Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

[quote author=Luna_s20 link=topic=190.msg2648115#msg2648115 date=1486798764]
Luna_s20, pan przywiózł 2 ogiery po kontuzjach. Jeden jest cały czas u niego, drugiego sprzedał znajomemu. Ten znajomy doprowadził konia do takiego stanu i pan odkupił zwierzę. Koń był grubszy, ale ponoć kontuzję ma od dawna bez rokowań na polepszenie. Nie chodzi pod siodłem ani w zaprzęgu.

Ups... Ciąg dalszy fryza; oto co dziś yt wypluł
https://www.facebook.com/taraschroniskodlakoni/posts/10154039122526503
[/quote]
Ogólnie nim koń został wykupiony to już na FB była zbiórka na niego.
Całą sprawą też zainteresowali się ludzie, którzy nie raczyli w ogóle skontaktować się z właścicielem i tak człowiek wyszedł na bestię.

No 8 lat to dziecko, dopiero się uczy tabliczki mnożenia w szkole 😉

W ogóle czemu dorosłe kobiety mówią/piszą jak uczennice podstawówki? Czemu jest jakieś pierdololo o kochaniu koników i "prawie dziecku" a nie ma konkretów? Dobra, to były pytania retoryczne 😉

Btw. która rzeźnia kupi chudego fryza za 4 tysiące? Z dychę za kilo żywca takiej se jakości dadzą?
maluda, bo ty nie rozumiesz. Właściciel ZAWSZE jest zły. Nawet jak odda konika za darmo by mu pomóc to też jest zły. Taka tradycja. kokosnuss, No właśnie. Mało kto wie że ubojnie nie biorą koni poniżej określonej wagi, więc nie zdziwię się jeśli pan wiedząc o wielkiej akcji wykupowania celowo ogłosił konia któremu nie dawał szans by go opchnąć zbawiającym świat.
Bo ja nie rozumiem bezpodstawnych oskarżeń i nigdy nie będę "chodzącą za tłumem".
A jeżeli mowa o koloryzowaniu opisów przez fundacje to znam i już się nie dziwię.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
12 lutego 2017 20:16
Rozbawiła mnie fotka 😁
klik
Rozbawiła mnie fotka 😁
klik


Wysyłają zdjęcia na priv,nie wiem tylko czy samego siodła, czy również pana w komplecie  🤣 🤣 🤣
https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-konia-CID103-IDkiB9O.html#b9412710e5

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣
😁 😜 Konia? Byka!
Pewnie to samo co z resztą konia, czyli stare, dobre "samo się". Mogę tylko strzelać w ciemno że pan właściciel kupił sobie pierwszy tarnik a resztę koń sukcesywnie wykruszał. Swoją drogą kolejny skrajnie brudny koń który pewnie ze swojej kwaterki wyszedł tylko do zdjęcia i został tam wpakowany z powrotem zaraz po. Że też ludziom nie wstyd.
Pięknie wyhodowane sztorce, pogratulować.
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/292334?q=eskadron&kategoria&stan&lokalizacja&sortuj=0&widok=0&strona To serio Eskadron? Bo mi się coś wydaje, że bardziej w stylu "W dzień czaprakiem, w nocy zaś dywanem."  👀
Jak dla mnie paskustwo  😵
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
14 lutego 2017 13:50
Ewidentnie eskadron miał trudne początki  😲
desire   Druhu nieoceniony...
14 lutego 2017 14:20
Biczowa, ewidentnie to nie jest eskadron tylko metka doszyta do dywanu.. 😉
oczywiscie ze eskadron, bardzo stary zreszta.
Potem mieli takie podobne tylko welur jednokolorowy, a dopiero potem obecne designy.
desire   Druhu nieoceniony...
14 lutego 2017 14:31
faith, serio? O.o  😲  wygląda totalnie jak poskładany z 3 części - lamówki (wygląda jakby była hm.. odświeżona), metki i materiału..  no i ile może mieć lat? Przez 15 lat nigdy nie widziałam czegoś takiego na żadnym koniu ani w jakiejkolwiek stajni w których bywałam.  😜
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
14 lutego 2017 17:00
Cała lamówka jest usiana napisem eskadron. desire nic dziwnego że nie widziałaś, kto by się w czymś takim pokazał 😁
Eskadron jest marką Pikeura od mniej więcej 40 lat. W którymś sezonie popełnili taki czaprak i pewnie więcej nie próbowali.
też go pamiętam🙂 z 15-18 lat ma....🙂
Wysoki ten źrebak jak na jednoroczniaka  😁
Glenmorangie
Mnie dziwi, że w rasie oldenburskiej koń jest nazwany od litery imienia matki a nie ojca. Znawcą nie jestem, ale jak dotąd widziałam tylko nazwane z linii ojca a nie matki, nawet jak się rodziły w PL (tu akurat hanowera widziałam, ale to ta sama zasada) na niemieckim paszporcie.
Grappa jest sp - może stąd polski akcent i tradycyjne nazywanie potomstwa od litery imienia matki.
Dance Girl, nie jest to do końca prawdą... Mój oldenburg (urodzony w Niemczech, może to ma jakieś znaczenie) ma imię zaczynające się od tej litery, od której zaczyna się imię jego ojca.
Dance Girl, nie jest to do końca prawdą... Mój oldenburg (urodzony w Niemczech, może to ma jakieś znaczenie) ma imię zaczynające się od tej litery, od której zaczyna się imię jego ojca.


ale to własnie napisała Dance Girl 😉
Kaktus, to przeczytaj raz jeszcze post Dance Girl....  🤔
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
15 lutego 2017 19:25
Mnie dziwi, że w rasie oldenburskiej koń jest nazwany od litery imienia matki a nie ojca .
Olson, źle mnie zrozumiałaś. Odniosłam się do ogłoszenia, gdzie źrebak opisany jako oldenburski po Sandro Hit jest nazwany na literę G, czyli po matce. Co mnie zdziwiło, bo tak jak Ty widziałam tylko konie oldenburskie nazwane po ojcu, nawet jak rodziły się w PL na niemieckim paszporcie. Oldenburga na polskim paszporcie raczej nie wyhodujesz.

Cień na śniegu Całiem możliwe  🤣

https://www.olx.pl/oferta/ogierek-CID103-IDkn6RY.html#49396cd47d
Ja nie wiem czy niektórzy nie widzą co robią tym koniom czy jak. Jak im nie wstyd!  🤬
Wiecie co zadzwoniłam tam. Konie ą z importu sprowadzone z Litwy. Facet mówi, że kopyta robił sam. A jak powiedziałam, że bardzo brzydko wygląda i mógłby zmienić zdjęcia i zadbać o wygląd to powiedział, że on już takie przywiózł. Możliwe...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się