Stajnie na Śląsku

xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
13 października 2014 22:59
Ava, polecam Dream Ranch w Bieruniu.
Więcej na PW 🙂
Pilnie poszukuje stajni w okolicach Pszczyny z NORMALNYMI warunkami (nie interesuje mnie stajnia u Schotta, Standury czy Leśniczówka)
Słyszał ktoś coś o stajni w Janowicach u p. Krystyny? jakie warunki ? stajnia widze super, a ujeżdzalnia? zrobiona czy dalej robiona?
ktoś coś?
hej! macie jakieś tereny godne polecenia? chcemy wybrać się jutro ma dłuższą wycieczkę (oczywiście dowóz koni przyczepką) ale wszystkie trasy w pobliżu Bytomia mamy zjeżdżone wzdłuż i w szerz.
kasik, polecam Jurę 😉 do nas często przyjeżdżają ludzie z końmi żeby sobie pojeździć. od Bytomia to średnio godzina, z przyczepą może półtorej drogi. a tereny świetne 🙂
ushia   It's a kind o'magic
18 października 2014 10:56
Hej!
Mam nadziej ze nie popelniam faux pas pytajac w wątku śląskim o stajnię z Górnego Śląska 🙂

czy jakaś życzliwa dusza może mi przybliżyć lokalizację "Stajni Nad Jeziorem" w Gliwicach?  :kwiatek:
będę tam podróżować z Krakowa, czyli pewnie przez Katowice i nijak nie mam pojęcia co gdzie i jak

W internecie jest wpisane, że na Ziemięcickiej, ale nie warto się tym kierować.
Stricte w Gliwicach, wylądujesz na Toszeckiej, zapewne będziesz jechać od strony centrum. Trzeba dojechać, aż do zjazdu na "kąpielisko" na Czechowicach, które znajduje się na Rekreacyjnej.
Na końcu tej ulicy jest parking po lewej (za główną bramę nie ma wjazdu) - na dołączonym zdjęciu P w kółeczku.
Następnie z buta wejść na teren Czechowic i ścieżką kierować się aż do samej stajni.

Dołączam mapkę:
Livia   ...z innego świata
19 października 2014 19:27
ushia, jeśli można spytać, co sprowadza cię do tej stajni? Byłaś tam dzisiaj na warsztatach z masażu? 🙂
Witam,
Jestem tu nowa, zakladam temat - nie wiem czy byl taki ostatnimi czasy.
pochodze ze slaska (Gliwice) i przejrzalam juz wszystkie mozliwe strony ale nie potrafilam nic znalezc wiec to forum jest dla mnie juz ostatnia deska ratunku 
Czy ktos wie moze, czy w Gliwicach badz w okolicach - a przynajmniej tam gdzie kzk gop dojezdza- nie szuka ktos osoby do jazdy na koniu? Tzn, za prace badz po prostu ktos nie ma czasu?
Bede wdzieczna za kazda pomoc.
Witam, czy mógłby mi Ktoś polecić doświadczoną osobę w pracy z młodymi końmi- głównie chodzi mi o pracę z ziemi- a jeszcze lepiej osobę stosującą (choć niekoniecznie)naturalne metody. Najlepiej kogoś kto mógłby dojeżdżać w okolice Katowic- kilka spotkań w "trójkącie" 🙂 Będe wdzięczna za odp 🙂
Pozdrawiam
gdzie dokładniej w okolicach Katowic?
Wiecie może czy gdzies na Śląsku w sezonie halowym będa organizowane jakies Parkury Otwarte lub ZT włącznie z konkursem 90cm?
ZT tylko w Zbrosławicach, PO być może Jaworzno.  😉
Raczej warto zerknąć do małopolskiego..
Raczej warto zerknąć do małopolskiego..

