jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

Ja obecnie korzystam z tego pierwszego, islandzkiego  😉. Jestem zadowolona, koń fajnie się pieni, żadne inne wędzidło, które miałam możliwość wypróbować nie dało takiego fajnego rozluźnienia.
larabarson, dzięki, chyba właśnie na nie się zdecyduję. Jest podobne do tego "magicznego" pessoa z budowy. 😉
Caira z wygladu podobne ale dzialanie inne. Nie blokuje sie ten lacznik jak w magicu.
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
24 lutego 2015 23:29
[quote author=Liściu link=topic=1598.msg2300120#msg2300120 date=1424765174]
ten Pan zrobi mi nawet 16!

16?!  😲 Co wy macie za giganty wielko-pyskie ?!
A ja myślałam, że moje 14,5 to dużo  😁
[/quote]

A taki tam..Ślązaczek drobniusieńki  😉 i właśnie dlatego problem z wędzidłem dla niego a wbrew pozorom ma mało miejsca w pysku i musi być stosunkowo cienkie..
Evson, fajnie przeczytać wypowiedź mądrego, świadomego jeźdźca :kwiatek:
katija dziekuje  :kwiatek: świadomość do mnie wraca powoli- że to wszystko jest proste, tylko trzeba robic prawidłowo. Nawet z takim trudnym koniem jak moj jest dalej tak samo proste tylko wymaga wiecej konsekwencji i czasu. Zreszta znam swojego dziada, on jak czegos nie zrozumie absolutnie do końca to codziennie bede miec robote od nowa i tak przez wiele lat.
arivle to podobnie jak u mnie, o magicu tez swego czasu myslalam, ale na razie kusi mnie ten stubben. Sprawdze i zobacze a teraz i tak pracuje na tym co mam (podwójnie łamane z miedzianym łącznikiem) zeby nie miał za dużo zmian na raz. Juz zaczyna kumać o co chodzi, wiec jest nieźle. Ile czasu zajeło Ci to odpracowanie, tak z ciekawosci?

Uzywa ktos tego sealtexu? To sie po prostu nawija i bedzie sie trzymac?
Evson, ja używałam na pogryzione plastiki. Cięłam wzdłuż, taki wąski pasek mocno naciągałam przy naklejaniu, żeby za mocno wędzidła nie pogrubić. Trzymało się całkiem długo.
larabarson, możliwe, dzięki. :kwiatek:
poleci ktoś wędzidło na zasadzie dźwigni, jednak nie wielokrążek ?

Dla konia wrażliwego w pysku, trudno akceptującego kontakt. z gory dzięki
Pelham, kimberwick, cyganka?
Chociaż dla wrażliwego i trudno akceptującego to podwójnie łamane + delikatna ręka + trening 😉
Mógłby mi ktoś powiedzieć czy to wędzidło http://konik.com.pl/sprengerwedzidlo-kkultra-2-type musi mieć luz jeszcze dodatkowo w pysku, w sensie,że nie ma tego pół cm na ruszanie sie wędzidła ale nie jest ciasno w pysko tylko "na styk" to jest za małe??
Powiedzcie mi proszę baucher vs gumowy pelham pojedyńczo łamany. Czy pelham podpięty tak jak baucher będzie działał podobnie do niego/tak samo jak on?
Zadałam to pytanie w kąciku żółtodziobów ale nikt mi nie pomógł więc może lepiej tu spróbować  😉

Jak to jest z połączeniem wielokrążka i wytoku? Można tego używać razem czy jednak nie bardzo?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
07 marca 2015 14:09
Rooficek- Można. Przecież wytok działa tylko wtedy, gdy koń za wysoko zadziera głowę.
Mam takie pytanie. Otóż kompletuję sprzęt dla klaczy zimnokrwistej, ona ma w pysku 16,5-17, więc dość sporo :P W jakim sklepie znajdę wędzidło dla niej? Link?
Andaluz, polecam: http://www.marek-gajewski.pl/, zrobią Ci takie długości. Na pewno sprenger ma wędzidła 16,5.
16cm można kupić bez problemu w np. x-horse, może warto zapytać i będą też mieli np. 16,5
edit
http://konik.com.pl/sprengerwedzidlo-conradultra16mm?utm_source=okazje.info&utm_medium=referral&utm_campaign=okazje.info
tu jest 16,5
sama używam wędzideł sprengera i szczerze polecam warte swojej ceny  😉
i jeszcze jedno
http://animalia.pl/produkt,19555,548,horze-wedzidlo-pojedynczo-lamane-18-mm.html
Ktokolwiek widział ktokolwiek wie..... plastikowy cygan, raz łamany. Najlepiej 14,5 cm, ale 13,5 cm ujdzie. 20-21 mm grubości najlepiej.
Czy ktoś używał takiego wędzidła? Widziałam na targach i wygląda ciekawie
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
19 marca 2015 14:14
Czy ktoś z Was widział gdzieś takie wędzidło, podwójnie łamane ale nie w tak kosmicznej cenie jak sprenger? Szukam też takiego pojedynczo łamanego ale żeby nie załamywało się do środka (nie wiem jak to fachowo ująć)
Freska, poszukaj na allegro albo w jeździeckich wędzidła kimblewick. Nie tylko sprenger je robi, najtańsze widziałam chyba w okolicach 150 zł.
Czy ktoś się może natknął na wędzidło w tym stylu: http://yard-equites.pl/wedzidla/1874-stubben-wedzidlo-anatomiczne.html
Lub o podobnym, delikatnym działaniu, ale koniecznie z kółkami typu oliwka lub "D" czy jak to inaczej jeszcze się nazywa ?
Szukam czegoś dla kobyłki, która ma tendencje do zadzierania głowy, delikatną na rękę, a w dodatku z tendencją przyszczypywania kącików ust w zwykłych wędzidłach i ogólnie z bardzo delikatną skórą skłonną do otarć. Może ktoś coś polecić?
Nikas, podobne  kształtem  i D są  wędzidła  mylers, ewentualnie trust  z portem.  Ale nie uważam,  żeby  były  delikatne. Na otarcia  kącików polecam  sliniankami.
A jakies inne wędzidła o delikatnym działaniu?
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
21 marca 2015 20:13
budyń dzięki, znalazłam  :kwiatek:
Zastanawiam się nad wyborem odpowiedniego wędziła dla mojej kucyny, może Wy coś podpowiecie?  :kwiatek: Aktualnie jeździmy na podwójnie łamanym, wczoraj jeden trening na pojedynczo łamanym. Prawdę mówiąc nie czułam za bardzo różnicy. Klaczka czasami dosyć mocno opiera się na ręce, co nie jest wygodne. Nie jest typem do przodu, chodź nie zawsze chętnie chce zatrzymywać się od dosiadu. Zazwyczaj najchętniej chodziłaby z nosem przy ziemi. W jakie wędzidło powinnam celować? Zęby, plecy wszystko ma ok. Przebadana przez weta.
Haffek, jaki jest cel zmiany kiełzna?
_Gaga Wędzidło nie jest moje, a klaczka jest ze mną dopiero od kilku tygodni i staram się znaleźć co będzie pasować najlepiej.
A na czym koń chodził dotychczas? Może warto kontynuować zamiast robić rewolucję? 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się