własna przydomowa stajnia

horse_art, ale ja nie pisałam że jest 😉
a bo tak zrozumialam z tego "obawiam się, ze się zrobi"...
to odgrzybisz jesli się pojawi :P (nie życzę 😉 )
a może się komus przyda opowiesć 😉

czas iść ibiad robić bo chyba mi już styki siadły 😉
Jak już się pojawi grzyb to już będzie po ptokach... a zwalczanie grzyba to nie takie hop siup
stąd chyba wolę nie ryzykować 😉
malowałam ściany zwykłą farbą do wnętrz
a boksy hipoalergiczną szybkoschnącą i ponoć zmywalną farbą.

Wgrywam do galerii zdjęcia stajni sprzed chwili🙂 Do malowania zostały mi 4 pary drzwi, zabrakło mi farby...



horse_art - w warunkach domowych nie osiągniesz wysokiego ciśnienia, temperatura ekstruzji to 130-160 stopni, a następnie nagłe schłodzenie surowca - to jakbyś chciała w domu zrobić mleko UHT 😉
Pod wpływem ekstruzji zwiększa się przyswajalność, czystość mikrobiologiczna i dostępność składników surowca.
Cobrinha, to moze prewencyjnie..może się gdzieś czai? 😉 ale ja jakos w ogóle nie kojarze,zeby w stajniach był grzyb... moze ze wentylacja? moze mocznik mu nie pasuje?

zielona_stajnia, no dobra, to odpuszcze gotowanie w AMC matki 😉)) (nie mam pojęcia też jak się mleko uht robi , tak samo co a dane masz w podpisie :P)
dzieki za wyjaśnienie!
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
22 października 2014 15:28
[quote author=Liściu link=topic=19013.msg2206164#msg2206164 date=1413897430]
Właśnie mam mam całkiem sporą ilość sznurka. Myślałam, że sama plecionka będzie wystarczająca, ale na duże pastwiska się niestety nie sprawdza bo bardzo mało widoczna w cwale, a jak się ją zobaczy to już niestety jest za późno żeby się zatrzymać 😁. Za to na lonżownik czy małe kwatery całkiem fajnie się sprawdza.
[/quote]

Można sznurek bo jest dobrze widoczny i tani ale nietrwały, żeby było na dłużej to ja daję plecionkę podwójnie + przywiązuję do niej kokardki (np. z pociętych kamizelek takich jak maja drogowcy, kolorowych koszulek albo jakiś reklamówek). Właśnie te kokardki sprawdzają się najlepiej bo konie dobrze je widzą z daleka.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
22 października 2014 18:14
może i ja pomaluję czymś wnętrze boksów? Nie myślałam o tym, bardziej o zewnętrznej stronie  😡
Ale czym?
Mam pytanie. Bardziej opłaca się trzymać dwa konie w pensjonacie oddalonym o 10km od miejsca zamieszkania i płacenie 1500zł miesięcznie za jednego (jest hala i plac do jazdy) czy trzymanie ich u siebie jeśli również stoi bardzo dobra hala do jazdy (tylko ta ma lustra a ta w pensjonacie nie) i plac ?
Ja mam pytanie czy mając stajnie przydomową w której są dwa konie jeden rekreant mam zarejestrowaną działalność gospodarczą czy mogę prowadzić jazdy odpłatnie?
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
22 października 2014 19:42
Mam pytanie. Bardziej opłaca się trzymać dwa konie w pensjonacie oddalonym o 10km od miejsca zamieszkania i płacenie 1500zł miesięcznie za jednego (jest hala i plac do jazdy) czy trzymanie ich u siebie jeśli również stoi bardzo dobra hala do jazdy (tylko ta ma lustra a ta w pensjonacie nie) i plac ?


ee masz u siebie stajnię z halą i się pytasz czy lepiej będzie trzymać konie w innej 10 km od domu za taką kwotę?
Mam pytanie. Bardziej opłaca się trzymać dwa konie w pensjonacie oddalonym o 10km od miejsca zamieszkania i płacenie 1500zł miesięcznie za jednego (jest hala i plac do jazdy) czy trzymanie ich u siebie jeśli również stoi bardzo dobra hala do jazdy (tylko ta ma lustra a ta w pensjonacie nie) i plac ?



