Pensjonaty we Wrocławiu

Aa, faktycznie. To niestety ona, szkoda 🙁 Moja Branka jest jej córką, a na Bajce uczyłam sie jeździć jako dziecko. Swoją drogą Branka dół pyska to ma identyczny, normalnie jakbym widziała swoją kobyłę jak oglądam fotki.
Dziwne bo jak pisałam do Centaurusa czy mają takiego konia to mówili, że nie...
branka, ja na Bajce uczyłam się galopować.  Pierwszą glebę też z niej zaliczyłam...
Pierwszy galop też na Bajce zaliczyłam 🙂 ale nigdy z niej nie spadłam 🙂
tak troszkę poza tematem, ale może ktoś się zainteresuje: 10 grudnia na Partynicach odbędą się Mikołajkowe Towarzyskie i Regionalne Zawody w Ujeżdżeniu.
Więcej znajdziecie na fb -> https://www.facebook.com/partynicedressage/

Zapraszamy! 🙂

taggi   łajza się ujeżdża w końcu
23 listopada 2016 06:57
ja będę z Lilą!! 🙂😉 Miałam już w tym roku nigdzie nie jeździć, ale opcja tak blisko mnie zdecydowanie skusiła 🙂
Super! 😀 W takim razie do zobaczenia na Partynicach! 😀
Hej,
nie słyszał ktoś może o stajni w okolicach Wrocławia, w której są możliwości normalnej jazdy zimą (hala z jakimś porządnym podłożem) i mającej sporo wolnych boksów w pensjonacie ? Cena pensjonatu nie jest ważna.
Z góry dziękuję za informację  😉
KJ Bachmat w Pruszowicach. 😉
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
10 grudnia 2016 19:56
Krzyżanowice (tylko, że tu jest też szkółka i czasem jest spore obłożenie hali, ale da radę się wstrzelić ;-) , Ozorowice
Nie wiem jak Krzyżanki, ale w ozorkachz pewnością nie ma dużej ilości wolnych boksów 😉
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
10 grudnia 2016 20:45
no u nas w sumie też nie ma, ale ta "duża ilość".... hmm... to ile koni posiada ola144?😉
Pilnie poszukuje jakiegoś lokum dla niespełna 2 letniej klaczki. Lokum- tzn nie zależy mi na super pięknym pensjonacie z halą, a najlepiej łąki, padokowanie 24/h lub tylko na noc w stajni, z dobrym sianem. Koń wychowany, więc jakiejś specjalistycznej opieki jak to czasami bywa z odsadami nie trzeba. Budżet w pewnym stopniu ograniczony. Lokalizacja nie ma za dużego znaczenia. Wszelkiei informacje proszę na PW  :kwiatek:
No właśnie napisałam duża ilość, bo wszystko nie jest jeszcze do końca ustalone, ale tak mniej wiecej 4-6 koni 🙄
W Pruszowicach jest teraz sporo koni więc boksy są z 2-3 ale jest dużo handlowych, więc mogłabyś porozmawiać o rezerwacji 😉 zazwyczaj mamy tyle boksów w zapasie.
jest jeszcze stajnia Victor w Siedlcu  😁
W Bachmacie zostało wymienione podłoże?
Stoję od lipca wiec nie wiem. Na hali przed sezonem cos było robione.
Wrocław to pensjonatowa dziura niestety nawet z workiem pieniędzy jest kiepsko z miejscem bez dużych kompromisów ze strony klienta.

Znajoma przez chwile stała w Białym Lesie i była zadowolona mimo sporej odległości od wrocka.


Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
16 grudnia 2016 09:22
w Białym Lesie jeździ moja córka, ale konie trzymam w innej stajni- wolnowybiegowej.

