Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Kolejny przykład naiwności. Oddają końskie emeryty licząc, że ktoś będzie utrzymywał za free darmozjada, sprzedają swoje "ukochane" koniki i płaczą później, że ktoś sprzedał dalej i to za większa kasę. No kurcze. Sprzedałeś lub oddałeś konia to nie masz wpływu na jego dalsze losy i tyle. Nie ma w tym oszustwa, są tylko czcze mrzonki byłego właściciela.
Ewentualnie zawrzeć w umowie informacje o prawie pierwokupu, cenę i liczyć na to, że uda się to wyegzekwować.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 lipca 2017 09:04
Kolejny przykład naiwności. Oddają końskie emeryty licząc, że ktoś będzie utrzymywał za free darmozjada, sprzedają swoje "ukochane" koniki i płaczą później, że ktoś sprzedał dalej i to za większa kasę. No kurcze. Sprzedałeś lub oddałeś konia to nie masz wpływu na jego dalsze losy i tyle. Nie ma w tym oszustwa, są tylko czcze mrzonki byłego właściciela.


Kolejny przykład nieczytania, ale wypowiadania się. Oddali emeryta. 4 letniego emeryta.
No to rencistę 😉
Ale nie oddali a odsprzedali za 5500, czyli jesli koń faktycznie rencista, to cena i tak spora.
Biorąc pod uwagę fakt, że 4 letni koń mający nakostniaka i niezdiagnozowany kaszel jest nazywany emerytem/rencistą, zaczynam się zastanawiać jak nazwać mojego 9 letniego konia po pokleszczówce z COPD i milionem małych kontuzji, które przeszła w swoim życiu. Chyba pozostaje mi "świt żywych trupów"  😂
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 lipca 2017 09:32
marlin1990, Budyń sie przyłącza do świtu żywych trupów. Rok temu to nawet był blisko rozrywając cobie nogę. Kolkowy, po mięśniochwacie, 3 wizytach w klinikach i braku jednego mięśnia. lat 11. Trup jak nic 😀
Co wy wiecie?  😉  Mój ma lat 16, jest alergikiem i w dodatku zakulał. Kulawy trup?
Nie wiem o co chodzi z tym nakostniakiem, bo zapewne to zależy od umiejscowienia. Ja tam widziałam konie po odpowiednio 35 i 50 tys EUR po operacjach nakostniaka. Startujące w sporcie już po operacji. Wystawione na sprzedaż z informacją, że są po operacji nakostniaka.

Kaszel to inna sprawa, ale zakładam, że ludzie kupują konie zasięgając opinii lekarza.

Inna sprawa to absolutnie skrajna naiwność (hipokryzja??) niektórych osób sprzedających konie.
A ja wczoraj dowiedzialam sie, ze wspomniany kon, po treningu za 4 kola i zwaleniu wlascicielki po raz enty, zostal sprzedany.
Poprosilam meza zeby zapytal za ile, bo ciekawa jestem. I czy nowy wlasciciel wiedzial o narowach konia, czy zostal mu przedtsawiony jako 4latek, po treningu u znanego trenera X...
https://www.olx.pl/oferta/kon-masci-gniadej-CID103-IDnkl3y.html#f3073b7ed5

Dla mnie nietypowa linia grzbietu jak na 12 letniego konia ... Ale może się nie znam.
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 lipca 2017 13:50
Fenek, było stronę temu czy dwie
[url=http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/52605?q=&plec=&masc=&rasa=&wzrost_od=0&wzrost_do=1168&wiek_do=2017&wiek
_od=1991&lokalizacja=&przeznaczenie=&cena=&strona=7]KLIK[/url]
Chodzi sporadycznie ale 5 razy w tygodniu  🙄

Skróciłam link.
Trochę przekręciłaś. Jeżdżona sporadycznie, 5 razy w tygodniu trenuje.
Moim zdaniem to i tak za dużo.
nokia6002, mogłabyś skrócić link?
Moim zdaniem to i tak za dużo.

osobiście nie lubię wypinaczy, ale praca na lonży 5 razy w tygodniu nie jest jakoś wyczerpująca jak się robi to z głową.
dea   primum non nocere
13 lipca 2017 22:04
Chodziło mi li tylko i wyłącznie o to właśnie, że sprzedając tracisz kontrolę. Prawo do głosu niestety również. Dla świętego spokoju, póki pod most się nie wyprowadzę, darmozjady zostają na moim garnku i już. Ostatnio u znajomych była podobna sytuacja. Właścicielka kobyłę niby kochała, ale sprzedała mimo uwag od własnych znajomych, że mają zastrzeżenia do kupca. I teraz płacze ...
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
14 lipca 2017 10:56
Ale ta 4-latka to na moje oko na luzie te 12 tys warta. Raz, ze kobyla i urodziwa, papierowa, dwa, ze z dobra glowa, wstepnie zrobiona (kwestia jakosci tej pracy,ale tego na h yyy fotkach nie widac). Kaszel po zmianie warunkow bytowych mogl przejsc samoistnie lub zostac wyleczony.
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 lipca 2017 11:04
ansc, zgadzam się, praca na lonży młodego konia prowadzona z głową może mu wyjść tylko na dobre. Ba, dobre wypięcie, adekwatne do konia, oczekiwań, możliwości itp itd również tylko temu koniowi pomoże. Wszystko z głową, wszystko dla ludzi/koni.

