Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Odnośnie stajni Rusin w Dopiewie, to trzymam tam 3 konie od prawie 5 lat, wszystkie są całe zdrowe i bynajmniej nie zagłodzone. A stajnia ostatnio fajnie się rozwija, od zeszłego roku mam łąkę, powstaje hala, lonżownik, a i z właścicielami można się dogadać.

pozdrawiam
Marta Suchocka


No i w ruch poszły nazwiska...
Przyjemnie.  👍
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

07 marca 2015 07:29
Trampeczka, świetnie mi się jeździło z Natalią Gasperowicz z majątku w Rogalinie. Bardzo dużo mnie nauczyła, ufałam jej. Tłumaczyła dobrze i fajnie.
Kochani znajoma szuka pensjonatu godnego polecenia na północ od Poznania.Ktoś? coś?
Byłyśmy już na Woli ale ceny nas niestety przerosły, Rancho ( w miare nam się podobało)
i w Kiekrzu ale Kiekrz odpadł od razu!  😵
monika1993 trochę dalej, ale ten sam kierunek jest Marianowo i Michałówka.
A czy w Marianowie i Michałówce jest prowadzona szkółka i czy są padoki oraz możliwość spokojnego wyjazdu w teren?
W Kiekrzu to mnie najbardziej zraziło- 8 koni w ciasnej hali, 3 instruktorki wzajemnie się przekrzykujące. Po 1 nie wiem gdzie bym się tam z koniem zmieściła a po 3 nie wiem czy bym własne myśli słyszała  😵 no i 3 mikroskopijne mokre padoki na calą stajnię otoczone centami handlowymi....  🤔
monika1993 zależy Ci na hali?
Na północy jest Łopuchowo, na przykład. Przez wiele osób polecane.
hala jak najbardziej wskazana  😀
Monika w Marianowie nie ma szkółki, jest hala, jest gdzie pojechać w teren. W cenie jest wypuszczanie koni na padoki na pół dnia. Chodzą na zmianę na trawę i na piach, chociaż to zależy od tego ile jest aktualnie koni. B fajne są boksy angielskie. Generalnie polecam 😉
A próbowałaś u Krygiera? Co prawda cena nie jest dużo mniejsza niż na Woli ale warunki bardzo dobre.
Ramires dziękuję  :kwiatek: na pewno się tam wybierzemy
W Michałówce szkółka jest.
Monika w Marianowie nie ma szkółki, jest hala, jest gdzie pojechać w teren. W cenie jest wypuszczanie koni na padoki na pół dnia. Chodzą na zmianę na trawę i na piach, chociaż to zależy od tego ile jest aktualnie koni. B fajne są boksy angielskie. Generalnie polecam 😉
A próbowałaś u Krygiera? Co prawda cena nie jest dużo mniejsza niż na Woli ale warunki bardzo dobre.


w Marianowie jest fajnie -ale nie przesadzałabym z opinią "jest gdzie pojechać w teren" - stajnia stoi w środku pól uprawnych, drzewa nie uraczysz - do najbliższego lasku oceniam około 20 min stępem? chyba, ze się coś zmieniło?
Ja tam się osobiście w tereny nie wybierałam, ale wiem, że dziewczyny jeździły. I fakt, nie ma może super krajobrazów, ale da się pojechać. A takie 20 minut stępem to akurat na rozprężenie 😉
Swoją drogą na Woli też wybitnych terenów nie ma. Jest las, jest Rusałka, ale co chwilę ludzie z wózkami, rowerzyści i duużo ludzi z pretensjami. O wiele fajniej się jeździ po tym samym lesie, ale od strony Krygiera. Tam już nie ma ludzi i jest spokój.
20 min stepem po polu i tak lepsze niż 20 min po bardzo ruchliwej szosie jak w Kiekrzu  🏇
Minusem tej str poznania jest to ze ciężko o teren dla wymagających pensjonariuszy.  Rozwiązania są dwa 😉 chcesz mieć konia w mieście to przystosuj go do tego. Dwa, chcesz mieć fajny teren i stajnie w mieście to wydaj więcej pieniędzy :P
Jeszcze odnośnie stajni Rusin.

