Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

W Laskowej, koło Limanowej. Właścicielką jest Orzeszkowa
Dorcysia, :kwiatek: dokładnie tak.

Wygląda na to że mój poprzedni post nieaktualny - dzieciaczki pojadą na wakacje do Met 🙂
Orientuje się ktoś kiedy jest jakiś kurs masażu/strechingu?
Trochę się spóźniłaś, bo w poprzednią sobotę były bardzo fajne warsztaty z Pauliną Puchałą (swoją drogą, więcej uczestników było ze Śląska niż z Krakowa). Może skontaktuj się z organizatorką (Szkolenia dla koniarzy, Marta Malaga), czy planuje powtórkę.
fajnie by było gdyby była jakaś powtórka bo termin był wybitnie niesprzyjający wielu osobom 🙂
Orientuje się ktoś w temacie instruktorów w szkółce santosowej (obecnie)?
Słyszałam, że znowu były jakieś zmiany i nie mam pojęcia do kogo warto się umawiać.

Byłabym wdzięczna za info, może być na pw żeby nie zaśmiecać wątku.
Z góry wielkie dzięki  :kwiatek:
Ja polecam Anie Kalbarczyk 🙂 Jeżeli grupa jest ogarnięta to robi dużo fajnych ćwiczeń 😉
A jeśli grupa jest nieogarnięta, to zależy od jej humoru, ale całkiem możliwe, że grupę oleje. Albo skupi się na najlepszej osobie.


Btw czy jakiś koń z rekreacji z Santosa został sprzedany?
Kami   kasztan z gwiazdką
14 lipca 2014 07:44
Ja niestety nie widziałam fajnego treningu z Anią dla ogarniętej osoby  🙄

Szepcik nie wiem z kiedy masz informacje, ale jako ostatni wyjechał Maharadża. Na jego miejsce jest Batog. Nie wiem jak sytuacja z hucułami, bo ich nie ogarniam.
Help! Potrzebuje na już kontakt do dobrego rymarza w Krakowie, który szybko zszyje mi oglowie. Ktoś coś?  :kwiatek:

Edit: wyczytalam, że polecany był rymarz z ul. Obozowej, gdzie dokładnie się on znajduje? Ktoś ma do niego numer telefonu?
żaczkowa   gone with the wind
15 lipca 2014 20:43
Kaarina, z Kobierzyńskiej skręcasz w Gwieździstą (po tej stronie Kobierzyńskiej, co Hidalgo), idziesz do końca (do skrzyżowania z Obozową), w prawo i po drugiej stronie ulicy jest tablica przy bramie 😉 nr 507 679 287
Dziękuję! Dotarlam, niestety pan rymarz do końca sierpnia ma urlop.
Kaarina jest jeszcze w Zabierzowie ale po rozmowie przez tel nie mam do nich zaufania. Natomiast ja polecam dziadka-rymarza z Myślenic - dopchał mi panele w siodle na miejscu za 20zł bez rozprucia siodła, w dodatku za free mi je wypolerował jakimś czary-mary i do dziś skóra się błyszczy  👍 tylko ma bardzo specyficzne poczucie humoru  😉
Jako że idę na studia do Krakowa, szukam dobrych stajni gdzie podciągnę umiejętności, a przy okazji będę mogła kontynuować to co kocham. Myślałam nad Niepołomicami KJK Pod Żubrem albo Michałowicami Klub Jazdy Konnej Szary, mógłby ktoś wypowiedzieć się na temat tych ośrodków, głównie chodzi mi o poziom jazd, ewentualnie jeżeli ktoś zna jeszcze jakieś ośrodki godne polecenia w przyzwoitej odległości od Nowej Huty, będę wdzięczna  🙂
patid1220 chcesz przenieść się tu z koniem? czy szukasz raczej szkółki rekreacyjnej bądź sportowej? czy skaczesz czy jeździsz ujeżdżenie?
No i jaki poziom? dopiero zaczynasz? brązowa odznaka? srebrna?
GosiaG niestety konie zostają tam gdzie dotychczas, chciałabym podszkolić swoje umiejętności, jeżdżę  długo, niestety od 10 lat bez żadnego instruktora,ale za to prawie codziennie -  rekreacyjnie,  chciałabym  po prostu robić coś więcej  niż do tej pory, może nawet elementy ujeżdżenia,zawsze mnie to interesowało, ale w moich okolicach nie było zbyt dużych możliwości
Ja niestety nie widziałam fajnego treningu z Anią dla ogarniętej osoby  🙄

