własna przydomowa stajnia

http://allegro.pl/naswietlacz-led-ralf-10w-12v-swiatlo-biale-i4810749382.html bardziej bym to założył, więcej światła daje i mniej prądu z aku pobiera. tak do akumulatora samochodowego, przez jakiś wyłącznik żeby się cały czas nie swiecilo. trzy naświetlacze led pobiorą  z aku tyle prądu, co jeden Halogen. Pamiętaj im więcej pobierzesz tym krócej aku bedzie działał.  tak na szybko policzyłem, średniej wielkości aku przy jednym naświetlaczu zapalonym non stop bedzie działał cztery doby.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
24 listopada 2014 21:31
dziękuję  🙂
Strzemionko ,a nie łatwiej dociągnąć tam prąd ?
dziękuję  🙂

proszę  🙂 no własnie..... a czemu nie polożyć kabelka i mieć z głowy na dlugie lata?
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
24 listopada 2014 21:44
wolałabym uniknąć prądu 😉 To jednak drewno, szanse na pożar małe ale są.
Ale ja też mam drewnianą stajnie(rok) i dom(4 lata). Dobrze położona instalacja + zabezpieczenia. Nie powinno się nic stać. Montujesz jako instalacje zewnętrzną- nadtynkowa chyba (nie wiem czy to się tak fachowo nazywa). Rurki w osłonie na zewnątrz.
wolałabym uniknąć prądu 😉 To jednak drewno, szanse na pożar małe ale są.

wyłącznik głowny po za stajnią i po sprawie, ty jesteś jast prąd wychodzisz, prądu nie ma.  z akumulatora też trzeba przez bezpiecznik puścić, również może iskrzyć przy złym podłaczeniu. jeśli masz możliwość podlaczyc prąd, weź kogoś co sie na tym zna i niech to zrobi. jeśli zastosujesz wyłacznik glowny z dala od stajni, nie ma strachu, gdy ciebie tam nie bedzie, prądu też nie i nic się nie stanie.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
24 listopada 2014 21:56
elena A jaki koszt całości?
kurcze aż tak nie pamiętam ,ale chyba w 400-600 zl się zamknęłam.(kabel do stajni, w stajni , wszystkie rurki, lampa na zewnatrz, 3 halogeny, 2 lamy do budynków gospodarczych, skrzynka na bezpieczniki, jakieś tam puszki, kontakty 6 , gniazdka 3)  A miałam sporo kopania i sporo kabla do stajni.

EDIT: bliżej 400 zł to chyba bylo. Ale warto bo mam wszytsko doświetlone jak chciałam i przestrzeń w stajni jak i na zewnątrz nie wyobrażam sobie bez tego funkcjonować.
elena A jaki koszt całości?

domu i stajni  ❓ 😉 pewnie spory. wszystko zalezy jak daleko masz zródlo prądu. 500zl powinno wystarczyc.
konik123 oczywiście ,że domu i stajni  😂
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
24 listopada 2014 22:07
do źródła prądu mam jakieś 10m... Ale zastanawiam się czy jest mi to niezbędne. Pewnie, że stałe światło to duże ułatwienie ale latarka-czołówka też daje radę 😉
to po co ja się produkuję ❓ 👿  oświetlenie lepiej mieć, miałem już nocne wizyty weta..... ciekawe co by zrobił z czołowką 😉
To zależy jak długo chcesz chodzić z czołówką. 😀
Ja wolałam wygodę. 🙂
Ze względu na ilość pomieszczeń tak + kowal i wet w ciemnych porach. 🙂
strzemionko jak zrobisz prostą instalację, ze zwyklymi 3 lampami w tej małej stajni z fotek plus te 10 m to i 300 zl Ci wystarczy. Ja bym się nie zastanawiał.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
24 listopada 2014 22:31
to po co ja się produkuję ❓ 👿  oświetlenie lepiej mieć, miałem już nocne wizyty weta..... ciekawe co by zrobił z czołowką 😉


dobrze, że się produkujesz - zbieram info  🙂
[quote author=konik123 link=topic=19013.msg2230298#msg2230298 date=1416867040]
to po co ja się produkuję ❓ 👿  oświetlenie lepiej mieć, miałem już nocne wizyty weta..... ciekawe co by zrobił z czołowką 😉


