Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/302979
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/313368?kategoria=20&rodzaj=54
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/302989
Są to kaski powystawowe i większość nie była używana śle przemierzania, a jakby miały styczność z ziemia nie byłoby tego widać?
Ja kupiłam od tego sprzedawcy kask 😉
Mam Felixa czarnego i jestem mega zadcowolona.
Na zawody mam Uvexa Axxentiala i porównawczo wole Uvexa ale na trening chciałam mieć coś innego 🙂
A Felix bardzo na tak 🙂

I kolejny raz polecam jak ktoś nie chce wydawać tysiaka na kask to najtańszy model Uvexa u mnie się sprawdza znakomicie.
[quote author=BlueHorse link=topic=153.msg2689226#msg2689226 date=1497592464]
Ja kupiłam od tego sprzedawcy kask 😉
Mam Felixa czarnego i jestem mega zadcowolona.
Na zawody mam Uvexa Axxentiala i porównawczo wole Uvexa ale na trening chciałam mieć coś innego 🙂
A Felix bardzo na tak 🙂

I kolejny raz polecam jak ktoś nie chce wydawać tysiaka na kask to najtańszy model Uvexa u mnie się sprawdza znakomicie.
[/quotea jakbyś miała wybrać pomiędzy tymi co dałam linki?
Ja nie BlueHorse, ale z tych trzech bym kupiła ten, który w opisie ma "nowy".

Są to kaski powystawowe i większość nie była używana śle przemierzania, a jakby miały styczność z ziemia nie byłoby tego widać?

Może są powystawowe, ale są określane jako używane.  Popieram zdanie Alaski:  "Co jak co, ale akurat osobiście do kupna używanego kasku jestem sceptyczna. Nigdy nie wiadomo czy ktoś jednak w nim nie zaliczył jakiegoś upadku uderzając o coś głową."

Jak mój miał gwałtowną „styczność z ziemią” z wierzchu nic nie po sobie nie pokazał, udawał, że nic się nie stało  😉  Ale się rozstaliśmy na zawsze - od razu go wyrzuciłam.
Może ktoś coś powiedzieć o kasku Fair Play Fusion?
Nadzielam sie juz na uvexa supercostam i na casco mistrall bo w obu wyglądam jak typowe wodogłowie  🥂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
30 czerwca 2017 16:54
Jeśli chodzi o parametry techniczne, to na pewno jest wygodny, lekki, z regulacją. Ładnie wygląda. Aczkolwiek mnie osobiście bardziej podobał się na zdjęciu niż na żywo(wygląd na głowie) 😉
Czy jest tu ktoś kto ma w posiadaniu Charlesa Owena konkretnie SP8? Jak z przewiewnością? Czy środek jest wyjmowany?
Oweny są śliczne, ale nie mają nawet minimalnie nic wspólnego z jakąkolwiek lekkością i przewiewnością niestety.
Ponoć nowe modele są przewiewniejsze i mają wyciągany środek.
To ja chyba nigdy nie kupię nowego kasku 😵 Samshieldy są dla mnie za drogie, a chcę coś właśnie bardziej eleganckiego, więc pomyślałam o Owenie. Niestety żadne KEPy, Uvexy, GPA (zresztą też drogie) mi się nie podobają. Obecnie mi się głowa tak zagrzewa w kasku, że na samą myśl, że mam go założyć to się odechciewa wręcz jeździć.. A jeździć bez nie chcę. Nawet jak nie ma mega upału i jest lekki wiatr, mam zagotowaną głowę 🤔 I to po 1 koniu. Zanim ogarnę następnego itp. to włosy się trochę przewietrzą, ale aż nie chcę myśleć co by było gdybym jeździła ciurkiem 😲

