Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

I nauczyc konia, jak otwierac i zamykac bramke z jego grzbietu . Jak ja tego zazdroszcze!
Niestety tu klania sie sidepass, ktorego Babe jeszcze nie robi. A jezdzilam na quarter horse , ktory sam pchal brame nosem do otworzenia sie, przechodzil i sam zamykal za soba. Ja tylko siedzialam na grzbiecie w oslupieniu  🤣
Planta, moje konie nie potrafią żadnych sidepass (cokolwiek to jest) a bramki z ich grzbietów otwieram i zamykam, czy konie na nich łapię... żadna to sztuka przecież...
Moje to nawet nie widziałyby co to te sidepasy, a każdą bramke, furtkę z ich grzbietu otworzysz. Jak wracamy z terenu, to ta która druga idzie przy bramce zawraca do zamykania 😉 szkolone jakieś 😉
Livia   ...z innego świata
29 września 2016 07:05
Planta, nie trzeba sidepassów do bramki, wystarczy dobre cofanie 😉

Gaga, sidepass to ruch, kiedy koń idzie w bok, tak o (od 2:46): KLIK 🙂
W temacie szalonego druciarza/kosiarza i jego turbo spokojnych koni. Wydaje mi się, że odczulenie koni na strachy to nie jest jakaś wielka sztuka- potrzeba tyko czasu. Jestem pewna, że gdybym zamiast jeździć na swoich koniach przez godzinę dziennie odczulała je, to też mogłabym pokręcić im nad głową podkaszarką. Pytanie tyko po co- ja tam wolę pojeździć, a odczulanie wychodzi niejako przy okazji, w trakcie pracy. Bramki z grzbietu też zamykam i otwieram- bez side pasów i bez dobrego cofania.

O co amerykanom chodzi z tym jeżdżeniem na koniu z flagą? Już któryś raz na filmikach prezentujących umiejętności konia widzę coś takiego. Ktoś mnie oświeci?
rudziczek, Amerykanie mają swoisty kult flagi (i fajnie). A skoro się nią wszędzie chwalą, to dlaczego nie na koniu? 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 września 2016 11:22
rudziczek, do tego często gęsto na paradach, rodeo i innych końskich tego tpu eventach wozi się flagi- nie tylko USA, ot przeróżne czy to z logo organizacji, zawodów czy tego typu - wtedy koń nie obawiający się flagi to spore ułatwienie 😉
a podkaszarka dla mnie to hardkor, sama nie chciałabym, żeby mi ktoś taką majtał nad głową choćbym miała 100% zaufania. Bez mózgu jednak da się żyć
No dokladnie. Uzywa sie flag na paradach, czesto flagi wisza przed domami a juz obowiazkowo przed budynkami uzytecznosci publicznej i odczulenie na nie jest wazne. Rozne kluby i stowarzyszenia na paradach rowniez niosa swoje flagi:







Odczulanie przydaje sie tez do zakladania ozdobek na konia  🤣 (tu z moja corka, jak byla mala)


No to dalyscie mi do myslenia. Bo instruktorka uczyla mnie podejsc bokiem do bramy, w razie czego uzyc sidepassu, zeby kon sie zblizyl i potem sidepassu, zeby trzymajac bramke otworzyc ja. To samo z zamykaniem.
Cos w tym stylu:

Livia   ...z innego świata
29 września 2016 16:13
Planta, fakt, że przy takiej "stałej" bramce może być potrzebny krok w bok. Ale przy takiej, z jaką miałam do czynienia na zawodach, wystarczy samo cofanie - to w końcu tylko sznurek zawieszony na dwóch stojakach 🙂
No niestety, u nas sa takie wlasnie bramki na pastwisko. Sidepass jest przydatny, zeby zrobic to z grzebietu. A ja musze przeprowadzic konia w reku i wsiadac po drugiej stronie.
Naprawdę uważasz, że te wszystkie konie umieją side-pas?

http://odrzechowa.com.pl/lato/lato11/sciezka11.html (kawałek dalej, przeszkoda "bramka z zamknięciem"😉
(początek, od 3,50; 6,15 i 8,53)

Naprawdę się da, na różne sposoby. Ja normalną furtkę od podwórka (wysoka, metalowa z klamką) otwieram z wszystkich trzech koni, bo mi się zsiadać nie chce po powrocie a jak wyjeżdżam często wsiadam z pieńka pod stajnią.

