Stajnie na Śląsku

Vena odpada, ochaby tez, bardziej w sumie mi chodzilo czy jest gdzies blisko zbrosow postawić konia bo najbardziej chcialabym z juz sprawdzonym trenerem 😉 ale dzieki wielkie
Uprzejmie donoszę, że będąc przejazdem na śląsku byłam pojeźcić u Ani.ek w Gostyniu (Gostynie? nie wiem jak się to odmienia 🙂 i zdecydowanie polecam. Aż dziw, że w takiej cenie można jeszcze znaleźć takie fajne miejsca - jazdy w 2 osoby na bardzo fajnych koniach, można się zdecydowanie coś nauczyć - z tego co widziałam od lonży, grubo powyżej brązowej czy nawet srebrnej odznaki 🙂 Szkoda, że na co dzień mieszkam tak daleko 😉
Hej , polecam  jazdy w KJ Impuls Dąbrowa Górnicza, wczesniej był tam  tylko sam pensjonat a od miesiaca ruszyły jazdy rekreacyjne. Do dyspozycji sa 2 koniki rekreacyjne  wiec tłoku na ujezdzalni nie ma. Instruktorki fajne, zaangażowane w prowadzenie jazdy na kazdym poziomie. Miejsce godne polecenia!
Witam
Od lat czytam i zazdrosciłam aż wreszcie nadszedł dzień w którym stałam się właścicielką pięknej czterokopytnej przyjaciółki. Zakup udany klaczka przepiękna i najmądrzejsza na świecie tylko teraz trzeba ją przenieść żebym nie musiała jeździć 150km dzień w dzień. W związku z tym mam pytanie bo znalazłam kilka ogłoszeń z okolicy tylko nie wiem nic na temat tych pensjonatów poza cenami mniej więcej. Może ktoś mi pomoże i podpowie co sądzicie o :
1) Gościniec Siewierski
2) Impuls Dąbrowa Górnicza
3) Fryga Siewierz
4) pensjonat w Gołuchowicach
5) ewentualnie coś w okolicy Poręba, Zawiercie, Mierzęcice
Czekam z niecierpliwością na Wasze opinie
efeemeryda   no fate but what we make.
20 czerwca 2017 11:26
we Frydze stałam rok, mogę polecić i na wszelkie pytania odpowiem na pw  :kwiatek:
w tych okolicach mogę polecić również stajnie Tabun w Sławkowie.
Florentyna 2) Impuls Dąbrowa Górnicza - na pewno mogę polecić (właścicieli znam od lat). Ogromne pastwiska, dobra opieka, fajne zaplecze socjalne, duże boksy. Wszystko czyste i zadbane. Teraz powstał nowy plac do jazdy. Pytanie tylko czy są wolne miejsca 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
21 czerwca 2017 11:42
Gościniec Siewierski już dwa lata temu miał się zamykać tak btw ?  👀
Cześć wszystkim  🙂
Ktoś trzyma konia gdzieś na śląsku cieszyńskim?
Zależało by mi na czymś w przedziale cenowym 600-800 zł na miesiąc.
Hmm a więc Gościniec odpada skoro jego sytuacja jest niestabilna.
Impuls widzę że startuje z rekreacją i raczej nie ma wolnych boksów obecnie  🤔
Widziałam ogłoszenie z Frygi że są wolne boksy i już dzwoniłam umówić się na oglądanie, ale wolałabym się jeszcze upewnić wysłuchać więcej opinii przed sobotnią wizytą.
Jak wrócę to napiszę jakie wrażenia - dzięki efeemeryda ale do Tabunu to trochę mi nie po drodze w tamtym kierunku, ale zapamiętam na wszelki wypadek 😉
Witam,

za kilka miesięcy planuję przeprowadzkę do Katowic (dokładnie Będzin) poszukuję więc stajni dla mojego konia.
Jest kilka warunków

- cały dzień na wybiegu (najlepiej trawiastym)
- siano do woli
- w razie kontuzji pomoc przy koniu

i najważniejszy

- trener

z racji tego, że mam bardzo trudnego konia jest to dla mnie najważniejszy warunek. Musi być to osoba, która rozumie i naprawdę potrafi pracować z trudnym, upartym i dominującym koniem. Najlepiej z połączeniem metod naturalnych. 
Gdzie najlepiej się rozejrzeć?

