor czy wygladam jak strazak czy tez nie😉 ale, co kto lubi😉 nie ladne to co ladne tylko co sie komu podoba😉
No ja sumie ich nie używam. Raz mi sie przypadkiem włączyło i migałam cała jazdę. Ale nie wymontowuje. Moze sie kiedys przydadzą 🙂
Czy nausznikow do kasku ktos uzywa? jakies konkretne polecane?
Pilne pytanie!

Czy ktoś z was jeździł w kamizelce ochronnej Zadona evo x7 shield jacket???

Zastanawiam się nad zakupem, a krótki czas na decyzję mam 🙁.

Update.

No juz sama zdam relację. W poniedziałek powinnam kamizelkę dostać.
Mógłby sie ktoś podzielić opinia na temat kasku Busse Active??  :kwiatek:
[quote author=horse_art link=topic=153.msg2212712#msg2212712 date=1414696642]
http://patatajek.pl/produkty/kaski/171-ocieplacze-na-uszy-fair-play.html - takie. rewelacja.
[/quote]

Ja mam "czapkę" rowerową pod kask, którą oryginalnie używałem podczas jazdy na rowerze, coś takiego: http://allegro.pl/czapka-ocieplana-na-rower-stanteks-l-xl-lodz-i4713093808.html
Ewentualnie bandana: http://allegro.pl/bandana-z-coolmaxu-plaskie-szwy-po-kask-i4683418767.html

Ocieplaczy na uszy nie próbowałem, ktoś ma porównanie?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
01 listopada 2014 10:27
Czapkę rowerową również polecam, dodatkowo jak się ściąga kask zimą to głowa nie jest tak bezpośrednio na mróz wystawiona (ja notorycznie mam chore zatoki a w zeszłym roku dzięki takiej czapce byłam zdrowa). Opaski nie zdają egzaminu, bo wyjeżdżają spod kasku (przynajmniej mnie). Nauszniki zawsze bałam się, że są dość grube i nie będę dobrze słyszała.
żadna czapka mi nie potrzebna - przetluszca wlosy i grzeje niepotrzebnie (kask mi wystarcza, a i chlodzenie mózgu wskazane), u mnie newralgiczne sa uszy i okolica.
te ocieplacze sa grube, ale strukturalne i nie zaburzają słyszalności, ani nie grzeją ...ot zero wiatru i chlodu (oczywiscie jesli kask dopasowany). w opaskach chodze "normalnie", także w kominiarkach. w poprzednich sezonach i w kominiarce jezdzilam (fajnie - ale dla uszu to za malo (trzeba plus czapka/opaska i trzeba z odsłonietym otworem na oddychanie bo inaczej ma sie mokra zimną szmate na twarzy) i w opaskach cienkie chronia za malo, a grube juz niewygodnie i tłumią dzwięki. podobnie ocieplacz z polaru i codury -taki na kark też. jak nie musze tak słyszeć a sa mega mega mrozy - bede uzywac tego😉 albo w zasadzie wystarczy kominiarka+ocieplacze
Ja tez chce tylko ochrone na uszy, zeby nie wialo, mogloby ewentualnie troche grzac. Nie bardzo widze potrzebe czapki skoro mam kask, zwlaszcza ze ani glowa sie nie poci pod spodem ani nic.
Zwlaszcza ze cala zime jezdze na dworzu, przynajmniej poki nie ma grudy albo lodowiska🙂
asds   Life goes on...
03 listopada 2014 12:21
Przyszła moja kamizelka Zandony. No nie powiem jest czad i moc. Bardzo podoba mi się rozwiązanie z pasem nerkowym i elastyczną częścią piersiową z przodu.

[img]http://www.zandona.net/_files/prodotti/image.php/lisavi_1356359489.jpg?resize(1100x800)[/img]
[img]http://www.zandona.net/_files/prodotti/image.php/kcyyxk_1356359495.jpg?resize(1100x800)[/img]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się