kącik skoków

anai w L zrzutke, przypadkowa taka, a w P dwie, jedna moja jedna jego, ale i tak sie cieszę 🙂
anai tez was widzialam 😉 I tez sie nie przyznalam ;P
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
13 września 2014 22:04
Gratuluję dziewczyny, sama teraz nie mogę, ale miło chociaż popatrzeć na Wasze sukcesy 😅 Oby tak dalej 😉
Ja jeszcze dostałam filmik młodej, przejazd jakieś 40 minut przed wypadkiem 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
13 września 2014 22:44
smerfi, to czymże sobie zasłużyłam ja? 👀
A bo smerfi to taki podglądacz jest. 😉 Obserwuje cichaczem zza żywopłotów. 😉

Ja swoje dzisiejsze parkury to przemilczę. Mózg został chyba w domu. Zarówno w P jak i w N zgubiłam mapę. W P wybrnęłam jakoś nawet łapiąc sie na dekorację mimo, że jechałam na około, bo musiałam numerków szukać. W N juz nie było tak różowo jak jadąc do tripla zorientowałam sie nagle, że po 4 chyba nie powinno byc 6.  😂 Plus nieporozumienie gigant na ostatniej przeszkodzie. Smoku chciał sie odbić sprzed kałuży, która byłą przed przeszkodą, a ja mu zlądowąłam na szyi. Efekt- skok z cyklu "walka o życie". 😡
Jutro tez jest dzień. haha  🤣
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
13 września 2014 23:49
xxagaxx, świetny przejazd! widać Wasz ogromny rozwój jako pary!

anai, świetnie się prezentujecie
Ktos a bo sobota byla i was juz znam :P A anai "tylko z widzenia "  👀
Klami za zywoplotami najlepsza trawa  😀 Mlode musialam z atmosfera oswajac🙂
chilloutxd - chyba Cie dzisiaj widzialam, ale nie wiedzialam, ze Ty to Ty :P

Gratulacje wszystkim w takim razie 🙂 A jak dzisiaj ?
Ja 3 miejsce w L, mimo duzego tempa i problemow z kierownica (a raczej hamulcem...) zadowolona jestem z siebie bo jechalam i myslalam, a nie jechalam sparalizowana stresem jak zwykle ;p
W P juz niestety totalnie out of control i 1 zrzutka moja. Ale kon pod niebo latal  💘


edit. Dorzucam pare fotek 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
14 września 2014 19:52
Ja dzis przeszłam sama siebie  🤔wirek: w P mi sie bardzo dobrze jechało,szybko,ciasno...i na 6 przycięłam zakręt i zostawiłam konia samego sobie i jeszcze sie położyłam...zaparkował...musiał być niezły czas bo z zatrzymaniem i niespiesznym najazdem zamieściłam sie w normie czasu 😉
W N zle zaczęłam,jakoś drygnęłam przed 1,musiałam ratować do 2... Poszło,tyle,ze zgubiłam swoją magiczna różdżkę 😉
Potem skakał super,mimo nowych dla niego podmurowek...aż do ostatniego oksera...trochę juz chyba na zasadzie był w ogródku,witał sie z gąską...postanowił nie skoczyć...zabrakło mi tam tego zgubionego motywatora,i najpierw na szyje...potem na ziemie 😁
Ale dobrze jest,kon chce skakać,a ja sie ogarne 🙂 w końcu dopiero tydzień jesteśmy w cywilizowanych warunkach 🙂
A ja powinnam dziś smoka na plecach do domu nieść. Już nie mam wątpliwości, że sie otworzył. Sparalizowało mnie przed feralnym szeregiem na fulę i właściwie się zatrzymaliśmy. On jednak stwierdził, że nie ma na to ochoty i skaczemy. Co z tego, że ze stój, że szereg na jedną fulę w konkursie N klasy. Wybronił sie z tego na zero.

Ktoś, ale prawie dałas radę sie utrzymać. Walczyłaś dzielnie żeby może jednak wrócić na górę. 😉
Zastanawia mnie nagła popularność konkursów z trafieniem w normę czasu (przynajmniej u nas w województwie). Czy możecie mi przedstawić łopatologicznie skąd ona się bierze? W dużej mierze jest stosowany w niższych konkursach... chodzi o uczenie jazdy w równym rytmie?
Ascaia, po pierwsze konkurs ten rzeczywiście służy szkoleniu w kierunku równej jazdy zadanym tępem (325 / 350 m/min). Po drugie w niższych klasach generalnie unika się konkursów ściganych, a najczęściej trzeba wyłonić pierwszą piątkę (ósemkę, dziesiątkę). Gdyby Lkę z 70 - 80 przejazdami zrobić dokładności, zakładając że 50 koni przeszło bez błędów na przeszkodach i w normie czasu - losowanie pucharków trwałoby z godzinę, nie wspominając o rundzie honorowej 30 koni (zakładam, ze 20 nie wyjechało do dekoracji)... Co więcej w przyapdku konkursu z trafieniem w normę- do klasyfikacji liczy się tylko 1szy przejazd. W konkursie dokładności oba...
lovesunrise, :kwiatek:

