własna przydomowa stajnia

strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
23 października 2014 10:12
derby przeczytałam cały ale nie zaczaiłam, że B to Bambi  😎
horse_art,to nie żart  🤔 Tylko zastanawiam się,jak to wychodzi jeśli chodzi o koszta. Drożej w pensjonacie (ale mają takie same warunki + ja mam mniej roboty) czy drożej u siebie? Bo w końcu oświetlenie placu/hali + wyżywienie,wywiezienie obornika też kosztuje. Fakt faktem,że mam możliwość kupowania siana (kostka 2zł) i słomy (kostka 1,50zł).. jeszcze za darmo mi dowiozą.
To 1500zł- to razem z zakupem paszy (musli) + kantarów rozerwanych i kowalem.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
23 października 2014 17:52
horse_art,to nie żart  🤔 Tylko zastanawiam się,jak to wychodzi jeśli chodzi o koszta. Drożej w pensjonacie (ale mają takie same warunki + ja mam mniej roboty) czy drożej u siebie? Bo w końcu oświetlenie placu/hali + wyżywienie,wywiezienie obornika też kosztuje. Fakt faktem,że mam możliwość kupowania siana (kostka 2zł) i słomy (kostka 1,50zł).. jeszcze za darmo mi dowiozą.
To 1500zł- to razem z zakupem paszy (musli) + kantarów rozerwanych i kowalem.


Eee trzymanie konia u siebie wychodzi drożej niż w pensjonacie? Biorąc pod uwagę, że wszystko robisz sama, nie zatrudniając nikogo i nie płacąc mu przykładowo tysiaka za miesiąc  🤔
Kostka siana 2 zł? Jaka wielkość, ile kg? Wow... powiedzmy 6 kostek na dzień na 2 konie to wychodzi 360 zł + słoma licząc codzienne sprzątanie 90 zł.
Nie wiem jakie to musli i za ile ale nawet jeśli. No i kowal załóżmy 200 zł. Oświetlenie hali i prąd - nie mam pojęcia, dodaj sobie.
Mnie wyszło 450 zł za siano i słomę rzeczy podstawowe. Nawet jeśli musli, hala, prąd, kowal, weterynarz, kantary (po co koniom cały czas kantary?) będą łącznie kosztować 1000 to i tak opłaca Ci się bardziej trzymać u siebie niż u kogoś.
3000/2 konie a 1500 u siebie to jednak różnica. Chyba że coś źle policzyłam?
strzemionko,bo moje to łobuziaki i kantary niszczą w trybie ekspresowym  😵
Kostki siana i słomy mają po 20-25kg. Za kowala płacę 150, za musli 90-100 zł za worek (idzie w pół miesiąca).
Ogólnie to dzięki za takie wyliczenie 🙂 Po prostu chciałam wiedzieć ile wyjdzie tak mniej więcej. Nigdy ich u siebie nie miałam. Wszystko wybudowaliśmy wcześniej. Z powodu braku czasu wstawiłam do pensjonatu.. a teraz czas jest i będzie zapewne do końca życia. Także wielkie dzięki  :kwiatek:
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
23 października 2014 18:18
Bisou masz jakieś zdjęcia? 😉
strzemionko,teraz jestem na wyjeździe ale jak wrócę to z chęcią wstawię  😀
Kostki siana i słomy mają po 20-25kg.


Na prawdę chciałabym zobaczyć tę 25 kilogramową kostkę słomy 🤔
Coś mi tu nie teges...
Czuje, że zdjęć też nie będzie 😉
Jak świeża ,duża i prosto z łąki to może mieć ale nawet duża jak podeschnie to max 15 kg.
Nadal mi tu nie pasuje.
Musli 2X100zł =200zł
5 kostek dziennie =10złX 30=300 zł
2 kostki słomy X 30 X 1.5 zł=90zł
kowal 300zł co 2 mies=150 zł na miesiąc
razem 740zł+ światło niech będzie razem 1000zł
kantary po 25 zł,woda,niech wyjdzie 1500zł razem za wszystko i niby nie wiesz gdzie taniej?Czy pochwalić się chciałaś?
Kantary za 25? Oszalałas? W takich warunkach, to sie zaklada kantary min za 70 - 100 ...z reszta kantar nie wchodzi w różnice kosztow porownywanych tu stajni bo i w tej i tej będą się tak samo niszczyły. Kolezanka jest teraz na wyjezdzie, pewnie nieprędko wróci, wiec stajenny musi byc, pewnie 1800 zarabia, to juz sie nie bedzie oplacało 😉
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
23 października 2014 20:33
Nie chciałam dłużej brnąć w dyskusję ale widzę, że też zabrałyście głos.

