Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Jak dla mnie to ogłoszenie jest zwyczajne. Skoro nie jest to oferta sprzedaży to normalne jest to, że właścicielka ma pewne wymagania, które są tylko z korzyścią dla konia. Nie weźmie pierwszej lepszej osoby jako dzierżawcę, byle ktoś płacił, tylko szuka osoby konkretnej, pracującej i mającej satysfakcję z tego, że może czegoś konia nauczyć.
Nie można wszędzie doszukiwać się tego, że ktoś próbuje kogoś zrobić w balona i wykorzystać...
Chętnie skorzystałabym z takiej oferty, bardziej przekonuje mnie takie podejście właściciela, niż 'byle były podstawy i nie niżej niż brązowa odznaka'. Wnioskuję, że właścicielka wkłada sporo wysiłku w pracę z koniem i dalej chce posuwać się na przód 😉
desire   Druhu nieoceniony...
26 stycznia 2015 16:41
Megane, tyle że biorąc konia w dzierżawę oczekujemy, że ma jakieś umiejętności i raczej praca z takim koniem to ma być przyjemność, a nie wylewanie potów, ale to tylko moje zdanie. .   Za zrobienie konia się płaci, a nie wymaga zapłaty. O, tu jest piękny przykład 'zróbcie mi świeżaka, co ledwo przyjął siodło i zapłaćcie za tą 'przyjemność' - http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/40405?q=&kategoria=4&lokalizacja=12&widok=0&strona= 

Płace-wymagam. PROSTE 🙂
Można do tego podchodzić albo na luzie, że dzierżawionego konia robimy pod siebie, jakby nie było to jest przyjemność i można podziwiać co się z koniem wypracowało, a tego za żadne pieniądze nie kupisz. Albo tak jak napisała desire , że ktoś chce nas wykorzystać.
Wydzierżawi, go ktoś dla kogo nie będzie problemem to, że nauczył czegoś nie swojego konia. Proste 😉
Jak brałam kiedyś konia w dzierżawe, to jedynym kryterium było, aby był bezpieczny, nie stawał dęba i nie rzucał się na plecy... dalsza praca od podstaw z 9 letnią kobyłą była juz tylko zabawą, pracą i satysfakcją... bardzo miło wspominam ten czas 😉 dla mnie była to wielka radocha
Ale przypisywane sobie czyjejs roboty jest chore!
flosia a skąd Ty to wytrzasnęłaś ? Bo to tak jakby trochę od czapy.  Nikt sobie niczego w tych ogłoszeniach nie przypisał, jedynie napisał czego oczekuje od osoby chętnej do dzierżawy... nie ma tam adnotacji, że żeby sobie ktoś przypadkiem nie pomyślał, to właściciel zbiera laury nie dzierżawiący 😀

Może zamiast szukać dziury w całym, znajdźcie porządne ogłoszenie do skomentowania, bo to co ostatnio dzieje się w tym wątku to jakiś cyrk.
Bardzo zależy mi na osobie, która będzie pracować z koniem, w kierunku ujeżdżenia. Ma ona bowiem braki w pracy na ujeżdżalni, nie oznacza to, że koń nie potrafi pracować na maneżu, wręcz przeciwnie, jest bardzo ambitna i szybko się uczy, jest koniem niezwykle chętnym do współpracy! Współdzierżawca, którego szukam, powinien posiadać wiedzę i umiejętności na poziomie bardziej zaawansowanym niż podstawowym. Hana pomimo swojego przyjaznego usposobienia, jak każdy inteligentny koń, kiedy nie musi, nie pracuje. Szukam osoby, która zechcę nauczyć Hanę jak prawidłowo używa się wszystkich mięśni podczas pracy na maneżu i podczas lonżowania.

Kolezanka ma konia, probowala go kiedys wydzierzawic.... konik poprawnie chodzi w 3 chodach, skraca, dodaje,  skacze cos pod swoja wlascicielką, ogolnie ona jest z konia zadowolona... niestety, konisko wyczuwa umiejetnosci jezdzcow i sie opierdziela, jak nie musi sie starac, ale to do takiego stopnia, ze testujacy go niedoszli dzierżawcy nie potrafili zakłusowac i pojechac w rytmie całej ujeżdzalni... dlaczego akurat w tym, opisanym przeze mnie przypadku kolezanka miałaby oddawać w dzierżawę konia osobie słabo jeżdżącej? Jaki byłby tego efekt?
Przetestowala kilka osób i finalnie nie zdecydowała sie na nikogo

Flosia, a kto przypisuje sobie cudze zasługi?

flosia a skąd Ty to wytrzasnęłaś ? Bo to tak jakby trochę od czapy.  Nikt sobie niczego w tych ogłoszeniach nie przypisał, jedynie napisał czego oczekuje od osoby chętnej do dzierżawy...

