Pensjonaty we Wrocławiu

a w Krzyżanowicach są wolne boksy?
I z  kim tam można jeździć?

Powie mi ktoś coś na temat KJ Borowa?
KJ Borowa miejsce z dość dogodnym dojazdem dla niezmotoryzowanych (pkp, pks, bus), miejsce z bardzo dużym potencjałem(duża hala, plac zewnętrzny, trawiaste padoki, lonżownik, przy lesie nie wiem czy jest karuzela. Swego czasu miejsce tętniące życiem jeździeckim ( organizator zawodów regionalnych). Gdyby tylko ktoś chciał to poprowadzić, mogłoby znowu być całkiem fajnie.
czyli że aktualnie w ogóle nie śmiga?
taggy Jasne, że się znamy, Ada od Wonderful'a 🙂
W Krzyżanowicach jest możliwość padokowania w dwóch turach.
Ale trzeba iść powiedzieć, że się tak chce, bo normalnie puszczają na pół dnia.

Jak tam się ma Twoja Lilijka? 🙂
Bardzo dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi 🙂
przemyślałam sprawę i jednak zostanę na pierwszy miesiąc tu gdzie jestem pilnie obserwując i negocjując co się da, a jednocześnie odwiedzę Krzyżanowice, Warzyna/ę? i Ramiszów. Myślałam też o Zbytowej 'Nad Stawem' (ktoś słyszał?) - fakt dojazdu tam nie ma, ale koń podobno miałby bardzo dobrze i może udałoby się zabierać z pensjonariuszami. Nie ukrywam, że nie jestem w stanie płacić 900zł za pensjonat więc inne stajnie odpadają.
Ja znam dobrze Zbytową, bywam tam regularnie i bym zdecydowanie poleciła, niestety obecnie wszystkie boksy są zajęte i nie wygląda na to, żeby coś się miało zmienić. Chyba, że jedna z pensjonariuszek weźmie swojego konia do siebie na zimę, ale do zimy jeszcze trochę zostało i nie wiem jakie ostatecznie są Jej plany.

Z opcji które wymieniłaś wydaje mi się, że Warzyna ma najlepsze warunki dla koni, ale najtrudniej tam z dojazdem dla niezmotoryzowanej osoby.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
01 października 2014 21:26
Dilayla - o proszę😉 Fajnie, że na r-v jest ktoś od nas 🤣 co do padokowania, to kurczę... nie wiem już teraz sama o co chodzi, bo jak ja przychodziłam to Lila chodziła 2 x dziennie - na tym mi zależało tym bardziej że ma szpata. Potem dostałam info (jak była jeszcze Renata) że nie ma już takiej możliwości. Spróbuję zagadać jeszcze raz w takim razie 🙂
Byłam na Hannie i podobno konie dostają dużo siana, więc nie wiem już, jak to jest... Rozmawiałam z pensjonariuszką i jej koń wygląda naprawdę jak pączek w maśle  😁
W sumie jedyny minus jest taki, że konie są padokowane tylko do popołudnia, a nie do wieczora, ale to i tak dobrze.. Idę tam tylko na zimę, więc jednak hala w tym przypadku wygrywa :p
Branka, do miejscowosci przed Warzyną jezdzi pociąg z dworca głównego 30minut, potem na nogach spacerek 10minut, noo moze 15😉 wiec dojazd jest w miare ok dla niezmotoryzowanych🙂
Bardzo dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi 🙂
przemyślałam sprawę i jednak zostanę na pierwszy miesiąc tu gdzie jestem pilnie obserwując i negocjując co się da, a jednocześnie odwiedzę Krzyżanowice, Warzyna/ę? i Ramiszów. Myślałam też o Zbytowej 'Nad Stawem' (ktoś słyszał?) - fakt dojazdu tam nie ma, ale koń podobno miałby bardzo dobrze i może udałoby się zabierać z pensjonariuszami. Nie ukrywam, że nie jestem w stanie płacić 900zł za pensjonat więc inne stajnie odpadają.


