Pensjonaty we Wrocławiu

A to ja z kolei o Borowej się pozytywnie wypowiem, stoję ze dwa tygodnie, w zasadzie wszystko jest ogarniane przez właściciela i wszelkiego rodzaju "pomoce stajenne"- o wszystko pytają jak ma być, realizują i jeszcze właściciel bardzo często podchodzi i pyta czy czegos nam nie brakuje, generalnie bardzo miło. Podłoże na hali wcale złe nie jest, chyba piach z trocinami- nie ubija się i generalnie ja jestem zachwycona po całej zimie jazdy na trawie z błotem, ale to może właśnie tego kwestia :p Ostatnio wiem ze kilka osób się skarżyło na nawierzchnie to już następnego dnia (jak jeździłam przyszedł właściciel stajni i zapytał jedna z trenerek do kiedy ma zajęcia bo chcieliby z traktorem wjechać, także szaxun za reakcje, bo owa trener zgłosiła to w poniedziałek, a już we wtorek wlasiciciel pojawił się na hali. Z tym ze paka nie przywieziona tez nie ma problemu, udostępniono nam miejsca w siodlarni rekreacyjnej a nawet dostaliśmy starą pakę na tymczas, kwestia żeby trzeba umyć, trochę generalnie odgruzować i pomalować. Konie w super warunkach stoją, sianko, słoma dosypywane cały czas, stajenny cały czas na miejscu, wlasciwie mieszka w stajni w której stoimy, ma drzwi do swojego "mieszkania" gdzie zawsze można zapukać po jakieś klucze, pytanie i tak dalej. Nawet przez pensjonariuszy z innych stajni smzostalismy bardzo ciepło przyjęci, instruktorzy rekreacji zagadują... No podoba mi się i to bardzo, mam nadzieje ze zostaniemy jeszcze dluuugo 🙂
Karciaak, specjalnie po to się zarejestrowałas żeby o tym napisać? ;-)
Nieee, co Ty :p Siodełko kupuje, a sprzedawca podał kontakt jedynie przez Re Volte 😀 Zawsze jedynie przeglądałam dział z ogłoszeniami, ale do tej pory zawsze kontaktowałam się ze sprzedawcami telefonicznie/przez maila. Stwierdziłam ze jak się już zarejestrowałam to poprzeglądane wątki, zwłaszcza te, które w jakiś sposób mnie dotyczą 😀
Polećcie jakąś stajnie z dobrym dojazdem z Żernik ? mam blisko do AOW.
zależy mi na pastwiskach, oświetlonej ujeżdżalni, dobrym karmieniu, możliwości postawienia konia na czymś innym niż słoma.
nie za milion monet.
Mogę prosić o jakieś aktualne opinie o Smolcu ?
Moja znajoma uciekała ze smolca kilka miesięcy temu, nie doscielali, stajenny wiecznie napity, zapleśniałe siano (wysyłała mi zdjęcia), Kiedy kon uciekł z pastwiska nie została w ogóle zawiadomiona, a obok są tory kolejowe... Wypuścili jej tez kontuzjowanego konia na padok, mimo prośby, by tego nie robić i z tego co pamietam dali pełną dawkę owsa, mimo ze prosiła o mniej. Ja bym nie stawiała, chyba ze przez te kilka miesięcy wszystko się diametralnie zmieniło, w co nie wierze :p
Polećcie jakąś stajnie z dobrym dojazdem z Żernik ? mam blisko do AOW.
zależy mi na pastwiskach, oświetlonej ujeżdżalni, dobrym karmieniu, możliwości postawienia konia na czymś innym niż słoma.
nie za milion monet.
Mogę prosić o jakieś aktualne opinie o Smolcu ?


A Wojtkowice?
Nie wiem jak z żernik, ale z samego centrum dojazd do Wojtkowic kaplica 🙁 Autobus tylko o 13 z czymś z. Wroclavi, a w internecie podane autobusy które nie funkcjonują. Za to stajnia fajna, moja inna znajoma jeździ tam bab prywatnych koniach i sama nam polecała na przeniesienie, No ale niestety dojazd był przegrany 🙁
Ja dojeżdżam autem więc do Wojtkowice  nie mam złego dojazdu. Tylko cena 900 zł,  to trochę sporo. Coś do 800 najchętniej bym znalazła 😉
Poszukiwany kameralny pensjonat od strony Psiego Pola -> kierunki: Jelcz Laskowice, Oleśnica, Trzebnica.
Jeśli chodzi o wymagania: towarzystwo do zabawy dla wałacha, stały dostęp do wody, łąki/padoki z trawą w okresie wiosenno-letnim, padoki z sianem w okresie jesienno-zimowym, pobyt konia na dworze od rana do wieczora, piaszczysty kątek do jazdy, spokojna okolica i piękne tereny.  🙂 Cena max. 800zł
Może zna ktoś z Was takie miejsce i mógłby mi polecić ?