Edit.
pochodze z Wroclawia, ciekawi mnie rowniez przedzial cenowy stajni wokół Katowic (najlepiej do 1000zl)
Witajcie. Szukam stajni z hala na granicy woj. Slaskiego i malopolskiego. Czy mozecie mi cos polecic na CITO?
Z gory dziekuje
MSM Western w Jawiszowicach?
Na Widoku w Kętach. Są wolne boksy.
Może ikarion?
Gdyby ktoś był zainteresowany konsultacją to w dniach 24/24 lipiec będzie w okolicy Olga Kulesza 🙂
Na Widoku w Kętach. Są wolne boksy.


Nie polecam - chyba że masz czas być u konia w godzinach kiedy wszyscy pracują, bo od wczesnego popołudnia na hali jest mega tłok.
DeJotka zawsze istnieje możliwość rezerwacji  hali 😉 (nie mówię o godzinach rekreacyjnych). Jakoś nawet w zimie gdy potrzebowałam wolną halę na trening to dało się to pogodzić i z jeźdźcem i stajnią 🙂 a w okresie dobrej pogody dwie znośne ujeżdżalnie na zewnątrz plus hala dają rade
Nie twierdzę,że się nie da - też dawałam radę. Byłam blisko tej stajni ładnych parę lat,ale gdybym miała swojego konia to bym go tam nie postawiła.
DeJotkal a to musi być duża stajnia z halą czy może być coś mniejszego kameralnego z oświetlonym zdrenowanym maneżem ?
Ja nie mam konia,ani mieć nie zamierzam 😉 Odpisywałam tylko na temat stajni którą dobrze znam
ja się tu kiedyś pytałam, ale może coś nowego się otworzyło.... gdzie znajdę sklepy jeździeckie z dużym wyborem odzieży i osprzętu dla jeźdźca? Stacjonarne, żeby można było pomierzyć. Ale niech mają coś więcej niż York...... okolice Katowic, to Yard Equites, jak się domyślam, EquiShop... coś jeszcze?
W Ochabach jeszcze Bober działa? W Pszczynie coś się dzieje?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
20 lipca 2017 17:54
Sankaritarina, Amigo w Będzinie?
O, Amigo! a tam jest coś ciekawego? W sensie - ja nigdy tam nie byłam, a Amigo kojarzę tylko z takich welurowych czapraków i tegoż typu derek. 👀 Wiecie o co chodzi, nie? Owijki chyba też mieli by "amigo".....
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
20 lipca 2017 18:07
Sankaritarina, dawno nie bylam, ale mieli rzeczy rożnych firm w tym m.in. eskadrona 😉
na stronie widzę bryczesy np. hkm, euro-star, pikeur, horze
Sankaritarina w Ochabach działa cały czas  😉 bliżej Bielska masz jeszcze Skoczek w Międzyrzeczu  🙂
Jest jeszcze Desant w Czechowicach 🙂 Wszystkie trzy dobrze zaopatrzone - wszystkie mają strony internetowe na których podejrzysz asortyment. Ochaby mają sporo ciuchów bardziej no name / tańszych / z zamierzchłej epoki :P Desant takie marki jak Spooks czy Harcour 🙂 W skoczku znajdziesz asortyment z Fair Play'a.
W Tychach p. Dorota ma dobrze zaopatrzony sklep koło str. poż. ale nie pamiętam nazwy .
Piotr_48, jeśli Capriola jest dobrze zaopatrzonym sklepem... to nie chce wiedzieć jak wygląda niezaopatrzony 😉
Sankaritarina, w Amigo masz chyba największy wybór (od Amigo po Pikeura/Eskadrona), Desant, Skoczek, Yard, więcej grzechów nie pamiętam 😉
Był jeszcze jakiś sklep w Gliwicach. Jest coś jeszcze? Wie ktoś?

edit. Ooo.. jeszcze jest Profit w Orzeszu, ale tam z ciuchów jakoś też szału nie było.
W Gliwicach jest tylko Decathlon  😉 ale dobrze zaopatrzony co prawda nie duży sklepik jest w Sierakowicach za  Gliwicami jadąc na Kędzierzyn Koźle http://elfabhorse.pl/
Livia   ...z innego świata
21 lipca 2017 08:55
W Gliwicach jest jeszcze Agro-arm na Tarnogórskiej, ale tam raczej nie będzie dużego wyboru ciuchów 🙂 Poza tym tylko Decathlon i Elfab w Sierakowicach 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się