Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Ja myślę o swoich koniach inaczej,bo chcę by mi towarzyszyły jak najdłużej w jak najlepszym zdrowiu.
I o ile na moją Karine,którą kupiłam już w fatalnym stanie nie mam już wpływu to na moją zimnokrwistą dwu latkę wiem, że mam i mam zamiar wsiadać na nią dopiero w wieku 3 lat i kropka . Teraz w wieku dwóch lat nawet nie pozwalam jej zbyt dużo galopować,nie wymagam od niej tego.... Na lonży wymagam stępu i kłusa w rozluźnieniu no i ładnych przejść.... założenie na nią siodła nie wymagało dużo czasu,ale siodło zakładane tylko i wyłącznie do przyzwyczajenia że takie ustrojstwo na grzbiecie ma i tyle ,tak samo uprząż miała założone wczoraj pierwszy raz i ciągnęła tylko oponę ,wszystko bez ogłowia z wędzidłem bo do tego nawet jeszcze nie przyzwyczajona do końca....nigdzie mi się nie spieszy ,wszystko powoli i z głową....to wcale nie takie trudne.
Niecałe 2,5 roku i już jeżdżony, argument padł, że nie codziennie, a poza tym 2,5 latki i tak idą do zakładów zaprzęgowych, więc żadna to krzywda, że ktoś na nim tyłek wozi. Z siodłem na kłębie. Rewelacja  🤔wirek:

Wchodzę na fejsa, a tu takie ciekawostki. Co myślicie?
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
19 lipca 2017 17:47
Myślę że niepotrzebna jest druga umowa mówiąca o własności konia bo pierwsza jest w mocy, natomiast przy zwrocie w ratach powinna być spisana jakaś umowa.
Jeśli ma umowe, ma prawnika, to wydaje mi się, że sprawa będzie jasna do wygrania (nie mówię, że łatwa i szybka).
Problem pewnie też się zacznie, gdy właściciel sprzeda konia i trzeba będzie w sprawę włączyć nowego właściciela konia.
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/48754  👿 powiedzcie mi co ludzie z tym mają, że nawet zdjęć nie są wstanie odwrócić? i jeszcze ta cena... . 😵
Pomadka, cena zdecydowanie  normalna.
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 lipca 2017 08:07
Może ktoś zwyczajnie nie umie obrócić zdjęć? Moja mama na przykład raczej by nie umiała. A ogłoszenie napisane po polsku, ze zdjęciami nawet jako takimi, że konia widać znośnie, cena też żadna z kosmosu
🚫  Chcialam komus wyslac zdjecia mailem. Wrzucilam jako zalacznik. Przed wyslaniem jeszcze sprawdzilam - a tu zdziwko, czesc zdjec obrocona (ta czesc ktora byla robiona aparatem pionowo). No i szlag mnie mogl trafic, probowalam tego i owego, wygladalo ok, ale - jak tylko je wsadzilam jako zalacznik - znow, qrka wodna, obrocone. No, zacielam sie i wkoncu sie udalo. Mysle, ze to ogloszenie moze byc ten sam przypadek.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 lipca 2017 10:08
Niestety czasami nasze forum płata figla i samo obraca zdjęcie mimo, że na komputerze jest ono w pionie. Cena za konia jest raczej normalna, ale widzę, ze niektórzy na siłę szukają 😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
20 lipca 2017 10:36
JARA, bo nie wiesz, że ślązak powinien po 5 tys chodzić?
Nie szukam nic na siłę po prostu mnie to irytuje, cena jak dla mnie trochę duża - ale to wszystko też zależy od regionu.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 lipca 2017 10:40
Pomadka, 36 miesięcy utrzymania konia, niech to nawet u siebie bedzie 300 zł... to juz jest 10000, bez kosztów krycia i utrzymania klaczy w trakcie ciąży.
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 lipca 2017 10:42
Jak sobie pomyślę, że szczeniaki niektórych ras kupuje się po 4-5tys. (w wieku 8 tygodni) a 3letni koń za 10 to za dużo to przestaję ogarniać o_O
Mi się wydaje, że takie przemyślenia mają osoby które konia nie utrzymywały, to się wydaje że koń na łące cały rok i koszt 50zł... A pomijam codzienną pracę przy koniu- która, jeśli koń na handel, powinna być ZAPŁACONA. Licząc godzinę dziennie pracy przy koniu (karmienie, sprzątanie, werkowanie, ale też grodzenie pastwisk, potem przyuczanie do zaprzęgu itp) to już chyba nie ma wątpliwości.
Konia utrzymywałam wiem jakie są to koszty ale cena do 20 tyś za gołego ślązaka jest troszkę duża ale to moje subiektywne zdanie. Cóż hejt na tym forum jest opanowany do perfekcji.
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 lipca 2017 11:49
Pomadka, hejt? Ot kilka osób nie zgodziło się z Twoją opinią, to jeszcze nie jest hejt 🙄
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
20 lipca 2017 11:52
smartini, no jak to nie  😎 Tyle wycieczek osobistych  😎 😁
Pomadka, znasz się na rodowodach ślązaków? Tak się składa, że jest to rasami która ma na swoim koncie chyba najwięcej medali MŚ i Europy, wygrane w Pucharze Świata w swojej konkurencji. Dla przykładu- na aukcji źrebiąt, za nie koniecznie wysokich lotów(w przekroju danej stawki) źrebaka trzeba dać 20 tys... Euro  😎
Smartini nie wiem może obracam się wśród rekreacyjnych tuptusiów, ale tak jak pisałam cena 20 tyś jest w mojej ocenie dość spora. Może przyzwyczaiłam się do ofert gdzie każdy ma gospodarkę i dostaje dofinansowanie za podtrzymywanie rasy. I naprawdę ceny 3 latków oscylują w granicach 8 tyś.
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 lipca 2017 11:57
Pomadka, ale wiesz, że koń koniowi nie równy a jest warty tyle, ile kupiec jest gotów zapłacić?
Dwulatek aqh może kosztować 15 tys euro, może kosztować 115 tys euro. I każdy będzie wart swojej ceny. Nie ma zasady 'ta rasa, w takim wieku kosztuje tyle i tyle' 😉
No tak tu masz racje koń jest tyle wart ile ktoś chce za niego zapłacić.
[quote author=Szalona😉 link=topic=190.msg2699335#msg2699335 date=1500902400]
[url=https://www.olx.pl/i2/oferta/moja-kochana-klacz-belcia-CID103-IDnC8bA.html#:c1d01b9fcc]https://www.olx.pl/i2/oferta/moja-kochana-klacz-belcia-CID103-IDnC8bA.html#:c1d01b9fcc[/url]
Koń który jest chodzącym trawnikiem 😀
[/quote]

