Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

smartini   fb & insta: dokłaczone
22 marca 2017 12:50
rudziczek, ale wolontariat to nie za darmo. To jest za jazdy, za doświadczenie. Mylisz pojęcia i układy. I nie chodzi o psucie rynku tylko bardziej o ton.
A trener ponosi koszty - własnej działalności, dalszego własnego rozwoju. Tak samo jak fotograf... Mi się zdarza 'robić za darmo', oddawać zdjęcia czy barterować, wszystko zależy od sytuacji i mojej chęci. Ale nie, jak ktoś 'łaskawie opublikuje moje zdjęcia za darmo'. Łaski bez. I uwierz, rozgoryczeni są też bardzo pro fotografowie, którym dobrze idzie życie ze zdjęć.
Ale  🚫 robicie
smartini, wolontariat to wlasnie jest za darmo ;-) brater usług to inna bajka;-)
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
22 marca 2017 15:19
Jedyne z czym się zgadzam to, to że tragicznie dobrali słowa przez co ich wydźwięk jest jaki jest.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=750885818426876&substory_index=0&id=737063236475801
Już od kilku dni, co wejdę na fb widzę reklamy tych siodeł. Na wszystkich zdjęciach jakie sa prezentowane, jeźdźcy wyglądają w tych siodlach tak pokracznie, że wręcz śmiesznie 🤣 Już pomijam sam wygląd siodeł, który też jakoś nie zachęca.
Są paskudne i wyglądają jakby wisiały nad koniem. Nie wyobrażam sobie jazdy ujeżdżeniowej na takiej pufie. Konia nie czuć.
Właśnie miałam to wrzucać.... atakuje mnie ta reklama ciągle, a zdjęcie na siwym arabie  🙇
Babka siedzi na kosci łonowej, jak można tak się chwalić tak spychającym siodłem? Przecież to widać jak na dłoni, że jej dupe pcha  🤔wirek: niby różne dziwy się sprzedają, ale jestem szalenie ciekawa czy w pl są na to chętni...
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 marca 2017 08:31
Orzeszkowa, chodziło mi stricte o wolontariat w stajni, przeważnie w takim układzie dostaje się w zamian jazdy i wiedzę, więc nijak się to ma do pustego udostępniania fotek, które jeśli jakieś korzyści daje, to znacznie mniejsze niż wolontariat w stajni 🙂

A siodło wygląda kosmicznie i to wcale nie w dobrym sensie :/
Wczoraj napisałam im pod jedną z tych reklam, że wyglądają jakby się siedziało kilometr nad koniem, to mi odpisali, że się mylę, bo właśnie w tych siodlach czuć konia jak w żadnym innym siodle a zdjęcie na arabie jest w fazie klusa i dlatego tak to wygląda 🤣
vissenna   Turecki niewolnik
23 marca 2017 10:19
Są paskudne i wyglądają jakby wisiały nad koniem. Nie wyobrażam sobie jazdy ujeżdżeniowej na takiej pufie. Konia nie czuć.


Widać po kształcie "Bazy", że każde ich siodło będzie upychało tyłek jeźdźca do tyłu...
Design tych siodeł jest straszny ale jeszcze lepsze jest tłumaczenie informacji na polskiej stronie  😜
Ktoś im przetłumaczył "skirts" na spódniczki  🤣
larabarson te siodła są u Nas...mam okazje widzieć to na żywo 🙂
RatinaZ a próbowałaś może w nie siąść? No strasznie jestem ciekawa jakie wrażenia 😜
RatinaZ a próbowałaś może w nie siąść? No strasznie jestem ciekawa jakie wrażenia 😜


🙂 no raczej na razie nie...bo za 9 dni rodzę swoje drugie dziecko 🙂 (mam nadzieję) ale ta dziewczyna ma duże konie...jedna to ta Shire, a drugiego wałacha nawet nie wiem jakiej rasy,ale to taki spory koń...i wydaje mi się ze one sa właśnie lepiej wyglądają i się trzymają na takich pogrubianych koniach...

vissenna ta dziewczyna co zaczęła sprowadzać te siodła jest Amerykanka polskiego pochodzenia...pewnie potrzebowała wsparcia w kilku słówkach i jej głupoty gogle pokazały...ja myślę, że można dac temu szanse...
RatinaZ Czy ta dziewczyna (amerykanka) nie ma przypadkiem na imię Kasia?
Misiek69 tak
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=750885818426876&substory_index=0&id=737063236475801
Już od kilku dni, co wejdę na fb widzę reklamy tych siodeł. Na wszystkich zdjęciach jakie sa prezentowane, jeźdźcy wyglądają w tych siodlach tak pokracznie, że wręcz śmiesznie 🤣 Już pomijam sam wygląd siodeł, który też jakoś nie zachęca.


