Pensjonaty we Wrocławiu

Machnice już nie mają pensjonatu, przynajmniej jak z 2 tyg temu rozmawiałam z "obsługą" 😉


A tam w ogóle zaistniał choć na chwilę ten pensjonat, czy na planach się skończyło?
Bombal, zaistniał, zaistniał. Ale chyba tylko jakieś ich konie stały przez moment.
No jak ich, to ciężko o pensjonacie mówić 😉
Czy moglibyscie polecic mi kameralna stajnie tak do 30km od Wrocławia ?
Mam 2 konie u ktorych zdiagnozowano poczatki COPD dlatego najwazniejsze jest dla mnie jak najdluzsze padokowanie na trawiastych wybiegach ewentualnie piaszczyste ale z zadawanym sianem na padok, najchetniej z boksami angielskimi lub z dobrze wentylowana stajnia. Cenowo max 650zł
Jestem zmotoryzowana wiec dojade praktycznie wszedzie, odpadaja tylko okolice Jelcza - kompletnie nie moja strona....
Będę bardzo wdzięczna za pomoc....
Stajnie ramiszowskie są tanie z dobrym karmieniem i długim padokowaniem ale trawa na padokach licha.

W białym piasku jest jedno miejsce wolne, trawy na padokach prawie brak ale dostają koszoną lub siano, mają dostęp do wody na padoku.
W boksach sucho, choć wyrzucane raz w tygodniu to stajnia przewiewna i tragedii nie ma, kopyta suche nawet w zimie.
Stoją na dworze od ok 9tej do wieczora chyba że warunki pogodowe skrajne to siedzą w stajni (mega upały, lub ulewa bo w spokojny deszcz stoją na dworze) cena 550zł w tym jedzenie do woli  😉
Bombal, otworzyli, była oferta, ogłoszenia i możliwość wstawienia od "zaraz" itp - dla mnie to działający pensjonat. To że klienci nie zaufali - no cóż...
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
31 maja 2016 20:52
tulipan - Wisznię też biorę pod uwagę. O Psary pytałam, bo coś mi się obiło o uszy kiedyś, że tam nowa stajnia powstała, ale widocznie cos mi się pomyliło, albo plota.

Co do Machnic... na ich stronie pensjonat jest w ofercie, ale dziś tam dzwoniłam i faktycznie nie mają. Choć podobno temat wraca co jakiś czas i będziemy w kontakcie
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
01 czerwca 2016 07:29
milton-ka sprawdź tu: http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/46647?q=&kategoria=5&lokalizacja=1&widok=0&strona=
nie wiem czy odległość ok, ale ja z całego serca dla copdowców polecam. Moje ani razu tam nie kaszlnęły.
minus: to malutka stajnia, kameralna, bez hali raczej dla terenowców.
Konie całą dobę na pastwisku z prawdziwego zdarzenia, z rzeką, laskiem, wiatą tuż pod domem właścicieli. Karmienie bardzo fajne, boksy angielskie, jeśli jest potrzeba wsadzenia koni do boksu, albo klasyczne.
taggi chyba jest druga stajnia w Wiszni, ale o Psarach nic nie słyszałam. Może ktoś inny będzie wiedział  😉 A czemu się przeprowadzasz?
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
01 czerwca 2016 09:05
tulipan - wysłałam pw.
Zaraz za Wisznią jest nowa stajnia, całkiem fajna ale bez hali, w Piotrkowiczkach (Mienice) Stajnia Giżyńscy.

milton-ka- z tego co wiem w Mrozowie są wolne boksy, konie od rana do wieczora stoją na dworze - w okresie zimowym mają pasnik z sianem na padoku, a w okresie letnim pasa się na łace z wysoką trawa. Fajny plac do jazdy i tereny 😉 650 zł za msc
taggi, w Szewcach jak się wjeżdża to słabo wygląda, ale pod kątem jak ma koń jest super:
- karmienie 3x dziennie sianem i treściwą. Kupujemy też big bagi z wysłodkami, wtedy są one podawane przez obsługę i w ogóle cię temat nie interesuje.
- jak nie wydziwiasz z mieszaniem pasz, to są podawane, suplementy też.
- w stajni jest czysto, jasno i jest dużo powietrza.
- konie są długo na dworze.
minusem jest bezszałowy plac i padoki ziemne (dla mnie to nie problem, ale brakuje mi choćby słomy do skubania), wilgoć w siodlarni.
Ogólnie ja jestem z warunków bardzo zadowolona. Koń wygląda dobrze i zachowuje się jak głupek.
milton-ka- z tego co wiem w Mrozowie są wolne boksy, konie od rana do wieczora stoją na dworze - w okresie zimowym mają pasnik z sianem na padoku, a w okresie letnim pasa się na łace z wysoką trawa. Fajny plac do jazdy i tereny 😉 650 zł za msc