Nie miałam tam swojego konia, ale wiem, że większość pensjonariuszy skarżyła się na małe dawki siana, oszczędzanie na wszystkim, wiele osób z tego powodu przeniosła swoje konie. Do tego często zdarzało się, że pensjonariusze sami sprzątali boksy w tygodniu żeby konie nie miały kłopotów z kopytami bo dla właścicieli był to problem.
Wypuszczanie na padoki jak się uda i na ile się uda mimo sugestii i próśb o regularne wypuszczanie koni na wybiegi.
Właściciele byliby ok, gdyby chcieli się rozwijać i doskonalić w opiece nad końmi, gdyby słuchali sugestii swoich klientów a nie tylko obrażali się, że ktoś znów zwraca im na coś uwagę. Chyba ciężko im zrozumieć, że ludzie nie zwracają im uwagi po to żeby im dopiec, ale po to, żeby koniom pod ich opieką było lepiej.

Pozdrawiam Asia.
no niestety tak jest
Ja po raz kolejny polecam Łopuchowo- tereny są przepiękne (park krajobrazowy Puszcza Zielonka), jest hala, fajne zaplecze socjalne, duże pastwiska, b. dobra i co ważne całodobowa opieka. No i tworzymy naprawdę zgraną ekipę 🙂
Ja też polecam Łopuchowo choć to nie moje strony  💃
Stajnia Rusin.

Nie trzymałam tam konia, z góry to zaznaczam.
Stajnię znam od roku 2006/2007, podobnie jak właścicieli i większość osób, które trzymały/trzymają tam konie. Śmiać mi się chce, czytając te brednie. Głodzone konie? Szczędzenie na paszy/sianie? Jak sięgam pamięcią... Argo, Max, Lucek czy Kaszmir - konie, które były za niskie do swojej wagi, a jakoś stały kilka dobrych lat w tej stajni i dokarmiane nie były na lewo. Nie zrozumiem nigdy zawiści ludzi, chęci zemsty. Jeśli nie dogadujesz się z kimś, ze względu na różnice poglądów czy metod, to jaki sens ma w tym przypadku kłamanie i wymyślanie w internecie? Wszystkie te brednie można łatwo samemu sprawdzić, a niepotrzebnie tworzy się negatywną opinię o stajni, która wcale na to nie zasłużyła. Mściwość ludzi, którzy nie potrafią prawidłowo komunikować się, czy ogólnie posiadają ujemny poziom zdolności interpersonalnych jest dla mnie niepojęta. Słyszałam wiele historii o osobach, które wypowiadają się wyżej. Nie jest trudno zidentyfikować po sposobie wyrażania. Śmiało i pewnie mogę stwierdzić, iż problem nie tkwi w właścicielach stajni, a we właścicielach koni. Moi kochani, opieka nad koniem to nie czytanie książki i wierzenie ślepo w to co jest tam napisane. Wszystko trzeba dostosować indywidualnie do swojego wierzchowca, a nie wierzyć ślepo w "uniwersalne przepisy na sukces" podane w internecie.
Brudzimy na siebie wzajemnie, bezsensownie. 
Z czystym sercem polecam stajnie. Rozwija się i idzie do przodu. Piękne łąki dla koni, hala i cudowne tereny niedaleko. Właściciele stajni są ludźmi jak ja czy Ty, więc idzie się z nimi dogadać, ale jak każdy człowiek oni też cenią sobie normalną rozmowę, a nie krzyk czy wymuszanie swoich racji, które niekoniecznie muszą być prawdziwe.
Nie wierzcie w to co plotą zawistne, skrzywdzone przez samych siebie osoby, tylko zajrzyjcie do stajni i spójrzcie na koniec - albo chociaż na funpage stajnie - i pokażcie mi który z koni jest wychudzony i niedożywiony.