szafirowa, otóż to
kolejny przykład ... nie wiem czego.. kobieta jest naiwna albo szuka łosia:OLX
Twoja odpowiedź
"Witam proszę o informację czy Pani chce płacić za utrzymanie swojego konia 300 zł w zamian za opiekę i zapewnienie ew. ruchu dla konia? Jak miało by to wyglądać?
Przeczytana 8 min. temu
dzisiaj, 13😲8 evescool
Witam, w pensjonat oddaję i płacę 300zł ,ale koń korzysta z padoków nie jest używany do jazd. Jeżeli ktoś chce sobie na nim jeździć bierze utrzymanie na siebie,
pozdrawiam serdecznie,
Ewa.
To ona szuka pensjonatu w tej kwocie czy dzierżawy?
nokia6002 ja nie wiem o co CI chodzi... akurat to jedno z bardziej profesjonalnych ogłoszeń na rv jesli chodzi o sprzedaż konia...ładne zdjęcia: 2 i 6 jak dla mnie jest całkiem spoko jak na tak młodego konia.Do tego filmik pokazujący fajną prace konia na lonży...Jak dla mnie koń wart uwagi.
To ona szuka pensjonatu w tej kwocie czy dzierżawy?

szuka pensjonatu za 300zł   🤣 ew. Odda w dzierżawę
Ostatnie ogloszenie na tej liscie. Smieje sie tylko myslac o nim, i ze nasz Jerry jest na najlepszej drodze zeby stac sie takim Gabe 😁
http://www.horsenation.com/2017/01/03/best-of-craigslist-volume-50/
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1411611345573405&id=100001736593293

Początek zdjęć nie taki najgorszy, ale przy przedostatnim śmiechłam  😂
Ej ej ej powiedzcie mi czy ja jakaś nie douczała ? bo mi się wydaję,że dwu letni koń nie powinien chodzić pod siodłem i to za szybko też na zaźrebianie !! takie moje zdanie,inaczej moja zimnokrwista dwu latka już dawno by pod siodłem chodziła a miała SAMO siodło założone na sobie zaledwie 5 razy bez żadnego obciążania ...
co to ? dla ziemiaków jakieś inne reguły czy co? pogięło ich? przecież ten dzieciak jeszcze nie ma dobrze zrosłych kości ...
no sami zobaczcie :

[url=https://www.olx.pl/oferta/konie-klacze-zimnokrwisty-CID103-IDnq3pE.html#9000766ff0;promoted]https://www.olx.pl/oferta/konie-klacze-zimnokrwisty-CID103-IDnq3pE.html#9000766ff0;promoted[/url]
ehh mentalność, wygląda jak dorosły to czemu nie wsiadać  🙄 tylko konia szkoda i tych źrebaków w tle które jeśli są tego samego właściciela również zostaną w tym wieku zajeżdżone


Objeżdżałam również kilka młodych koni z bryczki pod siodłem. jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić  😜
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/72671
Zacznijmy jeszcze od tego,że ona jest już zaźrebiona!! szkielet jeszcze nie do końca zrosły a ona musi jeszcze zamiast w siebie inwestować to musi inwestować w źrebaka  👿 no ej ,myślałam ,że mentalność właśnie już się trochę zmieniła,że ludzie wiedzą że z siodłem i wszystkim innym trzeba czekać do minimum trzech lat !!
Janusze biznes, interesu... Szlak mnie trafia, koń za młody i na jazdę i na ciążę. Siodło oczywiście też dopasowane, chyba tylko kolorystycznie..  🤬
Zacznijmy jeszcze od tego,że ona jest już zaźrebiona!! szkielet jeszcze nie do końca zrosły a ona musi jeszcze zamiast w siebie inwestować to musi inwestować w źrebaka  👿 no ej ,myślałam ,że mentalność właśnie już się trochę zmieniła,że ludzie wiedzą że z siodłem i wszystkim innym trzeba czekać do minimum trzech lat !!

No niestety... ostatnio koleś zaźrebiał dwulatkę, (rocznikowo, bo nawet nie miała 24 mcy) jak mu powiedziałam, że za młoda i że będzie miał problem w ZHK to stwierdził, że powie, że to dzikie krycie i paszport zrebakowi wydać muszą, a że kobyła już duża i darmozjad to niech chociaż źrebaki na mięso rodzi... oooo... taka nasza wsiowa jeszcze mentalność. Na moje 5 zdań, on miał 50 swoich niby z doświadczenia, bo ojciec tak robił, dziadek i wujek i wszystkie kobyły jakoś rosły i rodziły

Ziemniaczki mają o tyle dobrze, że nawet jak objezdzone pod siodłem w wieku tych 2-ch lat, to na szczęście chodzą sporadycznie, bo to ani prestiż ani wygoda, gorzej wkurza mnie zajezdzanie szlachetnych, bo te zajezdzane jako dwulatki potrafią w wieku 3 lat chodzić juz w szkółkach po kilka godzin dziennie w sezonie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się