Kuce - wszystko o

Kucyk jest wałaszkiem, ma na imię Jasyr, m: Marjon's Jannine o: Strayer's Samson. Maluch ma 8 lat i większość swojego życia spędził na łąkach, nie jest zajeżdżony. Na początku gdy do nas trafił był kłębkiem nerwów. Mimo strachu był też bardzo ciekawski i niesamowicie milusiński. Dzisiaj robi codziennie coraz więcej postępów, nie boi się żadnych zabiegów pielęgnacyjnych, lubi kontakt z człowiekiem. Gdy już przekona się, że człowiek nie ma złych zamiarów; da ze sobą zrobić dosłownie wszystko, nie wykazuje ani grama agresji, nawet nie skubie, a jak się przytula! Mamy na prawdę sporo śmiechu podczas czyszczenia gdyż czasem bardziej przypomina kota niż konia. Jak tylko kucyś będzie gotowy; zaczniemy pracę pod siodłem, na razie musimy jeszcze zadbać o to, by się w pełni rozluźnił i przyzwyczaił do sytuacji, co nagle to po diable 🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
14 grudnia 2015 16:24
Poszło PW
Uwielbiam ogladać Wasze kucyki !

My little pony w trzech jesiennych odsłonach





Kayra   Kucusiowy wariat :P
15 grudnia 2015 22:17
montana, matko ależ ona cudowna! 😀 Taka puchata 🙂 Mamy w klubie taka mini wersję 😀

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/12115696_10204749340644327_3303625153272071819_n.jpg?oh=ae1dea141bc3ec6d8fd193d2e5335dc4&oe=56DD29CA[/img]

To ja przedstawię Grubsonka, u którego reguła 'im mniejsze tym wredniejsze' sprawdza się w 100%... 140cm czystego zła 😀 Kuc mojej siostrzenicy.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 grudnia 2015 20:16
EquiChallenge ładny poniacz 😀
montana przesłodka 😍
Kayra a co u Twojego cudeńka?
Pozdrawiamy świątecznie 😁
lusia722 Wygląda świetnie! Uwielbiam twojego Księciunia  💘
Windziakowa To prawda, - im mniejsze tym wredniejsze - reguła która sprawdza się w większości przypadków za równo u koni jak i u psów  😁
Kurde... A my mamy dwie małe kucki i kurde są kochane... Jedyne miejsce gdzie pokazują charakter to na padoku - zdecydowanie rządzą 🙂
Ale nie gryzą, nie kopią, nie kombinują i kochane pod siodłem.
Jedna spodziewa się źrebaczka jesteśmy ciekawi co to za charakterek wyrośnie 🙂
Zrobiłabym im zdjęcie świąteczne ale bez śniegu jakoś tak... No nie tak... 🙁
Kayra   Kucusiowy wariat :P
21 grudnia 2015 19:51
lusia722, u nas w porządku 😀 Ujeżdzeniowujemy się. Startowałam na nim już 3 razy amatorskie zawody. Idzie nam myślę, że bardzo dobrze 😀 Na ostatnich zawodach pokazał, że ma trochę inny pomysł i mnie wkurzył bardzo. Ale w drugim przejeździe super 😀
Jestem na etapie poszukiwania ujeżdżeniówki dla siebie, ale ciężko idzie 🙁
Zapraszam w linka, jest kilka moich fotek z Pasjansem:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.899706246785949.1073741853.106830109406904&type=3

wera5510 śliczna ta Twoja panna, uwielbiam kolorowe konie  😍
wera5510 , super i choć śniegu brak - klimat świąteczny zachowany 😀
Kayra , fajnie wyglądacie! Zastanawiam się właśnie nad wędzidłem bezogłowiowym.
Pierwsza dłuższa przerwa od października! 10 stroni 26grudnia - trzeba korzystać 😉
Ontaria- Czy to jest gapa? Normalnie w niej jeździsz?Wygodna jest? Bo się zastanawiam nad gapą ale ona chyba tylko do porowadzek co? :/
To siodło bezterlicowe.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
26 grudnia 2015 20:30
To siodło bezterlicowe ze specjalnym padem, wygląda na barefoota (?).
Agness-magness , jak już zostało powiedziane - to bezterlicówka, Barefoot Cheyenne 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
26 grudnia 2015 20:48
Kayra o jaki piękny Gnomek 😍
Jak się wam sprawdza wędzidło bezogłowiowe (BTW nie wiedziałam, że można w ujeżdżeniu na tym startować)
A co za problem masz z siodłem?
Kayra   Kucusiowy wariat :P
26 grudnia 2015 21:08
ontaria, dziękuję 😀 Ja mam bezogłowiowe tylko dlatego, że kucyk źle chodzi na metalowym. A kiepsko ze skórzanym w rozmiarze 10,5 cm

