Pranie czapraków, derek itp.

Ja też korzystam z Hippopralni, pomimo że ze Szczecina do Krakowa jest kawałek. Ceny rozsądne, sprzęt zawsze czyściutki i pachnący... 😍
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
19 lutego 2018 15:51
Mam nadzieje że w dobrym miejscu pytam 🙂
W czym pierzecie padokówki? Wrzuciłam ostatnio dwie nowe derki, jedna 50g i druga 100g do pralki w zwyklym płynie do płukania (nie były brudne z zewnątrz tylko chciałam je odświeżyć) i teraz mam dwie derki padokowe które przemakają  🙄
Da się je jeszcze jakoś uratować? Strasznie mi ich szkoda, bo były bardzo fajne. Wcześniej inne tak samo prałam i nic im nie było.
W czym najlepiej prać derki padokowe żeby ich nie zniszczyć?
ushia   It's a kind o'magic
19 lutego 2018 15:55
sa impregnaty i ogolnie do tkanin i dedykowane do derek

dobrze zrozumialam ze wrzucilas derki nie zeby je wyprac tylko pomoczyc plynem do plukania?

generalnie zadnego materialu technicznego nie pierze sie sie z plynem zmiekczajacym/ do plukania/ jak go tam zwal, zwlaszcza "oddychajacych" bo zatyka i niszczy wlasciwosci
pieknie widac np po polarach, ktore "przestaja suszyc" 😉

a ogolnie to polecam w ogole pranie bez tego syfu, zwyklych rzeczy rowniez 😉
vissenna   Turecki niewolnik
19 lutego 2018 16:07
Mam nadzieje że w dobrym miejscu pytam 🙂
W czym pierzecie padokówki? Wrzuciłam ostatnio dwie nowe derki, jedna 50g i druga 100g do pralki w zwyklym płynie do płukania (nie były brudne z zewnątrz tylko chciałam je odświeżyć) i teraz mam dwie derki padokowe które przemakają  🙄
Da się je jeszcze jakoś uratować? Strasznie mi ich szkoda, bo były bardzo fajne. Wcześniej inne tak samo prałam i nic im nie było.
W czym najlepiej prać derki padokowe żeby ich nie zniszczyć?


W Decathlonie są świetne spray'e do impregnacji odzieży i butów. Ale trzeba je nałożyć dość mocną warstwą, więc na derkę to bym od razu kupiła ze 2 butelki.
majek   zwykle sobie żartuję
19 lutego 2018 16:15
Ja plecam to do prania padokowek Nikwax Rug Wash.
Tylko derka musi miec miejsce w pralce, zeby sie dobrze wyplukac. Jak bardzo brudna, to najpierw piore normalnie w proszku, a potem plucze z nikwaxem (wieksz iloscia niz podana na opakowaniu)
A TO ktoś z was stosował?
Jak trwoga to do volty. Dzisiaj przymierzyłam derkę polarową i kobyła mi ją "ochrzciła". Udało mi się strzepnąć większość brudu, ale zastanawiam się jak ją przyszłościowo prać żeby nie straciła właściwości. Octem? Samą wodą? Płynem co ma napisane na opakowaniu że do derek? Nie planuję żeby miała spore zabrudzenia od potu, bo rozcieram wcześniej konia ręcznikiem.
Żmijkowa@, Ja oddawałam do pralni albo prałam w płynie dla polarów (no taki... typowy dla odzieży polarowej, nie pamiętam nazwy). Nie impregnowałam. Nie zauważyłam, żeby coś się zmieniło.
Czy da się czymś wywabić rdzawe plamy z dość jasnego czapraka?

I drugie pytanie: czy jest może jakiś specyfik/płyn/proszek, który mogę dać do prania czapraka, żeby mi kolor nie wyblakł? Czy to już taka natura cottonów i raczej nic nie poradzę?
Czy da się czymś wywabić rdzawe plamy z dość jasnego czapraka?