Jeśli chodzi o warunki to w cenie 850zł jest karmienie 3 razy dziennie, padokowanie od rana do południa, siano 2x dziennie, jednak porcje nieduże, jakościowo dobre, słoma również fajna (przechowywane pod dachem, a nie pod chmurką), wybierane i dościelane 2x dziennie, hala z podłożem piaszczystym, duży plac a nawet połączone dwa- czworobok i plac skokowy z kwarcowym pielęgnowanym podłożem, fajne tereny, myjka wewnętrzna, zakładanie derek, ochraniaczy, podawanie supli i pasz, dodatkowo płatne solarium i karuzela. Dla wygody pensjonariuszy siodlarnia z zapleczem kuchennym i toalety, restauracja z widokiem na halę i hotel, plac zabaw dla dzieci, pełne wyposażenie skokowe.
Stajnia robi dobre wrażenie, jest czysto, nie śmierdzi obornikiem, konie zadbane. Padoki, jak padoki ani wielkością ani trawą nie grzeszą, ale są całkiem przyzwoite.
Ja stałam w Białym Lesie przez pół roku. Ani razu w sezonie nie jeździłam na hali, podłoże na zewnątrz jest naprawdę TOP. Jeżeli chodzi o opiekę to byłam bardzo zadowolona - pod moją nieobecność koń miał chłodzone nogi, nakładaną glinkę, spacerowano z nim w trakcie kontuzji, zajmowano się jak "swoim" i o wszystkim byłam od razu informowana.
Na prośbę koń dostawał więcej siana, nie było z tym problemu, choć - faktycznie - nie jest to siano non-stop.
Za karuzelę dopłacało się 30 zł więcej miesięcznie niż za padokowanie.

Minusem może być fakt, że nie ma lonżownika (choć przez chwilę był 😉), a lonżowanie dozwolone tylko na hali, na której były w czasie mojego przyjazdu jazdy rekreacyjne, więc często musiałam z tego rezygnować lub czekać.
Rekreacja jest mała, plac na tyle duży, że można bez przeszkód komfortowo jeździć w szczytowych godzinach.
Pilnie poszukuje jakiegoś lokum dla niespełna 2 letniej klaczki. Lokum- tzn nie zależy mi na super pięknym pensjonacie z halą, a najlepiej łąki, padokowanie 24/h lub tylko na noc w stajni, z dobrym sianem. Koń wychowany, więc jakiejś specjalistycznej opieki jak to czasami bywa z odsadami nie trzeba. Budżet w pewnym stopniu ograniczony. Lokalizacja nie ma za dużego znaczenia. Wszelkiei informacje proszę na PW  :kwiatek:


I ja i ja szukam czegoś podobnego.
Zależy mi na porządnej ilości siana i wybiegach 24/h z wiata lub tylko nocki w stajni. Tresciwki mam swoje, ale jak nie bedzie opcji ze 'bez owsa taniej' to tez bedzie ok. Najchetniej cos przydomowego a nie typowy pensjonat. Na trasie Wrocław-Trzebnica, Wrocław-oborniki/brzeg dolny, Do ok 30km od północnej granicy Wrocławia
Mika99 a może gospodarstwo rolne w pierwoszowie? Tam konie sporo na dworzu choć nie całą dobę.
a coś więcej o pierwoszowie? lokalizacja dla mnie genialna  🙂
Jakiś adres, strona, telefon, nazwisko ?
KaChna [[a]]https://www.facebook.com/Fia%C5%82kowski-Zbigniew-Gospodarstwo-Rolne-252934998118811/[[a]]
Trzeba pojechać i zobaczyć.
Hej, wie ktoś może, czy u Giżyńskich w Piotrkowiczkach są jakieś wolne boksy ?
Zadzwoń, bardzo mili ludzie  😉
Stał lub stoi ktoś w Ramiszowie u p. Millera.?  Jakie warunki i ogólna ocena. Będę bardzo wdzięczna  🙂
a która to stajnia? bo nazwisko mi nie pasuje do żadnej... 😉
Stajnia po lewej stronie jeżeli wjeżdża się od Pawłowic.  🙂
leci pw
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się