Może zamiast szukać dziury w całym, znajdźcie porządne ogłoszenie do skomentowania, bo to co ostatnio dzieje się w tym wątku to jakiś cyrk.

Suosi - to już takie bicie piany na siłę (przez flosię)
Po prostu nie lubię w ludziach wrodzonej zawiści i nabytego nawyku wytykania palcami. 
Ogłoszenie samo w sobie nie jest zadziwiające. Natomiast rozłożyło mnie na łopatki 3 zdjęcie, zwłaszcza tuż po 2 :P

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/21518?q=&plec=&masc=&rasa=&lokalizacja=13&przeznaczenie=&cena=&strona=

"Czy ta fryzura mnie pogrubia?"
Już moja wina 😀 Peace&Love!
Ta cienka szyja wychodząca z grubego dupska 🙂
no jakies chore to ogłoszenie o dzierżawe konia o.O. Poniżej 5 lat i maja duże wymagania, a kwota podana to jakieś kpiny i do tego jeżdżenie konia 2-3 godziny dziennie  👀
Mnie zastanawia ten wiek konia. Co tk za różnica? Rozumiem, gdy się kupuje, ale nie w dzierżawie na 2 tyg...
No własnie szczególnie, że to dzierżawa na dwa tygodnie. Dziwne to z tym wiekiem. Przecież lepiej jak już wziąść w dzierżawe konia profesora, szczególnie na tak krotki okres czasu
Można po feriach pochwalić się koleżankom z miejscowego gimnazjum, że się wzięło młodą, niepokorną Flicke z rozwianym wlosem, a w ciągu dwóch tygodni, energią tęczy i miłością wielką - ujeździło i nauczyło podskakiwać jednorożca za stodołą. 😎
To ja chyba zaraz nauczę się rzygać tęczą  😜
emptyline   Big Milk Straciatella
27 stycznia 2015 14:09
Marengo, lubię to!
Marengo i wszystko w temacie, hahaha! 😀
Rany przecież widać gołym okiem, że to prowokacja.
raczej kolejne ogloszenie dziecka.... nie macie nic ciekawszego do obgadania? serio  😵
http://allegro.pl/siodlo-szory-robocze-i5024925662.html
ortografia zadziwia...nawet w nicku
http://olx.pl/oferta/walach-slaski-kon-CID757-ID8Hji3.html#97001093b0 
wszystko pięknie fajnie, tylko dlaczego "koń pforesor" na każdym zdjęciu ma otworzony pysk i szczękę tak wygiętą ??
Nirvette   just close your eyes
27 stycznia 2015 19:58
karla158, jak to ''po co?''? Żeby głowę ładnie na zdjęciu trzymał!  😀iabeł:
Nirvette no niby tak, ale szczerze to na pierwszy rzut oka myslałam że on miał tą szczękę złamaną i się krzywo zrosła 🤔

paskudnie to wygląda i zamiast przyciągać to odrzuca,
a tu kolejne, i dzidek w gumowcach na 3 zdjeciu tego konia kopnął ?? 🤔  trochę to tak wygląda
http://olx.pl/oferta/kon-ogier-ciezki-zrebak-CID757-ID7Y8ux.html#97001093b0

edit:
a Komu klacz szetland profesorka która nauczyła wiele koników ??
problem zajeżdzania i spędziania wieele czasu z młodymi końmi by cokolwiek je nauczyć z głowy  🏇  ona je nauczy, haha
http://olx.pl/oferta/2klacz-kuc-kara-CID757-ID8nTy9.html#bbd2c3ad75
karla158, pewnie chodzi o to, że do spokojnego konia chodzącego w bryczce, zaprzęga się drugiego młodego, który się dopiero uczy.
Watrusia no pewnie tak ale nie mógł gościu jakoś inaczej tego napisać ?? nie ma już żadnych sensacyjnych ogłoszeń, ludzie się nas boją :P
Ooo ale to mnie rozwaliło totalnie,  😤
nie ma to jak kupić sobie z ostoji klaczki biłgorajskie (w paszporcie mają chyba kuc, a przynajmniej jedna na pewno) po 1000 a sprzedawać po 3000 za sztuke jako kuce felińskie, tylko że klacze mają paszporty więc ciekawa jestem jak to koleś wyjaśni że w paszportach nie ma nic o felinach,  klaczki znam doskonale bo w ostoi zajeżdżałam młodziki i między innymi  jedną z nich, chyba się do niego wybiore pod pretekstem że chce kupić "klacz felińską "
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się