Spróbuj namoczyć w odpowiedniku vanisha z sieci ciuchlandów viveprofit. Jak bardzo jasny to nawet tym białym, ale to warto sprawdzić na odwrocie czy plamy nie zostawi. Jak nie masz w okolicy to vanish powinien dać radę, ale trzeba dać więcej i kilka godzin moczyć.

I drugie pytanie: czy jest może jakiś specyfik/płyn/proszek, który mogę dać do prania czapraka, żeby mi kolor nie wyblakł? Czy to już taka natura cottonów i raczej nic nie poradzę?


Może chusteczki chroniące kolor i zapobiegające farbowaniu? Źródło dowolne - może być j.w. albo dowolny market czy rossmann.
flygirl,  - dr. beckmann ma odplamiacze precyzyjne na konkretne typy plam. Do nabycia w Rossmanie lub większym markecie.
Cottony nie blakną, o ile nie suszy się ich na słońcu palącym, moim się przynajmniej nie zdarzyło 😉 Piore w pralce w 30 stopniach, bez płynu do płukania, w dobrych płynach do prania (perwoll np.). Mam cottony kilku letnie dalej wyglądające bardzo dobrze mimo nastu prań. Przechowuje w zamkniętym pomieszczeniu, po jeździe też nigdy nie susze w słońcu.
Żmijkowa@, bodaj Perwol ma płyn do prania odzieży sportowej. Ja w tym wszystko piorę - od bryczesów po derki polarowe. Polecam 🙂
SzalonaBibi, keirashara bardzo bardzo bam dziękuję za odpowiedzi. :kwiatek:
Hej, szukam pralki generalnie do czaprakow i ewentualnie Derek. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym? Jaka pralka itp.
elucidate, u nas od lat dobrze się sprawuje 15kg LG.
U mnie to samo 😉 Piorę w niej wszystko.
elucidate, u nas od lat dobrze się sprawuje 15kg LG.
Możesz podać model?
elucidate, przepraszam, zupełnie mi wyleciało z głowy.
Mamy LG F1255FD
Czy jest jakaś pralnia w Warszawie/okolicach, która odbiera i przywozi sprzęt? Chcemy w stajni zrobić grupowe zamówienie i byłoby miło, gdyby była taka opcja :kwiatek:
Ma rozwiązanie na brudne czapraki i derki. Piorą EXPRESOWO  i dobre ceny [CIACH] - sio z reklamą!
vert 27, ale to nie jest reklama? 😂
Proponuję dopracować stronę, bo trochę mi zajęło ogarnięcie gdzie jest pralnia
Darmowy odbiór jakby nie zawsze zadziała, chyba że zabierzecie mi derki z Leśna Górnego... mała podpowiedź: to za Szczecinem...
[CIACH] - sio z reklamą!
majeczka   Galopem przez życie!
23 sierpnia 2018 20:50
Ja polecam https://cleanhorse.pl  wróciły nasze szkolkowe mattesy w takim stanie ze myslalam ze to nowki sztuki.
Ciekawi mnie, czy prał ktoś u nich Anky? Nie gniotą się? Moje z pralki zawsze czyste, ale wymemłane i zaczęłam się zastanawiać, jak inni to robią, że się nie gniotą. Albo może wszystkim się gniotą?
Sivrite u mnie się nie gniotą  😀
Sivrite u mnie się nie gniotą  😀


To się pochwal, jak pierzesz. 😀
W pralnicy miele 25kg... i potem suszone zimnym powietrzem.
W pralnicy miele 25kg... i potem suszone zimnym powietrzem.


Aaa, to po prostu ogromniasta pralka. 🙁
a noooo, a jak coś się zagnie to powietrze prostuje. No i to tkanina która nie lubi płynu do płukania!
co prawda w sprawie prania ale nie czapraków itp , czy ktoś może mi podpowiedzieć czy ten frak https://beckersport.pl/damski-frak-pessoa-alcantra-czarny-p-3957.html?manufacturers_id=35 mogę wyprać ręcznie w 30 st. ? pralnia nie przyjęła bo nie ma metek dot. czyszczenia i boja sie ze brązowe elementy zafarbuje, a już sie pobrudził i trzeba go odświeżyć. 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się