własna przydomowa stajnia

mega5, jak to nie sprząta się kup? Nie chciałabym spaść na takim podłożu w takim razie...  😁
Nie wyobrażam sobie nie sprzątać placu do jazdy z kup  🤔
U nas w sumie nie ma ich zbyt wiele, może to jest też kwestia tego. Nie wiem. Ale podobno idea jest taka, że się nie sprząta specjalnie, chyba że jakaś wielka w jednym miejscu to wiadomo... I wbrew pozorom nie robi się materac z kup. One się rozdrabniają i powoli schodzą w niższe warstwy. Tak nam tłumaczono.
Edit.
Sprzątaliśmy jednak z tego Podłoża które było na betonowej wylewce, na hali
gosiaopti,
naprawdę sądzisz, że podbudowę zrobisz za 15tyś? Podbudowa jest zwykle najdroższa  😉


nie wiem, przekazuję tylko to, co mówił pan z tej firmy od reitexu. Pisałam, że nie zgłębiałam tematu, ale jak ktoś ostatnio robił podbudowę, to chętnie się zapoznam z kosztami  😀

aniaagre co do równania - warunek - musisz mieć sąsiada z ciągnikiem - ja na przykład nie mam... poza tym jak ktoś wsiada raz na ruski rok na jednego konia, to może się to sprawdzić (w sensie sąsiad z ciągnikiem), ale jak pracuje kilkanaście koni dziennie na piaszczystym podłożu, to należałoby wyrównać minimum raz dziennie...
u mnie w sezonie na placu chodzi dziennie 5 koni, ale nie mam kopnego podłoża, więc w zasadzie czasem trzeba wyrównać 3 razy w tyg, czasem 2. Ogólnie chciałabym codziennie ale tak się nie udało. Na ten rok mam plan na mały ciągniczek z bronką i sama sobie będę pomykać 😀
Jeśli pracuje kilkanaście koni, mimo wszystko Reitex na ścieżkach trzeba przegrabić.
Mam szybkie pytanie, która plecionka jest lepiej widoczna? Pomarańczowa, czy mimo wszystko biała? Plecionki tej samej grubości  :kwiatek:
z tych cienkich chyba żadna 😉
O, dobrze wiedzieć! W takim razie, czy jakąkolwiek plecionkę 3 mm można zaliczyć to dych bardziej widocznych? 😉
Ja polecam drut i więcej, żadnych plecionek i taśm! Druciki się przerywają i szukaj wiatru w polu. Chyba że chcesz na sezon to ok dają radę. W tym roku naciągam drut sztywno, daję prąd i nie bawię się w te plecionki. Kasa wyrzucona w błoto. a jak chcesz możesz opleść drut np. Taśmą tą czerwonobiałą by było widocznę bądż pozawieszać reklamówki  💃 
U mnie zawsze taśmy, ostatnio znajoma poleciła właśnie plecionkę, że niby jeszcze lepsza niż drut  😵 ...tak też mi się wydawało na logikę, że przecież plecionka musi być słabsza od drutu.
zależy jaka plecionka - mam 6mm i ostatnio jak Konie się kotłowaly to plecionka nie puściła i słupy mi bestie polamaly.
Ja zostaje przy plecionce grubej góra i cienka dołem co by nie mieć tego samego problemu jak mi dzik albo jeleń w ogrodzenie wparuje. Łatwiej związać plecionke niż drut a i słupków nie połamia.
No ale co kto lubi.
Zależy jaka plecionka, ja mam linkę 5 mm i drut porwany, słupki z ogrodzenia połamane a linka dalej cała, do tego grubsze i większa ilość drucików, cena względna, do tego dobrze widoczna i estetyka całkiem, całkiem. Planuję kolejno wymieniać drut na taką linkę właśnie, ale z racji, że mam do ogrodzenia 15 ha, to etapami, żeby nie zbankrutować 😉
Edit - pisałyśmy równocześnie z Cobrinhą 😉
Taśma byłaby może i dobra ale taka porządna coś w tym stylu: Klik

Ja mam same kłopoty z tą plecionką. Może jakiś szajs kupiłam. Dawałam ok 70-80 zł za 500m kolor: pomarańczowy.
I także grodzę ok 10 ha.
nokia6002,  ja mam Linka, lina 6mm RANGER 200m/350kg, koszt 200m ok 130zł Działa.
Ja polecam drut i więcej, żadnych plecionek i taśm! Druciki się przerywają i szukaj wiatru w polu. Chyba że chcesz na sezon to ok dają radę. W tym roku naciągam drut sztywno, daję prąd i nie bawię się w te plecionki. Kasa wyrzucona w błoto. a jak chcesz możesz opleść drut np. Taśmą tą czerwonobiałą by było widocznę bądż pozawieszać reklamówki   💃 

Zrobiłam podobnie. Zostawiłam tylko taśmy, aby koń widział i moje sumienie czystym było.
Druciki w taśmie bardzo często się przecierały, prąd nie dochodził, a szukać przebicia to jak igły w polu...

Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
21 lutego 2018 17:31
U nas sprawdza się drut także.
Jako, że jeden z naszych koni jest bardzo aktywny umysłowo i kombinuje, mamy 2 rzędy taśmy w ogrodzeniu, górą dodatkowo leci drut i na samym dole gdzie już nie ma taśmy też jest drut jako 3 rząd.  System sprawdza się idealnie, taśmy są bardziej dla widoczności 😉.
Ircia   Olsztyn Różnowo
21 lutego 2018 17:51
Ja tak samo tylko taśmy i plecionki miałam,  w tamtym roku dołożyłam drut ocynk 1mm do taśm i spokój. Wolę też łączyć drut niż taśmy czy plecionki, bo te druciki z taśm czy plecionek fajnie się wbijaj w rękę  👿  drut nawet jak się przerwie to zakręce razem i gra i buczy,  nie mówiąc już o tym że prąd działa jak marzenie.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
21 lutego 2018 18:00
Taśma byłaby może i dobra ale taka porządna coś w tym stylu: Klik

Ja mam same kłopoty z tą plecionką. Może jakiś szajs kupiłam. Dawałam ok 70-80 zł za 500m kolor: pomarańczowy.
I także grodzę ok 10 ha.


