kącik skoków

aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
28 lipca 2014 11:29
Zuzu., jak oglądam wasze przejazdy to właśnie jestem pełna podziwu, że taki koń a skacze. Bez urazy, ale widać, że musiałaś chyba sporo pracy włożyć w ten czołg... Albo oboje macie wielkie serca 😉 Bo budowa, długość, skątowanie, dynamika, reaktywność - zdecydowanie Wam nie sprzyja...

eterowa, sama widzisz, parkury "na poziomie" weryfikują 🙂 dobrze, że widzisz swoje błędy i masz podstawy, żeby to skorygować 🙂
W C to już nie przejdzie . Takie dociążanie przodu na skoku spowoduje wyjście z drągami a potem już stopki . 🤔
eterowa super obrazek tworzycie, pozazdrościć konia, a z parkurami na tej wysokości trzeba się po prostu objeździć, bo co innego w domu, a co innego na zawodach 🙂 podziwiam i życzę powodzenia, i wielu sukcesów, bo Was na to stać.

PS. Mnie się podoba jak siedzisz w skoku, poza małymi wyjątkami gdzie emocje poniosą, ręka, noga- wszystko na swoim miejscu 😉

Smok przejrzyj sobie galerie zdjęć z wysokich konkursów, jest MASA osób siedzących w skoku dużo gorzej, leżących w samych grzywach z łydkami za tylnym łękiem i jakoś nie mają stopek i cały czas jeżdżą parkury na tym poziomie. Eterowa przy nich to wzór do naśladowania.
Jak sobie wolisz ,a ja tam swoje wiem !  😉
Pomimo że bardzo trzymam kciuki , a moja krytyka jest konstruktywna , bo wbrew pozorom bardzo mi zależy żeby im się udało  😀
Widać to po koniu , jest zbyt wypłaszczony i rozciągnięty w skoku  😉 Ale oczywiście bardzo się ucieszę jeśli się okaże że się mylę . 😉
aleqsandra,  🤔 bez przesady, to jest jednak koń stricte skokowy, jest długa, ale poprawna, z dobrym zadem na skoku i bardzo bardzo silna. Pracy wymagała, ale kurde jak każdy koń, a nie 'od zera do bohatera i cud, że ona skacze'.  😵 mam zamiar kiedyśtam nią pojechać ŚR/DR, bo wiem, że może, a nie dziękować Bogu, że taki "koszmarnie nieprzystosowany do skoków" koń przejechał N na zero. Dużo roboty za nami, dużo przed nami, ale na pewno żaden cud się nie przytrafił i raczej nie przytrafi (no poza tym, że kupiłam takiego konia nie wiedząc o tym  😉 )
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
28 lipca 2014 14:25
Zuzia skończyła ME na 18 miejscu, a Weronia na 20 😀 😅

Wg mnie klacz Zuzu. jest dosyć długa, ale nie jest czołgiem absolutnie, przy niektórych koniach to nawet wygląda na drobną.
A taki Idolek

Może nie ma techniki, ale nadrabia siłą i serduchem.
lusia - ale skubany silny  😲
eterowa, Zuzu - gratulacje 😉

Mam pare zdjec z ostatnich zawodow, to wrzuce cos. Widze niestety, ze mi sie dosiad w skoku psuje i mi sie to mocno nie podoba... Juz rozmawialam z trenerem, zeby sie przylozyc bardziej do mnie niz do konia na treningach. Mam nadzieje, ze przyniesie efekty.

lusia Idol świetny, super koń. Twój ?
Nie jechałam, żeby wygrać !! nawet nie brałam tego pod uwagę. Chciałam pojechać dla swojej walki życia, dla tego co kocham robić !!
kochasz urywać fule w wyścigach dla ślimaków na poziomie LL? 😲
jak znalazłaś lekarza który podbił ci "zdolnego" w badaniach sportowo-lekarskich? 👀
W jakiej odległości powinna leżeć wskazówka na kłus i galop do oksera 50cm? W jakiej odl. powinny być przeszkody na jedną foule na takie wysokości (koń mniej więcej 170cm o długim kroku)?  :kwiatek:
I mam drugie laickie pytanie: Czy czteroipółletni koń jeżdżony regularnie od początku lipca (nie licząc zajeżdżania) mógłby wziąć udział w mini LL bądź LL? Czy dałby radę?

