Pensjonaty we Wrocławiu

[quote author=Maerta link=topic=170.msg2512036#msg2512036 date=1457812806]
[quote author=espana link=topic=170.msg2511120#msg2511120 date=1457686454]

Maerta a ty jesteś nowym rzecznikiem Magnic, że tak tu reklamujesz?


Nie jestem rzecznikiem i nie reklamuję. W którym miesjcu ta reklama?
[/quote]
Moze Espanie chodzi oto ze oprocz tego watku, w ktorym wprowadzilas temat Magnic, wystawiasz takze info o pensjonacie w ogłoszeniach. Tez pomyslalam ze jestes nowym dzierzawca Magnic 🙂
[/quote]

Tak, dlatego nie reklamuję

Maerta Widzę, że jesteś zorientowana... to ja mam parę pytań. W ogłoszeniu macie karmienie 3xdziennie sianem. W jakich ilościach? Bez ograniczeń? Moje konie mają siano w siatkach, więc nie marnują, a ja chcę żeby siano miały non stop, również na padoku. No właśnie, jak wygląda padokowanie? Ile czasu konie są na dworze? W jakim składzie? Jak wygląda padokowanie ogierów? Czy mają dostęp do siana i wody? To dwie najważniejsze kwestie, bo wg ogłoszenia boksy są sprzątane codziennie, a reszta mnie w zasadzie nie interesuje.


Podjedź w dowolnym momencie i zobacz. Nie jest to karmienie do woli sianem, ale jak przyjedziez, zobaczysz  ze konie stojąc na padokach zawsze je mają, bo nie nadążają zjeść. Niestety sporo się marnuje, bo wdeptują. Padokowanie jest cały dzień - po porannym karmieniu wychodzą i stoją do zmroku. Ogier w tej chwili jest jeden, też jest padokowany. Konie chodzą wg. zaleceń właściciela - osobno lub łączone. Zadzwoń, wpadnij. Stajnia jest normalna - to moja sibiektywna opinia. Nie ma wodotrysków, ale nie oszczedza sie na jedzeniu i konie są padokowane cały dzień.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] BRAK EDYCJI POSTÓW
REKLAMA USUNIĘTA PRZEZ MODERACJĘ
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] OGŁOSZENIE
Watrusia, wiem że poszukujesz stajni, a to chyba twoje rejony.
aspiw, dzięki 💘 już zadzwoniłam, po świętach mamy spotkać się i dogadać, czy wstwię tam kobyłkę czy nie.
Hej. Niedawno przeprowadziłam się z Gdyni do Wrocławia i w najbliższym czasie planuj przenieś tutaj swoją kobyłkę, w ogóle nie ogarniam stajni tutaj. Czy znalazłaby się jakaś chętna osoba, która pomoże mi w poszukiwaniach ?
Zależy mi na stajni z
- Dobrym sianem
-Dużymi boksami
-Pastwiskami
-Halą
-Ogólnie klimaty ujeżdżeniowo-rekreacyjne

Pozdrawiam 🙂
Ps. Jeśli macie jakieś konkretne propozycje, albo jest ktoś chętny kto chciałby ze mną pojeździć po stajniach to piszcie na priv.
Alexa:P, zaglądnij do Chrząstawy - każdy ujeżdżeniowiec na wagę złota 😉
I chyba nawet box jest jeden  😉
epk kitty Właśnie dzisiaj byłam w Chrząstawie, niestety spóźniłam się jeden dzień i ostatni boks został zajęty 🙁 Szkoda , bo stajnia robi bardzo dobre wrażenie i kobietki w stajni jak i sama właścicielka również 🙂 Z bólem serca odjeżdżałam 🙁

Mam na oku jeszcze stajnię Hanna. Ktoś coś więcej o tej stajni ?
Aaaa to Ty byłaś  😉 no ja hanny nie polecę, ale to już odczucia własne.
kitty Tak to ja 😉 A możesz powiedzieć coś więcej na temat Hanny ? Co Tobie nie odpowiadało ?
Siano raz dziennie i większość koni w nie się załatwia i stoi głodna, słabe padoki, mega wszędzie się kurzy....
Szkoda 🙁 Pojadę dzisiaj tam i zobaczymy co powiedzą, ale jak siano nie jest dawane do oporu i kurzy się to raczej to nie stajnia dla nas :/ Jeszcze będę jechać tutaj : http://arkadia.turystyka.pl/konie/pensjonat-dla-koni/
Alexa, ja teraz w Chrząstawie, ale wcześniej byłam w Hannie.

Dobra infrastruktura tzn, duża hala, plac, karuzela i lonżownik. Myjka z ciepłą wodą.
Ale tam mój koń (i nie tylko moj) nabawił się problemów oddechowych. Duża stara stajnia jest zagrzybiona.
Lepiej jest w małej starej i w najnowszym budynku za halą.
Krótkie padokowanie, wieczny problem z sianem. Na padoki siano nie jest w ogóle podawane.
Sprzątanie do zera co 3 dni.
Pomimo tych minusów chyba aktualnie mają komplet. Co kto lubi.