A mnie się podobają te siodła. Moje Podium (również Włoskie, widocznie ciągnie ich do takich dziwnych cosiów :P) też wygląda dziwnie i kogokolwiek w nim posadzę, to mówią, że się siedzi kosmicznie. Mnie się tak siedziało tylko pierwszego dnia, drugiego byłam już "u siebie". Więc może coś jest w tych dziwadłach, może to tylko nasze uprzedzenia i zamknięcie się w światku jedynych i prawilnych siodeł? Chętnie bym w takim tyłek posadziła. 😀
Megane A, to moja przyjaciółka jest. Jej Shire nosi w sobie potomka mojego Niuńka. :-)
Chociaż... Gdyby dwie godziny temu właścicielka tego FP nie udostępniła tego krążącego po sieci filmiku o tym, jaki ból sprawiają koniom wędzidła i jak się w ogóle znęcamy nad swoimi końmi, to byłabym bardziej skłonna zajrzeć na stronę producenta. 😀
Klik
Sivrite ja miałam kiedyś bezterlicowke i już nie chcę. Nijak to się ma do siodła z terlicą.
Sivrite ja miałam kiedyś bezterlicowke i już nie chcę. Nijak to się ma do siodła z terlicą.


Nie przeczę,  że mogłoby mi się nie spodobać,  może po prostu jeszcze nie zdążyłam się zawieźć na takim. Ale sporo osób w takich jeździ,  więc chyba nie są złe z samego tego powodu,  że nie mają terlicy. Każdemu według uznania,  ale design tych siodeł mi się akurat podoba,  wcale nie uważam,  że są straszne. Dlatego pisałam,  że może to po prostu "opatrzenie się" zwykłych siodeł powoduje taką reakcje.
Sivrite ja miałam kiedyś bezterlicowke i już nie chcę. Nijak to się ma do siodła z terlicą.

Zależy jeszcze, o jakiej bezterlicówce mowa. Te z wyższej półki to jest zupełnie inna sprawa niż rozmaite "kapcie" marki no name i budżetowe bezterlicówki za 500 zł z Indii. Tutaj rzeczywiście nie ma porównania.
Te Ghosty wyglądają faktycznie dziwnie na tle klasycznych siodeł terlicowych, ale w porównaniu z innymi siodłami bezterlicowymi, zwłaszcza tymi wyższej klasy, już wcale nie.
Nie wiem, ja miałam Freeforma więc to chyba nie taka niska półka? Wyglądała zupełnie inaczej niż ten okropny Ghost.
Freeformy faktycznie są całkiem niezłe. Chociaż ja miałam "podróbę", czyli Freemaxa, i niby jeździło mi się wygodnie, ruda też nie narzekała, ale po przesiadce w Trekkera różnica była kosmiczna. I dla mnie, i dla konia też.
Paradoksalnie zdecydowanie mniejsza różnica nastąpiła po przesiadce z Trekkera w dobrą terlicówkę. Owszem, jest różnica na plus, ale tego rodzaju, że prawdopodobnie wcześniej, bez jazd z trenerem, które mi uświadomiły, do czego dążyć i co jest postępem, a co nie, to tej różnicy bym nie poczuła.

A kwestia estetyki jest chyba trochę niezależna od kwestii technicznych budowy siodła - niezależnie od niej można zadbać o to, żeby poszczególne elementy siodła były ładne, wykonane estetycznie, starannie wykończone - albo nie. To zależy tylko od producenta.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 marca 2017 09:26
Ostatnio sporo osób szuka siodeł z prostymi panelami... no to proszę! Prose i płaskie jak ta lala! 😉  🤣 http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/226270
Jeja....ciekawe ile ma lat?? pewnie tyle ile kosztuje 🙂 🙂
I ktoś jeszcze chce za nie pieniądze ...  😲
No przecież "sportowe" Więc musi kosztować.  🤣
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
24 marca 2017 11:29
[quote author=larabarson link=topic=190.msg2664069#msg2664069 date=1490247731]
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=750885818426876&substory_index=0&id=737063236475801
Już od kilku dni, co wejdę na fb widzę reklamy tych siodeł. Na wszystkich zdjęciach jakie sa prezentowane, jeźdźcy wyglądają w tych siodlach tak pokracznie, że wręcz śmiesznie 🤣 Już pomijam sam wygląd siodeł, który też jakoś nie zachęca.