Szepcik nie wiem z kiedy masz informacje, ale jako ostatni wyjechał Maharadża. Na jego miejsce jest Batog. Nie wiem jak sytuacja z hucułami, bo ich nie ogarniam.



O właśnie! Maharadża, zapomniałam imienia, o niego mi chodzi. Jeździsz tam? Co się z nim stało?
Moim zdaniem rekreacja w Niepołomicach nie stoi na wysokim poziomie. U Szarych jeździłem tylko raz, ale miałem podobne wrażenia.
Kaarina, jest jeszcze rymarz w Pawlikowicach koło Wieliczki. Józef Kordula tel. 12 278 28 06. Odnawiał moje kulbaki, bardzo porządnie.
Moim zdaniem rekreacja w Niepołomicach nie stoi na wysokim poziomie. U Szarych jeździłem tylko raz, ale miałem podobne wrażenia.

możesz rozwinąć myśl? dlaczego?
Głównie przez małe zaangażowanie prowadzących.

Najprościej samemu umówić się na 2-3 jazdy i zobaczyć.
patid1220 ja jeździłam jakieś 2 lata temu indywidualnie w szkółce rekreacyjnej w KJ Szary i miałam podobne odczucie jak Piotrek. Trener jest sympatyczny ale nie pamiętał co robiliśmy ostatnio. Ale na przykład dwie znajome trenuja tam bardziej sportowo, mają indywidualne treningi skokowe i są bardzo zadowolone z trenerki na która trafiły.

Czy jest na forum osoba znająca stajnię w Łężkowicach (chodzi mi o tę dużą stajnię z halą) ?  👀
Mogę prosić o kontakt na pw?  :kwiatek:
Juliadna, GosiaG 🙂
szepcik ja do Ani zastrzeżeń nie miałam. Bywały jazdy po 3 osoby i było naprawdę fajnie, zero nudy. Do dziś pamiętam jak miałam trzecią jazde w karnecie (miesięczna przerwa przed karnetem) i miałam jazde na Wilkoszu bodajże i mi szereg 75cm ustawiła. Może od tego czasu się pozmieniało. Nie jeżdże tam już od maja zeszłego roku więc do końca nie wiem  😉
[s]Ja miałem z Mateuszem, o Ani słyszałem że prowadzi fajnie, ale nie wiem czy dalej prowadzi rekreacje[/s]

Ups, piszemy o innych miejscach
Kami   kasztan z gwiazdką
18 lipca 2014 08:10
Piotrek chyba masz na myśli Anię W. - ona już rekreacji nie prowadzi, tylko indywidualne i treningi. My tu mówimy o Ani K.

Szepcik wiem, że miał wrócić do hodowcy, ale nie wiem czy w końcu nie został sprzedany. Będę w niedzielę w stajni to zapytam  🙂 Żałuję, że go nie ma bo fajny był z niego konik...

Rolia ustawić szereg 75cm potrafi każdy instruktor, ale nie każdy potrafi przygotować do niego jeźdźca tak, żeby ten skakał poprawnie (bynajmniej nie piszę tu o Tobie). Dla mnie Ania zatrzymała się na pewnym poziomie i wyżej już nie potrafi uczyć.
Kami, miałem na myśli Anie od Szarych, a Rolia Anie z Santosa, o ile dobrze zrozumiałem.
jeszcze ja jestem z ekipy łężkowickiej  🏇
szepcik kami
Maharadżę kupiła dziewczyna ze Śląska (do jazdy tylko dla siebie nie do rekreacji )
aktualnie stoi w Facimiechu i coraz lepiej chodzi i wygląda
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się