Też mi się to wydaje podejrzane, a teraz cały czas myślę - kto sprzedaje 20-25 kg kostkę siana za 2 zł? Są tak duże w ogóle? Może to pomyłka: 2 kg za 2 zł albo 20-25 za 20 zł?  😎
Bywają duże kostki, ale są cięższe niz 25 kg, (chyba 120 cm dlugosci)
strasznie duzo te konie jedzą... 5 kostek po 25 kg? 😉 oszalałyście? Na dwa konie jedna kostka (no moze 1,5) wystarczy na dzien... to 3 złote x 30 dni... 90 zl za siano, tez bym tak chciala :P
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
23 października 2014 20:56
no zależy ile kg te kostki. Jeśli wierzyć Bisou to dwie kostki (20-25 kg) siana powinny jej starczyć na dobę. Czyli 4 zł? Razy 30 dni - 120 zł  🤔wirek:

Megane duże kostki czy baloty? Bo one mają 120 właśnie. A z resztą zwał jak zwał.

Chciałabym namiar na tego rolnika  🙂
kurde, taka kostka jest chyba wieksza, niz tradycyjna 😉
strzemionko, chodziło mi raczej o takie 😉
200 kg? No i dluzsze widac, niz 120... 😉
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
23 października 2014 21:13
haha, co Ty za zdjęcie wstawiłaś?  🤣
Te z drugiego zdjęcia rzeczywiście duże ale nieporęczne chyba. Nie wiem czy by mi się do paśnika zmieściło a nie lubię dzielić siana, wolę rzucić całą kostkę.
Jak to!!! wrzuciłam przecież kostkę siana, dużą 😉 dla pokazania wielkosci kostki, obok stoją widły.... przepraszam tylko Panią w tle, że rozpowszechniam przypadkowo  Jej wizerunek 😉
Te z drugiego zdjecia sa dobre do przechowywania (układania) lepsze niz baloty, ale niestety tylko sprzet to przeniesie, nie da sie poturlać 🙂
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
23 października 2014 21:31
ale z drugiego zdjęcia chyba jest większa? Czy porównywalna z tą, na której siedzi dziewczyna? Bo nie wydaje się taka duża, ale może to złudzenie, że przy kombajnie wydaje się większa 😉

Baloty są fajne jak ma się gdzie trzymać, u mnie wychodzą wiele taniej niż kostki. Ale co z tego jeśli i tak jakaś część się marnuje.
Nie, nie.... miedzy 1 a 2 zdjeciem jest okolo 180 kg różnicy 😉
jejuu gdzie można nabyć siano i słomę 20-25 kg za 2 zł i 1,50???

Nie wierzę w takie ceny i taką wagę.
10 lat temu bywały takie ceny ale jakość nie zawsze była ok.
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
23 października 2014 22:09
Witam tu ponownie 🙂😉)
W temacie - też bym takie siano tanie chciała mieć 😉

Ale ja z pytaniem - jest tu właściciel/ka konia, którego trzyma w podwarszawskim Wiązownej/Żanęcinie w stajni przy domu? Z tego co widziałam, koń chodzi sam, przy stajni ma niewielki padok. C. gniady chyba 🙂
U nas siano 30 zł za balot, 15 zł za słomę . Podstawowe utrzymanie konia kosztuje mnie 49zł na miesiąc + różne dodatki, witaminy, tego nie liczę bo już w setka a nawet w tys.  🤔wirek: 

edit. 49 zł to 2 baloty siana i 1 słomy, tak mnie wynosi zrobienie moim sprzętem .
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
23 października 2014 23:51
Monia a sprzedajesz też? Jeśli tak, to zakładam że nie po tej cenie 😉
Podziwiam, to co się narobisz - Twoje. Ciężka praca za niziutki koszt utrzymania konia. Szczerze myśląc nie wiem czy dałabym radę w takim ukladzie. I tak nie mam ziemi więc nie rozważałam tego nigdy ale zdecydowanie lepiej jest zadzwonić i zapłacić niż kosić, suszyć itp... I chyba nie tylko ja tak myslę? 😉