W takim razie Krzyżanowice i Warzyna odpadają 🙂
W ogóle jest jeszcze jakaś stajnia z halą za mniej niż 800-900zł?
Warzyna 800zl, wiec chyba sie miesci? 😉
Roscisławice 700zł
Strzegom - Żółkiewka 600 zł.
Lizawice - chyba, że coś się cenowo zmieniło ostatnio;
asiek13 - na Hannie przy współpracy z obsługą można się dogadać o puszczanie koni po południu, poza tym jest opcja odpłatnego wypuszczania na kwatery.
Stare Wojnarowice chyba 700zł?? czy sie mylę?
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
02 października 2014 12:54
Gostar 700 zł  😍 , ale to Jelenia ;P
Łaciata   Forever in my heart ♥
02 października 2014 15:22
Stare Wojnarowice - 600zł mała stajnia (owczarnia) , 700zł duża pałacowa.
około 80 km od Wrocławia - stajnia GROM, Gierałcice - 500 zł  z halą🙂, warunki de lux 😍 Od prawie 3 lat już tam mieszkam z dwoma kopytnymi.
Łaciata   Forever in my heart ♥
02 października 2014 17:35
ewamloda - Stajnia piękna 🙂 Jak z dojazdem z Wrocławia dla niezmotoryzowanych?
Chciałam się zapytać o stajnię w Wilczycach. Widzę, że ma dobrą lokalizację. Mógłby ktoś mi opowiedzieć o warunkach jakie tam panują, co stajnia posiada? 🙂
Łaciata kilka razy zdarzało mi się, że jechałam pociągiem - kierunek KLUCZBORK, około 1 h 45 minut, od stacji jest jakieś 2,5 km do stajni przez wioskę, bo stajnia na końcu, ale zawsze umawiałam się i albo właściciele albo od niedawna nowi pensjonariusze mnie odbierali. Teraz śmigam autem, często też zabieram się z inną pensjonariuszką z Wrocławia autem, która też trzyma tam konia od ponad roku. Dzielimy się, ale jestem regularnie u koni - co tydzień od piątku do niedzieli. Mam tutaj gdzie przenocować, więc jest mi na pewno łatwiej. Moja znajoma nocuje u mnie, więc też nie narzeka na odległość, a warunki, cena = miód, malina 😍 no i kameralnie- jest nas teraz w sumie w pensjonacie 5 osób, więc rodzinnie bardzo !!!
A tak z ciekawości, jak cenowo jest w Krzyżanowicach? 😉
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
02 października 2014 20:22
w Krzyżanowicach 900 zł.
około 80 km od Wrocławia - stajnia GROM, Gierałcice - 500 zł  z halą🙂, warunki de lux 😍 Od prawie 3 lat już tam mieszkam z dwoma kopytnymi.

Stajnia tez idealna dla konia na urlopie/emeryturze - poza halą mają tam fajne pastwiska i naprawdę bdb opiekę 🙂. Moje 2 kobyłki były tam na wyźrebieniu. Wszystko było na głowie gospodarzy, konie odebrałam w fajnej kondycji, wszystko świetnie dopilnowane. Jestem pewna, że koń emeryt także byłby tam kwitnący.
ewamloda - sa wolne miejsca u Was?
No dobra, to jest trochę tych stajni z halami w przystępnych cenach, chociaż niektóre kawałek od Wrocławia - jak Żółkiewka. Ale już Rościsławice i Wojnarowice nie tak daleko. Rościsławice w ogóle zrobiły na mnie baardzo dobre wrażenie jak tam byłam.

Sonkowa - ja stałam w Wilczycach ale jakieś 5-6 lat temu. Było tam wtedy trochę mankamentów (w tygodniu padokowanie tylko po południu, trochę mało siana i w moim odczuciu za mało ściółki i to dość pylącej - ale nie od początku tak było. Ale mimo wszystko mój koń dobrze tam wyglądał i czuł się ok (choć bez porównania do obecnego miejsca 🙂 ). No i Wilczyce to stajnia rekreacyjna, jak nie lubisz kręcących się dzieciaków i studentów po stajni to odradzam. Nie wiem zupełnie jak jest teraz, to taki szmat czasu że może być super, a może być źle, nie wiem. przejedź się tam i obejrzyj 🙂 ).
A jak teraz cenowo w Wielkiej Lipie?
Długo to była stajnia z bardzo fajnymi warunkami do treningu i dla konia, a przy tym w mocno przystępnej cenie i nie tak daleko od Wro.
Wielka Lipa 750zł, karuzela płatna dodatkowo.
[quote author=ami_071 link=topic=170.msg2194063#msg2194063 date=1412280469]
ewamloda - sa wolne miejsca u Was?
[/quote]
Niestety, wszystkie boksy (10) zajęte i na razie nie zapowiada się, żeby się coś zwolniło w najbliższym czasie. Ale jeśli coś się zmieni to się odezwę... .
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się