Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Sivrite ja mam Ked Paso  i ma wyjmowany środek


Fenk ju.
A wie ktoś coś na temat modelu Basco, czy ma wyjmowany środek? Te trzy droższe modele podejrzewam właśnie o mienie (Paso już potwierdzony), ale może ten najtańszy nie ma?
Czy ktoś tu może ma Charles'a Owen Yr8?  Jak wypada rozmiarówka kasków Charles Owen (tych nowszych wersji)?  :kwiatek:
oli330, - cytując siebie z przed strony - Mam 57 tattini i 57 owena, fair-play 56, samshielda pożyczałam 56M i pasował. Oweny niezależnie od modelu mają tą samą rozmiarówkę - przymierzałam starszy Yr8 znajomej w rozmiarze 56, był ciut za mały, celowałam w 57 i po przymiarce na targach modelu crossowego zamówiłam w tym rozmiarze elumen8, czyli nowy model - i 57 się pokrywa. Niestety, zauważyłam, że różnica między rozmiarami 56 i 57 jest mała - za to przy 57 i 58 już spora, więc może być trudno wycelować w ciemno.
keirashara dziękuję za odpowiedź, zdecyduje się chyba na dalszy wyjazd do sklepu żeby przymierzyć 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 sierpnia 2017 23:17
Hit roku jak się mają rozmiarówki do siebie, wymieniłyśmy kask i sprawdzałam kilka razy rozmiary pozostałych:
GPA 57, Charles Owen 56, KASK equestrian 54 😲
Gdzie można kupić takiego uvex'a ? Najlepiej w Polsce  😉


Na bergo widziałam chyba ten model, mają spory wybór UVEXów, to jest chyba UVEX SUXXEED VELOURS. Zerknij tutaj: https://sklep.bergo.pl/UVEX-SUXXEED-VELOURS-Kask-jezdziecki
Szukam kasu z daszkiem jak gpa first lady, ale do 1300zl. Polecacie cos? Czy ktos ma charles owen sp8? Bo wydaje mi sie ze on ma taki ladny daszek  🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
18 sierpnia 2017 09:21
W tym budżecie to tylko SP8 z szerokim rondem można dostać. Bardzo elegancki i twarzowy sporo osób go ma 🙂
W nieco większym przedziale cenowym jest KEP (też ma wersję "polo" i bardzo dużą konfigurację), Miss Shield (Samshield) no i mój ulubieniec KASK Equestrian Lady.
Dzieki  :kwiatek:
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
18 sierpnia 2017 10:50
asiołka warto przymierzyć,  bo dość specyficzna rozmiarówka.
Czy któryś sklep w Warszawie ma Kepy?
czy jakiś sklep polski zajmuje się dystrybucją GPA?
xxagaxx, sporo sklepów je sprzedaje, ale kto jest dystrybutorem nie mam pojęcia. Może napisz do któregoś ze sklepów?
emptyline   Big Milk Straciatella
27 sierpnia 2017 08:35
xxagaxx, dystrybutorem jest Kavalkade, mają polską przedstawicielkę.
emptyline, jakiś może kontakt masz? Zastanawiam się gdzie mi będzie taniej kupić kask, w Polsce czy z zagranicy ściągać, chce to sprawdzić
Z cyklu "niechceM ale muszeM"

Wczoraj zostałam zmuszona do kupienia nowego kasku (pieprzłam przedwczoraj z taką siłą na glebę, że mój pękł na pół). Tak więc akcja miał być szybka (bo po tej glebie odechciało mi się wsiadać bez kasku) a nowy kask potrzebny na cito.
Wycieczka do sklepu jeździeckiego, całkiem dobrze zaopatrzonego z zamiarem kupienia "dobrego kasku" a nie "jakiegoś taniego gówna"...

Niestety wyszłam z "tanim gównem"...
Zaczęłam od Casco. Chciałam zobaczyć jak to będzie z tutaj mocno polecanym casco mistral. Przymierzyłam i "stary" i Mistrall II -żaden nie pasował - wszystkie za płytkie. Myślę sobie- nic tam, przecież chcę "lepszy"... sięgam po samshielda... a tu ZONK - żaden nie pasuje- wkładka taka, sraka, owaka, kask mi lata przód tył i siedzi "na czubku głowy".
Sięgam po Pikeura (choć imho one są brzydkie jak noc) - o! fajnie głeboki... o lata - mam rozmiar 57, zaczęłam rozmiar mniejsze przymierzać - lata!
Wszystkie GPA sratata... nic to nie dało!