edit: lepiej, może raczej łatwiej i szybciej? Hmmm...
strzemionko sprzedałam po 30 zł balot, to chyba nie dużo. Ja sobie nie wyobrażam kupić siana dla 13 koni na zimę  🤔wirek: 
Od kilku lat inwestuję w sprzęt, żeby potem jechać i robić kiedy chce i jak jest pogoda. Juz się raz wsadziłam w tira słomy, wywaliłam słomę bo była siwa i nie nadawała się do niczego.
Więc nie stać mnie na starty, wolę poświecić tydzień, dwa i sama sobie zrobić  😉  Tu to się nie narobię, mąż skosi, syn przewróci a sąsiad sprasuje . U nas raczej jest wojna przy sianie, bo każdy chce robić  😁  Ja tam lubię śmigać ciągnikiem  😜 
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
24 października 2014 00:18
[s]mam pytanie, przeszukałam z grubsza wątek, ale może źle szukałam, bo nie znalazłam.
Jaka jest cena postawienia dwóch boksów angielskich +/- ?
Jak się klaruje różnica w cenie między stajenką drewnianą a murowaną ?
Jak z podłożem w boksach angielskich, normalnie wylewka betonu ? czy lepiej płyta betonowa ?

Mam do przerobienia stodołę, ale niestety nie wyjdzie mi tak, jak planowałam i być może lepszym pomysłem będą 2 boksy w stodole i 2 angielskie na zewnątrz.

:kwiatek:[/s]

pomyłka wątku  :kwiatek:
Megane, dobre zdjęcia ... 😀
U Nas jak sie maszyna zacieła i wyszły takie wielkie kostki to trzech chłopa wrzucało na szope .Całe szczęście było ich z 5 ale masakrycznie ciężkie 😀
Ja sobie nie wyobrażam kupić siana dla 13 koni na zimę  kukunamuniu 

Hue, hue  😎 Mus to mus, co poradzisz?!
Ja sobie nie wyobrażam kupić siana dla 13 koni na zimę  kukunamuniu 

Hue, hue  😎 Mus to mus, co poradzisz?!

My w tamtym roku kupowaliśmy dla 30, zboże zresztą też...
[quote author=_Gaga link=topic=19013.msg2208007#msg2208007 date=1414088976]
Kostki siana i słomy mają po 20-25kg.


Na prawdę chciałabym zobaczyć tę 25 kilogramową kostkę słomy 🤔
Coś mi tu nie teges...

[/quote]

Gaga-  w sumie mokra kostka slomy to i nawet z 30 moze warzyc  😁
U nas siano 30 zł za balot, 15 zł za słomę . Podstawowe utrzymanie konia kosztuje mnie 49zł na miesiąc + różne dodatki, witaminy, tego nie liczę bo już w setka a nawet w tys.  🤔wirek: 

edit. 49 zł to 2 baloty siana i 1 słomy, tak mnie wynosi zrobienie moim sprzętem .

Piszesz o balocie o wadze 150 kg?

U mnie rolnik sprzedaje za 50 zł, stawka i tak najtańsza z możliwych, bo drugi krzyczy już 70 zł. Oczywiście zdarza się i taniej, ale siano ma wtedy "defekt" w postaci obniżonej jakości.
A ja jestem zła...
Kupiłam ten nowy elektryzator licząc że będzie kopać jak złoto, a tu jakiejś rewelacji nie było. Ot kopał ale w normie.
Dziś się zorientowałam, że część ogrodzenia która jest pod stajnią, w ogóle nie kopie. Nic nie zerwane więc muszę szukać gdzie jest problem.
Przy samym elektryzatorze kopie ale bez rewelacji, na upartego ręką mogę taśmę trzymać.
Teraz nie wiem czy on taki słaby czy gdzieś druciki popękały w ogrodzeniu (możliwe, bo już w dwóch miejscach kilka dni wcześniej znalazłam i naprawiałam), czy po prostu taki słaby urok.
Ale i tak muszę zobaczyć czemu część ogrodzenia w ogóle nie kopie... ehhh nie będzie łatwo czuję 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się