lusia722, dziękuję :kwiatek: Co do zawodów to były to amatorskie, dostałam zgodę na start na tym. Chociaż na pierwszych musiałam mieć ogłowie. Co sędzia to inaczej. Wędzidło mi się mega sprawdza, on na tym na prawdę dobrze chodzi. Szukam też czegoś innego skórzanego, ale wszystko drogie żeby spróbować na jeden raz i później się okaże że koń nie akceptuje. A z odsprzedażą kiepsko bo to mini rozmiar 🙂
Z siodłem mam taki problem, że jestem bardzo niska i ciężko mi dobrać. Większość siodeł to 16", ja potrzebuję 15" z bardzo krótką tybinką.

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/10390027_1156456464380267_2678219842518105431_n.jpg?oh=1cd8eecb925a1b98b7aff56b193c6f50&oe=57125252[/img]
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
28 grudnia 2015 21:12
Kayra musisz poszukać po kucykowym towarzystwie, często dziewczynki szybko rosną i siodła zmieniają.
Ależ Pasjans jest piękny 😜
Książę też jakiś czas na skórze prostej chodził, później przeszliśmy na metal, a skóra na lonże została.
Czekamy na kontrolę po nowym roku i mam nadzieję, że wracamy.
Przymiarka prezentu gwiazdkowego 💘
dorwałam jakieś fotki, nowy "nabytek"  Kozica . bułana
Hm, co do tych reguł - od każdej są wyjątki. Mam kobyłę prawie 170cm i kuca ok. 145cm i mały jest znacznie milszy i przytulniejszy, za to kobyła (widoczna w moim avatarze) to typ udający złego konia, który w sumie nie chce zrobić krzywdy, ale czasem gdzieś tam machnie nogą czy kłapiąc na prawo i lewo paszczą niechcący uszczypnie (i sama się zdziwi potem 😉)
IMO stwierdzenie, że kuce z natury są wredne jest bezzasadne. Wychowanie, ot co.
karla158 , bardzo ładnej maści! 🙂
lusia722 , świetnie wygląda! Pasuje mu taki kolor  💘
Do nas zawitała bardzo ładna zima. Ciekawe na jak długo 😉

Moja najmniejsza w "stadzie". Mix pinto/tinker. Zupełnie nieplanowana, skazana na eutanazję ze względu na powikłania po ochwacie /kość kopytowa przebiła podeszwę/.
Mała już praktycznie zdrowa, galopuje po miękkim, a na wiosnę już śladu po chorobie nie będzie. Ma cudowny charakter i wielką chęć do życia. Porównując inne, dużo lżejsze przypadki ochwatu to ona wychodzi wybitnie szybko. Żal będzie sprzedawać 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 stycznia 2016 00:06
ontaria dziękujęmy :kwiatek:
U nas tez ostatnio -21...w sam raz z tą derą z kapturem trafiłam 😜.
tajnaa cudo 😍, szkoda że mnie nawet na jednego kucyka ledwo stać, bo bym przygarnęła 😡
Zdrowia jej życzę i dobrego domu 😀
tajnaa , ale śliczna jest! Mieszanka też ciekawa, dość niespotykana  🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 stycznia 2016 11:07
tajnaa, ile ma wzrostu i w jakim jest wieku?
Ona ma 12 lat i jest trochę mniejsza od konika pol.
tajnaa , wydaje się większa 🙂
Wyglądana to, że śnieg zniknął tak samo szybko jak się pojawił, ale korzystając z jego ostatków i śliskiej nawierzchni (jazdą wolałam nie ryzykować) - skonstruowałam na szybko takie o coś i uczyliśmy się ciągać sanki  😁

Skorupy z HKM to najmniejsze jakie do tej pory zdobyłam, ale nadal ciut za duże  😵 Ale nie ma co ukrywać, że bardzo mi się podobają (szczególnie ich przecena).
I standardowy niezbędnik terenowy:

ontaria.

Niezbędnik terenowy świetny! Wiele razy myślałam jak coś takiego wykombinować. Teraz już wiem dziękuję 😉)
zoyabea , mnie się raz zdarzyło wrócić z terenu bez konia (będąc u znajomej rozsiodłałam Burza i poszłyśmy z nią na łąkę, wyrwała się i w długą). Wtedy na szczęście poszła do domu. Ale od tego czasu zawsze jeździmy z tym - imię, numer telefonu i prośba o kontakt. Więcej nie zmieściłam  😉
Łasuch 10 letni wałach dzielnie pokonuje śnieżne równiny
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się