"Cena nie podlega negocjacji", "szukam dla niej dobrego domu"

Bo dobre domy ustawiają się w kolejce aby mieć ten zaszczyt i zająć się 5-letnim, jednookim i nic nie robiącym koniem NN  😵

Wystawienie "ukochanego" konia na sprzedaż na OLX  "z powodu wyjazdu za granicę" jest po prostu hipokryzją i pozbyciem się problemu.  🤔 Po prostu scyzoryk się w kieszeni otwiera.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
24 lipca 2017 14:41
Napisane jest że aktualnie jest chodzącym trawnikiem, czyli chyba ogólnie nadaje się do jazdy? Ślepota na jedno oko na pewno mocno ograniczy jego możliwości ale do rekreacyjnego tuptania chyba się nada?
CzarownicaSa, to zależy od konia i jego charakteru. Natomiast niezależnie od tego - to żeby z jednookiej kosiarki zrobić rekreanta - trzeba naprawdę trochę pracy włożyć. No i konie, które nie widzą na jedno oko, nie zawsze są takie super bezpieczne dla początkujących.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
24 lipca 2017 22:42
Jasne, z tym się zgodzę :kwiatek:
Reyline Oj no, jak Pan Jarek pisze,że to Dojcze Rajt Pony,to znaczy,że tak jest  😁  😵
Boże, widzisz i nie grzmisz.  😁
Obiś,przepraszam bardzo,zwracam honor.  🤬 Jak Pan Jarek powie to musi tak być 🙇

MalinaZGryzina może grzmi,ale jego plastikowa,pusta głowa nie przewodzi prądu?  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się