dobrze, że się produkujesz - zbieram info  🙂
[/quote]
To by było na tyle 🙂 teraz analizuj i decyduj sama. Ja idę spać. Dobrej nocy życzę 🙂
Ponawiam pytanie w sprawie lamperii. Czym ją wykonać? Ma ktoś może doświadczenia? W myjce i w solarium będzie "Line-X", ale koszty duże, więc w boksach wolałbym coś tańszego.
Misiek69, nie jestem pewna ale może farba lateksowa się sprawdzi lub inna zmywalna.
Mam już wiaderko kupione do pomalowania ściany w siodlarni żeby tak się nie świniła pod ogłowiami ale nie wiem na ile to w myjce zdałoby egzamin może jest cosik lepszego to tych celów.
Wiem, są przecież farby dedykowane do łazienek! 😉
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
25 listopada 2014 08:07
Tak wygląda stajnia z tyłu, między dachem a ścianą jest ok. 20 cm przerwy
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
25 listopada 2014 08:08
Nie mogłam wstawić więcej zdjęć do poprzedniego postu.
Cobrinha Dziękuję. Znam takie farby, raczej chodziło mi o Wasze doświadczenia, która lepsza, która się nie nadaje itp. W myjce i solarium, jak już wyżej pisałem będzie Line-X, jest to nie przepuszczalna powłoka z tworzywa sztucznego, natryskiwana bezpośrednio na ścianę, lub podłogę. Najchętniej walnąłbym to też na lamperię, ale koszt olbrzymi. Mam znajomego, który kładzie takie powłoki i myjkę zrobi mi z nadwyżek po innych zleceniach. Zapłacę tylko tyle co on płaci za materiał. Robocizna gratis  🙂. I tak wyniesie mnie to około 2 tyś. Ale powłoka prawie wieczna.
Misiek69, a to super. A ona nie może zostać solo tylko musi być malowana? to jest coś jak wylewka żywiczna?
strzemionko chcesz zrobić przedłużenie dachu, tak?
On idzie prosto czy kończy się skosem?
Cobrinha Nie zrozumieliśmy się. Powłoka, którą kryję myjkę i solarium, jest powłoką "kompletną" niczego nie trzeba już malować, jeśli masz kasę i fanaberie, to możesz zrobić sobie powłokę kolorową, żółtą, czerwoną, jaką chcesz. Pytam się o farbę do wykonania lamperii w pozostałej części stajni, na którą z braku odpowiedniej kondycji finansowej, nie mogę położyć "line-X".
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
25 listopada 2014 14:03
strzemionko chcesz zrobić przedłużenie dachu, tak?
On idzie prosto czy kończy się skosem?


tak chcę przedłużyć dach.
On jest pod skosem, od frontu (tam gdzie drzwi) jest najwyżej i schodzi w dół. Nie wiem czy o to chodziło?
Przepraszam że wtrącę  👀
Waszym zdaniem opłaca się zainwestować w stajnię przydomową dla dwóch koni ? (w tym zakup ziemi + wybudowanie stajni i drugiego konia,który wcześniej czy później byłby zakupiony). Czas jest,pieniądze od stycznia będą.
Czy jednak męczyć się z codziennym dojazdem do pensjonatu (10/15km) i płacić 2000zł miesięcznie za jednego konia?
Pytanie skierowane do tych,którzy trzymają zwierzaki u siebie  😉
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
25 listopada 2014 15:54
Przepraszam że wtrącę  👀
Waszym zdaniem opłaca się zainwestować w stajnię przydomową dla dwóch koni ? (w tym zakup ziemi + wybudowanie stajni i drugiego konia,który wcześniej czy później byłby zakupiony). Czas jest,pieniądze od stycznia będą.
Czy jednak męczyć się z codziennym dojazdem do pensjonatu (10/15km) i płacić 2000zł miesięcznie za jednego konia?
Pytanie skierowane do tych,którzy trzymają zwierzaki u siebie  😉


chyba mam deja vu...  🙄
Tak, chodziło mi właśnie o taki skos.
Po prostu nie potrafiłam skonstruować pytania w miarę czytelnie.

Wg mnie to bezproblemowo możesz dach przedłużyć.
strzemionko przepraszam już coś takiego było ?  🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się