lusia, cudny Idol  😍!
W jakiej odległości powinna leżeć wskazówka na kłus i galop do oksera 50cm? W jakiej odl. powinny być przeszkody na jedną foule na takie wysokości (koń mniej więcej 170cm o długim kroku)?  :kwiatek:
w odległości optymalnej, zależnej  od konia, jego zaawansowania w trening i celu stosowania wskazówki.
wrotki, to oczywiste 😉. Po prostu muszę chodzić z miarą, bo z ziemi nie umiem określić  🤔. Koń mi wypłaszcza skoki i chcę go trochę "uciśnić".
ale konie nie pracują zgodnie z układem SI! nic miarką nie zrobisz. połóż drąg, przegalopuj go tak jak byś chciala przegalopować przeszkodę (bo trudno nazwać skokiem pokonanie 50cm) i ślad lądowania po leżącym drągu da ci połowę odleglości między kozłem 50cm, a poprzedzającą go wskazówką.
...i teraz pada pytanie, jakim galopem należy najechać na 50cm przeszkodę... 😎
Spokojnie, wrotki. Jestem tylko murzynem od układania drągów 😉. Nie chodzi mi o to, że masz mi podać np. 3 metry i 26cm, tylko orientacyjną długość, żebym mogła znaleźć punkt wyjścia 😉.
punktem wyjścia jest leżący drąg i miejsce odbicia i lądowania za nim. koń który np dziś ma stawiane, do metrowego oksera carre, drąg w odległości ca2,6m, rok wcześniej żeby sie nie zabić na kopercie, miał połozonego zdublowanego "autopilota" w odległosciach 7,5m i potem jeszcze 4m do tej koperty.
Dramuta12, cofnij się 2 strony, bo odpowiadanie co 2 dni na te same pytania lekko irytuje  😵
Bo przydało by się FAQ - tak ogólnie ...
Piotrek, nie wystarczy wyszukiwarka i ogólna - całego forum i szczególna - danego tematu?? 🤔
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
29 lipca 2014 09:02
angeel w końcu to 173cm konia, to moc musi być
monia firmowy 😉
dramuta12 dziękujemy :kwiatek: :kwiatek:

_Gaga, moim zdaniem nie. Zresztą wpisalem w wyszukiwarkę dwa słowa: wskazówka odległość i nie znalazł postow sprzed 2 stron.
Trochę  🚫, ale tu się zgadzam z Piotrkiem, ta nasza wyszukiwarka kiepska jest, więcej postów mi czasem google wypluwa, w dodatku co nie wpiszę to mi wyskakuje najbardziej irytująca informacja, że niewystarczająco specyficznych słów użyłam 🤔
No właśnie mi wyszukiwarka nic konkretnego nie wyrzuciła, a nie śledzę ciągle tego wątku  🤔.
wrotki Naprawdę się nie poniżaj, pałasz taką wiedzą a gdzie twoje osiągnięcia ? Ja zawsze się krytykuję, zawsze mi nic nie pasuje. Zawsze mówię o swoich błędach, zawsze wiem co mogłam zrobić lepiej.
Nie snuję kolorowych bajeczek, że ojjjjjjjjj tak zajebiście chodził, tak skakał. Skupiam się nad tym co jest jeszcze do poprawy, co trzeba dotrenować.
Uczę się non stop, trenują mnie najlepsi trenerzy .
Ta twoja krytyka, jest nie na miejscu. Nie krytykujesz mnie a moich trenerów.

Może chcesz namiary na ludzi co mają konie przeze mnie robione ? chcesz się popytać co startują ?
Czy wiecie, gdzie w okolicach kuj-pom (może być trochę dalej, jakieś powiedzmy 100km od Torunia/Bydgoszczy) będą w weeked 2-3.08 zawody skokowe? Chodzi mi o zwykłe podwórkowe, bo regionalnych żadnych nie ma wpisanych w kalendarz na kpzj 😉
MONIA to nic osobistego, ale co to znaczy "konie po mnie robione ":-D
lardia poprawiłam  😉  Rozchodziło się o konie, co jeździłam i trenowałam z trenerem. Samemu to można tylko sobie wyczyścić konia a nie trenować .
>Uczę się non stop, trenują mnie najlepsi trenerzy .
Ta twoja krytyka, jest nie na miejscu. Nie krytykujesz mnie a moich trenerów.
skoro mimo pracy z takimi rewelacyjnymi trenerami, jedziesz bananalne LL na pałę je debiutująca dziewczynka i nie masz pojęcia jaka jest twoja rola na takim parkurze, to widocznie naprawdę masz jakiś głęboki problem z przyswajaniem wiedzy i umiejętności... ja mam jednak widocznie więcej szczęścia do podopiecznych niż twoi trenerzy, bo moi zawodnicy nie robią mi takiego obciachu na parkurach.
Gdzie znajde wyniki z Machnic z ostatniego weekendu?  👀
wrotki Nie mam zamiaru z tobą dyskutować.
Monia a złom trenujesz? Bo to mój rejon akurat to ciekawa jestem jakie są opcję 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się