Kawałeczek za Jelczem jest stajnia spełniająca większość tych wymogów. KJ Volta Miłocice Małe. Jeżdżąc w tereny i chodząc na spacery od 3 lat obserwuję tą stajnię przez płot 😉 ( swoje konie trzymam po sąsiedzku). Konie wychodzą na padoki piaszczyste zimą i trawiaste latem w stadkach po kilka sztuk, mają siano, są derkowane. Okolica spokojna bo to ubocze wsi, tereny zajefajne zjeździłam je dość dokładnie 🙂 prosto ze stajni wyjazd w teren bez przejeżdżania przez asfalt. Daleko od torów kolejowych i innych takich atrakcji. Mają dwie ujeżdżalnie zewnętrzne i halę. Konie wyglądają na dobrze odżywione i zadbane. Co do reszty się nie wypowiem, warto zadzwonić lub pojechać. Mają profil na fb. Nie wiem jak z kameralnością bo jest rekreacja, może wypowie się ktoś kto trzyma tam konia. Miejsce na pewno warto zobaczyć.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
25 lutego 2018 18:18
Matrix w volcie na pewno wyższa cena niż 800 zł
Nie wiem jaka cena, ale może warto dopłacić 😉... o ile są wolne miejsca.
Na cito poszukuje stajni we Wrocławiu lub okolicy do której będę jechała maksymalnie 20km. Niestety mam mały budżet i najchętniej zmieściłabym się do 850 zł - czy polecacie coś?
Stałam w Stajni Szewce od Listopada ale niestety zmieniają się dzierżawcy od kwietnia i cena pensjonatu za 1150 zł mnie przeraża. ( a nie sądzę aby kobitka zrobiła w dwa tygodnie ośrodek olimpijski tym bardziej w takim miejscu)
animalia, wiem, kto to będzie prowadził i wiem, jakie są plany szybkich inwestycji. Może pogadaj z przyszłą prowadzącą bo z tego co się orientuję będzie to warte swojej ceny.
Na cito poszukuje stajni we Wrocławiu lub okolicy do której będę jechała maksymalnie 20km. Niestety mam mały budżet i najchętniej zmieściłabym się do 850 zł - czy polecacie coś?


Może zapytaj w Pierwoszowie tam poniżej 800.
Ramiszowskie stajnie jeszcze masz w niskiej cenie ale nie potrenujesz tam za to koń będzie najedzony, chyba w białym piasku jest boks wolny ale nie jestem pewna.
Zerknij może jeszcze do (edit.nazwa) Bonza.

Bo potem to już... no w sumie to nie ma chyba zbytnio już nic poniżej 950.
animalia, wiem, kto to będzie prowadził i wiem, jakie są plany szybkich inwestycji. Może pogadaj z przyszłą prowadzącą bo z tego co się orientuję będzie to warte swojej ceny.


Kto?

[quote author=animalia link=topic=170.msg2761672#msg2761672 date=1519763168]
Na cito poszukuje stajni we Wrocławiu lub okolicy do której będę jechała maksymalnie 20km. Niestety mam mały budżet i najchętniej zmieściłabym się do 850 zł - czy polecacie coś?


Może zapytaj w Pierwoszowie tam poniżej 800.
Ramiszowskie stajnie jeszcze masz w niskiej cenie ale nie potrenujesz tam za to koń będzie najedzony, chyba w białym piasku jest boks wolny ale nie jestem pewna.
Zerknij może jeszcze do Bonanzy.