w Facimiechu są Parkury Szkoleniowe 13 - 14 grudnia 2014
Niestety u nas na Śląsku bida z halówkami. Ja polecam Facimiech i Michałowice. Odległość niedaleka , a warunki bdb.
Witam
nie jestem ze śląska, ale ostatnio często tam bywam i być może będę potrzebować miejsca w jakiejś stajni dla mojego konia. Interesują mnie okolice Pszczyny, Miedźna, Goczałkowice, Gilowice itp. Widziałam jedną stajnie w Miedźnej, ale nie wiem jak ona się nazywa, był tam jakiś tor crossowy rozstawiony, podobno co roku odbywają się tam jakieś zawody. Wie ktoś może co to za stajnia i ma do niej jakis link? Byłabym ogromnie wdzięczna. Bardzo zależałoby mi na stajni z halą i pastwiskami za rozsądną cene 🙂
W Miedźnej to pewnie to: http://www.hipodromfiveoaks.pl/ chociaż z zawodami co roku nie przesadzajmy 😉
O dziękuje bardzo, widze to jakaś taka stajnia bardziej sportowa Five Oaks? a jakaś stajnia z halą jest gdzieś w tamtych okolicach ?;>
O Five Oaks nie wiem wiele oprócz tego, że jest tam kros i Skrzypczak. Z halą przychodzą mi na myśl Jawiszowice: http://www.msmwestern.com/
To msm western to już małopolskie jest tak? A jak wyglądaja stajnie w okolicach Katowic, Tychów? Trudno jest o stajnie z halą?
blad
Polecacie stajnię AZS Lukasyna w Gliwicach? Czy mają tam pensjonat? Jeżeli tak to jak z warunkami dla koni (boksy,padoki) i dla ludzi? Jest możliwość indywidualnych treningów pod kątem ujeżdżenia na własnym koniu lub jednym z koni stajennych?
Kora16 hala jest jeszcze w stajni Kokoszyce przy domu rekolekcyjnym (Wodzisław Śl) tyle że jest mała
Livia   ...z innego świata
12 listopada 2014 13:22
Mirinda, pensjonat w Lukasynie na pewno mają, konie wychodzą tez w stadach na padoki, choć nie wiem, na jak długo. Warunki dla ludzi raczej w porządku, dla koni - nie wiem, bywam tam okazyjnie tylko 😉 Trenerka skokowa jest, nie wiem jak z ujeżdżeniem.
desire   Druhu nieoceniony...
12 listopada 2014 13:26
olga96, to już lepiej i bliżej Trachy :P
Kora16 trudno. Na Śląsku w ogóle trudno o zestawienie dwóch rzeczy: pastwiska( ale takie prawdziwe, nie jakiś zielony meszek 😉 )  i hala ( też jakiś ludzkich wymiarach, bez słupów w środku i innych dziwnych wynalazków). W sumie nie dziwię się bo ja sama przeliczałam koszta wybudowania ,  z dobrym podłożem hali ( przy czym pastwiska już mam) . Jeśli chciałoby się zaoferować te dwie rzeczy na poziomie, plus dobrą opiekę , wiedzę , infrastrukrę ok, to cena musiałaby być 800-  900zł miesięcznie. A każdy chce tanio . Takie rzeczy to tylko w erze  😉
A jeśli chodzi o sama halę, to ze słupami w środku masz arabkę, hala jest także w Bobrku i jakaś prywatna stajnia przy stacji benzynowej w Oświęcimiu,  ale to już młp. Leo chyba buduje

Nie w Oświęcimiu, a w Grojcu, jeszcze trochę na południe. Hala jest też w Kętach, przy samej granicy z woj. śląskim, ale od strony Bielska.
Tak Grojec, znalazłam nawet stronę:
http://a-prim.herokuapp.com/
Pensjonat 1000zł
Kora16 trudno. Na Śląsku w ogóle trudno o zestawienie dwóch rzeczy: pastwiska( ale takie prawdziwe, nie jakiś zielony meszek 😉 )  i hala ( też jakiś ludzkich wymiarach, bez słupów )(...). Leo chyba buduje

Juz kilka miesięcy nie byłam więc podejżewam że hala w Leo juz jest gotowa bo ostatnio prace były bardzo zaawansowane. 🙂
Leo w Tychach ma i hale i taaaaaaaakie pastwiska, że juz o dobrej nawierzchni na ujeżdżalni zew nie wspomnę i stajni (tej nowej)🙂 Pytanie czy ma wolne boksy 😉 W każdym razie na ta chwile dla mnie stajnia ideał 😉 Przynajmniej patrząc z zew. Bo nie mam własnego konia i byłam tylko kilka razy u kogoś w odwiedzinach 🙂
Nie mam pojęcia czy hala już jest, ale dla mnie jako osoby zewnątrz Leo jest na prawdę dobra stajnią. Chyba jedyną gdzie na tą chwilę mogłabym swojego konia wstawić. A jak tam z ceną no i czy hala stoi?
Ja do niedawna stałam z koniem w Leo, przeniosłam go z powodu mojej przeprowadzki. Mogę z czystym sumieniem polecić tą stajnię.  Ma najlepszego pod słońcem stajennego w starej części 🙂 Wszystko jest tak jak być powinno, inne stajnie powinny brać przykład.
Bywam w Leo odwiedzić znajomych (część pouciekała z innych stajni) i nigdy nie widziałam nic do czego mogłabym się przyczepić. Na pensjonat są nieziemskie kolejki, ale opłaca się czekać 😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się