Te pomelac-i to już nie ta jakość co kiedyś, szkoda kasy.
ja mam grubą plecionkę plus drut 2mm. Sama plecionka nie dawała rady, gdzieś się druciki przerwały i szukaj wiatru w polu.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
24 lutego 2018 09:58
Czy i o ile zwiększacie koniom dawkę treściwego w mrozy?
Ja tylko jednej klaczy daję  treściwe i w zimie nie  zwiększam ilości  żarcia, a zaczynam dodawać olej
Na_biegunach ja nie zwiększam treściwego, dolewam więcej oleju i pilnuję żeby siana miały do oporu.
Teraz pytanie do "przydomowców"  - jakich używacie rękawiczek do pracy? Czy w ogóle? Pracuję zawodowo w biurze więc potrzebuję mieć w miarę przyzwoicie wyglądające dłonie, paznokcie, ale nijak nie mogę sobie z tym poradzić... nie mówiąc o zachowaniu lakieru na paznokciach, nawet hybrydowego (tu do znawców - może żele??)... Wszystko mi schodzi, odchodzi etc... A przy koniach robię dosłownie wszystko... karmienie, sprzątanie, zaopatrzenie, jazda... Nie znalazłam jeszcze żadnych rękawiczek, które by sprostały temu wszystkiemu... Poradzicie coś bo tak w moim wieku już nie uchodzi... 🙇
Ja moim nierobom dorzucam do normalnych dań po max pół miarki plus dodaję jeszcze jeden posiłek około 21. ale ten ostatni jest najmniejszy. Może wychodzi  z pół kg owsa (niecała miarka 1,3 litra)
Jak jest na plusie, treściwe dostają 2 razy dziennie
[quote author=Na_biegunach link=topic=19013.msg2760542#msg2760542 date=1519466289]
Czy i o ile zwiększacie koniom dawkę treściwego w mrozy?
[/quote]
Zależy od ruchu.
Jednego roku nie dołożyłam nic, zostałyśmy przy śniadaniu i sianie, bo nie ruszałam koni w ogóle.

Chude nigdy nie były.

[img]https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/16114803_1413269098717513_9046880869209278931_n.jpg?oh=d322a892630540a94dc3718675c50f08&oe=5B0F6D7B[/img]
Moja babcia drugi raz w tym roku linieje. Kurcze, dwa pociągnięcia i szczota zapchana. Mróz chyba potrzyma, bo strasznie szybko wymienia sierść 🙁
saganek, ja mam te: https://salonmiko.pl/pl/p/Rekawiczki-UVEX-sportstyle-rozm.-7-granatowe/6782 i są naprawdę mega fajne. Do jazdy wolę roeckle bo są cieńsze, ale do prac stajennych mam te uvexy. Mam je prawie rok i naprawdę robię w nich wszystko i się nie niszczą. I chyba przez to że są ciut grubsze nie przepuszczają tak brudu. Niestety nie są ciepłe na takie temperatury jak teraz..
Wprawdzie już po karnawale ale pogoda taka, że urządziłam koniom imprezę choinkową  🤣
emptyline   Big Milk Straciatella
24 lutego 2018 16:36
Tusia2012, ależ urocze futrzaki.
Teraz pytanie do "przydomowców"  - jakich używacie rękawiczek do pracy? Czy w ogóle? Pracuję zawodowo w biurze więc potrzebuję mieć w miarę przyzwoicie wyglądające dłonie, paznokcie, ale nijak nie mogę sobie z tym poradzić... nie mówiąc o zachowaniu lakieru na paznokciach, nawet hybrydowego (tu do znawców - może żele??)... Wszystko mi schodzi, odchodzi etc... A przy koniach robię dosłownie wszystko... karmienie, sprzątanie, zaopatrzenie, jazda... Nie znalazłam jeszcze żadnych rękawiczek, które by sprostały temu wszystkiemu... Poradzicie coś bo tak w moim wieku już nie uchodzi... 🙇


Ja nie przydomowiec, ale kupiłam sobie super rękawiczki robocze z pół roku temu w obi. Kosztowały chyba 19.99. Pomarańczowe, pogumowane, ale mają mały rozmiar i bardzo dobrze leżą na rękach. Dopiero teraz zaczynają mi się przecierać, a kupiłam je w sumie, żeby mieć jak robię w kopytach. Przetarłam się dwa razy tarnikiem i się nauczyłam.  😁
Poza tym używam ich codziennie do ładowania siatki z sianem, czyszczenia konia, zamiatania i tego typu robótek. Nawet w nich jeździłam parę razy i są spoko 🙂
[quote author=Na_biegunach link=topic=19013.msg2760542#msg2760542 date=1519466289]
Czy i o ile zwiększacie koniom dawkę treściwego w mrozy?
[/quote]
co sądzicie,moj(arab) dostaje wysłodki buraczane z otrebami pszennymi i sieczką 2 x dziennie lub 3 jeśli jestem (jako obiad)3/4 wiaderka 5l dorzucam,marchew i 3 razy w tyg siemię lniane
siano ma praktycznie cały czas.stoi w derce.wygląda dobrze,czy dodac olej?  👀
teraz mało pracujemy ze wzgledu na mróz i grude. 😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się