Bo potem to już... no w sumie to nie ma chyba zbytnio już nic poniżej 950.
[/quote]

W Pierwoszowie brak miejsc i ustawia się kolejka  😉 Może Mienice u Giżyńskich? Albo Bonza w Godzieszowej?
Na cito poszukuje stajni we Wrocławiu lub okolicy do której będę jechała maksymalnie 20km. Niestety mam mały budżet i najchętniej zmieściłabym się do 850 zł - czy polecacie coś?
Stałam w Stajni Szewce od Listopada ale niestety zmieniają się dzierżawcy od kwietnia i cena pensjonatu za 1150 zł mnie przeraża. ( a nie sądzę aby kobitka zrobiła w dwa tygodnie ośrodek olimpijski tym bardziej w takim miejscu)


stajnia Horda będzie mieć miejsca.
Jest jeszcze stajnia w Rolantowicach i Podgaju, może ktoś wie coś więcej.
Ciekawe co będzie w takim razie w Szewcach. Stajnie i miejsce dobrze znam i obawiam się, ze bez gruntownego a co za tym idzie długotrwałego remontu się nie obejdzie. No i cena chyba zostanie podwyższona po podwyższeniu standardu a nie przed ?
kruszon niestety pensjonat idzie w górę od pierwszego kwietnia. Nowi dzierżawcy wchodzą tam od 19 marca z remontami. Też byłam dobrej myśli, że cena będzie podwyższana adekwatnie do podwyższanego standardu - niestety nie idzie to w parze u tych dzierżawców. Wszystko rozumiem, też jestem człowiekiem i wiem, że gdybym inwestowała tak ogromne pieniądze jak ta Pani to również chciałabym aby inwestycja mi się zwracała. Teraz mi się nasuwa pytanie czy cena specjalnie nie jest zaporowa i czy aby przypadkiem nie chce pozbyć się pozostałych pensjonariuszy dla własnego świętego spokoju.
Gdyby się chciała pozbyć to dała by wypowiedzenie, a tak nawiasem to rozmawialiście z nowym dzierżawcą może dało by się wynegocjować jakiś rabat na czas niedogodności.
Animalia ile razy w tyg jesteś u konia? Bo przy obecnych cenach i standardzie wrocławskich stajni lepiej poszukać czegoś dalej od granic miasta.

Choć 50min dojazd do stajni w jedną stronę jest uciążliwy to sporo moich znajomych, jak i ja sama wolimy (w różnych kierunkach) trzymać konie ponad 50km wrocka.
Warto poszukać okolice świdnicy, legnicy, dzierżoniowa.
kukusiowa   rude szczęście :)
20 marca 2018 16:10
Gdzie w okolicach Wrocławia znajde wolnowybiegówke z wiata, stałym dostępem do siana oraz wiatą? Dla wałaszka z problemami oddechowymi 🙁
Popytaj w Wietrznej Stajni.
Teochę nie w temacie pensjonatowym ale stajennym

Mogłybyście polecić mi jakąś stajnię/osobę prywatną nie z tych TOP gdzie można umówić się na teren? Mam dużą ochotę pojeździć w teren, powłóczyć się po lasach i miło spędzić czas w siodle niekoniecznie w wielkim zastępie.... Zna może któraś z Was takie miejsce? Gdyby jeszcze było to nie za miliony monet to jeszcze lepiej  :kwiatek:
U Repki może???
stoi ktoś z re-voltowiczów w Amazonce w Chwałowicach ?
Stajnia Horda w Księgnicach . Stoję tam ze swoją klacz dojazd pociągiem co 1h z Wrocławia. Cena 500zł.
Trochę odejdę od tematu. Szukam możliwości powsiadania na konie, jakies spacery w teren, praca ujezdzeniowa. Chetnie północ Wrocławia. Moze ktos nie ma czasu i szuka osoby na 2 dni w tygodniu? :-)
Ja też w innym temacie. W weekend miał być u mnie weterynarz. M. Kornaszewski nie zjawił się i staram się do niego dodzwonić bez skutku. Czy ktoś wie co się z nim może dzieje ? Czy może jest na urlopie ? Kurcze nigdy nie miałam z nim problemów. A tu się zastanawiam czy przypadkiem nie chce mu się tak daleko jeździć. (Znajoma mówiła że na partynice też nie moze dojechać prawie od dwóch tygodni ) więc nie wiem czy mam się dalej do niego dobijać czy dać sobie spokój.
A w okolicy partynic jakiś dobry weterynarz od nóg ? Henklewskiego raczej nie chce .

Edit: już udało mi się skontaktować z wetem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się