Plac chyba dopiero jest w remoncie? bo wcześniej był praktycznie nie do użytku - albo błoto albo kurz niemiłosierny, wiec napewno nie dla konia z copd. Podobnie niestety stajnia - słaba wentylacja i skład siana nad końmi. Wysoka trawa była tam ostatnio kilka lat temu a od tego czasu łąki nie były odnawiane - jakaś zielonka jest ale większość to chwasty omijane przez konie.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
01 czerwca 2016 21:18
Katija - pod koniec czerwca będę zwiedzała stajnie, więc prawdopodobnie do Was też wpadnę zobaczyć.
Dziekuje za namiary!
Stajnie Ramiszowskie znam i brałam wlasnie pod uwage bialy piasek, planuje jeszcze odwiedzic stajnię Febus bo wydaje sie najbardziej sensowna...  jednak jestem juz lekko poirytowana pensjonatami wroclawskimi... zawsze wydawalo mi sie ze wymagan nie mam wygorowanych: padok caly dzien, siano 3 x dziennie, codzienne sprzatanie i w miare przyzwoity plac do jazdy, a jednak jest z tym problem.... 
milton-ka hahaha witam Cię w moim klubie, tylko pod wrocławiem ciągle słyszę, że przesadzam i że moje wymagania są nie do zrealizowania. Ja jeszcze oczekuję odrobinę myślenia, a to już przerasta 90% pensjonatów  😉 ale jak znajdziesz takową, to proszę daj znać!
milton-ka, obejrzyj sobie Giżyńskich za Wisznią, stajnia nowa czysto, sucho, konie cay dzień na łąkach, karmienie bardzo dobre, jest plac i karuzela.
W Mrozowie faktycznie jest teraz remont placu.
Stajnia w trakcie odświeżania i porządków 😉
Konie na łące od rana do wieczora, w okresie kiedy nie ma trawy dostają siano do siatek na padok.
Łąki w tym roku są ok, nie są boskie, ale ok.

Ogólnie okolica jest piękna, tereny super, plac po remoncie mam nadzieję że będzie fajny 🙂

Dla koni z COPD/RAO jest mała stajnia z 3 boksami, w niej jest dobra wentylacja i można konia na pelet wstawić.
Siano w statkach to jakaś nowość, dobrze że idzie ku lepszemu dzięki Tobie 🙂
Katija - pod koniec czerwca będę zwiedzała stajnie, więc prawdopodobnie do Was też wpadnę zobaczyć.

zapraszamy 🙂
zapomniałam dodać, że wielką zaletą szewc jest też bardzo dobry dojazd do ozorowickiego lasu  😍
zapomniałam dodać, że wielką zaletą szewc jest też bardzo dobry dojazd do ozorowickiego lasu  😍

Tia, jadną z rzeczy, których najbardziej żałuję to brak w obecnej stajni ozorowickiego lasu - jakoż żaden inny nie jest taki fajny 🙁
[quote author=milton-ka link=topic=170.msg2551251#msg2551251 date=1464816289]
padok caly dzien, siano 3 x dziennie, codzienne sprzatanie i w miare przyzwoity plac do jazdy, a jednak jest z tym problem.... 
[/quote]

Witam w klubie, tyle, że mi plac nie potrzebny, ale żeby przyjęli ogierka :P
Wiem, ze może troche nie na temat, ale widzę, ze się tu wypowiadają prawie sami Wrocławianie. Mógłby ktoś polecić jakąś osóbke z okolic Wro, ktora dopasowuje i przy okazji sprzedaje siodla west ?
http://www.horsepassion.pl/ Nie z Wrocławia, ale byli niedawno 🙂
westunia   Dans la vie il fant avoir la passion
02 czerwca 2016 18:48
Koniom z Rao Mrozowa nie polecę. W samym środowisku coś musi jeszcze być że często się tam konie uczulają i kaszlą.. lub te co są uczulone kaszlą mocniej ..
Bombal- dzięki 😉 z tego co widzę ceny bombowe, ale może coś tańszego z używanych się znajdzie.
Hej. Moze cos polecicie. Zastanawiam sie nad wyslaniem konia na laki, macie cos godnego polecenia? Nie jest staruszkiem. Najchetniej 24/7 na dworze i duzo przestrzeni.
Chcialam go wydzierzawic, ale poki co nie ma chetnych, a zdrowie i tak mi nie pozwoli zbyt szybko wrocic do jazdy. Moze byc kawal od Wroclawia, byleby z jak najnizsza cena, bo do calej sytuacji zmuszaja mnie fundusze 🙁
I byleby byl jakis dojazd pociagiem/autobusem, jakbym chciala konia odwiedzac. I ludzie godni zaufania 🙂
Dwa stawy, choć tam nie ma jakoś bardzo dużo terenu i chyba nie stoją 24. Za to babki są super i można spokojnie konia powierzyć 😉
Też przez chwilę miałam wizję wysłania koni gdzieś dalej i taniej z powodów zdrowotno- rodzinnych, na szczęście udało się tego uniknąć. Polecam sprawdzić pensjonat w stajni Jackowa Góra w Świerkach ( tanio i duże łąki) okolice Nowej Rudy , Stajnie w Kozielnie okolice Paczkowa - chyba forumowy Janek to prowadzi ( też tanio i łąki), oraz rozejrzeć się w okolicach Ostrowa Wlkp. tam też widziałam oferty tanich stajni z łąkami.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się