... wyszłam z HKM'em... jedyny, który był głęboki, w miarę zabudowany i nie latał przód tył...
Brzydki nie jest, ale ładny też nie... obsługa widząc moją "kwaśną" minę, mnie pocieszała, że "one wszystkie mają takie same atesty". Oby miały...
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 września 2017 11:14
kotbury u mojej zawodniczki właśnie dlatego stanęło na KASK equestrian, bo dużo zależy od kształtu głowy i te  jako jeden z dwóch nie latał po głowie. Mierzyłyśmy wszystko dostępne na CSIO w Sopocie.
lusia722, jesteś w stanie już ocenić jak ten KASK się sprawdza ? W sensie faktycznej wygody i wentylacji ?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 września 2017 12:47
Z racji tego, że po pierwszym dniu zakończyliśmy sezon, to nie. Myślę, że plasuje się podobnie jak większość nowych modeli kasków innych firm. Te różnice nie licząc Owenów są minimalne albo żadne.
lusia722, no tak. :/ Właście ciekawa jestem, bo GPA "mucha" była i bardzo wygodna i super wentylowana, lubiłam ten kask. Jak mi uratował głowę, to niestety musiałam wymienić i skusiłam się na Samshield i żałuję. Jest niewygodny i do tego pojęcie wentylacja to chyba zupełnie w tym przypadku nie istnieje. Stąd też myślałam o wymianie go na kolejna "muchę" jednak, ale przy ostatnie wizycie w Arpavie zakochałam się wizualnie w KASK. Tylko boję się kolejnej wtopy jak z tym Samshieldem.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 września 2017 13:05
Myślę, że mucha to jednak zawsze mucha. Kask ma brzydką wentylację, wygląda jak głośnik. Dlatego zdecydowałyśmy,  że  jedynie "carpet" wchodzi w grę, z tym że nie wiem jak i czy w ogóle wpływa on na wentylację. Wygląda zdecydowanie top 😍

BTW GPA ma nowy model.
kupuję swój pierwszy kask 🤣 zastanawiam się nad ked paso a uvexem essential. Który z nich byście wybrali? Czy może też jest jakiś inny model w podobnej cenie, o którym nie wiem?
Najpierw oba przymierz...
Bo się może okazać, że żaden nie na twoją głowę ... (oby nie).
Ale nie kupuj przez neta bez przymiarki wcześniejszej kasku, bo wtopisz.
Ja mam ten sam problem co Klami obecnie, cały czas jeździłam w GPA aczkolwiek zniszczyłam go już i szukam długo kasku który mi go zastąpi. Zastanawiałam się nad charlsem (pisałam u góry) oraz  Samshieldem i kurczę nic mi się nie podoba  🙄
lusia722, zapodaj linka, który to ?

lusia722, o którym mówisz? Z nowszych kojarzę tylko wersję lady muchy.

oli330, obydwa sobie daruj. Ja kupiłam Samshielda i mam go dość. Przez ten kask przestałam jeździć na codzień w kasku, bo mi niewygodnie. No, ale może to przez to, że trudno coś porównywać do muchy pod względem wygody i wentylacji. Zrobiłam dość szeroki przegląd kasków i zastanawiam się nad kupieniem po prostu nowej "muchy" albo tego nowego KASK.
Klami, który to jest nowy KASK?
Ja mam Owena i kurczaki okropny jest z tym poceniem,ale jakoś po nim każdy założony kask na moją głowę siedzi jakby na czubku, Owen daje mega poczucie bezpieczeństwa i jest zabudowany ze wszystkich stron.
oli330, może spróbuj Owena ( nowy model ten z wyciąganym środkiem do prania) ?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
26 września 2017 10:16
Klami GPA wprowadziło już jakiś czas temu upgrade modeli Air Speed i First Lady, to wersje 4s.
Speed Air 4s oraz First Lady.
Pojawił się także model Little Lady oraz nowy, o którym wspominałam. Tutaj na głowie ambaasadorki.
Marka bardzo mocno rozszerzyła możliwości konfigurcyjne. Powstały wersje karbonowe, również barwione np.tu i tu.
Także zdecydowanie się rozwijają.

Duże możliwości ma także marka[url=http://configurator-cromo.kepitalia.com/en#e01f02c01-e02f02c01-e03f02c01-e04f50c01-e05f65c01-e06f72c01-e07f75c28-e08f30c01-e09f91c22-e10f91c22-e11f98c01] KEP Italia[/url], nie byłam początkowo przekonana, ale bardzo się zaskoczyłam. Bardzo niedoceniana marka.

Co do KASK Equestrian to ma bardzo małe możliwości konfiguracji, co dla mnie było trochę rozczarowaniem. Widzę jednak, że pracują nad tym i w tym roku pojawiła się już chyba wersja karbonowa. No i dla mnie ta wentylacja z wyglądu przypominająca głośnik jest brzydka, ale nie widać jej w wersji z carpetem są dwie do wyboru Crystal i on the Rocks.

lusia722, te wersje karbonowe GPA "barwione" wyglądają całkiem przyjemnie.
Nowy model to jakiś kosmos : fuj, a te nowe modele to jakieś straszliwe hełmy jak dla mnie.

Nigdzie w PL nie widziałam tych możliwości konfiguracji dla GPA, ale może słabo szukałam.

Kurcze nie mogę się przekonać do tych KEP, głowa jak dinozaur z profilu i takie mocno wyciętę koło uszu te kaski, że czuję się goła.

Kask mierzyłam rok temy na Cavaliada i nawet chciałam zamówić, gdyby mieli mój rozmiar na stanie to pewnie bym kupiła, ale nie było, więc jak wróciłam do domu miałam zamówić, ale już mi się odechciało jakoś.

Czekam chyba na jakiś przełom w Owenach,bo one są po prostu klasycznie eleganckie, a zarazem bezpieczne i niedrogie.
deborah   koń by się uśmiał...
26 września 2017 10:59
czy ktoś z Was spotkał się z którymś ze sklepów z letnim wkładem do kasku CASCO?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się