A skoro jesteśmy dorosłymi i dojrzałymi ludźmi, nie bojącymi się prawdy i faktów:
Z poważaniem,
Katarzyna Janowicz.
Bez urazy, ale wątek stajni Rusin rozwija się powoli w kierunku serialu paradokumentalnego typu "Trudne sprawy". Widać na gołe oko, że konta zostały założone aby oczernić stajnię, więc nikt o zdrowych zmysłach nie uwierzy w takie farmazony. Proponuję wyluzować 😉 🥂
Witam. Ponieważ w niedzielę objeżdzam 2 stajnie koło Poznania mam pytanie  do pensjonariuszy w Poznaniu-moze ktos z was wie o jakimś fajnym koniu do skoków na sprzedaż-wiadomośc na pw-byłabym bardzo wdzięczna za namiary.
monika1993, niezmiennie polecam Łopuchowo - jest super! 😅
nieopisana: powiedz który z wymienionych przez Ciebie koni, nadal stoi w stajni Rusin? wydaje mi się, że żaden... Zrozumiałabym gdyby odszedł 1właściciel, 2... ale w zeszłym roku ze stajni odeszli stali klienci (z tego co mi wiadomo to 5 osób z końmi i 2 dzierżawiące), którzy byli tam już długo. Więc skądś to się chyba bierze.
Mi nie zależy na tym żeby komuś dopiec, tylko żeby właściciele przejrzeli na oczy i zaczęli wyciągać wnioski z sytuacji w której się znaleźli i w słowach konstruktywnej krytyki które do nich trafiają.
Ok powstaje hala, ok są łąki, ale w tym wszystkim trzeba też nauczyć słuchać uwag Klientów i odpowiadać na ich potrzeby.

Nie narzekam też na brak zdolności interpersonalnych bo jakoś ode mnie Klienci nie odchodzą a wręcz polecają moje usługi swoim znajomym.

Pozdrawiam bez gorsza zawiści, nienawiści, zazdrości i innych takich

Asia
Tak Asiu ( Kabacinek)  dobrze to ujęłaś ...fakty mówią same za siebie 🙄

Pozdrawiam!
Asia
W stajni Harmony Farm są wolne 2 boksy. http://harmonyfarm.pl
Stajnia jest ok. 25 km na zachód od Poznania
Ja polecam stajnie Eden-(kicin) terenów jest bardzo dużo (Puszcza Zielonka )
Stoi ktoś w stajni Corcel? I może powiedzieć coś na temat tego pensjonatu? Może być na PW :-)
Witam poszukuje aktualnych informacji od osób stojących w Iwnie 🙂 (interesują mnie warunki w stajni, cena oraz czy jest trener od skoków oraz id ujezdzenia) jeśli ktoś nie chce na forum to zapraszam na priv ale bardzo mi zależy na szybkiej informacji 🙂
mils   ig: milen.ju
24 marca 2015 20:19
[quote author=Figowa-pani link=topic=208.msg2076749#msg2076749 date=1398362083]
Jest ktoś tu z Poznania ? 🙂 Co zna jakąś fajną stajnię z możliwością udziałów w zawodach i fajnym trenerem ? Bo chyba o to ciężko w Poznaniu ..



Stajnia Rogalinek Nad Wartą   Kompetentna pani trener  mogę polecić   sam  też startuje w zawodach
[/quote]
Pisałam PW do krzysztoftzr, ale sądząc po ostatniej aktywności nie wiem czy doczekam się odpowiedzi. W Rogalinku to można tak jeździć, trenować i startować na tamtejszych koniach czy w wyżej cytowanym poście jest po prostu mowa o możliwościach rozwijania się z własnym koniem? Pytanko jeszcze czy to chodzi o skoki, czy ujeżdżenie?
nieopisana trzeba nie byc przy zdrowych zmyslach, zeby na wlasnej stronie reklamującej stajnie wstawiac zdjecia koni niedozywionych  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się