edit: nie ten filmik wstawiłam

edit2: i jeszcze jeden, 2,10 - bez wędzidła 😉
Ja też na swoim na luzie otwieram bramki, np. obecnie na placu mam metalową na zasuwkę. Nawet sam się cwaniak nauczył ją nosem popychać, bo pani czasem nie dosięga i dziwne wygibasy mu potem w siodle robi 🤣 O side-pasie żadne z nas dotąd nie wiedziało.
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 września 2016 19:09
Ja konie na lake wypuszczam tak , ze jade na jednym a srugiego wloke na kantarze, po drodze otwieram normalnie brame drewniana ;D sidepasow nie trzeba 😉
Ja tez otwieram i zamykam, zadna filozofia. Problemem moze byc jedynie wyskokosc zasuwy niedostosowana do wysokosci konia, ale ja malo wygimnastykowana jestem.
.
Pewnie codzienność ją odczuliła. Jakiś tydzień temu mój mąż zdejmował RudejMałpie gips i jako, że nożyce nie dawały rady to piłował piłką (ręczną na szczęście). Nawet nie drgnęła, uchem nie zastrzygła. Kilka lat temu piłował jej gałąź pod brzuchem, bo wlazła jak głupia w żywopłot i nie mogła się wycofać, bo badyl wbijał jej się w brzuch, więc stała i czekała na pomoc. Tak wiem, hardkor, ale w warunkach polowych trzeba sobie radzić. A jak koń dużo widział i zaufanie do człowieka ma, to każdy następny element to tylko formalność.

edit: Drągów przestawianych z konia zazdroszczę, nie umiem się tak schylić; kiedyś mnie uczyli, ale jakoś zapomniałam i stara już jestem i nie tak sprawna :/
Zmotywowalyscie mnie, sprobuje i ja  🤣
Dzieki za zdjecia sciezki huculskiej, naprawde frajda bylo je obejrzec!  :kwiatek: Fajna impreza!
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 września 2016 20:27
SzalonaBibi, u nas normą jest szlifowanie podkowiaków szlifierką :P gdzieś miałam zdjęcia z kucia z chmurami iskier ale znaleźć nie mogę
edit, znalazłam :P
Planta, rewelacyjne zawody te "ścieżki" ... Gdybym miała więcej kasy to pewnie trochę bym pojeździła od przyszłego roku, a tak to tylko z młodą na licencję. Jakoś ludzie koni w trening nie dają.

Smartini, bo one, te konie nasze, wcale takie płochliwe nie są jak się niektórym wydaje.
https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-klacz-6-miesieczna-CID103-IDhRqLW.html#49396cd47d

zdjęcie nr 2 w ogłoszeniu to chyba dla tych co nie uwierzą póki nie zobaczą (że to klacz)  🤣
Taka poprawność, płeć trzeba udowodnić.  😁
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/245670

Cena  🤔zok: Nie no serio, ktoś kupuje takie rzeczy? To się chyba nazywa mieć za dużo pieniędzy  😂
"pokryta sztumskim ogierem"  🤔wirek:  kręgosłup już ma ciekawy  😵
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/42398

desire   Druhu nieoceniony...
30 września 2016 10:12
smartini, mój kowal robi kopyta szlifierką. 😀
Gillian   four letter word
30 września 2016 10:19
Ja też 😉
elita17, co jest nie tak z tym ogłoszeniem , kręgosłupem i kryciem? Bo nie ogarniam... 🤔
Na przed ostatnim i ostatnim zdjęciu jest coś z zadem i grzbietem konia. Jakby miała coś z kłębem i zadem.
A czy krycie małopolaczkę zimnokrwistym ma sens ?
nokia6002, klacz nie ma nabudowanych mięśni - czy to oznacza, że nie można jej kryć gdy skończy 4 lata? 🤔
I to właściciel klaczy decyduje czym ją pokryje - co nam do tego... Sens ma pewnie średni, ale czy modna ostatnio hodowla arabo fryzów ma sens?
Podłączam się do pytania Gagi... Co ma taki arabofryz w papierach (sp?) i do czego te konie są hodowane? W ogóle w jakimś sporcie się je użytkuje (domyślam się,że skoczkami nie są :lol🙂 czy to takie konie, które tylko się nadają do rekreacji i mają ładnie wyglądać?
Podłączam się do pytania Gagi... Co ma taki arabofryz w papierach (sp?) i do czego te konie są hodowane? W ogóle w jakimś sporcie się je użytkuje (domyślam się,że skoczkami nie są :lol🙂 czy to takie konie, które tylko się nadają do rekreacji i mają ładnie wyglądać?
  moze dla szpanu? ze ktos ma takiego konia  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się