Perlica, a wiesz może czy SP8 zalicza się do tych nowszych modeli? 👀
gllosia, niestety nie wiem, ale sie dowiem w najbliższym czasie.
Tzn. wiem że to na pewno nie są te klasyczne typu "toczek" , tylko te bardziej w typie "kask".
gllosia, Jeśli szukasz czegoś przewiewnego to na pewno zrezygnuj z Charlesów.. Najgorsze pod tym względem  😁
Znajoma szuka kasku-  jaki kask możecie polecić na okrągłą głowę, koniecznie z bardzo dobrą wentylacją? Najlepiej do 300zł, ale to chyba utopia. Kończą mi się pomysły.
Nowe oweny to z pewnością elumen8 - są przewiewne, bardzo lekkie (lżejszy niż np. fp victor, który jest cienką skorupką) i mają wyciągany środek. Jeździłam w nim dziś kilka koni - ponad 30 stopni i patelnia, dał radę znakomicie 😀 Co do reszty modeli, to trzeba pytać sklepu i uważać - bo połowa sprzedawców sama się gubi w owenach i np. próbuje wmawiać, że taki model nie istnieje, albo źle oznaczają modele na swoich stronach 🥂 Polecam zagraniczne sklepy i z polskich equi-fashion.
Aaaa! Nowe modele można poznać, po ateście na 2016, stronę lub dwie temu było pisane jego oznaczenie 😉
keirashara, nawet ładny ten Elumen choć i tak nadal wole SP8 i wolałabym uniknąć brokatu itp :P Tylko tak porównując ze zdjęć, to wydawałoby się, że SP8 ma więcej przewietrzników niż ten Elumen? Co do atestu to pisze, że SP8 ma ten nowy - VG1. Zastanawiam się czy nie zamówić, bo i tak nie mam innej opcji jak przez neta, może założę na jedną jazdę na test i jak coś to oddam. Ale gorzej niż w moim obecnie już chyba być nie może 😁 A, no i spytam faktycznie w jakimś sklepie czy ma wyjmowany środek.
A jak z rozmiarem, bo coś mi się obiło, że się uklepują po czasie i zaczynają latać po głowie 👀
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 lipca 2017 00:02
gllosia to niestety spora wada Owenów, ale faktycznie tak jest. Uklepują się. 
Dlatego zmieniliśmy markę, choć design piękny.
emptyline   Big Milk Straciatella
21 lipca 2017 00:08
Strawberryfields, niech znajoma dozbiera i kupi sobie Casco Mistral albo Uvex Exxential.
A coś innego?
Byłam już bliska zamówienia tego SP8, to mi wykupili akurat 2 rozmiary, które brałam pod uwagę 😵 No rano jeszcze były oba, a teraz są tylko duże, niestety w każdym sklepie rozmiar od 56 w górę 🤔 Nie dane mi chyba kupić kask, to już drugi rok kiedy się rozglądam. Ten SP8 to jedyny, który mi naprawdę wpadł w oko i za mną chodzi.. Już chyba kij z tym czy się głowa przegrzewa, chcę go! 😁

lusia722, dlatego nadal nie wiem, w który rozmiar powinnam celować. A to uklepywanie to problem tylko Owenów czy ogólnie kasków w tym typie?
gllosia, - owena sie bierze "na wcisk" 😉 ja swojego mam 3 miesiace i minimalnie sie uklepal, byl przyciasny, jest obecnie dopasowany mocno, ale akuratny. Mam 57 tattini i 57 owena, fp 56, samshielda pozyczalam 55/56 i pasowal, moze to Ci cos podpowie 🙂
Czyli wychodzi na to, że Owen większy od Samshielda? To bym chyba musiała celować w najmniejszy czyli 54, bo Samshielda parę dni temu spróbowałam od znajomej 56 i się kompletnie głowy nie trzymał. To teraz znajdź se babo rozmiar 54 🤣
gllosia, - samshieldy mają tą pomyloną rozmiarówkę, gdzie osobno idą środki i skorupy... ja miałam na głowie 56M, już lekko ubite - pożyczyłam od znajomej na zawody, do niego porównałam. Tak serio, to trzeba niestety mierzyć... owen 56 nie wszedł na minimetry, 57 było ciasne, a 58 latało mi po głowie - czyli różnica między 56 i 57 jest mała, a między 57 i 58 już spora 🙁 O tyle dobrze, że wszystkie modele mają identyczną rozmiarówkę, nie ważne jaki się przymierzy
keirashara, dzięki wielkie za info :kwiatek: Będę się rozglądać i może uda mi się zamówić w sklepie, w którym zwrot jest łatwy i nie drogi, żebym nie była stratna przy odsyłaniu w razie czego. Niestety do końca roku na pewno jestem bez auta, więc stacjonarnie nie wchodzi w grę 🤔
gllosia, - i tak btw. to owen wypada mniejszy 😉 Teraz doczytałam, nie grało mi własnie 😂 Jak mam 57 owena i 56 samshielda, to owen wypada jako mniejszy, nie większy przecież
keirashara , masz rację. Brak logicznego mylenia u mnie, może jak zobaczyłam na cyfry ze Owen 57 czyli większy rozmiar to skojarzyłam, ze jest wiekszy 😁 Więc ja może powinnam celować w 55-56
Gdzie można kupić takiego uvex'a ? Najlepiej w Polsce  😉
Czy KEDy mają wyjmowany środek?
Sivrite ja mam Ked Paso  i ma wyjmowany środek
kiersnowska, uvex w galloperze
kiersnowska,  Salon Miko [url=http://salonmiko.pl/pl/searchquery/uvex+suxxeed/1/phot/5?url=uvex,suxxeed]http://salonmiko.pl/pl/searchquery/uvex+suxxeed/1/phot/5?url=uvex,suxxeed[/url]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się