Pytanie wygląda troszkę jakbyś chciała się pochwalić a nie poradzić. Nie jeden by się pociął za takie warunki trzymania konia w stajni z halą i to jeszcze prywatnie koło domu.  😵
Ettma, jak to do pkd wpisze to raczej tak, no i konia w firme wprowadzi. i bedizecie mogli wszystkie "końskie" zakupy na firme robic - w koszta, vat... jak odwiesze dzialalnośc to swojego też tak zrobie

Bisou  - to zart? 😀 jedyny minus(albo plus) - towarzystwo, no i obsługa..
Nie będzie problemu z tym, że jestem niepełnoletnia, a prowadzę jazdę? Oczywiście mogę jakąś kartkę wziąć od trenera, zawodnikiem zrzeszonym nie jestem więc karteczki z klubu nie dostane. Znam pare stajni w, której jazdy prowadza osoby niepełnoletnie.
ja bym swojego dizecka nie wyslala, nie zotawila pod opieką niepelnoletniego. a jakby cos sie stalo, albo bym byla zlosliwa, to sankcje prawne znasz? albo sprawdz. i rodzice niech się zapoznają - bo oni bedą pewnei tez odpowiadać. zresztą - takie pytania to już nei ten wątek.
Właśnie racja sama też nie puściłabym kogoś i to jeszcze na konie - żywe zwierzęta wiedząc, że jest niepełnoletni. Jednak czasami słyszę pytania czy nie udostępnię konia do jazd czy nie poprowadzę jazdy, bo wiadomo nie mam uprawnień to zapewne będzie taniej. Szczególnie takie fale są po zawodach, a konia którego mogę udostępnić to rekreant przeważnie pytają się dziewczyny 13 14-latki, których rodzice nie dysponują odpowiednimi finansami ani czasem, żeby jeździć z dzieciakami na jazdy. I tutaj znowu wracam do punktu wyjścia czyli do dział. gospodarczej i innych przepisów i kodeksów. Ale dzięki za odpowiedź  :przytul:
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
22 października 2014 20:42
Znam pare stajni w, której jazdy prowadza osoby niepełnoletnie.


ja też znam. I moim zdaniem nie jest to dobry pomysł. No chyba że ktoś uważa, że początki skoków należy wprowadzać po 2 jeździe z galopem?  😲

Są chyba inne wątki na ten temat, poszukaj. Ale od siebie napiszę - daj sobie spokój.
Dokładnie, chyba nie ma co się spalać na coś takiego.  😉
Ettma, masz zarejestrowaną działalność a jesteś niepełnoletnia?
odpisala mi a to pytanie w innym watku. dzialalnosc rodziców. wiec tym bardziej będzie ich odpowiedzialność. a na to sie raczej nie zgodzą (oby)

a w ogóle pytania  takie....czułam sie jak inwigilowana przez szpiega ze skarbówki 😉
Bisou Najtaniej będzie założyć lustra  🙂
Mam pytanie. Bardziej opłaca się trzymać dwa konie w pensjonacie oddalonym o 10km od miejsca zamieszkania i płacenie 1500zł miesięcznie za jednego (jest hala i plac do jazdy) czy trzymanie ich u siebie jeśli również stoi bardzo dobra hala do jazdy (tylko ta ma lustra a ta w pensjonacie nie) i plac ?

To wygląda jak próba przemycenia ogłoszenia ale ok,podchodząc do tematu bez podejrzliwości to jeżeli jeden koń w pensjonacie 1500zł to 2 konie 3000tys.Zatrudnij kogoś bez pracy z okolicy za 1500zł miesięcznie a za drugie 1500zł spokojnie konie utrzymasz i będziesz miała czyste rączki i blisko do koni.

Misiek ale to w tej drugiej stajni nie ma luster  😉
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
23 października 2014 09:18
no to trzeba je zbić  😜
Ja właśnie wróciłam ze stajni - boks dla jednego konia już przyszykowany - 8 worków trocin wlazło... może 9-ty dorzucę i czekam na dostawę 50 świeżych worków więc i drugiemu dorzucę 🙂
Pogoda dalej wredna, niby przestało padać ale jest mżawka i silny wiatr.
Do takiego świeżego i odmalowanego boksu aż żal konie wpuszczać które zaraz "urządzą" go po swojemu  😁
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
23 października 2014 09:42
my z C obecnie zamieniłyśmy przydomówkę, zabrałam małpę do mojej pracy więc mam luz jeśli chodzi o obowiązki stajenne.
B wyjeżdża do pensjonatu niedługo, a ja mogę się nie martwić obecnie o zapasy, żarełko ogrodzenia etc


Przerwa🙂
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
23 października 2014 09:45
derby a co z młodym?
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
23 października 2014 09:48
strzemionko jak przeczytasz mój post CAŁY to się dowiesz🙂

Cobrinha jednak trociny?  moja obecnie stoi pół na pół- trociny słoma, ale chyba jednak wole samą słomę- jakoś tak "przytulniej" hihihi

drogo Cię wynoszą trociny?  czy masz tartakowe? Już zamykasz na noc?>
Od początku stoją na pellecie/ trocinach 😉 nie wychodzą jakoś bardzo drogo (tartakowe) a jak wiesz, ja miejsca ani sił przerobowych na ścielenie słomą nie mam 😉
Moje jeszcze pod chmurką.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
23 października 2014 09:56
na pellecie wiem, ale nie wiedziałam, że trocinujesz też🙂
Na początku sam pellet a potem miałam też trociny bo taniej hehe
Teraz już same trociny będą choć jakieś resztki pelletu jeszcze mi zalegają 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się