anai, szarak widzę wymiata coraz lepiej 😀 Fajnie razem wyglądacie 🙂

aleqsandra, dzięki, choć ja tam widzę głównie błędy 😉

Dzięki. No rzeczywiście nie pomyślałam o względach praktycznych. Bo z tą wartością szkoleniową różnie bywa w sumie chyba - kiedy w niższych konkursach są i kucory, i wielkie 170cm koniska a jedna norma. 😉
Ascaia, z tym, że i na kucu i na konisku 170 cm powinno się wiedzieć czy się jedzie w tempie 300 czy 375 m/min 😉
Z praktyki dodam, że kuce najczęściej są sporo szybsze w tych konkursach...
xxagaxx, dzięki. Wygląda to przyzwoicie, podobno drugi przejazd był niezły, choć ja odbierałam z okrzyków tylko "pępek do przodu", a podobno wcześniej było krzyczane "dobrze" 😉 Jak dopadnę kamerę, wstawię filmik.
Ktoś, bo bez magic wand to nie to samo 😉
Angeel, gratki!
aleqsandra, dziękujemy. Porównując ze zdjęciami z pierwszych konkursów jest lepiej.
Ascaia, te konkursy z trafieniem są naprawdę dobre. I kuce, jak Gaga napisała, są dużo szybsze 😉 Ja wychowałam się w erze konkursów na styl (do N), więc nie będę ukrywać, że przerażają mnie niektóre obrazki z konkursów ściganych. Wolę, żeby młode konie i początkujący zawodnicy się nie ścigali 😉
Może i dobre, ale dla tych co myślą i nie usiłują za wszelką cenę trafić w normę. Jeden koń potrzebuje żwawszej jazdy, inny nieco mniej. Jednym można jeździć na około, innym nie.
Szkoda, że nie miałam wczoraj czasu zostać dłużej i was pooglądać. Dawno nie byłam na zawodach!
No ludzie, ale przecież LLki to się jeździ po to żeby się jeździec objeździł czy koń, a nie po to żeby w normę trafić i wygrać...
xxagaxx, dokładnie. Dla mnie fakt, że byłam blisko normy oznacza, że jechałam po dobrej trasie i w odpowiednim tempie. Przynajmniej przyzwoicie takie LLki wyglądają.
anai, przecież ja pamiętam jak ja zaczynałam LLki jeździć i ludzie specjalnie do kłusa przechodzili żeby czas przeleciał. Ja rozumiem że fajnie mieć puchar, ale powaznie? I to wcale nie były dzieciaki tylko już przynajmniej młodzież jak i nie starsi.
xxagaxx, dlatego teraz za przejście do niższego chodu masz punkty karne 😉 (pisząc poprzedni post miałam na mysli, że się z Tobą zgadzam)
xxagaxx, kiedy zaczynałaś jeździć LLki? PRzepis o którym pisze anai, wszedł ładne kilka lat temu. Tylko 1 sezon go nie było, potem wszedł z kilkoma modyfikacjami.
O, to jednak nie tylko moje obserwacje, że ten konkurs w jakimś zakresie zachęca do kombinowania, a nie równej jazdy. No nic, tak tylko mnie zaciekawiło, bo na Lubelszczyźnie to najpopularniejszy konkurs teraz. 
Ascaia, z założenia konkurs ma zachęciać do pokonywania trasy parkuru określonym tempem i po określonej trasie (bez skrótów). Do niższego chodu prejść nie wolno - trzeba galopować. Niespecjalnie jest opcja kombinowania.
Ascaia, ja się nie spotkałam żeby z trafieniem w normę czasu były inne konkursy niż LL, bardzo, ale bardzo rzadko Lki. Dla młodych koni i jeźdźców to na pewno bezpieczniejsze niż szybkości 😉

_Gaga, dawno, bardzo dawno temu 😉
Mój weekend pod znakiem upadku 😁 ale jeżdżę równo, pierwszy na 4 a drugi na ziemi, dwa dni pod rząd  🙄
magda - szkoda szkoda, ale ja sie ciesze, ze Cie wyrwalam z domu  😁 😁

Mialam na Hipo debiutowac rok temu - nie wyszlo... Kontuzja moja nie pozwolila...
Na wiosne tego roku - tez sie nie udalo.
Czyli do 3 razy sztuka - za trzecim podejsciem wyszlo  👀  Debiutantki spisaly sie na medal - wszystko przeszly na zero  🏇
Dzieki Magda - moj prywatny fotografie  😀






smerfi - to gratulacje 🙂 Heheh, pierwsze zdjecie swietne ;p

Ja sie jeszcze tylko pochwale. Taaaak kon latal!  💘
Galeria z niedzielnych konkursów jest na FB na prfilu pbwj https://www.facebook.com/bopbwj?fref=ts
Może ktoś znajdzie akurat siebie 😉
kasiek - świetna galeria a moja ulubiona z upadków  😂 😀😀😀😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się