A mnie się podobają te siodła. Moje Podium (również Włoskie, widocznie ciągnie ich do takich dziwnych cosiów :P) też wygląda dziwnie i kogokolwiek w nim posadzę, to mówią, że się siedzi kosmicznie. Mnie się tak siedziało tylko pierwszego dnia, drugiego byłam już "u siebie". Więc może coś jest w tych dziwadłach, może to tylko nasze uprzedzenia i zamknięcie się w światku jedynych i prawilnych siodeł? Chętnie bym w takim tyłek posadziła. 😀
[/quote]

W siodle Podium nie jeździłam i przed zakupem chciałabym sprawdzić, jak kilkugodzinny teren zniosłyby moje plecy. Ogólnie mi się podobają, zwłaszcza te bez tybinek. A te Ghosty też wydają się ciekawe i też bym chętnie spróbowała jazdy. Wczoraj woziłam tyłek w gapie 15" na arabce i jeździło mi się dobrze. Prawie tak dobrze jak w Prestige-u. Brakowało tylko głębokiego siedziska i wielkich klocków kolanowych  🙂
Myślę, że zanim się oceni siodło to warto je najpierw spróbować, bo czasem pozory mylą.
[quote author=Sivrite link=topic=190.msg2664338#msg2664338 date=1490292882]
[quote author=larabarson link=topic=190.msg2664069#msg2664069 date=1490247731]
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=750885818426876&substory_index=0&id=737063236475801
Już od kilku dni, co wejdę na fb widzę reklamy tych siodeł. Na wszystkich zdjęciach jakie sa prezentowane, jeźdźcy wyglądają w tych siodlach tak pokracznie, że wręcz śmiesznie 🤣 Już pomijam sam wygląd siodeł, który też jakoś nie zachęca.


A mnie się podobają te siodła. Moje Podium (również Włoskie, widocznie ciągnie ich do takich dziwnych cosiów :P) też wygląda dziwnie i kogokolwiek w nim posadzę, to mówią, że się siedzi kosmicznie. Mnie się tak siedziało tylko pierwszego dnia, drugiego byłam już "u siebie". Więc może coś jest w tych dziwadłach, może to tylko nasze uprzedzenia i zamknięcie się w światku jedynych i prawilnych siodeł? Chętnie bym w takim tyłek posadziła. 😀
[/quote]

W siodle Podium nie jeździłam i przed zakupem chciałabym sprawdzić, jak kilkugodzinny teren zniosłyby moje plecy. Ogólnie mi się podobają, zwłaszcza te bez tybinek. A te Ghosty też wydają się ciekawe i też bym chętnie spróbowała jazdy. Wczoraj woziłam tyłek w gapie 15" na arabce i jeździło mi się dobrze. Prawie tak dobrze jak w Prestige-u. Brakowało tylko głębokiego siedziska i wielkich klocków kolanowych  🙂
Myślę, że zanim się oceni siodło to warto je najpierw spróbować, bo czasem pozory mylą.
[/quote]

Właśnie takie beztybinkowe jest w moim posiadaniu. Extreme Sklep wypożycza siodła do sprawdzenia, sama od nich wypożyczałam przed kupnem.
Chociaż jeśli chcesz głębokiego siedziska i klocków kolanowych, to nawet nie patrz w stronę Podium. 😀 Siedzisko prawie płaskie, specyficzne, a nogi wiszą luźno bez żadnego oparcia prócz strzemion. Terlica odstawia Ci nogi od konia, więc wrażenie luzu na nogach jest nawet większe, niż jak siedzisz na oklep - pomijając strzemiona oczywiście.
Koniec offtopa, jak byś chciała coś o nich wiedzieć, to zapraszam na PW. 😀

EDIT: A jeżdżąc w nim z biegu i bez przygotowania 3 konie dziennie bolały mnie nogi od puślisk, ale prawie nigdy plecy. A to jednak 4,5 godziny w siodle było i to stanowczo nie spacerem.
Ostatnio sporo osób szuka siodeł z prostymi panelami... no to proszę! Prose i płaskie jak ta lala! 😉  🤣 http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/226270

hehehe na kuca chyba jako derka 😉 prawie zachodzi na zadek  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się