Kuce - wszystko o

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 września 2015 19:41
lusia722, wiesz, że koń z dobrą głową dla dzieciaków to skarb i rzadkość =)
Strzyga patrząc na zdjęcie jakie opublikowałaś dopiero zrozumiałem jaki to ja głupi h jestem, że śmiem w ogóle z takim autorytetem dyskutować  😵  Przyglądając się Twemu mistrzowskiemu dosiadowi w skoku zrozumiałem dopiero tą subtelność ostrogi .  👍  😉
Kochani gdzie najlepiej szukać minikucyków? Zamarzył mi się taki pokroju Bombelka czy Ciuciu - gdzie takie znajdę? :kwiatek:
edzia69   Kolorowe jest piękne!
25 września 2015 07:41
Ja z Holandii przywiozłam.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
01 października 2015 19:42
Orzeszkowa sprawdź tutaj
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
01 października 2015 20:24
Czy certyfikat wzrostu może mi wystawić pracownik OZHK, czy muszę konia wieźć na jakieś zawody małych koni żeby tam to załatwić?
a czy E grupowy też się łapie do wątku ?  😀

Moja 4 latka ślepa na jedno oko, cudowne zwierze, małopolaczka z papieru ale kucor wzrostowo- szalone 154cm 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
01 października 2015 21:23
Certyfikat może wydać lekarz weterynarii z listy PZJ
Mój kucyś jest dość specyficzny 😀
Mam łąkę i plac do jazdy na przeciwko mojego domu(trzeba przejść przez ulicę), jak przez kilka dni będzie wyprowadzany tylko na łąke to z przejściem problemu nie ma, ale gdy przynajmniej raz założę mu siodło i tak dalej by pojeździć ( jeździłam na nim wcześniej ale tak mi łatwiej pisać 😀 ) to już jest problem, zatrzymuje się i nie chce iść 😀 trzeba się siłować, ale jak następnego dnia pójdzie na łake to znowu jest dobrze 😀 takiego mam mądrego konia 😀
Albo wprowadzili się naprzeciwko sąsiedzi a ten powitał ich i poszedł skubać trwakę 😀 kulturalny 😀 I skubany je wszystko, kiedyś babcia zostawiła mi cały worek owsa to głupek zjadł trochę ( była konsultacaj od razu z wetem ), potrafi rozerwać worek z karmą dla psów i zjeść, a nawet wejść do kojca i wyjadać jedzenie psów. Zadziwiające jest to że nic mu się nie dzieje!! 😀
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
10 października 2015 06:20
Agness przy ochwaconym kucu musisz naprawdę bardzo pilnować tego co je. To co piszesz nie jest zabawne, mnie to przeraziło.
Jest pod opieką weterynarza i nic złego mu się nie dziej 😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
19 października 2015 13:19
Kucyk ciekawej maści, ale radziłabym lepiej pilnować w takim razie wszystkiego, co może jeść 😉 Na pewno da się to jakoś zabezpieczyć 🙂
Przyznam się,że czasami to jest to po prostu niedopilnowanie z mojej strony ale tak szybko sie nie da :P Nie wiedziałam,że potrafi rozerwać worek z karmą dla psa i to jeść 😀
Agness-magness  , maść ma ciekawą 🙂
Burzu niestety teraz mniej chodzi pod siodłem. Ale jeśli już to staram się urozmaicać terenami (podczas których zazwyczaj połowę drogi pokonuję na nogach  😁 ). Jesień jest zbyt piękna, żeby spędzić ją przy stajni.
Szkoda kuca , fajny był. Sam go często wstawiałem jako przykład dobrej roboty z dziećmi.  🙁


http://www.swiatkoni.pl/news/10156,nie-zyje-deinhard-b.html
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
31 października 2015 13:42
Hej dawno nas Tu nie było :-)
Misia ma sie dobrze ,troche roztrenowana jest chodz raz dwa w tygodniu .Ja niestety teraz ostatni rok studiów pielęgniarskich robie,powoli pisze prace licencjacką i niestety nie mam tyle czasu co wcześniej  :-) 



gajara18 , ładne zwierze. Zazwyczaj nie podoba mi się wyrównana grzywa, ale jej pasuje 🙂
Co do dębowania to nie wygląda to zbyt fajnie na zdjęciu(wygląda jakby chciała zaatakować). Spróbuj mniej ekspresyjnie, nie od głowy.
Moja też niestety chodzi ok. 2 razy w tyg, też studia. Tylko ja poszłam na ratownictwo medyczne (mam za to Podstawy Pielęgniarstwa też  😉 )
edit. zdjęcie:

Dawno tu nie zaglądałam z Whisky. Wrzucam aktualne zdjęcie i jeszcze 2 z lipca, kiedy chodziliśmy na spacery w ręku.
gajara18 ładna ta Twoja klacz. Moja też chodzi pod siodłem 2 razy w tygodniu albo co 2 tygodnie. Zaczęłam pierwszy rok studiów na weterynarii i jestem w domu mniej więcej co 2 tygodnie.


gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
01 listopada 2015 10:07
ontaria Ona tą grzywe to na wiosne miała troche podciętą bo szybko jej rośnie :-) faktycznie wygląda jakby miała cietą jak przy linijce ale to natura:-)
Na tej fotce lepiej widać :-) Niestety arab strasznie wyrywa sobie grzywe... Ona ma ciut podciętą bo tam jakieś pojedyncze długie włosy były ...Dimer też sie łapie na kucyka ma 147 cm póki co :-)
Ja też rozmyślałam nad ratownictwem pomęcze Cię pytaniami na priv a póki co powodzenia :-)
asia540 ładna ale ciut tłuściutka , jest na diecie ale czasem cieżko jej odmówić smakołyka jest taka kochana .
Weterynaria to sporo nauki przed Tobą powodzenia :-)
gajara18 dziękuję. Na razie nauki jest mało, ale już szykuje się pierwsze kolokwium z anatomii.
czy ktoś ma może siodełko daslo Rimini 15 i zdjęcie na kucu w typie szetland?
Karina7, mam:


Nawet zbliżenie:
chyba większy od mojego ?🙂 Orzeszkowa napisłam priv 🙂
To ja się wepchnę ze swoim kucorem  - ostatnio kiedy próbowałam zrobić jej parę zdjęć na padoku, to nieświadomie też stałam się obiektem zdjęć  😁
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/12246969_876421122465256_6665570224014471520_n.jpg?oh=4e2373bf19f261f5da0f97393dfb8ae8&oe=56E508F8[/img]
wera5510 śliczne zdjecie  💘
Karina7, na pierwszym zdjęciu na Kulce (gniada) jest 15', na Biance (skrokata) 16'. Potem już jest 15' na Biance.
Bianka ma jakieś 102 cm wzrostu, Kulka ostatnio mierzona 106. Kulka ma malutko miejsc na siodło na grzbiecie - panele mogą mieć max 40 cm i zdaje się tyle właśnie mają w Daslo 15' 🙂
wera5510  , ale super zdjęcie!  💘
Ja to zazdroszczę problemów typu: długość siodła. Ja miałam wieczny problem z szerokością łęku,bo żadne siodło (totalnie żadne)wogóle nie leżało na mojej okrągłej  baryłce - a miałam i klasyczne(najszersze 34) i westowe(jakoś semiQH, fulla i extra fulla nie znalazłam małego)i bezterlicowe dwa(z czego jedno zostało ze mną do dziś i koń nie narzeka,poza tym, że lubi czasem polatać na boki  😵
problem to ja mam bo raczej wątpię ze ta 15 daslo Rimini będzie dobra 🙁
ontaria, u nas tez bywało, ze najszerszy lek daslo byl za wąski - teraz mamy winteca pro jump 15' z białym lekiem i jest ok.
Karina7, najlepiej po prostu przymierz - jak nie będzie pasować to zwrócisz do sklepu? Z mniejszych terlicowych to kojarzę juz chyba tylko Pfiffa 12' ale to juz serio jest siodelko dla malych dzieci.
Podejrzewam, że miałam to samo, bo wymieniałyśmy się 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się