Szkoda, że nie zdążyłaś do nas :-( ujeżdżeniowców nam potrzeba.
Alexa ja stoję w Borowej i oprócz pastwisk raczej wszystko jest spełnione. Padoki sa ale do pastwisk im daleko. Konie wychodzą do 14. Siano trzy razy dziennie w naprawdę dużej ilości a dziewczyny nawet wlasnie przygotowują sie z trenerem na zawody ujeżdżeniowe. 🙂
edyta Wczoraj byłam w Hannie, jeśli chodzi o sam efekt wizualny ośrodka i infrastrukturę to wygląda wszytko bardzo fajnie. Jeśli chodzi o same boksy to już nie tak fajnie 🙁 Mała stajnia jest o tyle fajna, że jest przejrzysta, acz kolwiek jest brudna i przerażają mnie szpary pomiędzy deskami, już widzę jak mój koń wkłada tam nogę. No i siano raz dziennie, jednak ta zagryzka przed konkretnym posiłkiem musi być. Mają dwa wolne boksy więc mam dać znać 😉

Sonkowa To przygotuj się, że dzisiaj u was zagoszczę 😉  🏇
Z sianem tam zawsze problem. Wyjściem jest duża siatka.
Mała stajnia jest najbardziej przewiewna, ale też ma najmniejsze boksy.
Mnie jeszcze przeszkadzało krótkie padokowanie - w tygodniu do 13-14, a w niedziele do 12.
Ja byłam w zasadzie codziennie żeby własnie dosprzątac boks, bo codziennie tylko dościelają, a wybierane do czysta co 3 dni.

Natomiast Hanna wygrywa infrastrukturą, bo dobre podłoże na hali i placu. Lonżownik i karuzela.
Na miejscu jest trenerka ujeżdzenia.
a jaka trenerka ujeżdżenia tam teraz jest?
Czyż nie nasza forumowa Wergeel?
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
05 kwietnia 2016 14:32
Tak, Natalia Badura :kwiatek:
Jak by ktoś szukał czegoś taniego z dobrym karmieniem ale z paroma minusami to w ramiszowie ''biały piasek'' prawdopodobnie  będzie wolny boks od przyszłego miesiąca. 
Frans,  to co wiem, znajoma Asi od Tora, chce tam wsadzić swoją kobyłkę, bo u nas brak miejsc.
Frans kto rezygnuje?
darolga   L'amore è cieco
09 kwietnia 2016 10:50
Frans, tylko nie mów, że nas opuszczasz  🤬
darolga, Abeba nie stać mnie na inne wrocławskie stajnie  😉
Najprawdopodobniej  wałaszek stojący na przeciwko mojego grubaska  🙄

edit. Wartusia a o tym to nie słyszałam  🤣
ale ja się z dziewczynami mijam w stajni więc mało wiem co się dzieje.
A znalazłaś już jakąś miejscówę dla babki?
Mi przez myśl przechodzą łąki gdzieś w kotlinie  kłodzkiej  za 300zl
lub wywiezienie dziada do przyjaciółki na stałe do Wisły.

darolga   L'amore è cieco
09 kwietnia 2016 13:41
Frans - ufff!  Tak myślałam, że on, ale wolałam się upewnić, bo swego czasu rozpytywałaś o inne stajnie i zwątpiłam  😉 Grażynka by się zapłakała bez Twojego, tam na padoku wiosenne explosion of love  😁
Frans no niestety, na razie nie, u mnie tez kasa kiepska, szkoda że u tego Dareckiego wyznacznikiem przyjęcia konia jest wiek 🤔, tyle że u niego też drogo, a podobno nie ma nawet placu do jazdy. Ale było blisko.
czasem podpytam o nowe miejsca ale u p. Zosi mam pewność karmienia a teraz cały paśnik jest tylko dla naszej dwójki, a przyjeżdżam póki co 1-2 tyg więc zawsze ma co skubać(siano/słoma) na padoku wiec się już nie boje że stoi na czczo i zaczną się kolki  😉
Mam tylko dwie opcje przenosin: własny boks lub oddanie przyjaciółce czego w obecnej sytuacji życiowej nie wykluczam  😉

Frans no niestety, na razie nie, u mnie tez kasa kiepska, szkoda że u tego Dareckiego wyznacznikiem przyjęcia konia jest wiek 🤔, tyle że u niego też drogo, a podobno nie ma nawet placu do jazdy. Ale było blisko.


Tak wyznacznikiem był wiek ale tez i wymagania pensjonariusza tzn zakładanie derki ,kagańca itd a podczas rozmowy nie było pytania dotyczącego placu do jazdy wiec podobno jak sie nie wie to sie nie mówi prawda .pozdrawiam
DARECKI, sorry, ale głucha nie byłam, i w rozmowie wyszło że nie ma placu, bo preferuje się jazdy w terenie. Z drugiej strony, to naprawdę przykre że wiek konia jest wyznacznikiem przyjęcia go do pensjonatu. Co do derki, to mówiłam że tylko jak deszcz leje i to w okresie gdy jest zimno. A zakładanie kagańca to naprawdę wielki problem.... szczególnie że kobyła przyzwyczajona. No cóż w tych czasach, stary człowiek, koń, pies, to niepożądane zjawisko. Na marginesie jak się ogłasza że są wolne miejsca, to fajnie byłoby napisać jakie konie się przyjmuje, jeżeli ma się jakieś wyznaczniki. Mi jest po prostu przykro. 
Wyznacznik dziwny, ale każdy ma prawo prowadzić interes na własnych warunkach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się